Öğrenci İndirimi: En İyi Teknoloji Fırsatları – 2020

öğrenci-indirimi-teknoloji-fırsatları
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Pek çok şirket ürün ve hizmetlerini öğrencilere indirimli olarak sunuyor. Üniversiteye dönüş için; teknolojik cihazlar, yazılımlar ve online hizmetlere uygun şartlarla sahip olmanız adına, Türkiye’de de geçerli olan en iyi öğrenci indirimi ve teknoloji fırsatlarını listeledik.

Üniversite yıllarının hayatımızın en iyi yılları olduğunu söylüyorlar. Ancak ders kitapları, yeme, içme ve ara sıra arkadaşlarla hafta sonu gezileri için devamlı para harcamak durumunda kalıyoruz. Öğrenci olduğunuzda para sıkıntısı çekmeniz doğal ve bu finansal stres, derslerinizi geçme baskısını hissetmenizle daha da artabilir. Bu noktada, dünyaca ünlü bazı düşünceli şirketler sizin elinizden tutuyor ve ürünleri veya hizmetleri için sundukları öğrenci indirimi ile sizi mükemmel teknolojik fırsatlarla bir araya getiriyorlar.

Apple Öğrenci İndirimi

apple-öğrenci-indirimi

Apple, öğrencilere ve eğitimcilere, ürünlerinde %10 indirim fırsatı sağlamaktadır. Apple şimdi ABD, İngiltere ve Avrupa’daki öğrenciler için, belirlenen spesifik cihazları satın aldıklarında ücretsiz bir Apple AirPods seti sunmaya başladı. Üniversite öğrencisi veya bir eğitmenseniz, yeni bir MacBook veya iPad satın aldığınızda ücretsiz bir çift AirPods sahibi olabilirsiniz.

Ürünleri, online olarak veya bir Apple Satış Mağazasından alabilirsiniz. Online olarak satın alıyorsanız, öğrenci kimliğinizi doğrulamanıza gerek yok. Fakat, bir Apple Mağazasından satın alıyorsanız, öğrenci kimliğinizi göstererek öğrenci olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor.

Apple’ın, eğitim indirimi kullanarak belirli aralıklarla satın alınabilecek ürün sayısını sınırladığını unutmamalısınız. Bu sınırlar; yılda bir masaüstü, yılda bir Mac mini, yılda bir dizüstü bilgisayar ve her yıl iki iPad’i içeriyor.

Apple’ın okula dönüş promosyonlarından satın alın

Spotify Öğrenci İndirimi

spotify-premium-öğrenci-indirimi
Resim: Spotify

Spotify, en popüler müzik akışı sağlayıcılarından biridir. Aynı zamanda öğrenci indirimi sunan belli başlı birkaç şirketten biridir. Öğrenci indirimi ile öğrencilere, Premium üyeliğini, ilk 3 ay ücretsiz deneme ile normal fiyatı üzerinden yüzde 50 indirimli sunuyor.

Kaydolmak için Spotify web sitesini ziyaret edin, normal hesap bilgilerinizi kullanarak veya Facebook üzerinden Spotify’da oturum açın. Öğrenci olduğunuzu öğrenci kimliğiniz veya mail adresiniz ile kanıtlamak için doğrulama uygulamasını tamamlayın.

İndirimler 12 aylık olduğu için öğrencilerin, bu 12 ayın sonunda üyeliklerini yenilemeleri gerekmektedir. Böylece indirimden faydalanmaya devam edebilirler.

Şu anda bir Premium üyeliğe sahip olan fakat indirimden faydalanmayan öğrenciler, Spotify web sitesinden bilgi alarak, bir sonraki yenileme tarihinde, indirimden faydalanmaya başlayabilirler. Yani, ödemelerini öğrenci indirimini kullanarak gerçekleştirmeye başlayabilirler.

Hatırlatmak isteriz ki; öğrenciler indirimi öğrenmeden önce ödemesini yaptıkları Premium aylar için para iadesi alamamaktadırlar.

Spotify Premium Öğrenci’yi Satın Alın

Adobe – Öğrenciler ve Eğitimciler İçin

adobe-öğrenciler-için-indirim
Resim: adobe

Adobe, zengin multimedya ve yaratıcılık yazılım ürünleri sunan bir platformdur. Bu ürünleri öğrencilere ve eğitimcilere indirimli olarak deneyimleme şansı vermektedir.

Özel indirim ile öğrenciler veya eğitimciler, tam paket bir Creative Cloud aboneliğinde yüzde 60 indirim hakkı kazanıyor.

Üyelikler, Spotify uygulamasında olduğu gibi 12 aylıktır. 12 ayın sonunda öğrencilerin veya eğitimcilerin üyeliklerini yenilemeleri gerekmektedir.

Okul tarafından verilen bir e-posta adresine sahip olanlar, satın alma sırasında anında doğrulanacaktır. Ad, kurum adı ve güncel tarih (okul kimlik kartı, transkript, öğrenim faturası veya hesap özeti) içeren bir belge de doğrulama için işinizi görecektir.

Öğrenciler için Adobe CC satın alın

Microsoft 365 – Eğitim Mağazası

microsoft-365-ücretsiz
Resim: microsoft

Microsoft, birden çok fırsatı ve indirimi içeren kendi Öğrenci Mağazasına sahiptir. Yazılım tarafında ise, öğrenci Office 365’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Microsoft’un Eğitim Mağazası, hem donanım hem de yazılım satın alımlarında değişkenlik gösteren birçok indirim sunuyor.

Microsoft, akademik durum doğrulaması açısından bir onur sistemini kullanıyor gibi görünmektedir. Ancak şirket, öğrenciliği kanıtlamak için gereken durumda kandırılma olduğunu anlarsa, sipariş edilen ürünlerin tam fiyatını tahsil etme hakkına sahiptir. Şirket, bu bilgiyi saklı tutuyor. Microsoft Eğitim Mağazası’ndan indirimli alışveriş yapmak için eğitim düzeyinizi, yaşadığınız yeri ve okul adını seçmeniz yeterli olacak.

Okul e-postanız ile Microsoft 365’i ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Bu, Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve hatta Microsoft Teams’e ücretsiz olarak erişmenizi sağlar.

Microsoft 365’i ücretsiz olarak indirin

YouTube Öğrenci Üyeliği

youtube-premium-öğrenci-üyeliği
Resim: YouTube

YouTube’da çok zaman harcıyorsanız, YouTube Premium ile daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Öğrenci planı ile Premium fiyatı üzerinden yaklaşık yüzde 50 indirim kazanırsınız. Böylece reklamsız video izleyebilir, videoları arka planda oynatabilir, videoları bilgisayarınıza indirebilir ve YouTube Premium Müzik’e erişebilirsiniz.

YouTube öğrenci üyeliği sayesinde, öğrenciler %50 indirimli üyelik ve üç aylık ücretsiz deneme hakkına sahip olabiliyor.

YouTube Premium Öğrenci Üyeliği Satın Alın.

Samsung – Eğitim Kampanyası

samsung-galaxy-eğitim-kampanyası-galaxy-buds
Resim: samsung

Samsung, öğrencilere ve eğitimcilere ürünlerinin çoğunda yüzde 10luk bir indirim sunuyor. Okula dönüş kapsamında, %10 indirimli fiyatlar ve özel tekliflerden her kullanıcı 1 takvim yılı içerisinde en çok 2 kez faydalanabilir. Öğrencilerin, online alışveriş sırasında .edu veya .k12, e-postaları ile kaydolmaları gerekiyor. Böylece öğrenci indiriminden kolaylıkla faydalanabilirler.

Samsung’un bu kampanyası sadece Türkiye’de geçerlidir. Şirket, başka ülkelerde de farklı eğitim kampanyaları yürütüyor.

Kampanyaya; Galaxy tabletler, kablosuz kulaklıklar, saatler dahildir ve hepsinden belirli sayıda stok mevcuttur.

Samsung’un okula dönüş promosyonlarını satın alın

Gördüğünüz gibi, öğrencilere ve eğitmenlere, değerli indirimler sunan birçok şirket var. Eğer sizinde eklemek istedikleriniz veya önerileriniz varsa, aşağıdaki yorumlar kısmına yazmaktan çekinmeyin.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Canon Yazıcı

Uygun Fiyatlı Yazıcı Önerileri – 2021

Pandemi sebebiyle ülkemizdeki eğitim – öğretim süreci online olarak devam etmektedir. Bu yüzden sınava hazırlanan öğrencilerden ilkokul öğrencilerinin velilerine kadar herkes eğitim

high-level-ve-low-level

High Level ve Low Level Programlama Dilleri Nedir?

High Level (Yüksek Seviye) ve Low Level (Düşük Seviye) bilgisayar bilimleri terminolojisinde sıklıkla duyabileceğiniz terimlerdir. Bu iki teknik terim bir sistematik operasyonun

Teknoloji Beş Duyuya Nasıl Yardım Ediyor?

Teknoloji Beş Duyuya Nasıl Yardım Ediyor?

Teknoloji beş duyuya nasıl yardım ediyor? Dünya’da milyonlarca insanda bir tür görme veya işitme kaybı bulunuyor. Bunlar dışında bir uzvunu ya da

Yorum yapın