Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarına gösterilen ilgi, her geçen gün artmaya devam etmektedir. Bunun sonucunda sosyal medya platformlarının sayısında da artış gözlemlenmektedir. Swarm, yakın tarihte kullanıma sunulan sosyal platformlardan birisidir. Sosyal medya kullanıcıları, ilk etapta platforma yoğun ilgi gösterdiler. Fakat günümüzde Swarm, popülerliğini kaybetmeye başladı. Bundan dolayı birçok kişi Swarm hesap silme işlemi nasıl yapılır diye merak etmektedir.

Bizler de bu yazımızda sizler için Swarm hesap silme işleminin nasıl yapıldığını açıklayacağız. Rehberimizde Swarm hesap silme işleminin tüm detaylarını açıklamaya çalışacağız. Bunun yanı sıra ilk etapta yoğun ilgi görmesine rağmen zamanla popülerliğini kaybetmeye başlayan Swarm ile ilgili bilgilendirme de yapacağız. Böylece rehberimizi inceleyerek Swarm ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Swarm Nedir?

Çoğu sosyal medya platformu, işleyiş bakımından diğer platformlarla oldukça benzerlik göstermektedir. Bundan dolayı yeni bir sosyal medya platformu geliştirmek isteyen kişiler, yaratıcı hamleler yapmaya çalışıyorlar. Bu noktada Foursquare, diğer sosyal medya ağlarından ayrılan bir sistem geliştirdi. 2009 yılında hizmet vermeye başlayan Foursquare, kullanıcılarına konum üzerinden bağlantı kurmalarına olanak tanıyordu. Yani platform, aynı yerde bulunan kişilerin iletişime geçmelerini hedefliyordu.

Nitekim Foursquare, bu konuda başarılı bir iş çıkarttı diyebiliriz. Kısa sürede platformu kullanan kişi sayısı ciddi ölçüde arttı. Çünkü sosyal medya kullanıcıları, bu platformu genellikle bir mekan rehberi olarak kullanıyorlardı. Fakat bir süre sonra Foursquare, popülerliğini kaybetmeye başladı. Bu noktada platform yetkilileri, harekete geçtiler. Bunun sonucunda 2014 yılında Swarm, Foursquare tarafından geliştirilerek piyasaya sürüldü.

Foursquare, aynı yerde olan kişilerin aynı anda etkileşime girmeleri konusunda yeterli bir performans göstermiyordu. Bu noktada platform geliştiricileri, Swarm üzerinden kullanıcılarının bulundukları yeri anlık olarak paylaşmalarına olanak sağladı. Böylece Swarm kullanıcıları, kendileri ile aynı anda aynı yerde olan kişilerle kolaylıkla eşleşebiliyorlar.

Swarm Nedir

Swarm, aynı yerde veya yakın konumlarda eşleşen kullanıcılarına mesajlaşma imkanı sağlıyor. Bu sayede platform kullanıcıları, yakınlarında bulunan kişilerle rahatlıkla iletişim kurabiliyorlar. Hatta Swarm, arkadaş ekleme özelliğine de sahip. Bu özellik, kullanıcıların bir noktada tanıştıkları kişileri arkadaş olarak ekleyebilmelerini sağlıyor. Daha sonra Swarm, harita üzerinden platformdaki arkadaşlarınızın mevcut konumunuzdan ne kadar uzakta olduğunu gösteriyor.

Yani Swarm, kullanıcılarının gerçek hayatta birbirleriyle görüşüp tanışmalarını sağlayan bir sosyal medya platformu olarak ön plana çıkıyor. Foursquare, geliştirdiği bu alt uygulama ile bazı verileri topluyor. Şirket, bu verileri Foursquare haritasını iyileştirmek için kullanıyor.

Fakat bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar da mevcut. Çünkü konumunuzun sürekli açık olması, platformun Swarm üzerinden sizleri takip etmesini sağlıyor. Bundan dolayı bazı Swarm kullanıcıları, hesaplarını silmek istemektedirler. Yazımızın devamında sizler için Swarm hesabınızı nasıl silebileceğinizi daha yakından inceleyeceğiz.

Swarm Güvenilir mi?

Foursquare, dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Son zamanlarda Foursquare, ciddi ölçüde kullanıcı kaybetmeye başlamıştır. Bundan dolayı platform yetkilileri, 2014 yılında kullanıcılarının ilgisini canlı tutabilmek için Swarm üzerinden faaliyetlerini yoğunlaştırdılar. Swarm hem konum paylaşımı hem de arkadaş ekleyebilme özellikleriyle teknoloji kullanıcılarının ilgisini çekti.

Fakat bu noktada birçok kişi, Swarm güvenilir mi diye merak etmektedir. Çünkü Swarm, belirtmiş olduğumuz gibi paylaşılan konumlar üzerinden işleyiş gösteren bir sosyal medya platformudur. Bu yüzden konum bilgisini tehlikeye atmak istemeyen kişiler, platformu kullanırken tedirgin olabiliyorlar.

Swarm, paylaşılan konumları arkadaşlık kurabilmeniz için diğer kullanıcılarla paylaşıyor. Bunun yanı sıra platform yetkilileri, Swarm üzerinden paylaşılan konumların Foursquare rehberlerini geliştirebilmek için kullandıklarını belirtiyorlar. Bundan dolayı Swarm, verilerinizi aktif bir şekilde işleyen bir sosyal medya platformudur. Bu noktada konumunuzun güvenliğini sağlamak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Foursquare, uzun süredir hizmet vermesiyle sosyal medya kullanıcılarına güven veren bir sosyal medya ağıdır. Bu yüzden Foursquare tarafından geliştirilen Swarm, birçok teknoloji kullanıcısı tarafından güvenle kullanılmaktadır. Bu noktada belirtmiş olduğumuz gibi platform üzerinden konumunuzu paylaşmak ve konum güvenliğinizi sağlamak bir noktada tamamen sizin sorumluluğunuzda olmaktadır.

Bundan dolayı konumunuzu paylaşmak konusunda bir endişe yaşıyorsanız Swarm, sizin için uygun bir platform olmayabilir. Eğer daha önce Swarm profili oluşturduysanız fakat artık bu platformu kullanmak istemiyorsanız Swarm hesabınızı silme hakkına sahipsiniz.

Foursquare, silinen Swarm hesaplarında tüm verilerin silindiğini belirtiyor. Bu kapsamda eğer Swarm hesabınızı silmek isterseniz verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Bu yüzden Swarm hesabınızı sildikten sonra hesabınızı geri getirmeniz mümkün olmayacaktır.

Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformları, genellikle kullanıcılarına profilleri üzerinde değişiklik yapma imkanı sunmaktadır. Bu kapsamda Swarm kullanıcıları da profillerini belirli ölçüde düzenleyebiliyorlar. Hatta platformdan memnun kalmayan veya gizlilik endişesi yaşayan Swarm kullanıcıları, hesaplarını silebilme hakkına sahipler. Bu noktada Foursquare, kullanıcılarını biraz uğraştırabiliyor.

Swarm, temel olarak mobil platformlar üzerinden kullanılabilen bir platform. Yani Swarm kullanıcıları, platformdan sadece Android ve iOS için geliştirilen uygulamalar üzerinden faydalanabiliyorlar. Bunun yanı sıra Foursquare, Swarm kullanıcılarına web sitesi üzerinden erişim hakkı sağlamıyor. Ancak Foursquare, hesap silme konusunda ise tam tersi bir işleyiş sergiliyor.

Yani Swarm kullanıcıları, platformun mobil uygulamaları üzerinden hesaplarını silemiyorlar. Kullanıcıların hesaplarını silebilmeleri için masaüstü web tarayıcı kullanmaları gerekiyor. Üstelik Swarm, hesap silim işlemlerini kendi platformu üzerinden gerçekleştirmiyor.

Platformun geliştiricisi olan Foursquare, Swarm hesaplarının silinebilmesi için kullanıcıları Foursquare kullanıcı paneline yönlendirmektedir. Bu doğrultuda Swarm hesabınızı silmek için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

Not: Foursquare ve Swarm hesabınızı sildiğiniz takdirde verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Bundan dolayı hesabınızı silmeden önce bu işlemi yapmak istediğinizden emin olmalısınız.

  • Swarm hesabınızı silebilmek için ilk olarak Foursquare üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Foursquare üzerinden Swarm mail ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Daha sonra ayarlar üzerinden Foursquare hesap silme özelliğine erişmeniz gerekiyor. Bu noktada Foursquare kullanıcıları, zorluk çekebiliyor. Çünkü Foursquare, profil ayarları sayfasında hesap silme seçeneğine yer vermiyor. Bundan dolayı buraya tıklayarak Foursquare ve Swarm hesap silme sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • Foursquare, kullanıcılarına hesaplarını ayrı ayrı silme seçeneği sağlamıyor. Yani Swarm kullanıcıları, hesaplarını silmek istediklerinde aynı zamanda Foursquare hesaplarını da silmek durumunda kalıyorlar. Eğer bu durumu göz önüne aldıysanız hesap silme sayfasından işleme devam edebilirsiniz.
  • Ulaşmış olduğunuz hesap silme sayfasında Foursquare, neden hesabınızı silmek istediğinizi soruyor. Bu noktada sizler için uygun olan seçenekleri seçerek devam etmelisiniz. Son aşamada “Emin misin” başlığı altında yer alan “Delete Account” seçeneğine basarak hem Foursquare hem de Swarm hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz.

Swarm Hesabını Dondurmak Mümkün mü?

Çoğu sosyal medya platformu, kullanıcılarına hesaplarını dondurma seçeneği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, platforma ara vermek istedikleri zaman hesaplarını dondurarak bir süre sosyal ağlardan uzak durabiliyorlar. Bunun yanı sıra kullanıcılar, diledikleri zaman hesaplarını tekrar aktif edebiliyorlar. Böylece hesap dondurma özelliği bulunan platformlar, kullanıcılarının verilerini koruyarak kullanıcılarına hesaplarını dondurma imkanı sağlıyorlar.

Bu kapsamda bazı Swarm kullanıcıları, hesabımı silmek yerine dondurmak mümkün mü diye merak ediyorlar. Böylece kullanıcılar, verilerinin silinmemesini bekliyorlar. Fakat Foursquare, Swarm kullanıcılarına böyle bir özellik sunmuyor. Yani Swarm kullanıcıları, diledikleri zaman verilerini saklayarak hesaplarını dondurma hakkına sahip değiller.

Swarm Hesabını Dondurmak Mümkün mü

Foursquare, bu özelliğin temel olarak platformun işleyişini koruyabilmek için sunmadıklarını belirtiyor. Yani Foursquare, Swarm kullanıcılarının platformda aktif olmalarını bekliyor. Bu kapsamda şirket, kullanıcılarının aktifliğini artırmak adına çeşitli özellikler geliştiriyor. Bundan dolayı Foursquare, platformda aktif olmayacak ve profillerinin de görünmesini istemeyen kullanıcılarına hesaplarını silme imkanı tanıyor.

Bu doğrultuda eğer sizler de Swarm hesabınızı uzun süreli kullanmayacaksınız ve verilerinizin platformda aktif olarak kullanılmasını istemiyorsanız hesabınızı silme şansına sahipsiniz. Rehberimizde belirtmiş olduğumuz adımları takip ederek Swarm hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Foursquare’in Swarm için hesap dondurma özelliği geliştirip geliştirmeyeceği bilinmiyor. Platorm kullanıcılarının birçoğu, Foursquare’in Swarm için hesap dondurma seçeneği geliştirmesi gerektiğini düşünüyorlar. Fakat Foursquare, henüz bu konu hakkında bir adım atmadı. Bundan dolayı yakın zamanda Foursquare’in Swarm için hesap dondurma özelliği geliştirmesi pek mümkün gözükmüyor.

Swarm Hesap Silme: Sıkça Sorulan Sorular

Swarm üzerinden arkadaş nasıl bulunur?

Foursquare, haritalar üzerinden çalışan bir platformdur. Bu kapsamda Foursquare, Swarm için de aynı işleyiş üzerinden çalışan bir sistem geliştirmiştir. Bu kapsamda Swarm kullanıcıları, harita üzerinden bulundukları konumu anlık olarak paylaşabiliyorlar. Bunun üzerine o konumda bulunan diğer kullanıcılar, aynı konumdaki kişilerle iletişim kurabiliyorlar. Yani Swarm üzerinden arkadaş bulmak için konumunuzu paylaşarak sizlerle aynı konumda bulunan kişileri tespit edebilirsiniz.

Swarm ücretli mi?

Foursquare, ücretsiz hizmet veren bir sosyal medya platformudur. Şirket, kullanıcılarına sağladığı ek uygulamalardan da ücret talep etmemektedir. Bu kapsamda Swarm kullanıcıları da platformdan ücretsiz bir şekilde faydalanabilmektedirler.

Swarm kime ait?

Swarm, Foursquare tarafından geliştirilen bir sosyal ağdır. 2014 yılından beri kullanıcılarına hizmet veren Swarm, Foursquare’in bir alt hizmetidir. Bu doğrultuda Swarm için Foursquare’in bir uygulamasıdır diyebiliriz.

Silinen Swarm hesabı geri getirilir mi?

Foursquare, sunmuş olduğu hizmet kapsamında Swarm kullanıcılarına hesaplarını silebilme imkanı tanıyor. Şirket, bu doğrultuda hesap silme hizmeti kapsamında kullanıcılarının verilerini tamamen siliyor. Yani Swarm kullanıcıları, sildikleri hesapları sonrasında tekrar geri getirme hakkına sahip değiller. Bundan dolayı Swarm hesabınızı silmek istediğinizde dikkatli olmalısınız.

Genel Değerlendirme

2014 yılında kullanıma sunulan Swarm, yayınlandığı zamanlarda büyük ilgi gördü. Bundan dolayı platformun kullanıcı sayısı hızlı bir şekilde arttı. Fakat günümüzde Swarm, ilk zamanlardaki kadar ilgi görmüyor. Çünkü Foursquare, yayınlamış olduğu platforma yakın zamanda yeni özellikler eklememeye başladı. Bunun yanı sıra platformun paylaşılan konumlarla çalışması, bazı teknoloji kullanıcılarında güvenlik endişelerine neden olmaktadır.

Bu yüzden bazı Swarm kullanıcıları, hesaplarını silmek veya devre dışı bırakmak istemektedirler. Foursquare, kullanıcılarına Swarm hesaplarını silebilme imkanı sağlamaktadır. Bu doğrultuda bizler de bu rehberimizde sizler için Swarm hesabının nasıl silinebileceğini açıkladık. Bunun yanı sıra bazı Swarm kullanıcıları, hesaplarını dondurmanın mümkün olup olmadığını merak etmektedirler.

Foursquare, belirlediği politikalardan dolayı Swarm kullanıcılarına hesaplarını dondurabilme şansı tanımıyor. Çünkü şirket, platformun aktif bir yer olmasını talep ediyor. Bundan dolayı Foursquare, Swarm hesabını aktif olarak kullanmayacak ve dondurmak isteyen kişilere, hesaplarını kalıcı olarak silebilme imkanı tanıyor.

Sizler için bu yazımızda Swarm hesap silme işlemiyle ilgili tüm noktaları detaylı bir şekilde açıkladık. Bu sayede rehberimizde yer alan adımları takip ederek Swarm ve Foursquare hesaplarınızı kalıcı bir şekilde silebiliriz. Bunun yanı sıra sizler de Swarm hesap silme işlemi hakkındaki soru ve düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.