BluTV Üyelik İptali Nasıl Yapılır? – 2023

Türkiye’nin en büyük dijital yayın platformlarından olan BluTV, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Türk yapımı dizi ve filmlerin yanı sıra yabancı içeriklere de sahip olan BluTV, bu sayede çok çeşitli izleyici kitlelerine hitap ediyor. BluTV kullanıcı sayısı, bir yandan artış gösterirken bir yandan da bazı kullanıcılar üyeliklerini iptal etmek isteyebiliyorlar. Bundan dolayı sizler de BluTV üyelik iptali nasıl yapılır diye merak edebilirsiniz.

Bizler de bu yazımızda sizler için popüler dijital yayın platformu olan BluTV’deki üyeliğinizi nasıl iptal edebileceğinizi açıklayacağız. Böylece sizler de rehberimizi inceleyerek BluTV üyelik iptali işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi gelin ilk olarak BluTV’nin ne olduğuna daha yakından bakalım.

BluTV Nedir?

BluTV, Türkiye’de en çok kullanılan dijital yayın platformlarından birisidir. Doğan Holding bünyesinde bulunan BluTV, Aydın Doğan tarafından 2015 yılında kuruldu. Öyle ki BluTV, kurulduğu günden beri sunmuş olduğu içeriklerle kullanıcılarını genel olarak memnun etmeyi başarıyor diyebiliriz.

Dijital yayın platformlarının gelişimi, televizyon yayınlarına gösterilen ilginin azalmasına neden oldu. Türkiye’de de televizyondan dijitale geçişi hızlandıran platformların başında BluTV yer alıyor. Doğan Holding tarafından kurulan ve yönetilen BluTV, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

BluTV, kullanıcılarına hizmet verdiği ilk dönemlerde kendi yapımları ile adından söz ettirmeyi başardı. Kaliteli dizi ve filmlerle sektöre giriş yapan BluTV, kısa sürede popüler bir hale geldi. Bunun yanı sıra BluTV, ilk etapta kullanıcılarına sunduğu özgün içeriklerle sınırlı kalmadı. Kısa sürede platforma çok sayıda yerli ve yabancı dizi/film eklendi. Böylece BluTV, sunduğu içeriklerle Türkiye dışında da kullanılabilir bir platform haline geldi.

BluTV, sunduğu içeriklerle sadece izleyicilerin değil diğer şirketlerin de dikkatini çekti. Türkiye’de hizmet veren popüler bir e-ticaret sitesi, geliştirmiş olduğu ücretli üyelik hizmetine BluTV’yi entegre etti. Böylece bu e-ticaret sitesi, premium üyelerine BluTV üyeliği sağlıyor.

Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı dijital yayın platformlarından olan BluTV, farklı ülkelerdeki yayıncılık sektöründeki şirketlerin de dikkatini çekti. Bu kapsamda Discovery, 2021 yılında BluTV’ye yatırım yaptı. Discovery, BluTV’nin hisselerinin %35’ini satın aldı. Bununla birlikte Discovery yönetiminde yer alan bazı isimler BluTV’nin de yönetim kuruluna girdiler.

BluTV Üyelik Paketleri ve Fiyatları Nelerdir?

Dijital yayın platformları, çok sayıda kullanıcıya hitap edebilmek için çeşitli üyelik paketleri geliştiriyorlar. Bu doğrultuda BluTV de kullanıcılarına temel olarak iki üyelik paketi üzerinden hizmet veriyor. Bu paketler aylık ve yıllık üyelik paketleri olarak karşımıza çıkıyorlar.

BluTV, aylık ve yıllık üyelik paketleri seçeneklerinde kullanıcılarına aynı içerikleri sağlıyorlar. Yani BluTV kullanıcıları, aylık veya yıllık üyelik paketine abone oldukları takdirde platformda yer alan içeriklerden diledikleri gibi faydalanabiliyorlar.

BluTV’nin abonelerine sunmuş olduğu içerikler başlıca şu şekildedir:

 • BluTV’nin orijinal dizi ve filmleri
 • Yabancı dizi ve filmler
 • Discovery+ içerikleri
 • Yabancı ve BluTv+ yapımı çocuk içerikleri
 • Televizyon kanallarının canlı yayınları
BluTV Üyelik Paketleri Nelerdir

BluTV, içerik kategorisi bakımından oldukça zengin bir platformdur. Bunun yanı sıra platform yetkilileri, abonelerinin memnuniyetini artırabilmek ve yeni üyeler çekebilmek adına platformdaki içerik sayısını artırmaya devam ediyorlar. Özellikle bazı BluTV yapımı diziler, yoğun ilgi görüyorlar. Bundan dolayı sizler de BluTV abonesi olmak isteyebilirsiniz.

BluTV, paket fiyatlarında belirli dönemlerde düzenlemeler yapabiliyor. Şirket, genel olarak yıllık üyelik paketinde üyelerine aylık üyelik paketine göre daha uygun bir fiyatlandırma yapıyor. Bu doğrultuda BluTV üyelik paketlerinin 2022 fiyatları şu şekildedir:

BluTV Aylık Üyelik Paketi69.9 TL/Ay
BluTV Yıllık Üyelik Paketi478.8 TL/Yıl
BluTV Yurt Dışı Aylık Ücreti5.90 Euro/Ay

Eğer platformun aylık üyelik paketini kullanmayı tercih ederseniz herhangi bir taahhütte bulunmadan aylık ödeme yaparak BluTV içeriklerinden faydalanabiliyorsunuz. Aylık üyelik paketinde üyeliğinizi istediğiniz zaman sonlandırma imkanınız mevcut. Bunun yanı sıra yıllık üyelik paketinde ise 1 yıl boyunca platformu kullanacağınıza dair taahhütte bulunuyorsunuz. Bunun sonucunda yıllık üyelik paketinin ücretini, dilerseniz aydan aya dilerseniz de tek seferde ödeyebiliyorsunuz.

BluTV Nasıl Üye Olunur?

Dizi ve film tutkunları, BluTV’nin içeriklerini genellikle oldukça beğeniyorlar. Bundan dolayı sizler de özellikle BluTV yapımı dizi ve filmleri izleyebilmek için platforma üye olmak isteyebilirsiniz. Bu noktada BluTV, üye olmak isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor. Platform, genel olarak çok kullanışlı bir tasarıma sahip diyebiliriz. Böylece platform içerisinde zorluk yaşamadan dizi ve filmleri izleyebiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra BluTV, üyelik işlemi için de kolaylık sağlıyor. Eğer BluTV üyeliğiniz bulunmuyorsa platformun web sitesine veya mobil uygulamasına giriş sağladığınız zaman üye ol ekranı sizleri karşılayacaktır. Çünkü BluTV üyeliğiniz olmadan, platformda yer alan içeriklere erişim sağlayamıyorsunuz. Bundan dolayı BluTV içeriklerinden faydalanmak için şu adımları takip ederek üye olabilirsiniz:

 • BluTV’ye üye olabilmek için platformun web sitesini kullanmanız gerekiyor. Çünkü platformun mobil uygulaması üzerinden giriş yapmak istediğinizde direkt hesap bilgileriniz istenmektedir. Yani mobil uygulama üzerinden, Google hesabı gibi hesaplarla giriş yaparak üye olabiliyorsunuz. Ancak e-mail ile kaydol seçeneği mevcut değil. Bundan dolayı ilk etapta BluTV’nin web sitesine erişim sağlamalısınız.
 • Sonrasında açılan ekranda direkt üye olma paneli bizleri karşılayacaktır. Bu panel üzerinden ad soyad, e-mail ve şifre bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Daha sonra iletişim izinlerini ve üyelik sözleşmesini kabul ederek ücretsiz dene butonuna basmalısınız.
 • BluTV, yıllık üyelikle platforma abone olan kişilere 7 günlük deneme süresi sunmaktadır. Bundan dolayı kaydol butonu yerinde ücretsiz dene yazmaktadır. Butona bastıktan sonra ödeme ekranı bizleri karşılayacaktır. Burada ilk olarak platformu hangi abonelik seçeneğiyle kullanmak istediğinizi seçmelisiniz. Sonrasında ödeme bilgilerinizi girerek aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

BluTV, belirttiğimiz gibi bir e-ticaret sitesiyle anlaşma yaptı. Bunun sonucunda bu e-ticaret sitesinin premium kullanıcıları da BluTV’den ücretsiz faydalanabiliyorlar. Bu şekilde BluTV’ye üye olmak için BluTV’nin açmış olduğu özel üyelik sayfasından veya e-ticaret sitesindeki premium kullanıcı panelinizden BluTV üyeliğinizi aktif hale getirebilirsiniz. Bu şekilde BluTV’ye kayıt olmanız durumunda premium üyeliğiniz devam ettiği sürece BluTV’yi kullanabilmektesiniz.

E-Ticaret Siteleri Üzerinden BluTV Üyeliği Nasıl Alınır?

BluTV, daha çok kullanıcıya hitap edebilmek adına Türkiye’deki e-ticaret siteleri üzerinden de üyelik satmaktadır. E-ticaret sitelerinde üyelikler, kodla satılmaktadır. Yani e-ticaret sitelerinden satın almış olduğunuz kodları BluTV üzerinden aktifleştirerek üyeliğinizi başlatabiliyorsunuz.

BluTV, güncel olarak Hepsiburada ve Trendyol ile üyelik satış anlaşmasına sahip. Bu doğrultuda Trendyol üzerinden 1,3,6 ve 12 aylık BluTV üyeliği satın alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra BluTV, Hepsiburada’da ise 1,3 ve 6 aylık abonelikler satmaktadır.

E-ticaret sitelerinde satılan BluTV aboneliklerinde herhangi bir fiyat farklılığı mevcut değil. Yani BluTV üzerinden direkt abone olurken ödediğiniz aynı düzeydeki ücreti e-ticaret sitelerinde de ödeyerek BluTV aboneliği satın alabilirsiniz.

BluTV Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

BluTV, genel olarak sunduğu içeriklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ancak tabii ki platformdaki içeriklerden memnun kalmayan kişiler de olabiliyor. Bundan dolayı BluTV’nin üye sayısı bir yandan artış gösterirken bir yandan da bazı kişiler üyeliklerini iptal etmek istiyorlar. Bu işlemi nasıl yapacaklarını bilmeyen kişiler, BluTV üyelik iptali nasıl yapılır diye merak ediyorlar.

BluTV, kullanıcılarına sade ve kullanışlı bir arayüz üzerinden hizmet veriyor. Bu sayede platformda yapmak istediğiniz işlemleri bulmak ve gerçekleştirmek oldukça kolay. BluTV üyelik iptali için de şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

BluTV Üyelik İptali Nasıl Yapılır
 • BluTV aboneliğinizi iptal edebilmek için ilk olarak platforma giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için de BluTV’nin web sitesini kullanmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızla ilgili neredeyse tüm işlemleri yapabildiğiniz ayarlar sayfasına ulaşmalısınız. Bunun için sağ üstte yer alan profil ikonuna tıkladıktan sonra açılan menüden “Hesabım ve Ayarlar”a tıklamanız yeterli olacaktır.
 • Hesabım ve Ayarlar sayfasına ulaştıktan sonra sayfanın en altına inmeniz gerekiyor. Sayfanın en altında bulunan “İptal Et” seçeneğine tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.
 • İptal et seçeneğine tıkladıktan sonra BluTV, bu işlemi onaylamanızı talep edecektir. İşlemi onaylayarak BluTV üyeliğinizi kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Apple kullanıcıları, iTunes üzerinden ödeme yaparak BluTV’ye üye olabilmektedirler. Bundan dolayı bu ödeme yöntemiyle yapılan aboneliklerin nasıl iptal edilebileceğini de merak edebilirsiniz. Eğer Apple cihazınızda iTunes üzerinden ödeme yaparak BluTV’ye üye olduysanız aboneliğinizi Apple abonelikler üzerinden sonlandırmanız gerekiyor. Bunun için de ilk olarak cihazınızın ayarlarına giriş yapmalısınız. Sonrasında profilinize tıklayarak “Abonelikler” sekmesine erişmelisiniz. Son aşamada BluTV’yi seçip “Aboneliği iptal et” seçeneğine tıklamalısınız. Böylece Apple cihazınız üzerinden oluşturmuş olduğunuz BluTV aboneliğini de kolaylıkla sonlandırabilirsiniz.

BluTV Üyelik İptali: Sıkça Sorulan Sorular

BluTV iptal edince para iadesi yapılır mı?

Eğer platformdaki içeriklerden memnun kalmadıysanız ve BluTV üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız, aylık üyelik seçeneğiyle üye olduysanız dilediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Bunun sonucunda geçmiş aylara yönelik herhangi bir para iadesi yapılmamaktadır.

BluTV, iPhone üzerinden nasıl iptal edilir?

Doğrudan Apple üzerinden BluTV’ye üye olduysanız üyelik iptalini yine cihazınız üzerinden gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için cihazınızın ayarlar sayfasına gitmelisiniz. Sonrasında profilinize tıklayıp Abonelikler sekmesine giriş yapmalısınız. Buradan BluTV’yi bulup iptal et seçeneğine tıklayarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

BluTV ilk 7 gün ücretsiz mi?

BluTV, yıllık abonelik seçeneğiyle platforma üye olan kişilere 7 günlük ücretsiz deneme süreci sunmaktadır. Platform tarafından sunulan bu deneme sürecini kullanabilmek için BluTV’ye kayıt olduktan sonra yıllık olarak üye olmanız yeterli olacaktır.

BluTV üyelik iptal edince ne olur?

BluTV üyeliğinizi iptal etmeniz durumunda aylık üyeyseniz diğer ay, yıllık üyeyseniz diğer yıl sizden ücret tahsil edilmemeye başlayacaktır. Bunun yanı sıra ödeme yapmış olduğunuz ay veya yıl içerisinde BluTV’yi dilediğiniz gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

BluTV Fiyatı Ne Kadar? – 2023

Yıl içerisinde BluTV fiyatlarında güncelleme yapılabilmektedir. BluTV 2023 yılı aylık üyelik fiyatı, 69.9 TL’dir. Bunun yanı sıra 2023 yılında BluTV’ye yıllık üye olmak isterseniz 478.8 TL ödemeniz gerekiyor. Ayrıca BluTV’ye yurt dışından da abone olabiliyorsunuz. Yurt dışından BluTV’ye abone olmak için aylık 5.90 Euro ödemeniz gerekiyor.

Genel Değerlendirme

Doğan Holding bünyesinde Aydın Doğan tarafından kurulan BluTV, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin en başarılı girişimlerinden birisi olan BluTV, aynı zamanda platformda sunulan içeriklerle en kapsamlı dijital yayın platformlarından birisidir. BluTV’nin sunmuş olduğu içerikler hem Türkiye’de hem de dünyanın çeşitli ülkelerinde dijital yayın platformlarını izleyen kişilerin dikkatini çekiyor. Bu sayede BluTV, üyelik sayısını artırmaya devam ediyor.

Üye sayısının yanı sıra BluTV, farklı yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başardı. Bu kapsamda Discovery, 2021 yılında BluTV’nin hisselerinin bir kısmını satın aldı. Böylece Discovery+ içerikleri de BluTV’de yer almaya başladılar. Ayrıca Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden birisi, premium üyelik seçeneğine BluTV’yi entegre etti. Böylece bu e-ticaret sitesinin premium üyeleri, BluTV’den ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyorlar.

BluTV, temel olarak kullanıcılarına aylık ve yıllık ödeme seçenekli paketleriyle hizmet veriyor. Bu doğrultuda platforma aylık olarak üye olmanız durumunda herhangi bir taahhütte bulunmanız gerekmiyor. Ancak yıllık abonelikte 1 yıl boyunca platforma üye olacağınızı taahhüt ediyorsunuz.

Eğer platformda yer alan içerikler hoşunuza gitmediyse ve BluTV üyeliğinizi devam ettirmek istemiyorsanız kolay bir şekilde üyeliğinizi sonlandırabiliyorsunuz. Hazırlamış olduğumuz rehberimizde BluTV üyelik iptali işlemlerini detaylı bir şekilde anlattık. Böylece rehberimize göz atarak BluTV üyeliğinizi kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Üyeliğinizi iptal ettiğiniz zaman, BluTV gelecek dönemlerde sizden ücret tahsil etmeyecektir. Bunun yanı sıra ödeme yaptığınız ay veya yıl içerisinde BluTV içeriklerinden sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Kullanım süreniz, gelecek ay veya yıldaki faturalandırma sürecinize kadar devam edecektir. Böylece BluTV, üyeliğini iptal eden kullanıcılarını da mağdur etmemektedir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz BluTV rehberimiz burada sona eriyor. Her geçen gün büyümeye devam eden Türkiye’nin dijital yayın platformu BluTV hakkındaki tüm sorularınıza rehberimize göz atarak cevap bulabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.