En İyi Soundbar Tavsiyeleri – 2022

Evde film keyfi yapmak için iyi bir televizyon oldukça önemlidir. Ancak, harika renkler sunan büyük bir televizyona ek olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da şüphesiz ses sistemidir. Kullanıcıların imdadına koşan ilk cihazlardan birisi de soundbar modelleridir. Biz de bu nedenle sizler için en iyi soundbar tavsiyelerinden oluşan bir liste hazırladık.Listemizde farklı fiyat aralıklarına hitap eden soundbar tavsiyeleri yer alıyor. Bu nedenle düşük ya da yüksek bütçeye sahipseniz bu listede size hitap eden bir soundbar tavsiyesi göreceğinize emin olabilirsiniz.

En iyi soundbar tavsiyelerimizi sıralarken en düşük fiyattan en yüksek fiyata doğru ilerledik. Bundan dolayı cihazların güçleri de benzer bir doğrultuda yükseliyor. Yani cihazların fiyatı yükseldikçe W değeri de artışa geçiyor. Eğer soundbar kullanacağınız oda genişse daha yüksek W değerine sahip bir sistem başarılı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Şimdi lafı uzatmadan soundbar tavsiye listemize geçelim. İşte sizler için seçtiğimiz en iyi soundbar önerileri:

HP DHE-6002

HP-DHE-6002

Listemizin ilk sırasında diğer modellere göre nispeten daha küçük bir model yer alıyor. Üstelik bu küçüklük yalnızca cihazın boyutunda ve gücünde değil, aynı zamanda ücretinde de kendisini gösteriyor. Bunun başlıca sebebi, HP DHE-6002 modelinin oyuncular için bir soundbar olması.

Eğer bilgisayar ya da konsolunuzla monitör üzerinden bir oyun oynuyorsanız bu soundbar tam sizin için. RGB ışıklarıyla 2 x 3 W gücündeki bu soundbar, monitörünüzün altına yerleştirdiğinizde oyunun derinliğinde kaybolmanızı sağlayacak.

Her ne kadar oyuncular için üretilmiş olsa da, küçük bir ekran ile film ya da dizi izlemek isteyenler için de harika bir seçenek olduğunu belirtelim. Özellikle masa başında otururken kaliteli bir ses duymak istiyorsanız HP’nin bu modeli yardımınıza koşacak ilk soundbar olmalı.

Cihazın üzerinde yer alan 2 hoparlörün haricinde bir ses kontrol düğmesi de mevcut. Ayrıca üst tarafta dokunmatik aydınlatma için de bir buton bulunuyor. Bu soundbar modelinin ihtiyaç duyduğu güç kaynağı ise 5V/1A. Yani bu değerlere uygun bir powerbank ile de güç verebilirsiniz.

Giriş seviye soundbar tavsiyeleri içerisinde en uygun fiyatlı olan bu modeli yaklaşık 430 TL’den başlayan fiyatlara satın almanız mümkün.Grundig GSB 910 S

Grundig-GSB-910-S

En iyi soundbar tavsiyeleri listemizin üçüncü sırasında ise bizleri Grundig karşılıyor. Güç seviyesinin gittikçe artacağını yazımızın başında belirtmiştik. Grundig GSB 910 S modelinin de bu artış ile uyumlu olduğunu görüyoruz.

Grundig’in bu cihazı tam 120W güce sahip. Altı sürücülü hoparlörü ile orta boyutlu bir odayı sinema salonuna çevirmeniz mümkün. Buna ek olarak cihazın dahili subwoofer ile geldiği de belirtiliyor. Böylece baslar konusunda da bekleneni veriyor.

Grundig buna ek olarak cihazın bağlantı seçeneklerini de geniş tutmuş. Bluetooth desteği sayesinde yalnızca film izlemek için değil aynı zamanda bir hoparlör olarak da kullanmak mümkün. Buna ek olarak USB bağlantı seçeneği de cihazda yer alıyor.

Televizyona bağlamak için ise HDMI-ARC, optik giriş, AUX ve Bluetooth seçeneklerini kullanmak mümkün. Böylece, herhangi bir sorun yaşamadan cihazınızı televizyona bağlayabiliyorsunuz.

Grundig GSB 910 S modelinin fiyatı ise yaklaşık 900 TL’den başlıyor. Eğer bu model sizin için fazla güçlü geliyorsa serinin bir alt modeli olan Grundig GSB 910’u da inceleyebilirsiniz. Biraz daha uygun fiyatlı ve daha az güçlü olması haricinde pek bir farkı bulunmuyor.

Samsung HW-T400

Samsung-HW-T400

En iyi soundbar tavsiye listemizin ikinci sırasında Samsung’a ait bir giriş modeli yer alıyor. Samsung’un en uygun fiyatlı modellerinden birisi olan HW-T400, ilk modelin aksine televizyonlar için de oldukça başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Cihazın genişliği 71 cm olarak ifade ediliyor. Ayrıca, brüt ağırlığı da 2.7 kilogram değerlerine kadar ulaşıyor. Fakat, 40W gücündeki bir hoparlörün bu değerleri görmesi gayet normal. Buna ek olarak cihazda 2 kanalın yer aldığını da belirtmekte fayda var.

Samsung, cihazın 4 hoparlör ile sunulduğunu ifade ediyor. Üstelik Samsung, dahili iki adet bas hoparlörün de cihazda bulunduğunu ekliyor. Buna ek olarak cihazın USB, Bluetooth ve NFC desteği de bulunuyor. Ayrıca, uzaktan kumanda ile de kontrol etmek mümkün. Televizyona da Bluetooth üzerinden bağlanma seçeneği mevcut.

Eğer televizyonunuzun Bluetooth desteği yoksa bir optik ses kablosuna ihtiyacınız olduğunu belirtelim. Bu ürünün fiyatı ise yaklaşık 1.100 TL’den başlıyor.

Samsung HW-T450/TK

Samsung-HW-T450

Soundbar tavsiye listemize bir başka Samsung modeliyle devam ediyoruz. Ayrıca bu model ile birlikte subwoofer dahili olmak yerine ayrı bir kabin şeklinde karşımıza çıkmaya başlıyor. Böylece basların çok daha başarılı olacağını söylemek mümkün.Samsung HW-T450/TK modeli bir soundbar ve 6.5 inç boyutunda bir bas hoparlöründen oluşuyor. Toplamda 200W güce sahip olan bu soundbar modelinin kanal sayısı 2.1 olarak ifade ediliyor. Hoparlör sayısı ise 3 olarak belirtiliyor.

Cihazın bağlantı seçeneklerini çok da geniş tutmadığını belirtmekte fayda var. Bluetooth, USB ve optik giriş cihazda yer alıyor. Ancak maalesef bir HDMI girişi cihazda bulunmuyor. Fakat ürünün kumandasıyla birlikte geldiğini belirtmek gerek. Ayrıca, duvara montaj için gerekli parça da ürünün kutu içeriğine dahil.

Ürünün şık tasarımı, güçlü kabinleri ve kullanabileceğiniz çeşitli modları başarısını ortaya koyuyor. Bu modelin fiyatı ise yaklaşık 1.600 TL’den başlıyor. Eğer harici bir subwoofer istiyorsanız ancak bütçenizi çok aşmak istemiyorsanız bu model sizin için ideal.

JBL Cinema SB160

JBL-Cinema-SB160 en iyi soundbar

En iyi soundbar tavsiye listemizin son sıralarına yaklaşırken listede daha önce yer almayan bir marka ile karşılaşıyoruz. JBL, Cinema SB160 modeli ile listemize dahil olmaya hak kazanıyor.

Pek çok üst seviye soundbar gibi SB160 modeli de harici subwoofer ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. Bu sayede, çok daha yoğun bir bas performansı almak mümkün hale geliyor. Ayrıca, soundbar’dan alınan orta ve yüksek frekans sesler de daha başarılı oluyor.

Bu modelin toplam gücü 220 W olarak ifade ediliyor. 2.1 kanal ile sunulan cihazın soundbar kısmında 104W, subwoofer kısmında ise 116W güç yer alıyor. JBL’in ses konusundaki kalitesi ile bu ürünlerin başarılı bir performans sunacağına şüphe yok.

Bağlantı tarafına baktığımızda ise hem kablolu hem de kablosuz seçeneklerin bir arada yer aldığını görüyoruz. Cihazın Bluetooth ile bağlanma seçeneği mevcut. Buna ek olarak HDMI ve optik giriş ile de televizyona bağlantı mümkün.

Tüm bu özelliklere sahip JBL Cinema SB160, yaklaşık 2.200 TL’den başlayan fiyatlarla satışta. Eğer daha güçlü bir JBL modeli arıyorsanız 5.1 kanallı JBL Bar modeline bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Sony HT-S350

Sony-HT-S350

En iyi soundbar tavsiye listemizin sıradaki konuğu ise Sony oluyor. Sony HT-S350 modeli, yüksek güç isteyenler için oldukça başarılı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu modelin üst seviye soundbar tavsiyelerimize bir giriş niteliğinde olduğunu da belirtmek gerekli.

Toplamda 320W güce sahip olan bu soundbar modeli, ihtiyaçlarınıza fazlasıyla yetecektir. İster bir program ister bir film izleyin, oldukça verimli bir ses alacağınıza hiç şüpheniz olmasın.Soundbar’ın üstünde yer alan sürücülerin iki tarafta da yer aldığı belirtiliyor. Buna ek olarak kablosuz subwoofer da soundbar’ın dolduramadığı bas sesleri tamamlıyor. Böylece cihazın alçak, orta ve yüksek frekanslarda başarılı bir şekilde çalıştığı ifade ediliyor.

Sonu, S-Force Pro Front Surround isimli teknoloji sayesinde cihazın vereceği sesin kullanıcıyı çevreleyeceğini belirtiyor. Bu sayede, bir dizi ya da film izlerken tam anlamıyla içindeymiş hissini sağlayabildiğini ifade ediyor.

Cihazın ses kalitesinin fazlasıyla başarılı olduğuna şüphe yok. Üstelik, bağlantı seçeneklerinin de bundan aşağı kalır bir yanı olmaması çok başarılı bir ayrıntı oluyor. Bu modelde yer alan Bluetooth desteği ile herhangi bir sıkıntı olmadan telefona ya da televizyona bağlanmak mümkün.

Ancak, Bluetooth’a sahip olmayan cihazlar da eksik geçilmemiş. Cihazın HDMI-ARC desteği de bulunuyor. Böylece HDMI girişi ile cihazı televizyona bağlamak mümkün oluyor. Ayrıca, kutu içerisinde bir optik kablo da yer alıyor. Tüm bunlar sayesinde bağlantı konusunda bir sıkıntı yaşamayacağınızı söylemek mümkün.

Sony, cihazın duvara monte edilebileceğini de ifade ediyor. Buna ek olarak kutu içeriğinde bir kumanda ve kumanda için pil bile dahil ediliyor. Şık bir yapısı ve ince ayrıntılarıyla Sony HT-S350, yaklaşık 3.200 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

LG SNH5

lg-snh5 en iyi soundbar

Soundbar tavsiye listemizin üst segment cihazlarından biri olan LG SNH5, gerek görünüşü gerek özellikleriyle göz dolduruyor. Listemizdeki en başarılı soundbar modellerinden biri olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

Öncelikle cihazın teknik özelliklerine göz gezdirelim. Cihaz bir soundbar ve bir subwoofer’dan oluşuyor. Bu iki cihazın toplam gücü ise tam olarak 600W! İki adet ön hoparlör, iki adet surround hoparlör ve bir kablolu subwoofer ile toplamda 4.1 kanallı bir ses sistemi bizleri karşılıyor.

Buna ek olarak cihazın en çok dikkat çeken noktalarından birisi farklı ses modları oluyor. AI Sound Pro isimli ses modu sayesinde yapay zekanın yardımıyla en iyi ses sonucunu almak mümkün. Buna ek olarak cihazda DTS Virtual: X desteği de yer alıyor. Ayrıca baslar için ayrı bir mod da mevcut. Bunun haricinde gece modu ve kullanıcının ayarlaması için bir EQ modu da cihazda sunuluyor.

Cihazda yer alan Bluetooth desteği sayesinde telefon ve televizyona kablosuz bir şekilde bağlamak mümkün. Buna ek olarak cihazda HDMI ARC ve optik giriş de yer alıyor. Ayrıca Simplink özelliği sayesinde tek kumanda ile hem soundbar’ı hem de televizyonu kontrol etmek mümkün.

Özellikleri saymakla bitmeyen LG SNH5, bütçeniz dahilindeyse kaçırmamanız gereken cihazlardan birisi. Ürünün fiyatı ise yaklaşık 3.700 TL’den başlıyor.Sony HT-X8500

Sony-HT-X8500

Listemizde yer alan bir başka Sony modeli ise HT-X8500 oluyor. Bu fiyat aralığındaki ürünlerde gördüğümüz genel özellikler Sony’nin bu sisteminde de mevcut. 2.1 kanallı olan bu ürün özellikle ufak bir alanda sağlam bir kuruluma sahip olmak isteyen kullanıcılar için ideal.

3 boyutlu sanal ses ve Dolby Atmos destekli bu hoparlörlerin ses kalitesine söyleyecek söz yok. Ancak Sony kalitesi ile üretilen üründe maalesef harici bir subwoofer yer almıyor. Hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanabileceğiniz bu soundbar, subwoofer ile sunulmasa da bas konusunda kesinlikle başarısız bir cihaz değil.

Sony cihazda bir Wi-Fi bağlantısı kullanmayı tercih etmemiş. Buna karşın üründe Bluetooth 5.0 desteği bulunduğunu belirtmek gerek. Ayrıca cihazın kumandası üzerinde bulunan sinema modu, müzik modu gibi çeşitli modları kullanarak izlediğiniz içerikten en iyi sesi alabilirsiniz.

4K ve HDR desteği de bulunan bu cihaz günümüz teknolojilerini de yakalaması yönünden dikkat çekiyor. Cihazın içerisinde yer alan subwoofer kanalları ile doygun bir ses sunan bu ürünün dar alana sahip kullanıcıların en kaliteli sesi duymasına yardımcı oluyor. Cihazın fiyatı ise yaklaşık 4.000 TL’den başlıyor.

Samsung HW-Q70T/TK

Samsung-HW-Q70T en iyi soundbar

En iyi soundbar tavsiye listemize bir Samsung modeliyle devam ediyoruz. Çevresel ve 3D ses desteği ile listemizdeki en ilginç soundbar modellerinden birisi olduğunu da belirtmek gerek. Özellikle film izlemek için mükemmel bir soundbar olduğunu söylemek mümkün.

Teknik detaylar ile başlayalım. Ürün bir soundbar ve bir subwoofer’dan oluşuyor. Toplam gücü ise 330W olarak ifade ediliyor. Ancak cihazın kanal sayısı 3.1.2 olarak belirtiliyor. Bunun sebebi cihazın 3 ses kanalına, 1 bas kanalına ve 2 adet yukarı doğru ses veren kanala sahip olması.

Bu kanal dizilimi sayesinde cihaz 3 boyutlu çevresel sesi mükemmel bir şekilde kullanıcılara sunuyor. Böylece, film sırasında izleyiciyi adeta sahneye dahil ediyor. Buna ek olarak cihazda yer alan uyumlu ses özelliği, sinyalleri analiz ediyor. Bu sayede optimize edilmiş halde en iyi sesi kullanıcılara gönderiyor.

Tüm bunların haricinde cihazda HDR 10+, kablosuz bağlantı desteği, tek kumanda ile kontrol, HDMI ARC, Wi-Fi, 4K video geçiş ve Dolby Atmos desteği de yer alıyor. Özellikleri saymakla bitmeyen bu modelin fiyatı ise yaklaşık olarak 5.700 TL’den başlıyor.

Sony HT-ZF9

Sony-HT-ZF9

En iyi soundbar tavsiyeleri listemizin son ürünü ise Sony tarafından üretilen bir model oluyor. Sony HT-ZF9 modeli çok yer kaplamayan ancak performansı ile kendisine hayran bırakacak bir soundbar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikleriyel göz dolduran cihazın detaylarını inceleyelim.

Öncelikle ürünün harici bir subwoofer’a sahip olduğunu belirtmekte fayda var. 3.1 kanal yapısı ile kablolu ve kablosuz kullanıma da imkan sağlıyor. Cihazın toplam gücü ise 400W olarak belirtiliyor. Farklı ses modlarını da destekleyen üründe aynı zamanda 4K içerik izlemek de mümkün.Bunlara ek olarak üç boyutlu sanal ses de cihazda yer alan unsurlar arasında. Esasen 3.1 kanala sahip olsa da Sony bu detayı soundbar’a eklemeyi unutmamış. Aynı zamanda Dolby Atmos desteği de cihazda yer alıyor. Tüm bunların haricinde Wi-Fi ve Bluetooth desteği de üründe mevcut.

Kablolu bir şekilde bağlanmak isteyenler için AUX ve Ethernet girişleri de üründe yer alıyor. Sony bu cihazda Chromecast ile bağlantı ve Spotify desteği gibi unsurlar da sunuyor. Bu modelin fiyatı ise yaklaşık olarak 7.500 TL şeklinde ifade ediliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.