Adobe MAX 2020: iPad için Illustrator Duyuruldu

Adobe MAX 2020, “herkes için yaratıcılık” sloganıyla, önceki yılların aksine bu yıl sanal olarak gerçekleştirildi. Etkinlikte, Adobe ürünlerinin güncellemeler ile baştan aşağı yenilendiği duyuruldu.

Adobe MAX 2020 etkinliğinde Adobe, Photoshop, Lightroom ve Premiere Pro da dahil olmak üzere tüm ürünlerine güncelleme getireceğini açıkladı. California merkezli San Jose şirketi, kullanıcı sahasını artırmak için; mobil kullanıcıları da hedef alarak iPad için Illustrator ve iPhone için Fresco uygulamalarını tanıttı.

Adobe MAX 2020 Yıldızı: Sonunda Adobe Illustrator iPad İçin Geldi

Bu yıl yapılan Adobe MAX 2020 konferansında mobil cihazında Adobe Illustrator kullanmak isteyenlere müjdeli haber verilerek, iPad için Adobe Illustrator lansmanı gerçekleştirildi. Adobe ürünlerinin, Apple Pencil ile senkronize şekilde çalışacağı da duyuruldu. Bu özellik sayesinde iPad kullanıcıları eşsiz bir deneyime sahip olacağa benziyor.

iPad’de grafik tasarımını önemli ölçüde kolaylaştırmak adına 18.000 yazı fontu, radyal, ızgara ve ayna tekrarı gibi daha bir çok özellik de uygulama içinde bulunacak.

Adobe MAX 2020
Adobe Illustrator

Adobe Illustrator kullanan masaüstü kullanıcıları için de yeni bir güncelleme getireceğini belirtti. Yeni getirilen Recolour Artwork özelliği ile renk temalarını tek bir tıklama ile basitçe değiştirilebilir hale getirdi. Hem masaüstü hem de iPad’de Adobe Illustrator kullanmak isteyen kullanıcılar için cihazlar arası senkronizasyon da olacak.

Fresco iPhone için Geliyor

Adobe, iPhone kullanıcıları da unutmadı. Adobe, bu yılki MAX etkinliğinde iPhone için Fresco’yu duyurdu. Geçen yıl ilk defa Eylül ayında iPad için duyurulan boyama uygulamasının, bu sene iPhone kullanıcıları için de geleceği müjdesi verildi. iPhone’un daha küçük ekranında işlevselliğini artırmak adına genel deneyiminin yeniden tasarladığı da gözlemlenenler arasında.

Adobe MAX 2020
Adobe, iPhone Fresco

Adobe, iPhone kullanıcıları için özel uygulamalarına ek olarak, Fresco’ya yaratıcılığınızın yanı sıra, kelimelerinizi de eklemenize izin veren metin desteğini de getirdi.

iPhone kullanıcıları Fresco uygulamasını ücretsiz olarak telefonlarına indirebilecekler.

Adobe Masaüstü Uygulamalarını Güncelleyecek

Adobe, iPad ve iPhone için getirdiklerinin yanı sıra masaüstü uygulamalarında da güncellemeler getiriyor. Adobe, Photoshop, Lihgtroom, Premier Pro ve After Effects gibi ürünlerine de sayısız güncelleme getiriyor. En önemli değişiklik ise uygulamalara eklenen ”yapay zeka” desteği olarak belirtiliyor.

Sensei desteğiyle Adobe Photoshop, görüntülerin çehresini değiştirmenize de imkan sağlayacak. Etkinlikte belirtilen, gökyüzünü ön plandan ayrı tutarak ”Gökyüzü Değiştirme” özelliği de ayrı bir heyecan uyandırmış durumda.

Güncelleme ile, uygulamayı kişiselleştirmek için yapay zeka ile keşfet panelini de kullanıcılarına sunuyor. Adobe görüntüleri iyileştirmeye olanak sağlamak için yapay zeka ile desteklenen ”nesne duyarlı kenar düzeltme ve saçı inceltme” seçeneklerini de kullanıcılarına sunacağını belirtti.

3B görseller oluşturmayı kolaylaştırmak adına yeni 3B Gizmos ve geliştirilmiş kamera araçları da gelecek güncellemeler arasında.

Adobe Lightroom ise, Bölünmüş Tonlamanın konumunu değiştirerek, kullanıcılarına daha fazla renk tonu sunmak istiyor.

Adobe, sektör liderliğini korumaya, geliştirdiği uygulamalar ile de müşterilerini heyecanlandırmaya devam ediyor.

Siz Adobe MAX 2020 etkinliği hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yaratıcılığınızı konuşturacağınız çizim uygulamaları önerilerimizi ve en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları yazılarıma da göz atmanızı öneririz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik ürünleri inceleyen ve karşılaştırmayı seven hiç kimse. Teknoloji ve spor düşkünü tasarım öğrencisi.