Instagram Hesap Açma – 2023

Instagram hesap açma işlemi nasıl yapılır? Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, birçok kişinin vazgeçilmezi haline geldi. Durum böyle olunca bir üyeliğe sahip olmayan kullanıcılar da Instagram hesap açma işlemi hakkında sorular soruyor.

Biz de bu nedenle Instagram hesap açma üzerine bir yazı kaleme almak istedik. İçeriğimizde hem telefon hem de bilgisayar üzerinden Instagram hesap açma işlemini detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca dondurulan Instagram hesabını yeniden açma ve hesap açılış tarihini öğrenme işlemlerine de değindik.

Eğer daha önce hiç Instagram kullanmadıysanız ve Instagram hesap açma işlemi hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız bu içerik tam size göre. Ancak ne yapacağını bilenler için de daha derin bilgilere sahip olma şansı tanıyan bir içerik oluşturduğumuzu belirtelim. Şimdi lafı uzatmadan Instagram hesap açma işlemi nasıl yapılır sorusunun yanıtına göz atalım.

Instagram Hesap Açma Linki – 2023

Öncelikle Instagram hesabı açmak için gerekli olan Instagram hesap açma linki ile başlayalım. Eğer ne yapacağınızı anladıysanız ve Instagram hesabını nasıl açacağınızı biliyorsanız bu Instagram hesap açma linki ile ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Daha sonrasında adımları gerçekleştirerek Instagram hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu doğrultuda sizler de aşağıdaki butona tıklayarak ya da dokunarak Instagram hesap açma linki ile kayıt aşamasına geçebilirsiniz:

Telefonla Yeni Instagram Hesap Açma – 2023

Instagram yeni hesap açma işlemi için birden fazla yol izlemek mümkün. Özellikle konu telefon ile yeni hesap açma olunca kullanabileceğiniz yöntemlerin sayısı daha da artıyor. Biz yeterli olacağını düşündüğümüz tüm yöntemleri sizler için ele aldık. Ancak Instagram hesap açma işlemi için farklı yöntemler de olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

İlk olarak uygulama ile yeni Instagram hesabı açmak nasıl oluyor konusunu inceleyeceğiz. Daha sonrasında ise mobil tarayıcı üzerinden yeni Instagram hesabı açmak hakkında bilgiler vereceğiz. Ama öncelikle uygulamadan Instagram hesabı açmaya bir göz atalım.

Uygulama ile Yeni Instagram Hesabı Açmak

Bu işlem için gerekli olan unsur Instagram uygulaması oluyor. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı telefonunuzun uygulama marketinden indirmek mümkün. Google Play Store, App Store ve Huawei Gallery gibi mağazalarda bu uygulamayı bulabilirsiniz. Bu uygulamayı indirdikten sonra ise şu adımları gerçekleştirebilirsiniz:

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Ardından E-posta Adresi veya Telefon Numarasıyla Kaydol ya da Yeni Hesap Oluştur seçeneklerinden birine dokunun. Dilerseniz Facebook ile de giriş yapabilirsiniz. Bunun için ise Facebook ile Giriş Yap seçeneğine dokunmalısınız.
 • Bu işlemin ardından Instagram sizden bazı kişisel bilgilerinizi isteyecektir. Bu bilgiler giriş yaparken tekrar kullanılacaktır. Bu nedenle ulaşabileceğiniz bilgiler verdiğinden emin olun.
 • Eğer e-posta adresiyle kaydolduysanız e-posta kutunuza bir doğrulama linki gelecektir. Ancak cep telefonuyla kaydolduysanız telefonunuza bir kod gelecektir. Bu doğrulama işlemini tamamlayın.
 • Daha sonrasında ise bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız gerekecektir.
 • Ardından profil bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler diğer kişiler tarafından da görülmektedir.
 • Eğer Facebook ile giriş yaptıysanız bu işlemler otomatik olarak gerçekleşebilir. Ancak Facebook hesabınız cihazınızda açık değilse yeniden giriş yapmanız gerekebilir.

Tarayıcı ile Yeni Instagram Hesabı Açmak

Kullanabileceğiniz bir başka yöntem ise mobil tarayıcı ile Instagram hesabı açmak oluyor. Bunun için cihazınızda var olan Safari, Chrome ya da herhangi bir tarayıcıdan yararlanabilirsiniz. Daha sonrasında gerçekleştirmeniz gereken işlemler ise şu şekilde:

 • Kullandığınız mobil tarayıcının arama çubuğu ile instagram.com adresine ulaşın.
 • Ardından sayfanın alt bölümünde yer alan Kaydol seçeneğine dokunun.
 • Instagram size telefon numarası ya da e-posta adresi ile kaydolma seçenekleri sunmaktadır.
 • Sizin için uygun olan seçenek ile devam edin ve doğrulama işlemini tamamlayın. Eğer telefon numarası seçtiyseniz telefonunuza bir kod gelecektir. Eğer e-posta adresi seçtiyseniz e-posta kutunuzu kontrol edin.
 • Daha sonrasında kullanıcı adı ve şifre gibi giriş bilgilerinizi tamamlayın.
 • Ardından profil bilgilerinizi ve yaşınızı girin. Sonrasında Instagram hesabınız açılmış olacaktır.
 • Dilerseniz ilk adımda Facebook ile Giriş Yap seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Bunun için bir Facebook hesabınız olması gerektiğini unutmayın. Bu yöntemle iki hesap birbirine bağlanmaktadır.
instagram-hesap-acma-mobil

Bilgisayarla Yeni Instagram Hesap Açma – 2022

Dilerseniz bilgisayar ile de yeni bir Instagram hesabı açabilirsiniz. Bunun için de birkaç farklı yöntem olduğunu belirtmekte fayda var. Dilerseniz Instagram hesabı açmak için var olan tarayıcınızdan yararlanabilirsiniz. Buna ek olarak Windows uygulamasını indirerek de bir Instagram hesabı açabilirsiniz. İki yöntem de neredeyse tamamen aynıdır. Yine de sizin için her iki başlığı da ele almak istedik.

Tarayıcı ile Yeni Instagram Hesabı Açmak

Bu işlem için kullandığınız tarayıcı herhangi bir farklılığa yol açmamaktadır. Yani dilerseniz Chrome, dilerseniz Safari ya da bambaşka bir tarayıcı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Öncelikle instagram.com adresine ulaşın. Bunun için tarayıcınızın adres çubuğundan yararlanabilirsiniz.
 • Ardından ana sayfada karşınıza çıkan Kaydol seçeneğine tıklayın. Dilerseniz sizin için yukarıda paylaştığımız Instagram hesap açma linki ile de bu sayfaya ulaşabilirsiniz.
 • Ardından Instagram’ın sizden istediği bilgileri doldurmanız gerekmektedir.
 • Bu bilgiler arasında cep telefonu veya e-posta adresinden birini seçin. Daha sonrasında Instagram hesabınızı doğrulamanız için bu iletişim adresine kod gönderilecektir.
 • Ardından isim, kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi de tamamlayın.
 • Kod doğrulama işleminden sonra profil bilgilerinizi ve yaşınızı da doldurmanız gerekmektedir.
 • Eğer halihazırda bir Facebook hesabına sahipseniz doğrudan Facebook ile de giriş yapabilirsiniz. Bunun için ilk adımda Facebook ile Giriş Yap seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Daha sonrasında bilgisayarınızda Facebook açıksa işlem otomatik olarak tamamlanacaktır. Eğer Facebook hesabınız kapalıysa da giriş yapmanız istenecektir.

Uygulama ile Yeni Instagram Hesabı Açmak

İkinci bir yöntem ise daha önce de belirttiğimiz gibi Windows uygulaması üzerinden yeni bir Instagram hesabı açmak oluyor. Bunun için ise yapmanız gerekenler üç aşağı beş yukarı tarayıcı yöntemi ile aynı. Şu adımları gerçekleştirerek Microsoft uygulaması ile Instagram hesabı açabilirsiniz:

 • Öncelikle bilgisayarınızda yer alan Microsoft Store uygulamasını açın.
 • Daha sonrasında Instagram uygulamasını bulun.
 • İndirmek için Instagram uygulamasının bulunduğu sayfada İndir butonuna tıklayın. Uygulamanın sorunsuz çalışması için Microsoft Edge tarayıcısının son sürümüne ihtiyacınız olduğunu unutmayın.
 • Uygulamayı açın ve karşınıza çıkan sayfadan Kaydol seçeneğine tıklayın.
 • Ardından Instagram sizden bazı kişisel bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. Öncelikle telefon numarası ya da e-posta adresinizden birini girin. Daha sonrasında bu adresinize bir kod ya da doğrulama bağlantısı ulaştırılacaktır. Bu nedenle doğru girdiğinizden emin olun.
 • Daha sonrasında ise isminiz, şifreniz ve kullanıcı adınız gibi bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler de giriş sırasında ihtiyaç duyacağınız bilgilerdir. Bu nedenle dikkatli seçmeye özen göstermelisiniz.
 • Tüm bu işlemleri tamamlamanın bir başka yolu ise Facebook hesabı ile giriş yapmaktır. Eğer aktif bir Facebook hesabınız bulunuyorsa tüm bu işlemleri tek tıklama ile gerçekleştirebilirsiniz. Instagram, daha sonrasında profil bilgilerinizi düzenleme imkanı da sunmaktadır.
instagram-bilgisayar-yeni-hesap-acma

Instagram Dondurulan Hesabı Açma

Kullanıcıların aklına takılan bir başka soru ise dondurulan Instagram hesabı açma işlemi nasıl yapılır oluyor. Daha önce sizler için Instagram dondurma ve kalıcı hesap silme işlemini detaylı bir şekilde anlatmıştık. Yine de bu içerikte de hızlı bir şekilde üstünden geçmenin faydalı olacağını düşündük.

Eğer daha önceden dondurduğunuz bir Instagram hesabınızı yeniden aktif hale getirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek işlem hesaba giriş yapmaktır. Ancak Instagram hesabınızı dondurduktan sonraki ilk üç saatte bu işlemi gerçekleştirmek mümkün olmayabilir. Bu nedenle bir süre bekledikten sonra bu işlemi denemenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca hesap dondurma işleminin ardından yeniden hesabınızı dondurmanız da mümkün değildir. Instagram’ın bu konuda bir süre sınırı koyduğunu aklınızdan çıkarmayın. Instagram hesabınızı yeniden açtıktan sonraki 7 gün boyunca herhangi bir şekilde hesabı donduramadığınızı bilmenizde fayda var.

Instagram Hesap Açılış Tarihi Öğrenme

Kullanıcıların Instagram yeni hesap açma işlemine ek olarak merak ettiği bir başka unsur ise hesapların ne zaman açıldığıdır. Eğer siz de bir kullanıcının Instagram hesap açılış tarihini öğrenmek istiyorsanız aşağıda sıraladığımız adımları gerçekleştirerek öğrenebilirsiniz:

 • Hesap açılış tarihini öğrenmek istediğiniz kullanıcının profiline ulaşın.
 • Daha sonrasında kullanıcı adının yanında yer alan üç nokta işaretine dokunun.
 • Ardından “Bu hesap hakkında” seçeneği ile işlemi sürdürün.
 • Karşınıza çıkacak bilgiler arasında kişinin ya da ekibin Instagram’a katılma yani hesap oluşturma tarihini görebilirsiniz.

Ancak Instagram yetkilileri kişinin kendi hesap açılış tarihini öğrenmesini son dönemlerde kaldırmıştır. Daha önceden Instagram hesap açılış tarihini saatine kadar öğrenmek mümkündü. Fakat günümüzde bu durumun mümkün olmadığını belirtelim. Eğer ilerleyen dönemde bu özellik tekrar aktif olursa gerçekleştirmeniz gereken adımlar şu şekilde:

 • Eğer mobil uygulama yoluyla Instagram’a bağlanıyorsanız profilinize ulaşın.
 • Daha sonrasında ayarlar menüsünü açın.
 • Ardından gizlilik ayarları ile işlemi sürdürün.
 • Bu bölümde yer alması gereken Verilere Eriş bölümünden hesap açılış tarihinizi öğrenebilirsiniz.
 • Eğer bilgisayar ya da tarayıcı ile bağlanıyorsanız yapmanız gereken işlem de benzerdir. Öncelikle Instagram profilinize ulaşın.
 • Ardından ayarlar bölümüne ulaşın.
 • Gizlilik ve Güvenlik bölümünden hesap verilerinize erişebilirsiniz.
yeni-instagram-hesabi-acmak

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram hesap açma işlemi hakkında sıkça sorulan sorulara da yer vermek istedik. Eğer aradığınız sorunun yanıtı burada yer almıyorsa yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Yeni bir Instagram hesabı nasıl açılır?

Bir Instagram hesabı oluşturmanın birbirinden farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bu işlem için Instagram mobil uygulamasını ya da instagram.com adresini kullanmak mümkündür. Bu adreslere eriştikten sonra Kaydol seçeneğine dokunarak işlemi sürdürebilirsiniz.

İkinci bir Instagram hesabı nasıl açılır?

Eğer daha önce bir Instagram hesabı açtıysanız ikinci bir Instagram hesabı açmak için aynı yöntemleri izleyebilirsiniz. Instagram hesabı oluşturma yöntemlerinden faydalanmanız mümkündür. Ancak halihazırda var olan bir hesabınıza ait bilgileri yeniden kullanamayacağınızı unutmayın.

Instagram kaç tane hesap açılır?

Instagram tarafından açıklanan bir hesap açma limiti yoktur. Ancak bir uygulama içerisinde beşten fazla hesap kullanamayacağınızı bilmenizde fayda var. Bu nedenle beş hesabın üstünde bir hesap sayısına sahipseniz aynı anda kullanamazsınız.

Instagram Hesap Açma: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde sizler için Instagram yeni hesap açma işlemini detaylı bir şekilde ele aldık. İçeriğimizde birbirinden farklı yöntemler ile Instagram hesabı açmak için ne yapılması gerekir sorusunun yanıtını verdik. Ayrıca hesap açma işlemi ile alakalı olduğunu düşündüğümüz soruları da içeriğimizde yanıtladık. Böylece sizler için hazırlamış olduğumuz detaylı bilgiler içeren rehberimize göz atarak Instagram hesap açma işlemiyle ilgili tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.