Netflix Üyelik Ücreti – 2024

Dünyanın en popüler dizi ve film izleme servislerinden biri olan Netflix üyelik ücreti ne kadar? Netflix platformunun abonelik için talep ettiği fiyat kaç TL? Eğer siz de bu soruların cevabını arıyorsanız hazırladığımız Netflix üyelik ücreti içeriği tam size göre.

Yüzlerce orijinal yapımın yanı sıra bir dünya film ve diziye sahip Netflix, ülkemiz de dahil pek çok yerde büyük bir ilgiyle karşı karşıya. Adını her geçen gün daha çok duyduğumuz platform önümüzdeki dönemde de popülerliğini koruyacak gibi gözüküyor.

Hal böyleyken kullanıcıların aklına fiyat ve Netflix üyelik ücreti ne kadar soruları takılıyor. Biz de sizler için her bir Netflix abonelik planını ele alan kapsamlı bir içerik hazırladık. İçeriğimizde Netflix üyelik ücretinin yanı sıra planların özellikleri, Netflix üyeliği nasıl oluşturulur sorusunun yanıtı ve sıkça sorulan sorular kısmı bulunuyor. Hemen Netflix üyelik ücreti ne kadar sorusunun yanıtıyla içeriğimize geçelim.

Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar? – 2024

Netflix Temel Plan FiyatNetflix Standart Plan FiyatNetflix Özel Plan Fiyat
119,99 TL176,99 TL222,99 TL

2024 yılında Netflix, fiyat güncellemesi yaptı. Bu doğrultuda güncel Netflix aylık üyelik ücretleri 119,99 TL, 176,99 TL ve 222,99 TL şeklinde değişiklik göstermektedir. Her bir fiyat farklı bir abonelik planına karşılık gelmektedir. Böylece farklı bütçelere uygun farklı planlar ile platform, birçok kesime hitap etmektedir.

Netflix’in sunmakta olduğu en uygun ücretli plan olan Temel plan için aylık ücret 119,99 TL’dir. Daha fazla özelliğe ve yüksek kaliteye sahip Standart plan için aylık ücret ise 176,99 TL’dir. Netflix’in sunduğu en yüksek ücretli Özel planın fiyatı ise 222,99 TL’dir. Netflix, dönem içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı üyelik fiyatlarına güncelleme yapıyor. Bundan dolayı Netflix üyelik paketlerinin fiyatları, yıl içerisinde sıklıkla değişmektedir.

Netflix Üyelik Paketleri Nelerdir?

Dünyanın en çok tercih edilen dijital yayın platformlarından olan Netflix, kullanıcı kitlesini geniş tutmaya çalışıyor. Bundan dolayı Netflix, çok çeşitli üyelik paketleri üzerinden hizmet veriyor. Netflix üyelik paketleri, platformda fiyatlandırma konusunda çeşitlilik olmasını sağlıyorlar. Bunun yanı sıra birbirinden farklı özelliklere sahip olan Netflix paketleri, platformu kullanan kişilerin kendi ihtiyaçlarına hitap eden Netflix üyelik paketini kolay bir şekilde tespit etmelerini sağlıyorlar.

Netflix aylık üyelik ücreti, kullanılan Netflix paketine göre değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı Netflix’e üye olurken Netflix üyelik paketleri hakkında bilginiz olması gerekiyor. 2024 yılında abone olabileceğiniz Netflix üyelik paketleri şu şekildedir:

Netflix Temel Plan Özellikleri

ÖzelliklerNetflix Temel Plan
Aynı anda izlenebilen cihaz sayısı1
İnternetsiz kullanım için içerik indirilebilecek cihaz sayısı1
Maksimum çözünürlük480p
Dizi ve film izlenebilecek cihazlarBilgisayar, tablet, telefon ve televizyon
Mobil oyunlara erişimNetflix’in sunduğu tüm mobil oyunlar
Netflix Temel Plan fiyat119,99 TL

Netflix’in sunduğu en uygun fiyatlı plan “Temel plan” olarak ifade edilmektedir. Üç abonelik türü arasından en düşük fiyat bu plandadır. Bu nedenle özellik olarak en az avantajlı olan paketin de Temel plan olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fakat en uygun fiyatlı paket olmasından dolayı Netflix üyelik paketleri içerisinde en çok tercih edilen paketlerin başında “temel plan” gelmektedir.

Aylık 119,99 TL fiyata sahip olan Netflix Temel plan, aynı anda yalnızca tek kullanıcıya kullanım imkanı tanımaktadır. Bu da sadece bir profil oluşturabileceğiniz anlamını taşır. Ayrıca internetsiz dizi ve film izlemek için indirmeyi de tek cihaza yapmak mümkündür. Buna ek olarak maksimum çözünürlük 480p olarak ifade edilmektedir.

Tüm Netflix aboneliklerinde olduğu gibi bu planla platformda yer alan bütün içeriklere erişim sağlamak mümkündür. Bunların arasında diziler, filmler ve video oyunlarını sayabiliriz. Ayrıca bilgisayar, tablet, telefon ve televizyon üzerinden platforma erişim sağlayabilirsiniz.

Netflix Standart Plan Özellikleri

ÖzelliklerNetflix Standart Plan
Aynı anda izlenebilen cihaz sayısı2
İnternetsiz kullanım için içerik indirilebilecek cihaz sayısı2
Maksimum çözünürlük1080p
Dizi ve film izlenebilecek cihazlarBilgisayar, tablet, telefon ve televizyon
Mobil oyunlara erişimNetflix’in sunduğu tüm mobil oyunlar
Netflix Standart Plan fiyat176,99 TL

Netflix’in orta ücretli planı olan Standart plan, Temel plana göre daha fazla avantaja sahiptir. Görüntü kalitesi ve kullanıcı sayısı gibi özellikler bu planda artış göstermektedir. Ancak birkaç konuda Özel plana göre daha az avantajlı özelliğe sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Aylık 176,99 TL fiyata sahip olan Netflix Standart plan, aynı anda iki kişiye kadar kullanım imkanı sunar. Bir başka deyişle hesapta iki profil oluşturmak mümkündür. Üstelik internetsiz dizi ve film izlemek için indirme imkanı da iki cihazda sunulmaktadır. Buna ek olarak maksimum çözünürlük 1080p yani FHD olarak ifade edilmektedir.

Tabii ki Netflix’te yer alan tüm içerikler bu planda da kullanıma sunulmaktadır. Bunların arasında film, dizi ve mobil oyunlar sayılabilir. Üstelik bilgisayar, tablet, telefon ve televizyondan içerikleri izlemek mümkündür.

Netflix Özel Plan Özellikleri

ÖzelliklerNetflix Özel Plan
Aynı anda izlenebilen cihaz sayısı4
İnternetsiz kullanım için içerik indirilebilecek cihaz sayısı4
Maksimum çözünürlük4K Ultra HD
Dizi ve film izlenebilecek cihazlarBilgisayar, tablet, telefon ve televizyon
Mobil oyunlara erişimNetflix’in sunduğu tüm mobil oyunlar
Netflix Özel Plan fiyat229,99 TL

Netflix’in en yüksek kaliteli görüntüsünü sunan ve en başarılı özelliklerine sahip olan Özel plan ile devam ediyoruz. Bu plan daha önce anlattığımız iki planın da üstünde bir fiyatla sunulmaktadır. Ancak en kaliteli özellikler de bu plan ile kullanıcıya sağlanmaktadır.

Aylık 229,99 TL fiyata sahip olan Netflix Özel plan, aynı anda dört kişiye kadar kullanım imkanı sunar. Böylece aynı hesap üzerinden dört farklı kişi kendine ait profil oluşturabilir. İnternetsiz dizi ve film indirmek için de dört cihaz kullanımı mümkündür. Yani bu paket, Netflix dört kişilik üyelik paketidir. Bu planın en avantajlı yanı ise şüphesiz görüntü çözünürlüğüdür. Çünkü maksimum çözünürlük 4K yani Ultra HD olarak ifade edilmektedir.

Üç üyelik türünün arasındaki en pahalı abonelik türünde de tüm içeriklere erişim imkanı tanınmaktadır. Ayrıca televizyon, tablet, telefon ve bilgisayardan içeriklere erişmek mümkündür. Fakat bu planın en yüksek aylık ücrete sahip olduğunu bir kez daha belirtmek gerek.

Hangi Netflix Üyelik Paketi Daha Avantajlıdır?

Netflix, kullanıcılarına 3 üyelik türü ile hizmet vermektedir. Temel, standart ve özel üyelik türlerini, sizler için detaylı bir şekilde açıkladık. Bu noktada Netflix’e yeni üye olacak kişiler, hangi Netflix üyelik paketi daha avantajlıdır diye merak edebiliyorlar. Öncelikle tüm üyelik paketlerinde Netflix’te yer alan içeriklere sınırsız bir şekilde erişim sağlayabildiğinizi belirtmemiz gerekiyor. Ayrıca tüm üyelik paketlerinde içerikleri bilgisayar, tablet, telefon ve akıllı televizyonunuzdan dilerseniz internet üzerinden dilerseniz de indirip izleyebiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra üyelik türünüze göre içeriklerin görüntü kalitesi değişiklik göstermektedir. Eğer film ve dizilerin görüntü kalitesi, sizler için çok önemli ise bu noktada standart ve özel Netflix üyelik paketlerini kullanarak içerikleri yüksek çözünürlükte izleyebilirsiniz. Ancak görüntü kalitesinden çok platformun maliyeti sizler için önemliyse bu noktada temel paket sizler için daha uygun olacaktır. Çünkü Netflix geliştirmiş olduğu fiyat politikasında en uygun fiyatlandırmayı temel pakette yapmaktadır.

Tek Netflix hesabını birden fazla kişiyle kullanmayı düşünüyorsanız bu durumda standart veya özel paketi seçmeniz gerekiyor. Çünkü temel Netflix paketinde hesabı aynı anda sadece 1 kişi kullanabilmektedir. Bunun yanı sıra standart pakette hesaba aynı anda 2, özel pakette ise 4 kişi erişim sağlayabilmektedir.

Genel olarak baktığımızda sizler için platformu uygun fiyata kullanmak önemli ise uygun Netflix abonelik ücreti ile temel paketi kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüksek görüntü kalitesi, çok sayıda cihazdan erişim gibi özelliklere sahip olmak istiyorsanız standart veya özel Netflix üyelik türleri sizler için daha uygun olacaktır.

Netflix Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

Bir Netflix üyeliği oluşturmak için ihtiyacınız olan şeyler e-posta adresi, kredi kartı veya geçerli bir ödeme yöntemidir. Netflix üyeliği oluşturmak için şu yöntemleri takip edebilirsiniz:

 • Öncelikle Netflix’in resmi internet sitesine (netflix.com) ulaşın.
 • Ardından ana sayfada yer alan kutucuğa e-posta adresinizi girin ve “Başlayın” seçeneğine tıklayın. Dilerseniz doğrudan kayıt sayfasına (netflix.com/signup) da ulaşabilirsiniz.
netflix-hesap-acma
 • Daha sonra bir şifre oluşturun ve size uygun olan planı seçin.
 • Bunun ardından geçerli bir ödeme yöntemi ekleyin ve işlemi tamamlayın.
 • Bu adımın sonrasında Netflix hesabınız açılmış olacaktır.

Netflix iptal etme işlemi için ise farklı bir yöntem uygulamanız gerekmektedir. Bu adımları öğrenmek için de sizler için hazırladığımız detaylı içeriğe göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Netflix Plan Değiştirme

Netflix kullanıcılarının sorduğu bir başka önemli soru ise üyelik planı değiştirme işlemidir. Sahip olduğu üyelik planını daha uygun bir fiyatlı planla değiştirmek isteyen bazı kullanıcılar mevcuttur. Ayrıca tam tersine daha fazla özelliğe erişmek isteyen kullanıcılardan da bahsedebiliriz. Her iki türdeki kullanıcının da gerçekleştirmesi gerek adımlar şunlardır:

 • Netflix sitesine ulaşın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Daha sonrasında kullanıcı profilinizi seçin ve sağ üst kısımda bulunan menüden “Hesap” seçeneğini tıklayın.
 • Ardından hesap ayarları menüsü karşınıza çıkacaktır. Bu ayarlar arasından “Plan Ayrıntıları” sekmesine ulaşın ve “Planı değiştir” seçeneği ile devam edin.
netflix-plan-degistirme
 • Daha sonra geçiş yapmak istediğiniz planı işaretleyin ve “Devam Et” butonuna tıklayın.
 • İşlemi onayladıktan sonra planınız hemen değişecektir.

Netflix Ödeme Yöntemi Değiştirme

Kullanıcıların merak ettiği bir diğer önemli konu ise Netflix ödeme yöntemi değiştirme işleminin nasıl yapıldığıdır. Eğer abonelik için kullandığınız kredi kartını ya da ödeme yöntemini değiştirmek istiyorsanız bu işlemi gerçekleştirmelisiniz. Bu işlem için de plan değiştirme ile benzer bir süreci takip etmek gerekmektedir. Şu adımları kullanarak Netflix ödeme yöntemini değiştirebilirsiniz:

 • İlk olarak Netflix hesabınıza ve profilinize giriş yapın. Daha sonrasında sağ üstte profil sembolünüzün bulunduğu menüden “Hesap” seçeneğini tıklayın.
 • Ardından karşınıza çıkacak menüde “Üyelik ve Ödemeler” sekmesine göz atın. Burada “Ödeme bilgilerini yönet” ve “Yedek ödeme yöntemi ekle” seçenekleri yer almaktadır. Eğer var olan kartınızı değiştirmek istiyorsanız “Ödeme bilgilerini yönet” seçeneği ile devam edin.
 • Daha sonrasında kredi kartınız güncellemek için “Düzenle” seçeneğini tıklayın. Peşinden yeni kart bilgilerinizi girin ve güncelleyin. Eğer yeni bir ödeme yöntemi eklemek istiyorsanız “Ödeme Yöntemi Ekle” seçeneğine de tıklayabilirsiniz.
 • Var olan karta ek olarak bir başka ödeme yöntemi eklemek için de “Yedek ödeme yöntemi ekle” seçeneği ile devam edin. Daha sonra kart bilgilerinizi girin ve işlemi tamamlayın.
netflix üyelik ücreti ödeme yöntemi

Netflix Fiyatları: Sıkça Sorulan Sorular

İçeriğimizin bu bölümünde kısa bir özet niteliğinde sıkça sorulan soruları eklemek istedik. Eğer doğrudan aklınızda bir soru varsa bu bölümde cevabının verilmiş olması muhtemel. Farklı bir sorunuz varsa içeriğimizde verdiğimiz bilgilerde cevabının muhtemelen yer aldığını da belirtelim.

Netflix kaç TL? (2024)

2024 yılında Netflix kaç TL sorusunun yanıtı 119,99 TL, 176,99 TL ve 229,99 TL olarak verilebilir. Temel planın ücreti 119,99 TL’dir. Standart planın ücreti 176,99 TL’dir. Özel planın ücreti ise 229,99 TL’dir.

Netflix kaç kişi kullanabilir? (2024)

Abone olunan plan türüne göre değişiklik gösteren kullanıcı sayısı 1 ile 4 arasında değişmektedir. Temel plana abone olan kullanıcılar için yalnızca tek kişilik kullanım mümkündür. Standart planda iki kişi Netflix kullanabiliyor. Özel planda ise dört kişi Netflix kullanabiliyor.

Netflix yıllık üyelik var mı?

Netflix aboneliği yıllık bir şekilde yapılmamaktadır. Ancak abone olduğunuzda her ay üyelik ücreti kartınızdan otomatik olarak çekilmektedir. Bir üyeliğin yıllık fiyatı ise abonelik planınıza bağlı olarak 1.439,88 TL ile 2.759,88 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Netflix öğrenci aboneliği nasıl yapılır?

Netflix platformunda bir öğrenci indirimi kampanyası bulunmamaktadır. Bundan dolayı öğrenciler, Netflix’e herkes için geçerli olan ücretlendirmeden ödeme yapmaktalar. Ancak platform, zaman zaman bir ay ücretsiz üyelik gibi kampanyalar sunabilmektedir.

Netflix ücretsiz üyelik nasıl yapılır?

Netflix platformunda ücretsiz üyelik oluşturmak yalnızca kampanya dönemlerinde mümkündür. Bazı zamanlarda Netflix kullanıcılarına bir ay ücretsiz deneme sürümü tarzında kampanyalar yapabilmektedir. Ancak bunun haricinde ücretsiz bir Netflix üyeliği oluşturmak mümkün değildir.

Netflix paketleri kaç kişilik?

Abonelik planına bağlı olarak Netflix paketleri 1 ile 4 kişi arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu sayılar kullanıcıların hesap içinde açabileceği profil sayısını göstermektedir. Örneğin, Özel plana sahip bir kullanıcı hesabında aynı anda dört profil içerik izleme imkanı yakalar.

Netflix aynı anda iki kişi girebilir mi?

Standart ve Özel plana sahip kullanıcılar aynı anda aynı Netflix hesabına giriş yapabilir. Ancak her iki kullanıcının da farklı profillere giriş yapması gerekmektedir. Çünkü aynı anda aynı profile giriş yapılması halinde Netflix hata verecektir.

Netflix internete gerek var mı?

Eğer daha önceden telefon, tablet ya da bilgisayarınıza indirdiğiniz bir içerik varsa internetsiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Ancak öncesinde indirmeyi gerçekleştirmediyseniz Netflix içeriği oynatmak için internet bağlantısına ihtiyaç duyacaktır.

Netflix Üyelik Ücreti: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde sizler için 2024 yılında Netflix üyelik ücreti ne kadar sorusunu detaylı bir şekilde ele aldık. Netflix fiyatlarına ek olarak sorulan pek çok soruya da içeriğimizde yer vermeye gayret gösterdik. Sıkça sorulan sorular kısmında ise kısa bir şekilde Netflix üyelik ücreti ile ilgili en popüler soruları özetledik.

Netflix ücretleri zaman zaman çeşitli zamlar ile karşı karşıya kalmakta. Kullanıcının ödediği ücreti artıran bu zamlar da maalesef beklenmedik bir şekilde geliyor. Ancak biz içeriğimizi her zaman en güncel fiyatlar ile güncel tuttuğumuzu söyleyelim. Olası bir zam durumunda da yeni fiyatı içeriğimizden öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra Netflix üyelik işlemleriyle ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara, içeriğimize göz atarak cevap bulabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.