Bluetooth Hoparlör Tavsiyeleri – 2023

Günümüz kablosuz Bluetooth hoparlör pazarı oldukça gelişmiş durumda. En iyi ses kalitesinin yanında artık su ile toz geçirmezlik, pil ömrü, tasarım ve daha birçok özellik hangisini tercih edeceğimizi büyük oranda etkiliyor. Hoparlör almayı düşünüyorsanız fakat aklınız bütün bu çeşitlilik yüzünden karışmış durumdaysa sizin için farklı fiyat ve performanslardan seçerek hazırladığımız Bluetooth hoparlör tavsiye listemize göz atabilirsiniz. En iyi Bluetooth hoparlör tavsiyeleri listemize başlayalım.

Bluetooth Hoparlör Tavsiyeleri

JBL Go 3

JBL-Go-3

JBL markası tarafından geliştirilen ve en çok tercih edilen hoparlör serileri arasında yer alan JBL Go ürünlerinin en yenisi ile listemize devam ediyoruz. Şirketin ürettiği Go 3, tavsiye listemizdeki en uygun ve en iyi Bluetooth hoparlör modelleri arasında yer alıyor.

Yaklaşık 200 gramlık bir ağırlığa sahip olan JBL Go 3, yanınızda taşıyabileceğiniz bir hoparlör olarak dikkat çekiyor. Portatif tasarımına ek olarak güçlü bir sese de sahip olduğunu belirtmekte fayda var. 85 dB ses hassasiyetine sahip olan ürünün toplam gücü ise 4.2 W olarak ifade ediliyor. Ayrıca 5 saate kadar süren bir pil ömrüne sahip olduğunu da söyleyelim.

Ürün şarj olmak için Type-C desteğinden faydalanıyor. Cihazda yer alan dahili bataryayı USB ile şarj etmek mümkün. Ayrıca hoparlörün üstünde bir AUX girişi de yer alıyor. Bunun haricinde dahili bir mikrofonun da JBL Go 3’de yer aldığını söylemek gerek.

Geniş kullanım alanına örnek olarak verilebilecek bir başka konu ise cihazın dayanıklılığı oluyor. IP6X ve IP7X sertifikalarına sahip ürün hem toza hem de suya dayanıklı. Böylece JBL Go 3’ü korkusuzca kullanabilirsiniz. Güçlü bir bas sesine sahip olan bu ürün yaklaşık 730 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Anker SoundCore Motion B

anker-soundcore-motion-b
SoundCore Motion B

Anker tarafından ortaya çıkarılan SoundCore Motion B, oldukça güçlü ve kaliteli bir ses sunuyor. Sunduğu özellikler ile en iyi Bluetooth hoparlör önerileri listemize girmeye hak kazanıyor. 12W ses çıkışı ve BassUp teknolojisi sayesinde dinleyeceğiniz müziklerin yoğun olarak duyulmasını sağlıyor.

12 saate kadar dayanabilen şarjına ek olarak üstündeki kontrol tuşları ile kolayca yönetilebiliyor. Bunlara ek olarak Google Asistan ve Siri desteği de hoparlörde yer alıyor. Cihazda yer alan dahili mikrofon sayesinde asistanlar ile konuşmak mümkün hale geliyor.

Cihazın Bluetooth desteğinin mesafesi ise 20 metre olarak belirtiliyor. Oldukça yeteri bu mesafeye ek olarak cihazın dayanıklılık özellikleri de gayet başarılı. Ayrıca herhangi bir şekilde su geçirmeyen cihaz IPX7 sertifikasına sahip. Üstelik, 500 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Ultimate Ears Wonderboom 2

bluetooth hoparlör önerileri
UE Wonderboom 2

Net, yüksek basınçlı ve mükemmel ses kalitesi ile Ultimate Ears Wonderboom 2 en iyi Bluetooth hoparlör tavsiye listemizde yer alan ürünler arasında. 360 derece ses veren özelliğine açık havaya özel bas da eklenince Wonderboom 2, dışarıda kullanım için oldukça uygun bir cihaz diyebiliriz.

13 saatlik pil ömrü müzik keyfinizden ara vermeden saatler geçirebilmenizi sağlıyor. 1 metre su altında 30 dakikaya kadar sorunsuz kalabilen cihaz toza da suya da dayanıklı. Taşıma kancası ile kolaylıkla herhangi bir yere tutturabilir, yani bisiklet sürerken bile müzik dinleyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak 33 metreye kadar uzayan bir Bluetooth mesafesi olduğu ifade ediliyor. Aynı zamanda hoparlörün üstünde yer alan bir dahili mikrofon da mevcut. Stereo ses desteği ve farklı renkleri ile tavsiye listemize girmeye hak kazana Bluetooth hoparlör modellerinden biri olduğunu belirtelim. Ürünün Türkiye’deki fiyatı ise yaklaşık 1.800 TL’den başlıyor.

Sony SRS-XB23

Sony-SRS-XB23

En iyi Bluetooth hoparlör önerileri listemizde yer alan bir başka model ise Sony SRS-XB23 oluyor. Özellikle güçlü bas desteği ile öne çıkan bu cihaz Bluetooth hoparlör tavsiyeleri listemizdeki en iyi cihazlar arasında yer alıyor. Ekstra bas desteğinin haricinde ClearAudio+ teknolojisi de cihazda bulunuyor.

Stereo bir ses çıkışına sahip ürünün sunduğu güç desteği 30W olarak ifade ediliyor. 580 gram ağırlığı ile portatif bir ürün olduğunu da belirtmek yanlış olmayacaktır. Ayrıca 12 saate kadar sunduğu pil ömrü ile uzun süre kullanım imkanı tanıdığını da belirtelim. Cihaz şarj olmak için ise Type-C desteğine sahip.

Tüm bunlara ek olarak üründe dahili bir mikrofon yer alıyor. Bu sayede Bluetooth hoparlör aracılığıyla telefonla konuşmak da mümkün. Ayrıca IPX6 ve IPX7 sertifikaları da üründe bulunuyor. Böylece toz ve suya karşı dayanıklı olduğunu da belirtelim. Bunun haricinde darbeye dayanıklılık da ürünün özellikleri arasında. Bu cihazın fiyatı ise yaklaşık 1.700 TL’den başlıyor.

JBL Charge 5

JBL-Charge-5 En iyi Bluetooth hoparlör tavsiyeleri

En iyi Bluetooth hoparlör tavsiyeleri listemize JBL Charge 5 ile devam ediyoruz. Listemizdeki çoğu cihazın aksine bir mono hoparlör olan JBL Charge 5, sunduğu güçlü ses ile dış mekanlarda harika bir kullanım imkanı tanıyor. Aynı zamanda kapalı ortamlarda da son derece yüksek bir sese sahip olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır.

80 dB ses hassasiyetine sahip olan ürünün 65 Hz-20 KHz frekansları arasında ses sunduğunu belirtelim. Cihazın toplam gücü ise 40W olarak belirtiliyor. Bir başka deyişle bu üründen oldukça yüksek bir ses duymak mümkün. Aynı zamanda cihazda derin bas ve JBL PartyBoost teknolojileri de yer alıyor.

Cihazın dahili bataryası ile toplam çalışma süresi 20 saat olarak ifade ediliyor. USB Type-C ile şarj olan bu cihaz aynı zamanda bir AUX bağlantısına da sahip. Ayrıca USB Type-A aracılığıyla bir powerbank olarak kullanmak da mümkün. Üstelik cihaz çoklu bağlantı desteğine de sahip. Bir başka deyişle aynı anda iki cihaz ile kullanabilme imkanı sağlıyor.

Yaklaşık 1 kilogramlık bir ağırlığa sahip olan JBL Charge 5, IPX6 ve IPX7 sertifikalarına da sahip. Böylece su ve tozdan korkarak cihazı kullanmama ihtimalini ortadan kaldırıyor. Dahili mikrofon desteği de sağlayan ürünün fiyatı ise yaklaşık 3.300 TL’den başlıyor. Ürünün çok farklı renk seçenekleri bulunduğunu da belirtelim.

Jabra Speak 510

Jabra-Speak-510

En iyi Bluetooth hoparlör listemizde yer alan bir başka tavsiye ise Jabra Speak 510 modeli oluyor. Ancak diğer ürünlerin aksine Jabra Speak 510, müzik dinlemek için geliştirilmiş bir Bluetooth hoparlör olarak karşımıza çıkmıyor. Daha profesyonel amaçlara sahip bu ürün özellikle toplantılar ve görüşmeler için tasarlanmış.

250 Hz ile 14 KHz arasında ses frekansı sunan bu stereo hoparlör dahili bir mikrofon ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Google Asistan, Cortana, Siri ve benzeri sesli asistanlar ile uyumlu çalışan cihazın 360 derecelik çevresel bir ses sunduğunu da belirtelim.

Yaklaşık 15 saatlik bir pil ömrüne sahip ürün USB Type-A ile şarj oluyor. Aynı zamanda bir cihaz ile kablolu olarak bağlanmak için de Type-A girişini kullanmak mümkün. Aynı anda iki cihaza bağlandığını da belirtmekte fayda var. Bluetooth mesafesi ise 30 metre olarak ifade ediliyor. Üründe toz, su ve darbeye karşı dayanıklılık için bir sertifika olmadığını da belirtelim.

Cihazın fiyatı ise yaklaşık 2.000 TL’den başlıyor. Eğer sesli konferanslarınız için bir hoparlör arıyorsanız Jabra Speak 510 modeline göz atmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda şirket tarafından geliştirilen daha yüksek fiyatlı bir model daha mevcut.

Bang & Olufsen Beosound Explore

Bang & Olufsen Beosound Explore

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Bluetooth hoparlör modelleri listemize Bang & Olufsen Beosound Explore ile devam ediyoruz. Bang & Olufsen Beosound Explore, Türkiye’de orta segment Bluetooth hoparlör modelleri kategorisinde en çok dikkat çeken modellerden birisidir.

Güçlü bas ve 360° çevresel ses özelliklerine sahip olan hoparlörün oldukça güçlü bir ses performansı olduğunu belirtebiliriz. Bunun yanı sıra hoparlörün hassasiyeti 91 dB olarak karşımıza çıkıyor. 56 Hz – 22 KHz frekans aralığında çalışan hoparlör, tek şarjda yaklaşık 27 saat çalışabilmektedir.

IP6X toz sertifikasına sahip olan hoparlörde aynı zamanda IP7X su geçirmeme sertifikası da mevcut. Böylece bu hoparlör modelini, dilediğiniz alanda dilediğiniz şekilde kullanabiliyorsunuz. Bang & Olufsen Beosound Explore, Türkiye’de 5.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Harman Kardon Onyx Studio 6

Harman-Kardon-Onyx-Studio-6 En iyi Bluetooth hoparlör tavsiyeleri

Hoparlör ve ses sistemleri denince akla ilk gelen markalar arasında yer alan Harman Kardon ile devam ediyoruz. Harman Kardon Onyx Studio 6 modeli en iyi Bluetooth hoparlör önerileri listemize girmeye hak kazanıyor. Yaklaşık 3 kilogramlık bir ağırlığa sahip olan ürün son derece şık bir tasarımla kullanıcılarını karşılıyor.

Cihazın toplam gücü 50W olarak ifade ediliyor. Ancak taşınabilirlik anlamında piyasadaki en iyi cihaz olmadığını belirtmekte fayda var. Çünkü yaklaşık 8 saatlik bir pil ömrüne sahip. Ayrıca cihaz şarj olmak için AC/DC sisteminden faydalanıyor. Bir başka deyişle evinizde kullanmak için harika bir hoparlör demek mümkün.

Bunlara ek olarak cihazda bir USB Micro-B ve AUX girişi yer alıyor. Aynı zamanda su geçirmezlik sertifikasına sahip olduğunu da belirtelim. Ayrıca iki adet Onyx Studio 6 cihazını eşleştirmek mümkün. Böylece evin tüm alanlarında senkronize bir kullanım imkanı sağlıyor. Cihazın fiyatı ise yaklaşık 6.000 TL’den başlıyor.

Marshall Kilburn 2

marshall kilburn 2
Marshall Kilburn 2

Eğer şık bir Bluetooth hoparlöre sahip olmak istiyor ve Marshall tasarımlarını seviyorsanız en iyi bluetooth hoparlör tavsiyeleri listemizdeki bu ürünü beğenebilirsiniz. 2.5 kg ağırlığındaki Marshall Kilburn 2, bu boyutta bir hoparlör için oldukça derin baslı yüksek sesler çıkarıyor.

Taşıma askısı sayesinde kolaylıkla taşınan cihaz oldukça sağlam ve dayanıklı. Cihazın suya dayanıklılık sertifikası da bulunuyor. 2.5 saatlik tam dolum şarjla 20 saatten fazla çalışabiliyor. Aynı zamanda hızlı şarj özelliğine de sahip. Bu özelliği sayesinde 20 dakikalık bir şarj ile 3 saat kadar müzik çalabiliyor.

Üst panelinde bulunan analog kontrol düğmeleri; bas, tiz ve ses seviyesini ayarlamanızı sağlıyor. Ürün aynı zamanda 30 metre kadar uzaklıktan çekim mesafesine sahip. Üstelik ürünün IPX2 suya dayanıklılık sertifikası olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca 3.5 mm girişli cihazlarla da uyumlu olması yönünden bir avantaja sahip.

Klasik bir Marshall amfisi tasarımına sahip bu ürün aynı zamanda son derece berrak ve başarılı bir ses sunuyor. Toplamda 36W güce sahip olan bu ürün benzersiz bir ses sunacağına emin olabilirsiniz. Ancak taşınabilirlik konusunda piyasadaki en iyi Bluetooth hoparlör olmadığını belirtmekte fayda var. Hoparlörün Türkiye’deki fiyatı yaklaşık 7.000 TL’den başlıyor.

Sony SRS-XP700

Sony-SRS-XP700 En iyi Bluetooth hoparlör tavsiyeleri

En iyi Bluetooth hoparlör tavsiyeleri listemizde yer alan bir başka ürün ise Sony tarafından geliştirilen SRS-XP700 modeli oluyor. Bluetooth hoparlör önerilerimiz arasında en başarılı cihazlardan biri olan bu model şık tasarımı ve yüksek performansı ile en iyilerden biri.

Sony tarafından geliştirilen cihaz ClearAudio+, DSEE, Mega Bas ve hoparlör eşleştirme teknolojilerine sahip. Aynı zamanda 25 saate kadar pil ömrü sunan cihaz hızlı şarj desteği ile de dikkat çekiyor. 10 dakikalık bir şarj ile cihazı 3 saat kullanmak mümkün. Son derece başarılı bir ses sunduğunu söylemekte de fayda var.

Cihaz yalnızca bir Bluetooth hoparlör olarak değil aynı zamanda bir amfi olarak da kullanılabiliyor. İki adet girişe sahip olan bu ürün mikrofon ve gitar bağlantısı için de imkan sunuyor. Böylece cihazı karaoke için ya da gitar çalmak için de kullanmak mümkün hale geliyor. Hoparlör eşleştirme konusunda ise uyumlu 100 cihaza kadar destek sağladığı ifade ediliyor.

LED ışıklandırması ile partilerin vazgeçilmezi haline gelecek bu cihaz IPX4 sertifikasına da sahip. Böylece su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğunu da kanıtlıyor. 17 kilogram ağırlığı bulunan ürün AC/DC kaynağından güç alıyor. 110 W güce sahip ürünün fiyatı ise yaklaşık 8.500 TL’den başlıyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.