Apple Watch ve iPad Air Yeni Sürümleri Duyurulacak

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple’ın, önümüzdeki ay yapacağı etkinlikte yeni Apple Watch ve iPad Air versiyonları çıkaracağı öğrenildi. Ekim ayında çıkması beklenen iPhone ile ilgili ise şirketin, en az 75 milyon adet 5G iPhone üretilmesini istediği belirtildi.

Yeni iPhone Modelleri

Bu isteğin arkasında ise, 80 milyon civarında 5G özellikli iPhone satışı yapılacağı tahmini yatıyor. Yeni iPhone modellerinde ise farklı tasarımlar ve ekran boyutları bekleniyor. OLED ekrana sahip olacak olan yeni iPhone modellerinin, 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inçlik boyutlarla gelmesi bekleniyor. 5.4 inçlik ve 6.1 inçlik iki modelin normal, 6.1 inçlik ve 6.7 inçlik iki modelin ise Pro ismiyle satışa sunulacağı söyleniyor.

iphone-boyut-karsilastirmasi
Resim: macrumors.com

Yeni iPhone tasarımlarının, iPad Pro’ya benzer bir kenar yapısına sahip olacağı da belirtiliyor. Tasarımla ilgili bir başka değişiklik ise Pro modeller için geliyor. Yeşil renkli iPhone yerine koyu mavi bir iPhone Pro modeli çıkması bekleniyor. 6.7 inçlik Pro model için ise, iPad Pro’da da kullanılan ve artırılmış gerçekliğin kalitesini yükselten LIDAR kamera sistemi gelmesi öngörülüyor.

Bunun haricinde yeni iPhone modellerine gelmesi beklenen bir diğer değişikliğin işlemci olduğu söyleniyor. A14 çiplerle birlikte daha hızlı ve daha yüksek verim sağlayan iPhone modelleri çıkacağı belirtiliyor. Üstelik tüm modellerde 5G desteği olacağı da ekleniyor.

iPhone modellerinin geç çıkmasının aksine yeni iOS sürmünün Eylül ayında çıkması bekleniyor.

Yeni Apple Watch ve iPad Air

Bir başka cihaz olarak ise iPad Air’ın yeni sürümünün çıkacağı belirtiliyor. Konuyla ilgili doğrulanmamış bazı bilgiler, cihaz boyutunun 10.8 inç olacağını ve Touch ID’nin güç tuşu üzerinde olacağını öne sürüyor.

Gündemde iki yeni Apple Watch modeli çıkması konusu da bulunuyor. Bunlardan birinin 5. nesil Apple Watch devamı niteliğinde, diğerinin ise 3. nesil Apple Watch yerine bir ürün olarak piyasaya sunulması bekleniyor. Apple Watch 3 değişiminin sebebi olarak ise, piyasadaki ucuz akıllı saat üreticileriyle rekabeti artırabilmek olduğu düşünülüyor.

Apple’ın yeni üreteceği bir diğer cihaz olarak ise, Apple marka kulak üstü bir kulaklık modeli ortaya çıkıyor. Apple’ın sahip olduğu Beats markasından bağımsız olarak üretilmek istenen kulaklık hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Tüm bunlara ek olarak, şirketin ürettiği Homepod akıllı hoparlörlere bir yenisi eklenmesi bekleniyor. Amazon Echo ve Google Home gibi rakipleriyle yarışabilmek için, boyut olarak daha küçük, fiyat olarak ise daha ucuz bir hoparlör duyurulması öngörülüyor.

Salgından dolayı da olsa üretimleri geciktiren Apple, farklı alanlarda dolu dolu bir sunumla etkinliğini gerçekleştirecek gibi gözüküyor. Yeni Apple Watch ve iPad Air ürünlerinin fiyatları gibi daha bir çok bilgi henüz duyurulmasa da Apple markası, kullanıcıları heyecanlandırmaya yetiyor. iPhone modellerine gelecek olan eklemeler ise, ücretleri açısından oldukça merak uyandırıyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.