Exxen Üyelik İptali Nasıl Yapılır? – 2024

Dijital yayın platformlarının sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Günümüzde insanlar, dizi ve filmleri genellikle dijital yayın platformları üzerinden izlemeyi tercih ediyorlar. Bundan dolayı bu platformların sayısı sürekli artış gösteriyor. Yerli dijital yayın platformları da süreç içerisinde kullanıcılarla buluşmaya başladılar. Bunların başında da Exxen geliyor. Exxen kullanıcıları, üyelik iptali nasıl yapılır diye çok sık merak etmektedirler.

Bizler de bu yazımızda sizler için Exxen üyelik iptalinin nasıl yapıldığını açıklamaya çalışacağız. Bunun yanı sıra son zamanların en popüler dijital yayın platformlarından birisi olan Exxen hakkında merak edilen sorular hakkında bilgi vereceğiz. Şimdi gelin sizler için hazırlamış olduğumuz Exxen rehberimize ilk olarak Exxen nedir sorusuna cevap vererek başlayalım.

Exxen Nedir?

Dijital yayın platformlarına gösterilen ilgi, sürekli artış göstermektedir. Bunun sonucunda internet ortamında hizmet veren platform sayısı artmaktadır. Türkiye’de medya sektöründe hizmet veren kişiler de dijital yayın platformları oluşturmaya başladılar. Bu doğrultuda Acun Medya, 2021 yılında Exxen’i geliştirdi.

Acun Medya’nın sahibi ve Türk medyasının önemli isimlerinden Acun Ilıcalı, 2020 yılında Exxen’in temellerinin atıldığını açıkladı. Bunun üzerine Ilıcalı, platformla alakalı çeşitli bilgileri de açıkladı. Acun Medya, platformu dünya genelinde hizmet veren platformlarla rekabet edecek düzeye getirmek istiyor. Bu doğrultuda Acun Ilıcalı, Exxen için yıllık 900 milyon TL’lik bir bütçe ayrıldığını belirtti.

Ilıcalı, bu bütçe ile platformu herkese hitap eder bir hale getirmeyi hedefliyor. Bunun için Exxen, çizgi filmlerden spor müsabakalarına kadar birçok içeriği bünyesinde barındırıyor. Tabii ki Exxen, bu içeriklerin oluşturulma sürecinden platformun yönetimine kadar belirli bir ekibe ihtiyaç duyuyor.

Acun Medya, büyük hedeflerle yola çıktığı Exxen için son verilere göre 1500 kişilik bir ekip oluşturdu. Bu ekip sayesinde Exxen, kısa sürede Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital yayın platformlarından birisi olmayı başardı. Exxen’in yakalamış olduğu başarı, başta e-ticaret siteleri olmak üzere çeşitli platformların dikkatini çekti.

Bu doğrultuda üyelik sistemiyle çalışan bazı platformlar, kullanıcılarına hediye olarak Exxen paketleri dağıtmaya başladılar. Bu sayede Exxen’in üye sayısı, her geçen gün artış göstermektedir. Bu artışın en temel sebebi de tabii ki platformdaki içeriklerin sayısının da sürekli artması oluyor.

Exxen Üyelik Paketleri Nelerdir? – 2024

İnternetten dizi ve film izleyen kişiler, dijital yayın platformlarında çeşitli özelliklere ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu doğrultuda platformlar, kullanıcılarını memnun etmek adına birden fazla üyelik paketi geliştirmeyi tercih ediyorlar. Türkiye’nin en popüler yayın platformlarından olan Exxen de kullanıcılarına çok çeşitli üyelik paketleri sunuyor.

Aylık Exxen Üyelik Paketleri

Exxen, kullanıcılarına aylık olarak ödeme yapabildikleri üyelik paketleri seçenekleri sunmaktadır. Bu sayede Exxen kullanmak isteyen kişiler, platformda herhangi bir taahhütte bulunmadan diledikleri paketi aylık olarak kullanabilmektedirler.

EXXEN Temel Üyelik (Reklamlı)EXXENSpor Üyelik (Reklamlı)EXXEN Temel Üyelik (Reklamsız)EXXENSpor Üyelik (Reklamsız)
160.90 TL/Ay327.90 TL/Ay223.90 TL/Ay390.90 TL/Ay

Exxen, kullanıcılarına temel ve spor paketi üyelikleri ile hizmet veriyor. Bu paketler, sahip oldukları içerikler bakımından birbirlerinden farklılaşıyorlar. Bunun yanı sıra Exxen, platformu uygun fiyatlı olarak kullanmak isteyen kullanıcılarına reklamlı paketlerle de hizmet veriyor.

Exxen Üyelik Paketleri Nelerdir

Reklamlı üyelik paketleri, reklamsız üyelik paketlerine göre daha uygun fiyatlarla kullanıcılarla buluşuyor. Ancak bu paketlerde her içerikten önce ve içerik süresince kullanıcılara çeşitli reklamlar gösteriliyor. Bundan dolayı ne kadar uygun fiyatlı olsa da reklam izlemek istemeyen kişiler için reklamlı paketler pek de uygun değil.

Exxen Temel Paket Özellikleri

Exxen, içeriğinde birçok dizi ve film barındırıyor. Üstelik Acun Medya, Exxen için orijinal yapımlar da oluşturuyor. Bu sayede Exxen, izleyicilerine çeşitli içerikler sunuyor. Exxen, abonelerine bu içeriklerden faydalanmaları için çeşitli üyelik paketleri sunuyor. Bu paketlerden en çok kullanılanı ise temel Exxen paketi oluyor.

Temel Exxen üyelik paketi, abonelere Exxen’de yer alan tüm dizi ve filmlerden yararlanma imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra temel Exxen paketi, iki ayrı başlık altında satın alınabiliyor. Bunlar reklamlı ve reklamsız üyelik seçenekleri oluyor.

Reklamlı bir şekilde temel Exxen paketinden faydalanan kişiler, dizi ve film izlerlerken çeşitli reklamlarla karşılaşıyorlar. Bu reklamların sayısı, izlenilen içeriğin uzunluğuna göre değişiklik gösterebiliyor. Reklamlı temel Exxen paketi, reklamsız seçeneğine göre daha uygun bir fiyatla hizmet veriyor.

Bundan dolayı hem platformdan faydalanmak isteyen hem de platforma yüksek bir ücret ödemek istemeyen kişiler için reklamlı temel Exxen paketi, en uygun paket olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra Exxen, temel pakette yıllık abonelik alan kişilere daha uygun bir fiyatlandırma seçeneği sunuyor.

ExxenSpor Paketi Özellikleri

Acun Medya, Exxen’i ilk etapta bir dizi ve film platformu olarak tasarladı. Ancak Acun Ilıcalı tarafından yapılan açıklamalar, platformun sadece bu içeriklerle sınırlı kalmayacağını gösteriyordu. Öyle ki platform kullanıma sunulduğu ilk sene Acun Medya, Saran Grubu ile bir anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında Exxen, bir süreliğine İngiltere Premier Lig yayın haklarını elinde bulundurdu.

Bu hamleyle birlikte Exxen, spor müsabakalarını içeren ExxenSpor paketini oluşturdu. ExxenSpor, temel Exxen içeriklerinin yanı sıra spor müsabakalarını da içerisinde bulunduruyor. Yani ExxenSpor paketini alan kişiler, platformda yer alan dizi ve filmleri diledikleri gibi izleyebiliyorlar. Bunun yanı sıra bu paketin aboneleri, Exxen üzerinden yayınlanan spor müsabakalarını da izleme şansına sahip oluyorlar.

Güncel yayın sürecinde Exxen; UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi’nin yayın haklarını elinde bulunduruyor. Böylece ExxenSpor aboneliği bulunan kişiler, bu turnuvaların maçlarını canlı bir şekilde izleyebiliyorlar.

SMS ile ExxenSpor Paketine Abone Nasıl Olunur?

Exxen, spor paketine abone olmak isteyen kişilere SMS üzerinden abone olma imkanı sağlıyor. ExxenSpor’a SMS ile abone olmak için Türk Telekom, Vodafone veya Turkcell kullanıcısı olmanız gerekiyor. Bu operatörlerden herhangi birisini kullanıyorsanız ExxenSpora’a abone olabilirsiniz.

SMS ile reklamlı ExxenSpor paketine abone olmak için “EXXENSPOR” yazarak 9300’e göndermeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra reklamsız ExxenSpor paketine abone olmak için ise “EXXENSPOR REKLAMSIZ” yazıp 9300’e göndermelisiniz.

Exxen, SMS ile abone olan kullanıcılarına farklı bir fiyatlandırma politikası uygulamaktadır. SMS üzerinden ExxenSpor reklamlı paketine abone olan kişiler ayda 151.60 TL, reklamsız paketine abone olan kişiler ise ayda 176.00 TL ödemektedirler. SMS ile yapılan abonelikler sonucunda Exxen, faturalı hat kullanıcılarının faturaları üzerinden ödeme almaktadır. Bunun yanı sıra TL bakiyeli hatlarda ise ödeme, hattın bakiyesinden düşürülmektedir.

Exxen’e Nasıl Üye Olunur?

Exxen, sahip olduğu içerikler ile birçok izleyicisini memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra platformda yer alan içerikleri öğrenen kişiler, Exxen’e nasıl üye olabileceklerini merak ediyorlar. Exxen, oldukça kullanışlı bir tasarıma sahip. Bu sayede platform, üye olmak isteyen kişilere basit adımları izleyerek üye olma imkanı veriyor. Eğer sizler de Exxen’e nasıl üye olunur diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla üye olabilirsiniz:

Exxene Nasıl Üye Olunur
  1. Exxen’e üye olabilmek için olarak Exxen’e erişmeniz gerekiyor. Bunun için direkt platformun web sitesine gidebileceğiniz gibi mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.
  2. Exxen’e erişir erişmez platform, üyelik ekranıyla ziyaretçilerini karşılıyor. Bu noktada üye girişi yap ve üye ol seçenekleri karşımıza çıkıyor.
  3. Exxen’e üye olmak için giriş kısmında yer alan Ad-Soyad ve e-posta adresi kısımlarını doldurmanız yeterli olacaktır. Bu alanları doldurduktan sonra platform, şifre oluşturmak için sizleri yönlendirecek. Yönlendirilen alanda Exxen’e giriş yaparken kullanacağınız şifrenizi belirlemeniz gerekiyor.
  4. Şifre kısmını da doldurduktan sonra Exxen üyeliğiniz başarılı bir şekilde aktifleştirilecek. Exxen, tamamen ücretli bir platform olarak hizmet veriyor. Bunun yanı sıra Exxen, yeni kullanıcılarını memnun edebilmek için 7 günlük bir deneme süresi sunuyor. Platforma yeni üye olan kişiler, 1 TL karşılığında 7 günlük deneme paketinden faydalanıyorlar. Deneme aboneliğinden faydalanan kullanıcıların, platformu kullanabilmeleri için 7 gün sonunda Exxen temel paket veya ExxenSpor paketlerinden birisine abone olmaları gerekiyor.

Exxen Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Bazı izleyiciler, Exxen’de yer alan içeriklerden memnun kalmayabiliyorlar. Bunun yanı sıra takip ettiği dizi bitmiş olan kişiler, Exxen aboneliklerini iptal etmek isteyebiliyorlar. Bu noktada Exxen, abonelerine diledikleri zaman aboneliklerini iptal etme imkanı veriyor. Üstelik Exxen’in kullanışlı arayüzü sayesinde Exxen üyelik iptali oldukça kolay. Eğer sizler de Exxen üyelik iptal etme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

  1. Exxen üyelik iptali için ilk olarak Exxen hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için Exxen web sitesinden veya mobil uygulaması üzerinden profilinize giriş yapmalısınız.
  2. Exxen profilinize giriş yaptıktan sonra profil resminize tıklayarak açılan ekrandan “Hesap ve Ayarlar” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
  3. Exxen, hesap ayarları kısmında kullanıcılarına birçok seçenek sunuyor. Exxen üyelik iptali işlemini yapmak isteyen kişilerin “Hesap ve Ayarlar” seçeneğine tıkladıktan sonra “Üyelik Bilgilerim” alanına gelmeleri gerekiyor.
  4. Üyelik bilgilerim, Exxen abonelerinin abonelikleri ile ilgili detayları görebildikleri ve işlem yapabildikleri bir alandır. Exxen üyeliğinizi iptal edebilmek için bu alanda yer alan “Abonelik Durumu” bölmesinde bulunan “Aboneliğimi iptal et” butonuna basmanız gerekiyor.
  5. Aboneliğimi iptal et butonuna tıkladıktan sonra Exxen, bu işlem için şifrenizi girmenizi talep edecek. İşleme devam edebilmek için Exxen şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Hesap şifrenizi girdikten sonra Exxen, üyelik iptali için emin olup olmadığını sormaktadır. Eğer aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız bu aşamada “Evet” seçeneğini seçerek işleme devam etmelisiniz.
  6. Evet butonuna bastıktan sonra Exxen aboneliğiniz sonlanacaktır. Sonrasında Exxen, aboneliğinizin iptal olduğuna dair bir bilgilendirme yapmaktadır.

Exxen Üyelik İptali için Alternatif Yöntem

Türkiye’nin hızlı bir şekilde büyüyen dijital yayın platformu Exxen, kullanıcılarına kolay bir kullanım sunmayı hedefliyor. Bu kapsamda Exxen geliştiricileri, abonelerinin çok sık yaptıkları işlemleri kolaylaştırmaya çalışıyorlar. Exxen, yeni bir platform olduğu için aboneler bazı işlemleri platform üzerinden nasıl yapabileceklerini bilmiyorlar. Bu işlemlerden birisi de Exxen üyelik iptali olarak karşımıza çıkıyor. Exxen, üyelik iptali için kullanıcı profili kısmında bir abonelik iptali sistemi sunuyor.

Bunun yanı sıra Exxen, sunmuş olduğu üyelik iptali sistemini kullanamayan kullanıcılarına canlı yardım üzerinden de abonelik iptali hizmeti vermektedir. Exxen, çeşitli konularda kullanıcılarına hızlı bir şekilde yardımcı olabilmek için canlı yardım sistemine sahip. Bu sayede Exxen aboneleri, platformda karşılaştıkları sorunlardan önerilere kadar birçok işlemlerini canlı yardım üzerinden gerçekleştirebiliyorlar.

Exxen Üyelik İptali için alternatif yöntem

Exxen canlı yardım özelliğini kullanmak çok kolay! Bu özelliği kullanabilmek için ilk olarak Exxel yardım sayfasına erişmeniz gerekiyor. Bu sayfaya erişim sağladıktan sonra sayfanın sağ alt kısmında yer alan sohbet butonuna basmalısınız. Sonrasında Exxen, neden canlı sohbete erişmek istediğinizi soracaktır. Burada “Genel Bilgi, Üyelik İptali” gibi çok çeşitli seçenekler sizleri karşılayacaktır.

Üyelik iptali için karşınıza çıkan bu seçeneklerden “Üyelik İptali”ni seçerek devam ediyoruz. Sonrasında Exxen, ad soyad ve e-mail bilgileriniz başta olmak üzere çeşitli bilgilerinizi paylaşmanızın gerektiği bir form sunmaktadır. Bu formu doldurduktan sonra Exxen yetkilileri, hızlı bir şekilde talebinizi değerlendirerek dönüş yapmaktadırlar.

Exxen Üyelik İptali: Sıkça Sorulan Sorular

Exxen’de Deneme Süresi Var mı?

Dijital yayın platformları, kullanıcılarını memnun edebilmek adına abonelik sürecinden önce deneme süreleri sunmaktadırlar. Exxen de bu doğrultuda yeni abonelerine 7 günlük bir deneme süresi sunmaktadır. Platforma üye olmayı düşünen kişiler, 1 TL karşılığında platformu 7 gün süreyle kullanabiliyorlar.

Exxen Denemeden Sonra İptal Edilir mi?

Türkiye’nin en popüler dijtial yayın platformlarından Exxen, deneme süresi boyunca abonelerinin tüm dizi ve filmlere erişim sağlamalarını sağlıyor. Bunun yanı sıra güncel deneme sürecinde ExxenSpor paketi mevcut değil. Böylece Exxen’e abone olmak isteyen kişiler, deneme süreçlerinde tüm dizi ve filmleri diledikleri gibi izleyebiliyorlar. Deneme süreci sonunda memnun kalmayan Exxen aboneleri, üyeliklerini iptal edebiliyorlar.

Exxen Aboneliğini İptal Edince Ne Olur?

Exxen, ücretli bir şekilde hizmet vermektedir. Platformda yer alan içeriklerden faydalanmak isteyen kişilerin abonelik paketlerinden birisine üye olmaları gerekmektedir. Exxen abonesi olmayan veya aboneliğini iptal eden kişiler, platformda yer alan içeriklerden faydalanamamaktadırlar.

Exxen İstediğin Zaman İptal Edilir mi?

Birçok platform gibi Exxen de kullanıcılarına oldukça kolay bir şekilde üyelik iptali seçeneği sağlıyor. Exxen aboneleri, diledikleri zaman üyeliklerini iptal edebilmektedirler. Üstelik aboneliklerini iptal eden kişiler, ödeme süreçleri dolana kadar platformdan faydalanmaya devam edebilmektedirler.

Exxen Üyelik Ücreti Ödenmezse Ne Olur?

Birçok dijital yayın platformu gibi Exxen de sadece ücretli olarak hizmet vermektedir. Bu doğrultuda Exxen’de yer alan içeriklerden faydalanmak isteyen kişilerin platforma ücretli bir şekilde üye olmaları gerekmektedir. Bundan dolayı Exxen üyelik ücretini ödemeyen kişilerin üyelikleri otomatik bir şekilde iptal edilmektedir. Bunun sonucunda üyeliği iptal edilen kişiler, platformda yer alan içerikleri izleyememektedirler.

Exxen Üyelik İptali: Genel Değerlendirme

Dijital yayın platformlarının sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Türkiye’de de içerik izleyicileri, televizyon yayını gibi sabit yayınların yanı sıra dijital yayın platformlarını tercih etmeye başladılar. Çünkü dijital yayın platformlarının sunmuş olduğu içerikler, sabit yayınlara göre daha ilgi çekici gelmektedir. Bunun yanı sıra tv box gibi cihazların ortaya çıkması, insanlara dijital yayın platformlarına televizyonlarından da kolayca erişebilme imkanı sağlamıştır. Bu doğrultuda Türkiye’deki yayın sektörü de dijital yayın platformlarına geçiş yapmaya başladı. Exxen, bu geçiş sürecini hızlandıran platformlardan birisi oldu.

Çok sayıda Türk yapımı dizi, talk show gibi içeriğe sahip olan Exxen, yakın zamanda UEFA Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’nin yayın haklarını da satın aldı. Böylece en popüler uluslararası futbol turnuvalarının bazıları, Exxen tarafından yayınlanmaya başladı. Bu sayede Exxen, kısa sürede çok sayıda insana hitap etmeyi başardı.

Exxen, rakiplerine göre yeni bir platform olduğu için Exxen aboneleri platformdaki bazı işlemlerde zorluk yaşayabiliyorlar. Bu işlemlerden birisi de Exxen üyelik iptali olmaktadır. Exxen kullanıcıları, Exxen abonelik işlemini nasıl yapacaklarını bilmeyebiliyorlar. Bundan dolayı bizler de bu içeriğimizde Exxen üyelik iptali işleminin nasıl gerçekleştirilebileceğini anlattık.

Bunun yanı sıra Exxen ile ilgili çok fazla merak edilen soruları cevaplandırdık. Bu sayede sizler de hazırlamış olduğumuz Exxen rehberimizi inceleyerek son zamanların en popüler dijital yayın platformlarından birisi hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz Exxen üyelik iptali rehberimiz burada sona eriyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.