En İyi Soundbar Tavsiyeleri – 2023

Evde film keyfi yapmak için iyi bir televizyon oldukça önemlidir. Ancak, harika renkler sunan büyük bir televizyona ek olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da şüphesiz ses sistemidir. Kullanıcıların imdadına koşan ilk cihazlardan birisi de soundbar modelleridir. Biz de bu nedenle sizler için en iyi soundbar tavsiyelerinden oluşan bir liste hazırladık.

Listemizde farklı fiyat aralıklarına hitap eden soundbar tavsiyeleri yer alıyor. Bu nedenle düşük ya da yüksek bütçeye sahipseniz bu listede size hitap eden bir soundbar tavsiyesi göreceğinize emin olabilirsiniz.

En iyi soundbar tavsiyelerimizi sıralarken en düşük fiyattan en yüksek fiyata doğru ilerledik. Bundan dolayı cihazların güçleri de benzer bir doğrultuda yükseliyor. Yani cihazların fiyatı yükseldikçe W değeri de artışa geçiyor. Eğer soundbar kullanacağınız oda genişse daha yüksek W değerine sahip bir sistem başarılı sonuç almanızı sağlayacaktır. Şimdi lafı uzatmadan soundbar tavsiye listemize geçelim. İşte sizler için seçtiğimiz en iyi soundbar önerileri:

HP DHE-6002

HP-DHE-6002

Listemizin ilk sırasında diğer modellere göre nispeten daha küçük bir model yer alıyor. Üstelik bu küçüklük yalnızca cihazın boyutunda ve gücünde değil, aynı zamanda ücretinde de kendisini gösteriyor. Bunun başlıca sebebi, HP DHE-6002 modelinin oyuncular için bir soundbar olması.

Eğer bilgisayar ya da konsolunuzla monitör üzerinden bir oyun oynuyorsanız bu soundbar tam sizin için. RGB ışıklarıyla 2 x 3 W gücündeki bu soundbar, monitörünüzün altına yerleştirdiğinizde oyunun derinliğinde kaybolmanızı sağlayacak.

Her ne kadar oyuncular için üretilmiş olsa da, küçük bir ekran ile film ya da dizi izlemek isteyenler için de harika bir seçenek olduğunu belirtelim. Özellikle masa başında otururken kaliteli bir ses duymak istiyorsanız HP’nin bu modeli yardımınıza koşacak ilk soundbar olmalı.

Cihazın üzerinde yer alan 2 hoparlörün haricinde bir ses kontrol düğmesi de mevcut. Ayrıca üst tarafta dokunmatik aydınlatma için de bir buton bulunuyor. Bu soundbar modelinin ihtiyaç duyduğu güç kaynağı ise 5V/1A. Yani bu değerlere uygun bir powerbank ile de güç verebilirsiniz. Giriş seviye soundbar tavsiyeleri içerisinde en uygun fiyatlı olan bu modeli yaklaşık 680 TL’den başlayan fiyatlara satın almanız mümkün.

Grundig GSB 910 S

Grundig-GSB-910-S

En iyi soundbar tavsiyeleri listemizin ikinci sırasında ise bizleri Grundig karşılıyor. Güç seviyesinin gittikçe artacağını yazımızın başında belirtmiştik. Grundig GSB 910 S modelinin de bu artış ile uyumlu olduğunu görüyoruz.

Grundig’in bu cihazı tam 120W güce sahip. Altı sürücülü hoparlörü ile orta boyutlu bir odayı sinema salonuna çevirmeniz mümkün. Buna ek olarak cihazın dahili subwoofer ile geldiği de belirtiliyor. Böylece baslar konusunda da bekleneni veriyor.

Grundig buna ek olarak cihazın bağlantı seçeneklerini de geniş tutmuş. Bluetooth desteği sayesinde yalnızca film izlemek için değil aynı zamanda bir hoparlör olarak da kullanmak mümkün. Buna ek olarak USB bağlantı seçeneği de cihazda yer alıyor. Televizyona bağlamak için ise HDMI-ARC, optik giriş, AUX ve Bluetooth seçeneklerini kullanmak mümkün. Böylece, herhangi bir sorun yaşamadan cihazınızı televizyona bağlayabiliyorsunuz.

Grundig GSB 910 S modelinin fiyatı ise yaklaşık 1.900 TL’den başlıyor. Eğer bu model sizin için fazla güçlü geliyorsa serinin bir alt modeli olan Grundig GSB 910’u da inceleyebilirsiniz. Biraz daha uygun fiyatlı ve daha az güçlü olması haricinde pek bir farkı bulunmuyor.

Samsung HW-T400

Samsung-HW-T400

En iyi soundbar tavsiye listemizin üçüncü sırasında Samsung’a ait bir giriş modeli yer alıyor. Samsung’un en uygun fiyatlı modellerinden birisi olan HW-T400, ilk modelin aksine televizyonlar için de oldukça başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Cihazın genişliği 71 cm olarak ifade ediliyor. Ayrıca, brüt ağırlığı da 2.7 kilogram değerlerine kadar ulaşıyor. Fakat, 40W gücündeki bir hoparlörün bu değerleri görmesi gayet normal. Buna ek olarak cihazda 2 kanalın yer aldığını da belirtmekte fayda var.

Samsung, cihazın 4 hoparlör ile sunulduğunu ifade ediyor. Üstelik Samsung, dahili iki adet bas hoparlörün de cihazda bulunduğunu ekliyor. Buna ek olarak cihazın USB, Bluetooth ve NFC desteği de bulunuyor. Ayrıca, uzaktan kumanda ile de kontrol etmek mümkün. Televizyona da Bluetooth üzerinden bağlanma seçeneği mevcut.

Eğer televizyonunuzun Bluetooth desteği yoksa bir optik ses kablosuna ihtiyacınız olduğunu belirtelim. Bu ürünün fiyatı ise yaklaşık 1.500 TL’den başlıyor.

Sony HT-SF150

Sony HT-SF150

Teknoloji devi Sony, ses teknolojileri konusunda da oldukça başarılı işler çıkartıyor. Bu doğrultuda şirketin soundbar modelleri, kullanıcılarıyla buluşuyorlar. Bizler de hazırlamış olduğumuz listemizde Sony HT-SF150 modeline yer verdik.

90 cm genişliğinde olan cihazın kilosu 2.4 kg olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra Sony, bu modelin güç tüketimini 120 W olarak belirtiyor. Orta segment bir soundbar modeli olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu değerlerin gayet ideal seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

2.0 kanal yapısına sahip olan Sony HT-SF150 hem kablolu hem de kablosuz bir şekilde kullanılabilmektedir. 3D sanal surround ses çıkışı ile çalışan Sony HT-SF150, Dolby Digital teknolojisine sahip. Bunun yanı sıra bu soundbar modelinin en büyük eksikliği ise subwoofer bulundurmaması oluyor. Sony HT-SF150, Türkiye’de 2.600 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Samsung HW-B650

en iyi soundbar modelleri - Samsung HW-B650

En iyi soundbar modelleri listemize bir başka Samsung modeliyle devam ediyoruz. Samsung, her segmente uygun olarak soundbar modeli üretmeye çalışıyor. Bu doğrultuda listemizde kendisine yer bulmayı başaran Samsung HW-B650 hem orta hem de üst segment soundbar kullanıcılarına hitap ediyor.

3.1 kg ağırlığında olan soundbar modelinin genişliği 1030 mm olarak belirtiliyor. Bunun yanı sıra bu modelde subwoofer da mevcut. Subwoofer genişliği ise 184 mm’dir. Böylece bu soundbar modelinin kullanılan alanda önemli ölçüde yer kapladığını söyleyebiliriz.

3D sanal surround ses çıkışına sahip olan Samsung HW-B650, bunun yanı sıra DTS:X ve Dolby Digital gibi ses teknolojilerine de sahip. 3.1 kanal yapısıyla çalışan soundbar; derin bas, gece modu, oyun modu, 360° çevresel ses ve güçlü bas başta olmak üzere sahip olduğu çeşitli ses özellikleriyle kullanıcılarına başarılı bir hizmet veriyor. Samsung HW-B650, Türkiye’de 5.000 TL’den başlayan fiyatlarla soundbar pazarında kendisine yer buluyor.

LG SNH5

lg-snh5 en iyi soundbar

Soundbar tavsiye listemizin üst segment cihazlarından biri olan LG SNH5, gerek görünüşü gerek özellikleriyle göz dolduruyor. Listemizdeki en başarılı soundbar modellerinden biri olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

Öncelikle cihazın teknik özelliklerine göz gezdirelim. Cihaz bir soundbar ve bir subwoofer’dan oluşuyor. Bu iki cihazın toplam gücü ise tam olarak 600W! İki adet ön hoparlör, iki adet surround hoparlör ve bir kablolu subwoofer ile toplamda 4.1 kanallı bir ses sistemi bizleri karşılıyor.

Buna ek olarak cihazın en çok dikkat çeken noktalarından birisi farklı ses modları oluyor. AI Sound Pro isimli ses modu sayesinde yapay zekanın yardımıyla en iyi ses sonucunu almak mümkün. Buna ek olarak cihazda DTS Virtual: X desteği de yer alıyor. Ayrıca baslar için ayrı bir mod da mevcut. Bunun haricinde gece modu ve kullanıcının ayarlaması için bir EQ modu da cihazda sunuluyor.

Cihazda yer alan Bluetooth desteği sayesinde telefon ve televizyona kablosuz bir şekilde bağlamak mümkün. Buna ek olarak cihazda HDMI ARC ve optik giriş de yer alıyor. Ayrıca Simplink özelliği sayesinde tek kumanda ile hem soundbar’ı hem de televizyonu kontrol etmek mümkün.

Özellikleri saymakla bitmeyen LG SNH5, bütçeniz dahilindeyse kaçırmamanız gereken cihazlardan birisi. Ürünün fiyatı ise yaklaşık 5.600 TL’den başlıyor.

Sony HT-X8500

Sony-HT-X8500

Listemizde yer alan bir başka Sony modeli ise HT-X8500 oluyor. Bu fiyat aralığındaki ürünlerde gördüğümüz genel özellikler Sony’nin bu sisteminde de mevcut. 2.1 kanallı olan bu ürün özellikle ufak bir alanda sağlam bir kuruluma sahip olmak isteyen kullanıcılar için ideal.

3 boyutlu sanal ses ve Dolby Atmos destekli bu hoparlörlerin ses kalitesine söyleyecek söz yok. Ancak Sony kalitesi ile üretilen üründe maalesef harici bir subwoofer yer almıyor. Hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanabileceğiniz bu soundbar, subwoofer ile sunulmasa da bas konusunda kesinlikle başarısız bir cihaz değil.

Sony cihazda bir Wi-Fi bağlantısı kullanmayı tercih etmemiş. Buna karşın üründe Bluetooth 5.0 desteği bulunduğunu belirtmek gerek. Ayrıca cihazın kumandası üzerinde bulunan sinema modu, müzik modu gibi çeşitli modları kullanarak izlediğiniz içerikten en iyi sesi alabilirsiniz.

4K ve HDR desteği de bulunan bu cihaz günümüz teknolojilerini de yakalaması yönünden dikkat çekiyor. Cihazın içerisinde yer alan subwoofer kanalları ile doygun bir ses sunan bu ürünün dar alana sahip kullanıcıların en kaliteli sesi duymasına yardımcı oluyor. Cihazın fiyatı ise yaklaşık 6.200 TL’den başlıyor.

TCL TS8132

TCL TS8132

Çin merkezli teknoloji üreticisi TCL, genel olarak üretmiş olduğu fiyat performans odaklı ürünlerle ön plana çıkıyor. Şirket, bu doğrultuda soundbar modelleri de üretiyor. Öyle ki listemizde kendisine yer bulmayı başaran TCL TS8132, Türkiye’de satılan en güçlü soundbar modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

3.1.2 kanal yapısına sahip olan TCL TS8132, bir adet kablosuz subwoofer’a sahip. 3D sanal surround ses çıkışı ile çalışan cihaz, 100 dB hassasiyetinde. Bunun yanı sıra TCL, bu soundbar modelinin toplam gücünü ise 350 W olarak belirtiyor. Çok sayıda ses moduna sahip olan TCL TS8132, aynı zamanda ekolayzır özelliği sayesinde kullanıcılarına diledikleri seviyede ses performansı sağlıyor.

Soundbarın genişliği 1000 mm olarak belirtilirken subwoofer ise 200 mm ölçüsünde bir genişliğe sahip. Siyah bir tasarıma sahip olan soundbar, oldukça şık durmaktadır. Bundan dolayı her ne kadar kullanacağınız alanda belirli bir yer kaplasa da uygun bir alan seçmeniz durumunda tasarım olarak sizleri rahatsız etmeyecektir. Güçlü ses performansı sayesinde üst segment soundbar modellerinden birisi olarak geçen TCL TS8132, Türkiye’de 7.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

JBL Bar 2.1

en iyi soundbar modelleri - JBL Bar 2.1

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi soundbar modelleri listemizin son sırasında JBL Bar 2.1 yer alıyor. Ses teknolojileri konusunda en iddialı üreticilerden birisi olan JBL, listemizde yer almasaydı olmazdı. Bu doğrultuda Türkiye soundbar pazarının en başarılı ürünlerinden birisi olan JBL Bar 2.1, hazırlamış olduğumuz listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

2.1 kanal yapısına sahip olan JBL Bar 2.1, 1 adet uyduya sahip. Kablosuz subwoofer sahibi olan soundbar, derin bas özelliğiyle dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra 3D sanal surround ses çıkışı ile performans gösteren cihazda Dolby Digital teknolojisi mevcut. Böylece JBL Bar 2.1, kullanıcılarına oldukça güçlü bir ses performansı sağlamayı başarıyor.

En düşük 40 Hz frekansta çalışan cihazın en yüksek frekans değeri ise 20 KHz olarak belirtiliyor. Cihazın toplam gücü 300 W olarak karşımıza çıkıyor. Üst segmentteki soundbar modellerinden birisi olduğunu göz önüne aldığımızda JBL Bar 2.1 için bu değerler oldukça ideal seviyede diyebiliriz. JBL Bar 2.1, Türkiye’de 9.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

En İyi Soundbar: Genel Değerlendirme

Ses teknolojilerinde devrim açan soundbar, her geçen gün daha çok kullanılmaya devam ediyor. Bu doğrultuda teknoloji üreticileri, kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına çeşitli soundbar modelleri geliştiriyorlar. Bundan dolayı soundbar almaya karar veren kişiler, en iyi soundbar modelleri hangileri diye merak ediyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi soundbar modelleri listemize yer verdik. Sizler için hazırlamış olduğumuz listemizde her bütçeye uygun soundbar modeli yer alıyor. Böylece listemize göz atarak sizler için en uygun soundbar modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.