Öğrenci İndirimi: En İyi Teknoloji Fırsatları – 2021

Pek çok şirket, ürün ve hizmetlerini öğrencilere indirimli olarak sunuyor. Üniversiteye dönüş için; teknolojik cihazlar, yazılımlar ve online hizmetlere uygun şartlarla sahip olmanız adına, Türkiye’de de geçerli olan en iyi öğrenci indirimi ve teknoloji fırsatlarını listeledik.Üniversite yıllarının hayatımızın en iyi yılları olduğu söylenir. Ancak ders kitapları, yeme, içme ve ara sıra arkadaşlarla hafta sonu gezileri için devamlı para harcamak durumunda kalır öğrenciler. Öğrenci olduğunuzda para sıkıntısı çekmeniz gayet doğal. Üstelik, bu finansal stres, derslerinizi geçme baskısını hissetmenizle daha da artabilir. Bu noktada, dünyaca ünlü bazı düşünceli şirketler sizin elinizden tutuyor ve ürünleri veya hizmetleri için sundukları öğrenci indirimi ile sizi mükemmel teknolojik fırsatlarla bir araya getiriyorlar.

Apple Öğrenci İndirimi

apple-ogrenci-indirimi

Apple, öğrencilere ve eğitimcilere, ürünlerinde %10’a varan indirim fırsatı sağlamaktadır.

Şirket geçtiğimiz sene ABD, İngiltere ve Avrupa’daki öğrenciler için, belirlenen spesifik cihazları satın aldıklarında ücretsiz bir Apple AirPods seti sunmaya başlamıştı. Üniversite öğrencisi veya bir eğitmenseniz, yeni bir MacBook veya iPad satın aldığınızda ücretsiz bir çift AirPods sahibi olabiliyordunuz. Ancak bu kampanya şimdilik sona erdi. Gelecek dönemde benzer bir fırsat ile karşılaşmamız mümkün.Ürünleri, online olarak veya bir Apple Satış Mağazasından alabilirsiniz. Online olarak satın alıyorsanız, öğrenci kimliğinizi doğrulamanıza gerek yok. Fakat, bir Apple Mağazasından satın alıyorsanız, öğrenci kimliğinizi göstererek öğrenci olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor.

Apple’ın, eğitim indirimi kullanarak belirli aralıklarla satın alınabilecek ürün sayısını sınırladığını unutmamalısınız. Bu sınırlar; yılda bir masaüstü, yılda bir Mac mini, yılda bir dizüstü bilgisayar ve her yıl iki iPad’i içeriyor.

An itibariyle önemli birkaç fırsat ise şu şekilde:

iPad 8. Nesil – 3.199 TL yerine 3.007 TL

iPad Air – 5.799 TL yerine 5.346 TL

MacBook Air – 10.999 TL yerine 10.339 TL

Apple’ın öğrenci promosyonlarıyla satın alın

Spotify Öğrenci İndirimi

spotify öğrenci indirimi

Spotify, en popüler müzik akışı sağlayıcılarından biridir. Aynı zamanda öğrenci indirimi sunan belli başlı birkaç şirketten biridir. Öğrenci indirimi ile Premium üyelik öğrencilere, normal fiyatı üzerinden yüzde 50 indirimli sunuluyor. Şu anlık bu ücret 8,99 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Şirket zaman zaman ilk 3 ay ücretsiz deneme fırsatı ya da bir aylık deneme kampanyası da uygulayabiliyor.

Kaydolmak için Spotify web sitesini ziyaret edin, normal hesap bilgilerinizi kullanarak veya Facebook üzerinden Spotify’da oturum açın. Öğrenci olduğunuzu öğrenci kimliğiniz veya mail adresiniz ile kanıtlamak için doğrulama uygulamasını tamamlayın.

İndirimler 12 aylık olduğu için öğrencilerin, bu 12 ayın sonunda üyeliklerini yenilemeleri gerekmektedir. Böylece indirimden faydalanmaya devam edebilirler.

Şu anda bir Premium üyeliğe sahip olan fakat indirimden faydalanmayan öğrenciler, Spotify web sitesinden bilgi alarak, bir sonraki yenileme tarihinde, indirimden faydalanmaya başlayabilirler. Yani, ödemelerini öğrenci indirimini kullanarak gerçekleştirmeye başlayabilirler.

Hatırlatmak isteriz ki; öğrenciler indirimi öğrenmeden önce ödemesini yaptıkları Premium aylar için para iadesi alamamaktadırlar. Ayrıca, Spotify bu kampanyayı sadece üniversite ve kolej öğrencileri için sunuyor.

Spotify Premium Öğrenci’yi Satın Alın

Adobe – Öğrenciler ve Eğitimciler İçin

adobe öğrenci indirimi
Resim: Adobe

Adobe, zengin multimedya ve yaratıcılık yazılım ürünleri sunan bir platformdur. Bu ürünleri öğrencilere ve eğitimcilere indirimli olarak deneyimleme şansı vermektedir.

Özel indirim ile öğrenciler veya eğitimciler, tam paket bir Creative Cloud aboneliğinde yüzde 65’in üzerinde indirim hakkı kazanıyor. Paket kapsamında 20’den fazla Adobe uygulamasına tam erişim ve 100 GB bulut depolama alanı aylık 125,08 TL’den satışa sunuluyor.

Üyelikler, Spotify uygulamasında olduğu gibi 12 aylıktır. 12 ayın sonunda öğrencilerin veya eğitimcilerin üyeliklerini yenilemeleri gerekmektedir.

Okul tarafından verilen bir e-posta adresine sahip olanlar, satın alma sırasında anında doğrulanacaktır. Ad, kurum adı ve güncel tarih (okul kimlik kartı, transkript, öğrenim faturası veya hesap özeti) içeren bir belge de doğrulama için işinizi görecektir.

Öğrenciler için Adobe CC satın alın

Microsoft 365 – Eğitim Mağazası

microsoft-365-ücretsiz
Resim: Microsoft

Microsoft, birden çok fırsatı ve indirimi içeren kendi Öğrenci Mağazasına sahiptir. Yazılım tarafında ise, öğrenci Office 365’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Microsoft’un Eğitim Mağazası, hem donanım hem de yazılım satın alımlarında değişkenlik gösteren birçok indirim sunuyor.

Microsoft, akademik durum doğrulaması açısından bir onur sistemi kullanıyor gibi görünmektedir. Ancak şirket, öğrenciliği kanıtlamak için gereken durumda kandırılma olduğunu anlarsa, sipariş edilen ürünlerin tam fiyatını tahsil etme hakkına sahiptir. Şirket, bu bilgiyi saklı tutuyor. Microsoft Eğitim Mağazası’ndan indirimli alışveriş yapmak için eğitim düzeyinizi, yaşadığınız yeri ve okul adını seçmeniz yeterli olacak.

Eğer okulunuz kampanyaya kayıtlıysa okul e-postanız ile Microsoft 365’i ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Bu, Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve hatta Microsoft Teams’e ücretsiz olarak erişmenizi sağlar.

Microsoft 365’i ücretsiz olarak indirin

YouTube Öğrenci Üyeliği

youtube-premium-öğrenci-üyeliği
Resim: YouTube

YouTube’da çok zaman harcıyorsanız, YouTube Premium ile daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Öğrenci planı ile Premium fiyatı üzerinden yaklaşık yüzde 50 indirim kazanırsınız. Böylece reklamsız video izleyebilir, videoları arka planda oynatabilir, videoları bilgisayarınıza indirebilir ve YouTube Premium Müzik’e erişebilirsiniz.YouTube öğrenci üyeliği sayesinde, öğrenciler %50 indirimli üyelik ve bir aylık ücretsiz deneme hakkına sahip olabiliyor.

An itibariyle öğrenci üyeliğinden faydalanan kullanıcılar 16,99 TL yerine 9,99 TL ödüyorlar.

YouTube Premium Öğrenci Üyeliği Satın Alın

Samsung – Eğitim Kampanyası

samsung öğrenci indirimi

Samsung, öğrencilere ve eğitimcilere farklı kategorilerde çeşitli indirimler sunuyor. Öğrencilerin, online alışveriş sırasında .edu veya .k12, e-postaları ile kaydolmaları gerekiyor. Böylece öğrenci indiriminden kolaylıkla faydalanabilirler.

Samsung, depolama cihazlarında %13’e varan indirimlerle hem taşınabilir hem de sabit SSD modellerinde indirim yapıyor. Bunun haricinde seçili akıllı saatler ve Galaxy Buds+ kablosuz kulaklıkta da %10’luk bir indirim sağlıyor. Ayrıca şirket seçili monitör modellerinde de indirim seçeneği sunuyor.

Samsung’un bu kampanyası sadece Türkiye’de geçerlidir. Şirket, başka ülkelerde de farklı eğitim kampanyaları yürütüyor.

Samsung’un öğrenci indirim programı ile satın alın

Gördüğünüz gibi, öğrencilere ve eğitmenlere, değerli indirimler sunan birçok şirket var. Eğer sizinde eklemek istedikleriniz veya önerileriniz varsa, aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İşletme Mezunu, Gelişen teknolojiyi adım adım takip etmeyi seven, yaratıcı, içerikler üretmeye bayılan biri...Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.