Disney Plus Hesabı Nasıl Silinir?

Dünyanın en popüler video servislerinden biri Disney Plus olarak bilinmektedir. Amerika merkezli bu video servisi 2019 yılından beri kullanıcılara hizmet vermektedir. Disney Plus kullanıcılarının bazıları zaman içinde hesaplarını silmeyi düşünmektedir. Ancak bu işlemi tam olarak nasıl gerçekleştireceğini bilmeyen kullanıcıların olma ihtimali vardır. Peki Disney Plus hesabı nasıl silinir? Disney Plus üyeliği iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Dünyada popülerliğini koruyan birçok dijital yayın platformu vardır. Bunlar arasında yer alan platformlardan birisi de Disney Plus oluyor. Ülkemize geçtiğimiz dönemde giriş yapan platform birçok dizi ve film ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Ancak bazı kullanıcılar üye oldukları yayın platformlarından bazılarını kapatmak isteyebiliyor. Disney Plus da bu platformlardan biri olabilir. Biz de bu yazımızda Disney Plus hesabı nasıl silinir sorusunun yanıtını vererek kullanıcılara yardımcı olmaya çalışacağız.

Disney Plus Hesabınızı Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Yazımızda Disney Plus hesabı nasıl silinir sorusunu yanıtlamadan önce bilmeniz gerekenler hakkında açıklama yapmamız yararlı olacaktır. Disney Plus üyeliği ücretlidir. Dolayısıyla Disney Plus hesabınıza aylık ya da yıllık olarak bir ödeme yaparsınız. Eğer Disney Plus hesabınızı silmek istiyorsanız öncelikle Disney Plus aboneliğinizi iptal etmeniz doğru olacaktır.

Disney Plus platformunda hesap silme işlemini gerçekleştirmek biraz ayrıntılıdır. Örneğin bu platforma web sitesi üzerinden değil de üçüncü taraf bir hizmet üzerinden üye olduysanız sadece ilgili hizmet üzerinden hesabınızı silme imkanınız olacaktır. Üçüncü taraf hizmetler ise; Apple, Google Play, Amazon Fire Stick, Roku ve Xbox şeklindedir.

Bu platformlar üzerinden Disney Plus’a üye olduysanız, ilgili üyelik platformundan hesap silme işlemini gerçekleştirmek zorunda kalacaksınız. Örneğin Disney Plus’a Google Play üzerinden üye olduysanız, hesap silme ya da abonelikten çıkma işlemi için Google Play hizmetine erişmeniz gerekecektir.

Disney Plus 2

Disney Plus hesabınızı kullanmak istemiyorsanız aktif üyeliklerinizi iptal etmeniz doğru olacaktır. Çünkü eğer aktif üyeliğinizi iptal etmezseniz, hesabınızdan fatura kesimi gerçeklemeye devam edecektir. Bu da size istemediğiniz bir üyelik ücreti olarak yansımış olacaktır.

Disney Plus üyeliğiniz Disney Plus tarafından faturalandırılıyorsa, üyeliğinizi iptal ettikten sonra mevcut fatura döneminiz bitene kadar Disney Plus’a erişmeye devam etme imkanınız olacaktır. Fatura döneminiz bittikten sonra ise Disney Plus aboneliğiniz tamamen sona erecektir.

Disney Plus hesabınızı sildikten sonra e-posta adresiniz, adınız, soyadınız, profil adınız ve profilinizle bağlantılı özellikler tamamen yok olacaktır. Ayrıca e-posta adresinizle ilişkilendirme olmaması için diğer bütün Disney Plus hesap bilgileriniz de anonim hale gelecektir.

Disney Plus Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Yazımızda da bahsettiğimiz gibi, Disney Plus hesabınızı silmek ve herhangi bir ödeme gerçekleştirmek istemiyorsanız öncelikle Disney Plus üyeliğinizi iptal etmeniz gerekecektir. Bu işlemi, üye olduğunuz platform üzerinden gerçekleştirmeniz lazım. Şimdi üye olduğunuz platformlara göre teker teker açıklama yapalım.

Bilgisayar Üzerinden Disney Plus Üyeliğini İptal Etme

Disney Plus üyelik işlemini bilgisayardaki web sürümünden iptal etmeniz için, bu üyeliği doğrudan Disney Plus üzerinden gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Üçüncü taraf bir hizmet üzerinden Disney Plus üyeliği gerçekleştirmediyseniz aşağıdaki adımları uygulayarak üyelik iptal etme işlemini gerçekleştirin.

 • Öncelikle internet tarayıcısı üzerinden Disney Plus sayfasına gidin.
 • Ardından Disney Plus hesabınıza giriş yapın.
 • Buradan ‘Profil’ yazan yere tıklayın.
 • Sonra da ‘Hesap’ bölümüne gidin.
 • Hesap bölümünden ise ‘Hesap ayarları’ yazan bölüme ulaşın.
 • Karşınıza ‘Üyelik’ seçeneği çıkacaktır. Bu seçenek üzerinden Disney Plus üyeliğinizi seçin.
 • Sonra ise ‘Üyeliği iptal et’ yazan yere tıklayın.
 • Disney Plus sizden üyeliğinizi iptal etme nedeninizi açıklamanızı isteyecektir. İsteğe bağlı olarak bu bölümü doldurun.
 • Son olarak Disney Plus üyelik iptal etme işlemini tamamlamak için ‘İptal etme’ seçeneğine tıklayın.

Apple ile Disney Plus Üyeliğini İptal Etme

 • Apple işletim sistemi üzerinden Disney Plus üyeliğinizi gerçekleştirdiyseniz, bu işlemi iPhone ya da iPad üzerinden iptal etme şansınız olacaktır.
 • Bunun için öncelikle cihazınızın ‘Ayarlar’ bölümüne gidin.
 • Ardından ekranınızın üst kısmında yer alan adınıza dokunun.
 • Buradan da ‘Abonelikler’ yazan bölüme ulaşın.
 • Sonra üyeliğinizi iptal etmek istediğiniz Disney Plus hesabınızı seçin.
 • Son olarak ilgili Disney Plus hesabınızda yer alan ‘Disney Plus aboneliğini sil’ seçeneğine dokunun ve işlemi tamamlayın.

Android ile Disney Plus Üyeliğini İptal Etme

 • Disney Plus üyeliğinizi Android cihazınızdaki Google Play Store üzerinden gerçekleştirdiyseniz öncelikle Google Play Store’a giriş yapın.
 • Sonrasında Play Store’un sağ üstünde yer alan profil simgenize dokunun.
 • Karşınıza bir menü çıkacaktır. Bu menü üzerinden ‘Ödemeler ve abonelikler’ yazan yere tıklayın.
 • Abonelik listenizden Disney Plus’ı bulun ve erişim sağlayın.
 • Daha sonra ‘Yönet’ yazan seçeneğe dokunun.
 • Son olarak ‘Disney Plus aboneliği sil’ yazısına dokunarak işlemi tamamlayın.

Amazon ile Disney Plus Üyeliğini İptal Etme

 • Disney Plus’a herhangi bir Amazon cihazı üzerinden üye olduysanız, üyelik iptal etme işlemi için Amazon hesabınıza giriş yapın.
 • Amazon’dan da ‘Amazon üyelikleri ve abonelikleri’ bölümüne gidin.
 • Buradan da Disney Plus üyeliğinizi seçin.
 • Sonrasında ise Disney Plus üyeliğini yönetmekle ilgili alana tıklayın.
 • Son olarak Disney Plus üyelik iptali işlemini seçin ve işlemi tamamlayın.

Disney Plus Hesabı Nasıl Silinir?

Böylelikle yazımızda Disney Plus üyeliğini silme hakkında açıklama yapmış olduk. Disney Plus üyeliğinizi iptal ettikten sonra hesap silme işleminizi gerçekleştirme imkanınız olacaktır. Eğer Disney Plus hesap silme bölümünüz aktif değilse üyelik iptal etme işleminden sonra bu bölüm aktif hale gelmiş olacaktır. Bu işlemler sonrasında Disney Plus hesap silme işlemi oldukça basittir. Şimdi bu konu hakkında adım adım açıklama yapalım.

Bilgisayar Üzerinden Disney Plus Hesabı Silme

 • Bilgisayarınız ya da tabletiniz ile Disney Plus hesabınızı silmek için tarayıcı üzerinden Disney Plus’a girin.
 • Ardından Disney Plus hesap bilgilerinizi doldurarak platforma giriş yapın.
 • Disney Plus hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilgili hesabın sahibinin olduğu izleyiciyi seçin ve devam edin.
 • Sonrasında ekranın sağ üst köşesindeki ‘Profil’ bölümüne gidin.
 • Buradan da ‘Hesap’ yazan butona tıklayın.
 • Karşınıza açılır bir menü çıkacaktır. Bu menüden ‘Hesap ayarları’ seçeneğine girin.
 • Hesap ayarları sayfasını aşağıya doğru kaydırın. Karşınıza çıkan ‘Hesabı sil’ seçeneğin tıklayın.
 • Sonra e-posta adresinizi girin ve ‘Devam et’ yazısına tıklayın.
 • Ardından Disney Plus şifrenizi girin ve ‘Oturum Aç’ seçeneğine tıklayın.
 • Disney Plus hesap silme işlemiyle ilgili ayrıntıları kontrol edin ve ‘Devam et’ seçeneğine ile işlemi sürdürün.
 • Buradan sonra e-postanıza bir doğrulama kodu gelecektir. Disney Plus’a giriş yaptığınız e-posta hesabınızı kontrol edin. Disney Plus, e-postanıza 6 haneli bir doğrulama kodu göndermiş olacaktır. Bu kodu, e-posta adresinizi doğrulamak için kullanacaksınız.
 • Doğrulama kodunu sisteme girin ve ‘Devam et’ seçeneğine tıklayın.
 • Son olarak ‘Hesabı sil’ yazısına tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Disney Plus Üyeliği İptal Etme ile Disney Plus Hesabını Silme Arasındaki Fark Nedir?

Birçok platformda olduğu gibi Disney Plus’ta da ücretli bir üyelik ya da abonelik yer almaktadır. Kullanıcılar Disney Plus üyeliklerini gerçekleştirdiklerinde her ay ya da her yıl üyelik ücreti ödemekle yükümlü olurlar. Disney Plus üyeliğini gerçekleştirip bir süre sonra bu üyelikten vazgeçmek isteyen kullanıcılar olmaktadır. Ancak üyeliklerini silmek ile hesaplarını silmek arasındaki farkı bilmeyen kullanıcıların olması da mümkündür.

Kullanıcılar Disney Plus üyeliklerini sildiklerinde, üyelik bir sonraki yenileme tarihine kadar etkin kalır. Yenileme tarihi geldiğinde ise Disney Plus üyeliği çalışmayı durdurur. Yani kullanıcılar bir sonraki yenileme tarihine kadar Disney Plus’ı bütün cihazlarında kullanma imkanına sahip olurlar.

disney plus üyeliği iptal etme

Diğer yandan Disney Plus üyeliğini iptal etmek verileri ve Disney Plus hesabını yok etmez. Yani bu, ileriki bir zamanda Disney Plus’ı tekrar denemek istediğinizde aynı hesabı tekrar kullanma şansınızın olduğu anlamına gelir. Ancak Disney Plus hesabınızı silmeniz daha farklı sonuçlara yol açmaktadır.

Kullanıcılar Disney Plus hesaplarını tamamen silmeye karar verirlerse, bu işlemin geri dönüşünün olmayacağını bilmeleri gerekir. Çünkü kullanıcılar Disney Plus hesaplarını sildiklerinde, hesaplarının içinde yer alan bütün veriler ve bilgiler de gidecektir. Bu işlem de Disney Plus hesaplarını bir daha kullanmalarını engelleyecektir.

Silinen Disney Plus Hesabını Geri Almak Mümkün mü?

Yazımızda Disney Plus hesabı nasıl silinir sorusunu yanıtladıktan sonra, silmiş olduğunuz Disney Plus hesabını geri almanızın mümkün olup olmadığı hakkında bilgi vermemiz yararlı olacaktır. Bazı dijital yayın platformları veya sosyal medya platformları, hesap silme işleminden sonra kullanıcılara bir şans tanımaktadır. Bunun için de kullanıcılara silmiş oldukları hesapları almaları için belli bir süre vermektedir.

Disney Plus, hesabınızı sildikten sonra bütün verilerinizi sileceğini iddia ediyor. Dolayısıyla silmiş olduğunuz Disney Plus hesabınızı geri almanız pek mümkün olmayacak gibi duruyor. Ancak platform, Disney Plus hesabınızı yanlışlıkla sildiğinizde ya da kararınızı değiştirdiğinizde yardım almanız adına Disney Plus’a ulaşmanızı istemektedir. Bu nedenle eğer Disney Plus hesabınızı sildiyseniz ve geri almak istiyorsanız Disney Plus ile kısa süre içinde iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Genel Değerlendirme

Disney Plus, son zamanlarda oldukça popüler olmayı başarmış bir dijital yayın platformudur. Gerçekleştirdiği yenilikler, eklemiş olduğu yayınlar ve uygun fiyatlı üyelik ücretinden dolayı Disney Plus birçok kullanıcının gözüne girmeyi başarmıştır.

Bu dijital yayın platformunun birçok rakibi de vardır. Bu rakiplerinin önüne geçmek için de Disney Plus, üyelik ücretini uygun tutarak kullanıcıların ilgisini çekmeyi sağlamıştır. Özellikle Türkiye fiyatı nedeniyle birçok kullanıcı Disney Plus’a üye olmaya karar verebilir gibi gözüküyor.

Ancak başka bir dijital yayın platformuna geçmek isteyen kullanıcılar da olmaktadır. Ya da istedikleri yayınlar Disney Plus platformunda yer almayan kullanıcılar da vardır. Bu durumda da bazı kullanıcılar Disney Plus hesaplarını silmeyi düşünmektedir.

Disney Plus hesabını silmeden önce üyelik iptalini gerçekleştirmek önem taşımaktadır. Çünkü üyeliği iptal etmeden Disney Plus hesabını silme işlemi mümkün değildir. Bu nedenle kullanıcıların öncelikle Disney Plus üyeliğini iptal etmeleri gerekmektedir.

Yazımızda anlattığımız yöntemleri uygulayarak Disney Plus üyelik işleminizi kolaylıkla iptal etme imkanınız olacaktır. Bu üyelik iptalinden sonra ise Disney Plus hesabınızı silme işleminiz aktif hale gelecektir.

Bu işlemden sonra Disney Plus hesabınızı geri almak isteyen kullanıcılar da olabilir. Bunun için ise Disney Plus ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Silmiş olduğunuz hesabınızı geri almanız pek mümkün görünmese de şansınızı denemenizde bir sakınca yoktur.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Disney Plus hesabı nasıl silinir rehberimiz burada sona eriyor. Sizler de Disney Plus hesap silme hakkındaki sorularınızı paylaşabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizle ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.