Mobil Oyun Önerileri 47. Hafta – 2020 Yılı

mobil-oyun-oneri-hafta-47
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Severek oynadığımız mobil oyunları her hafta sizler için listeliyoruz. İşte mobil oyun önerileri 47. hafta listemiz.

Traffix

Önereceğimiz ilk oyun olan Traffix bir bulmaca oyunu olarak düşünülebilir. Oyundaki amacımız, dünyanın çeşitli ülkelerindeki trafik ışıklarını kontrol etmek ve araçları ışıktan geçirmek oluyor. Her bölümü tamamlamak içinse yeterli sayıda aracı ışıklardan geçirmemiz ve mümkün oldukça az kaza yapmamız gerekiyor. Ayrıca bu araçları mümkün oldukça hızlı bir şekilde geçirmek zorundayız. Geçirmediğimiz takdirde şoförler sinirleniyor ve bu sebeple de oyunu kaybedebiliyoruz.

Dikkat etmemiz gereken bir diğer konu ise kaza yapan araçları trafikten temizlemek oluyor. Temizlenmeyen araçlar zincirleme kazalara neden olabiliyor.  

Oyunda ışıklara her tıklayışta bir aracın geçiş izni oluyor. Fakat dikkatli olmak gerek çünkü bazı şoförler diğer aracın hemen arkasından yola atlayabiliyor. İki kere tıkladığımızda ise ışık yeşile dönüyor ve tüm araçlar geçebiliyor.

Traffix oyununun ücreti Android için 3.89 TL, iOS için ise döviz kuru nedeniyle 36.99 TL olarak sunuluyor. Ancak oyunun Traffix 3D isimli biraz daha basit ve ücretsiz bir versiyonu da bulunuyor. Bu oyunda diğer oyunun aksine, ekrana basılı tutuyoruz ve ışık kırmızıdan yeşile dönüyor. Ayrıca tek bir kazayla oyun sona eriyor.

PAKO Caravan

Önereceğimiz ikinci oyun PAKO Caravan aslında hepimizin aşina olduğu yılan oyunuyla aynı mantığa sahip. Çeşitli haritalarda karşımıza çıkan arabaları konvoyumuza ekliyor ve konvoya çarpmadan mümkün oldukça fazla araba toplamaya çalışıyoruz.

Oyunda sadece arabalara değil, etraftaki diğer nesnelere de çarpmamız gerekiyor. Oyunda çok fazla harita yer alıyor. Bu haritaları açmak için ise çeşitli görevler yapıp yıldız kazanmamız gerekiyor.

Oyun Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor. Zaman geçirmek için harika bir seçenek olan PAKO Caravan’a bir göz atın deriz.

mobil-oyun-oneri-hafta-47-pako-caravan
Resim: PAKO Caravan

Plague Inc.

Önereceğimiz son oyun aslında çok yeni bir oyun sayılmaz. Plague Inc yıllar önce çıkmış olsa bile son zamanlarda devasa bir güncellemeyle güncel oyunlar arasına döndü. The Cure isimli yeni oyun modu, oyunun amacını tamamıyla değiştirdi diyebiliriz.

Bilmeyenler için oyunu kısaca özetleyelim. Plague Inc, dünyaya hastalık yaymak için uğraştığımız bir strateji oyunu. Oyunda bakteri, virüs, mantar, parazit, prion, nano-virüs ve biyolojik silah gibi değişik salgın türleri bulunuyor. Her salgın türünün kendine has bir oynanışı bulunuyor.

Oyundaki amacımız ise hastalığı yaymak ve insanlığın sonunu getirmek oluyor. Biz hastalığı yaymakla uğraşırken, bilim insanları ise bir ilaç ya da aşı bulmak için araştırma yapıyorlar. Dünyadaki tüm insanları öldürmeden önce bir aşı bulunursa ve hasta olan herkes iyileşirse oyunu kaybediyoruz. Oyunu kazanmak için ise tüm insanları öldürmüş olmamız gerekiyor.

Oyunda 4 zorluk seviyesi bulunuyor. Bunlar kolay, orta, zor ve çok zor oluyor. Kolay seviyede insanlar ellerini yıkamıyor ve araştırmacılar çok çalışmıyorken, çok zor seviyede herkes takıntılı bir şekilde el yıkıyor ve araştırmacılar laboratuvarlarda uyuyor.

Ayrıca oyunda ücretli olarak indirilebilen farklı modlar da yer alıyor.

The Cure yani tedavi modu ise COVID-19 için özel üretilmiş bir oyun modu. Bu modda tahmin edilebileceği üzere hastalık yaymak yerine hastalığı yok etmeye çabalıyoruz. Yani aşıyı bulmaya.

Oyunun geliştiricileri hiç bu kadar detaylı bir mod ortaya çıkarmadıklarını ifade ediyor. Bu mod gerçekten de bambaşka bir oyun olmuş gibi. Üstelik COVID-19 sona erene kadar modun ücretsiz olacağı söyleniyor.

Plague inc, Android için ücretsiz olarak, iOS için ise 3 liraya indirilebiliyor.

mobil-oyun-oneri-hafta-47-plague-inc
Resim: Plague Inc.

Mobil oyun önerileri 47. hafta listemiz burada son buluyor. Yorumlar kısmında düşüncelerinizi bizle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

yaşlanmayı durdurmak

Yaşlanmayı Durdurmak Mümkün mü?

Yaşlanmak, yapısal ve işlevsel değişikliklerin canlı bir organizmada birikmesi olarak adlandırılabilir. Bu değişiklikler doğum anındaki en yüksek verimlilikten ölüm anındaki en verimsiz

E-Atık Problemi

E-Atık Problemi: Bir Senede 53,6 Milyon Ton Atık!

İnsanlığın teknolojiye olan bağımlılığı arttıkça e-atık problemi de büyüyor. Elektroniklerin raf ömrünün kısalması ve daha fazla elektroniğin satın alınmasıyla e-atık üretimimiz hiç

Yorum yapın