Instagram Beğendiğim Gönderiler Nasıl Görülür?

Instagram, dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında geliyor. Platform, kullanıcılarına çok çeşitli özellikler ile hizmet veriyor. Bu özelliklerden birisi de Instagram’da beğenilen gönderileri görme oluyor. Fakat birçok kişi, bu özelliği nasıl kullanabileceklerini bilmiyor. Bundan dolayı Instagram kullanıcıları, beğendiğim gönderiler nasıl görülür diye merak ediyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için Instagram’da beğenilen gönderilerin nasıl görülebileceğini açıklayacağız. Bunun yanı sıra beğenilen gönderilerle ilgili merak edilen çeşitli konular hakkında açıklama yapacağız. Böylece sizler de Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden birisi olan beğeni özelliği hakkında tüm detaylara hakim olabileceksiniz. Şimdi gelin Instagram beğenilen gönderiler nasıl görülür sorusunun cevabına hep birlikte yakından bakalım.

Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür

Instagram, sunduğu özelliklerle kullanıcılarını en çok memnun etmeyi başaran sosyal medya platformlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Platform geliştiricileri, kullanılabilirliği arttırmak için çeşitli özelliklerle kullanıcılarını memnun ediyorlar. Bu özelliklerden birisi de beğeni özelliği oluyor.

Instagram kullanıcıları, platformda karşılaştıkları ve hoşlarına giden gönderileri beğenebiliyorlar. Böylece kullanıcılar, hoşlarına giden gönderileri kayıt altında tutabiliyorlar. Instagram, kullanıcıların beğendikleri gönderilere tekrar bakmak isteyebileceklerini düşünüyor. Bu doğrultuda şirket, kullanıcılarına beğenmiş oldukları gönderileri görebilme imkanı veriyor.

Fakat birçok kişi Instagram’da yer alan beğenilen gönderileri görme özelliğinin farkında değil. Bundan dolayı çoğu Instagram kullanıcısı, beğenilen gönderilere nasıl bakılır diye merak etmektedir. Instagram’da beğenilen gönderileri görmek oldukça kolay.

Instagram’da beğenilen gönderilere göz atmak için 2 yöntem mevcut. Sizler için bu yazımızda iki yöntemden de bahsedeceğiz.

1.Yöntem

Instagram, kullanıcılarına beğendikleri gönderileri takip etmek için 2 yöntem sunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki, platform geliştiricileri tarafından geliştirilen ve platformun en işlevsel özelliklerinden birisi sayesinde olmaktadır. Şu adımları takip ederek Instagram’da beğenmiş olduğunuz gönderileri görebilirsiniz:

 • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için Instagram mobil uygulamasını kullanarak e-posta/kullanıcı adı/telefon numarası ve şifre bilgilerinizi kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sizleri Instagram akış sayfası karşılayacaktır. Bu sayfanın sağ alt kısmında bulunan profil fotoğrafınızın bulunduğu kısma tıklamanız gerekiyor. Buraya tıkladıktan sonra Instagram profiliniz karşınıza çıkacaktır.
 • Instagram profilinize geldikten sonra sağ üst köşede bulunan “≡” işaretine tıklamalısınız. Bu işarete tıkladıktan sonra Instagram uygulaması ve hesabınız üzerinden çeşitli ayarlara ulaşabileceğiniz bir menü karşınıza çıkacaktır. Bu menüde yer alan “Hareketlerin” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür
 • Hareketlerin sayfası, Instagram kullanıcılarına platformdaki çeşitli aktivitelerini göstermektedir. Bu doğrultuda bu ekranda geçirilen süre bilgisinden arşivlenen gönderilere kadar birçok gönderinin bilgisi mevcuttur. Instagram’da beğendiğiniz gönderileri takip etmek için bu ekranda “Etkileşimler” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
 • Instagram’da etkileşim kurmanın tek yöntemi beğeniler değil. Instagram kullanıcıları, yorumlar başta olmak üzere çeşitli yöntemlerle de etkileşim kurabiliyorlar. Bundan dolayı ayarlar sayfasında yer alan etkileşimler seçeneğine tıkladığınızda çeşitli seçenekler sizleri karşılayacak. Bu ekranda beğenilerinizi görmek için “Beğenmeler” seçeneğine tıklayarak devam etmelisiniz.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür
 • Son adımda “Beğenmeler” seçeneğine tıkladıktan sonra Instagram’da beğendiğiniz gönderiler karşınıza çıkacaktır. Instagram, bu sayfa üzerinden kullanıcılarına bazı özellikler ile hizmet veriyor. Örneğin Instagram kullanıcıları, ulaşmış oldukları beğeniler sayfasında beğendikleri gönderileri sıralama ve filtreleme seçeneklerine sahipler. Bu sayede Instagram kullanıcıları, bu özellik yardımıyla tekrar görüntülemek istedikleri beğendikleri gönderileri kolaylıkla bulabiliyorlar. Instagram, bu özelliğin daha da kullanışlı olmasını amaçlıyor. Bundan dolayı bu ekranda yer alan filtre ve sıralama seçenekleri sürekli geliştiriliyor.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür - 3

2.Yöntem

Instagram’da yer alan özelliklere erişmek için çeşitli yöntemler mevcut. Bu doğrultuda Instagram kullanıcıları, beğenmiş oldukları gönderileri takip edebilmek için de alternatif bir yol kullanabiliyorlar. Instagram’da beğendiğiniz gönderileri şu yöntemle kolaylıkla takip edebilirsiniz:

 • Instagram’da beğendiğiniz gönderileri görebilmek için ilk olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için platformun mobil uygulamasına giderek Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Instagram akış sayfası sizleri karşılayacaktır. Bu sayfada takip ettiğiniz kişilerin gönderilerine ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz gönderilere ulaşmak için sağ altta yer alan profil fotoğrafınızın yer aldığı seçeneğe tıklamanız gerekmektedir.
 • Profil fotoğrafınızın bulunduğu seçeneğe tıklamak sizleri profilinize yönlendirecektir. Profilinize ulaştıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “≡” simgesine tıklayarak devam ediyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan menüde en üst kısımda yer alan “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür - 5
 • Açılan ekranda çeşitli seçenekler bizleri karşılayacaklar. Bu seçenekler arasında en üstte yer alan “Ara” alanını kullanacağız. Ara alanına gelerek “Beğenmeleri Yönet” yazmamız gerekiyor. Yazdıktan sonra karşımıza çıkan “Beğenmeleri Yönet” seçeneğini seçerek devam ediyoruz.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür - 4
 • Beğenmeleri yönet seçeneğine tıkladıktan sonra Instagram’da beğenmiş olduğumuz gönderiler karşımıza çıkacaktır. Bu alanda karşımıza çıkan gönderileri çeşitli özelliklerle sıralama ve filtreleme imkanımız mevcut. Bunun için sağ tarafta yer alan “Sırala ve filtrele” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu butona bastıktan sonra gönderilerinizi dilediğiniz şekilde sıralama ve filtreleme imkanına sahip olacaksınız.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür - 3

Instagram Başkasının Beğendikleri Nasıl Görülür

Instagram, insanların en çok etkileşimde oldukları sosyal medya platformlarının başında geliyor. Sosyal medya kullanıcıları, Instagram üzerinden birbirleriyle çok kolay bir şekilde etkileşim kurup birbirlerini takip edebiliyorlar. Sosyal medyayı çok fazla kullanan kişiler, özellikle yakın çevresinin sosyal medya platformlarında neler yaptığını merak edebiliyor. Bundan dolayı birçok kişi, Instagram’da başkasının beğendiklerini nasıl görebilirim diye merak etmektedir.

Geçtiğimiz senelerde Instagram, kullanıcılarına başka kullanıcılarının faaliyetlerini görebilme imkanı veriyordu. Yani kullanıcılar, bir bildirim paneli yardımıyla kendilerini takip eden kişilerin platformda hangi gönderileri beğendiklerini, yorum yaptıklarını hatta kimi yeni olarak takip ettiklerini görebiliyorlardı.

Fakat yakın zamanda Instagram, gizlilik kurallarında bazı değişiklikler yapmaya karar verdi. Şirket, kullanıcılarının gizliliklerinin kapsamının genişletilmesi gerektiğini düşündüklerini açıkladı. Bu doğrultuda Instagram geliştiricileri, kullanıcıların birbirlerinin hareketlerini görebildikleri bildirim panelini kaldırdılar.

Instagram başkasının hareketlerini kontrol panelinin kaldırılması, kullanıcıların bazı özellikleri kullanamamalarına sebep oldu. Bunun başında da başkasının beğendiklerini görebilme imkanı geliyor. Instagram’ın yeni gizlilik kuralları çerçevesinde platform üzerinden başkasının beğendiği gönderileri görebilmek günümüzde mümkün değil.

Bazı üçüncü parti geliştiriciler tarafından piyasaya sürülen yazılımlar, kullanıcılarına Instagram’da başkalarının beğenilerini takip edebilme imkanı sunduklarını belirtiyorlar. Fakat bu yazılımlar, kullanıcılardan başta Instagram hesap bilgileri olmak üzere çeşitli kişisel bilgileri talep ediyorlar.

Bundan dolayı herhangi bir yerde karşınıza çıkan ve Instagram beğenilerini takip edebilme imkanı sunacağını belirten uygulamaları kişisel güvenliğiniz için kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde kişisel bilgilerinizi kötü niyetli kişilerle paylaşma ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır.

Instagram’da Beğenilen Gönderiler Nasıl Silinir

Instagram kullanıcılarının en çok kullandıkları özelliklerin başında beğeni özelliği gelmektedir. Kullanıcılar, platformda ilgilerini çeken gönderileri beğenerek geri bildirimde bulunabiliyorlar. Bunun yanı sıra beğeniler, kullanıcıların ilgilerini çeken gönderileri toplu bir şekilde sonradan görebilme imkanı sunmaktadır. Bundan dolayı beğeni özelliği, Instagram kullanıcıları tarafından çok sık kullanılmaktadır.

Bazı zamanlarda kullanıcılar, önceden beğendikleri gönderileri artık beğenmediklerini fark etmektedirler. Bunun yanı sıra çoğu zaman kullanıcılar, gönderileri yanlışlıkla beğenmektedirler. Bundan dolayı Instagram’da beğenilen gönderilerde beğeni geri nasıl çekilir sorusunun cevabı çok fazla merak edilmektedir.

Instagram, kullanımı en kolay sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Bu doğrultuda platform, kullanıcılarına kolay bir şekilde beğenilerini geri çekme imkanı sunmaktadır. Instagram’da bir gönderide beğeninizi çekebilmek için ilk olarak o gönderiye ulaşmanız gerekiyor.

Beğendiğiniz gönderilerin üzerinden uzun zaman geçtiyse veya bulamıyorsanız bunun için rehberimizde anlattığımız yöntemlerle Instagram beğendiğiniz gönderilere ulaşabilirsiniz. Instagram beğendiğiniz gönderilere ulaştıktan sonra beğenilerinizi kolaylıkla çekebilirsiniz.

Beğendiğiniz gönderilere girdikten sonra gönderinin üzerine çift tıklayarak beğeninizi çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra gönderinin altında yer alan kalp butonuna tıklayarak da beğeninizi çekebilirsiniz. Instagram’da beğenilerinizi çektikten sonra karşı tarafa bildirim gitmemektedir. Bu sayede rahatlıkla yaptığım hareket fark edilir mi diye tedirgin olmadan beğenmekten vazgeçtiğiniz gönderilerin beğenilerini çekebilirsiniz.

Instagram Beğendiğim Gönderileri Görme: Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’da beğendiğim gönderileri nasıl gizlerim?

Instagram, kullanıcılarının gizliliğine büyük önem veriyor. Bu doğrultuda platform, olabildiğinde kullanıcıların verilerini başka kullanıcılarla paylaşmamaya çalışıyor. Nitekim şirket, beğenilen gönderiler konusunda da aynı süreci izliyor. Yani Instagram, bir kullanıcının beğendiği gönderileri artık diğer kullanıcıların görmesine izin vermiyor. Bu sayede Instagram’da beğenmiş olduğunuz gönderileri başkalarından gizlemenize gerek kalmıyor.

Instagram’da beğendiğim gönderileri kimler görebilir?

Gizlilik, sosyal medya platformları için büyük bir önem taşımaktadır. Instagram da gizliliğe en çok önem veren platformların başında gelmektedir. Şirket, geçtiğimiz senelerde kullanıcıların birbirlerinin hareketlerini takip edebilmelerine izin vermekteydi. Fakat günümüzde geçerli olan Instagram kuralları, bir kullanıcı tarafından beğenilen gönderinin başkası tarafından görülmesini engellemektedir. Yani beğenmiş olduğunuz gönderileri, toplu olarak sadece siz görebilirsiniz.

Instagram beğendiğim gönderileri nasıl görebilirim?

Instagram, platformun kullanılabilirliğini artırabilmek için çeşitli özellikler sunuyor. Bu özelliklerden birisi de beğenilen gönderilerin toplu olarak görülebilmesi oluyor. Instagram kullanıcıları, platformda yer alan özellik yardımıyla beğendikleri gönderileri toplu bir şekilde kolaylıkla görebiliyorlar.

Instagram beğeni geri alma bildirimi gider mi?

Popüler sosyal medya platformu Instagram, çeşitli hareketler için kullanıcılara bildirim göndermektedir. Örneğin platform, bir kullanıcının başka bir kullanıcının gönderisini beğenmesi durumunda gönderisi beğenilen kullanıcıya bildirim göndermektedir. Bunun aksine Instagram, beğeni geri alma işleminde ise bildirim göndermemektedir. Yani kullanıcılar, bir gönderiden beğenilerini çektiklerinde karşı tarafa bildirim iletilmemektedir.

Genel Değerlendirme

Instagram, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Dünyanın en çok tercih edilen platformlarından birisi olan Instagram, kullanıcılarına çok çeşitli özellikler ile hizmet veriyor. Bunların başında da beğeni özelliği geliyor. Instagram kullanıcıları, platformda karşılaştıkları ve ilgilerini çeken gönderileri beğenerek geri bildirimde bulunabiliyorlar. Üstelik Instagram, bu beğeni özelliğini kullanıcıları için daha da işlevsel hale getirmek adına çalışmalarına devam ediyor.

Instagram’ı çok aktif olarak kullanan kişiler, fazla sayıda gönderi beğenebiliyorlar. Bunun sonucunda kullanıcılar, beğenilerinin üzerinden zaman geçtikten sonra beğendikleri gönderilere ulaşmakta zorluk yaşayabiliyorlar. Bu noktada Instagram, kullanıcılarına beğendikleri gönderileri kolaylıkla toplu olarak takip edebilme imkanı veriyor. Instagram, kullanıcılarının beğendikleri gönderileri takip etmeleri için bir takip özelliği geliştirdi. Bu özellik yardımıyla kullanıcılar, önceden beğendikleri gönderileri tekrar görebiliyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için Instagram beğendiğim gönderiler nasıl görünür sorusuna cevap vermeye çalıştık. Bunun için Instagram’ın kullanıcılarıyla buluşturmuş olduğu 2 yöntemi de açıkladık. Sizler de rehberimizde yer verdiğimiz yöntemleri uygulayarak platformda beğendiğiniz gönderilere toplu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Instagram beğenilen gönderileri takip edebilme rehberimiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz rehberimizde beğeni işlemleriyle alakalı en çok merak edilen sorulara cevap vermeye çalıştık.

Bu sayede Instagram beğeni özelliğinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Ayrıca sizler de Instagram’da beğenmiş olduğunuz gönderileri takip etme işlemiyle ilgili soru ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.