Among Us Benzeri Oyunlar – Ücretsiz ve Eğlenceli

Son zamanların popüler oyunu Among Us ilk olarak 2018 yılında piyasaya sürüldü. Oyun geride bıraktığımız haftalarda hem App Store hem de Google Play Store’da en çok indirilen oyunların başında geldi. Arkadaşlarınız ile bu oyunu oynamaktan keyif alıyor ve Among Us benzeri oyunlar arıyorsanız, bu yazı tam size göre.

Town of Salem

town of salem
Town of Salem oyun içi görüntüsü

Town of Salem, 7-15 oyuncu arasında oynanabiliyor. Oyunun oynanışı oldukça basit, fakat oyun içerisinde hayatta kalmak için aynısını söylemek doğru olmaz. Oyunda hayatta kalmak için yalan söyleyebilmeli ve ikna kabiliyetini kullanmak oldukça büyük önem gösteriyor. Oyun içinde Town, Mafia ve Neutral olmak üzere 3 ana sınıf bulunuyor. Bu üç ana sınıfın da kendi içerisinde rolleri var. Town of Salem, roller bakımından çok geniş bir yelpazeye sahip. Oyunda 32 tane rol yer alıyor ve tüm karakterlerin kendine ait özellikleri bulunmakta.

Oyuncular birbirinin rolünü bilmediği için şüpheleri üstünüze çekmemelisiniz. Oyundaki amacınız eğer kasabalıysanız mayfaları açığa çıkarmak ve öldürmek, mayfaysanız da kasabalıları katletmek.

Town of Salem’i, web tarayıcınızdan oynayabilirsiniz. Ayrıca Steam üstünden satın alarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Mobil cihazlarınıza ise Apple Store ya da Google Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Garry’s Mod – Trouble in Terrorist Town

trouble in terroris town
Garry’s Mood

Trouble in Terrorist Town modu, Garry’s Mod’un içinde bulunan en popüler modlardan birisidir. 10 yılı aşkın süredir bulunan modda masumlar (Innocests), hainler (Traitors) ve dedektifler (Detectives) isimli üç ana takım bulunmakta.

Hainlerin asıl amacı masumları öldürmektir. Masumlar ve dedektiflerin ortak amacı ise hayatta kalıp bütün hainleri deşifre etmektir. Hainler ve dedektiflere özel bir satın alma mağazası vardır. Dedektiflerin, mağazadan satın aldıkları ürünler hainleri bulmalarını kolaylaştırmaktadır.

Bu oyun modu arkadaşlarınız ile sizlere hem keyifli hemde aksiyon dolu dakikalar yaşatıyor. Among Us’a kıyasla daha aksiyon dolu bir oyundur.

Garry’s Mod’u, Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlı bu oyunun diğer modlarına da göz atın deriz.

Werewolf Online

werewolf online
Werewolf Oyun İçi Görünütüsü

Werewolf, oynanış ve ana tema olarak Town of Salem’e çok benzemektedir. Maksimum 16 oyuncu ile oynayabileceğiniz Werewolf Online, diğer tüm oyunlardaki gibi hayatta kalmayı ve oyunun kazananı olmayı amaçlar.

Çok geniş bir karakter kataloğuna sahip olan Werewolf’ta temel olarak köylü, kurt adam ve diğerleri olmak üzere üç sınıf yer alıyor. Oyunda rolünüz köylüyse, köye saldıran ve zarar veren karakterleri yakalamanız ve öldürmeniz gerekiyor. Acank köylü değilseniz amacınız köylüleri kimseye fark edilmeden öldürmek ve oyunun kazananı olmak.

Werewolf oyununu, Web tarayacınızdan oynayabilirsiniz. Google Play Store veya Apple Store üzerinden mobil cihazlarınıza indirerek de oynama imkanı mevcut.

Deceit

deceit among us benzeri oyun
Deceit

Deceit, listemizde bulunan diğer oyunlardan biraz farklı. Öncelikle Deceit, birinci şahıs nişancı (FPS) türünde bir oyun. Ayrıca Among Us’taki gibi masumları bulmak, onların güveni kazanmak ve beraber hareket ederek hayatta kalmak zorundasınız.

Oyun bir akıl hastenesinde geçiyor. Deceit’te eğer enfekte olmayan kişiyseniz; ilk önceliğiniz etraftaki mermileri toplamak oluyor. Bu mermiler sayesinde kendinizi enfekte olan kişiden koruyorsunuz. Aynı zamanda diğer oyuncularla müttefik kurmalı ve iş birliği yapmanız da gerekiyor. Müttefikleriniz ile haritada ilerlemeli ve çıkışa ulaşmak için belli sistemleri harekete geçirmelisiniz. Eğer yanlış kişiye güvenirseniz, enfekte oluyor ve oyunu kaybediyorsunuz.

Deceit oyununu ücretsiz olarak Steam üstünden ücretsiz indirerek, arkadaşlarınızla keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Project Winter

project winter among us benzeri oyunlar
Project Winter

Project Winter, Among Us yerine geçebilecek oldukça eğlenceli bir alternatiftir. Oyun toplamda 10 kişi ile oynanmaktadır. 8 kişi helikopteri çağırarak kaçmaya çalışırken diğer 2 oyuncu size engel olmaya çalışır. Kimse hainlerin kim olduğunu bilmemektedir. Kaçanları engellemeye çalışanlar, yakalanmamak adına dikkatli bir plan çerçevesinde ilerlemelidir. Project Winter’da iletişim için mikrofonlar kullanılır.

Oyun içerisinde, güven en önemli unsurdur. Hayatta kalanlar sürekli şüphe içerisindedir ancak bir yandan yaşamaya odaklanmaktadır. Oyun içerisindeki vahşi hayvanlar ve sert iklim nedeniyle oyuncular görevleri tek başına yapamamaktadır. Bu yüzden oyuncular yanlarına bir yoldaş seçmek zorundadır.

Oyunun grafikleri oldukça başarılı. Ayrıca Project Winter detaylı bir oynanış da sunuyor.

Diğer oyunların aksine, bu oyun parayla satılıyor. Project Winter, Steam üzerinden satın alınabilir. Arkadaşlarınızla birlikte alırsanız oldukça eğleneceğinizi düşünüyoruz.

Among Us benzeri oyunlar listemizin sonuna geldik. Among Us oyununu daha detaylı incelediğimiz yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Siz bu listeden hangi oyunları oynadınız veya oynayacaksınız? Bizlere önerebileceğiniz Among Us benzeri oyunlar var mı?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik ürünleri inceleyen ve karşılaştırmayı seven hiç kimse. Teknoloji ve spor düşkünü tasarım öğrencisi.