Ana Sayfa > Listeler > En İyi Kablosuz Klavye Önerileri – 2021

En İyi Kablosuz Klavye Önerileri – 2021

Bilgisayarların en önemli çevre bileşenlerinden birisi klavyedir. Üstelik yalnızca bilgisayarların değil, tabletler, televizyonlar hatta telefonlar için bile gerekli bir ekipman olabilir klavyeler. Bu nedenle en iyi kablosuz klavye arayışı birçok kullanıcının hayatında yer almaktadır.Biz de bu arayışa yardımcı olmak amacıyla en iyi kablosuz klavye önerilerimizden oluşan bir liste hazırlamaya karar verdik. Bu listemizde dikkat ettiğimiz kriterler bütçe, kalite, özellikler ve tabii ki tasarım oldu. Listemizdeki ürünleri ucuzdan pahalıya doğru gidecek şekilde sıraladık. Böylece sizin ihtiyacınız olan aralığa kadar olan tüm modelleri inceleyebilirsiniz.

En İyi Kablosuz Klavye Önerileri

Eğer bir kablosuz klavye almak istiyorsanız şu anda bu yazıyı okuyor olmanız oldukça yüksek bir ihtimale sahip. Peki kablosuz klavye alırken dikkat etmemiz gereken unsurlar nelerdir? Önerilerimize geçmeden önce dikkat edilmesi gerekenlere bir göz atalım.

Her teknolojik üründe olduğu gibi kablosuz klavye alırken de öncelikle yapmanız gereken bir bütçe belirlemektir. Böylece sahip olduğunuz fiyat aralığındaki ürünleri kıyaslayabilir, ürünlerin özelliklerini göz önünde bulundurarak alışveriş yapabilirsiniz. Tüm bunları yaparken cebinizi de düşünmüş olursunuz.Bunun haricinde ürünü hangi amaçla kullanacağınız da büyük önem teşkil ediyor. Örneğin, televizyon ile kullanacağınız bir kablosuz klavyede oyuncular için gerekli olan özelliklerin yer almasına pek ihtiyacınız olmayacaktır. Aynı şekilde, bilgisayarda kullanacağınız bir klavyenin, tablet için satın alacağınız bir klavyeden daha donanımlı olması gerekebilir. Bu nedenle ürünü nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.

Bunun haricinde ürünün batarya özellikleri, fonksiyon tuşları, tuş hissiyatı gibi genel klavye özelliklerine de göz atmanız daha iyi bir karar vermeniz adına iyi olacaktır. Bizim sizler için seçtiğimiz en iyi kablosuz klavye önerileri ise şu şekilde:

MF Product Shift 0080

mf-product-shift-0080

Listemizin ilk sırasında en uygun fiyatlı olan MF Product Shift 0080 modelini görüyoruz. Bu klavyenin özellikleri haricinde listede yer almasını sağlayan en önemli unsurlardan birisi şüphesiz ki fiyatı oluyor. Ancak fiyatından önce yine de özelliklerine bir göz atmakta fayda var.

MF Product Shift 0080, kablosuz bir multimedya klavye olarak satışa sunuluyor. Genel özelliklerinin haricinde 10 adet kısayol tuşu bulunduran bu ürün kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyor. Buna ek olarak ürünün sağlam ve dayanıklı bir yapısı olduğunun altı çiziliyor. Öyle ki sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı bir klavye olduğu da belirtiliyor.

Bunun haricinde kablosuz bir klavye olmasının yanı sıra tak-çalıştır kullanım imkanı da sağladığı ifade ediliyor. Ayrıca, ayarlanabilir yüksekliğe de sahip olan bu model, düşük bütçeye sahip kişiler için mükemmel bir fırsat sunuyor. MF Product Shift 0080, internet üzerinden satış yapan mağazalarda yaklaşık 80-90 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılara satılıyor.

Logitech K270

logitech-k270

En iyi kablosuz klavye listemizin ikinci sırasında yer alan Logitech markası, klavye konusunda en başarılı üreticilerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Listedeki ilk ürünü olan K270 haricinde de kendisini içerik boyunca bol bol göreceğiz. Ancak öncelikle düşük bütçeye sahip kişiler için üretilen K270 modelinin özelliklerine bakalım.

Klavyede sekiz adet hızlı erişim tuşu bulunduğu ifade ediliyor. Bunların arasında ses ve müzik kontrolü, e-posta gibi konular için kısayol olan bu tuşlar kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda tam büyüklükteki bu klavyede numerik bir tuş takımı da yer alıyor.

Logitech’in bu cihazı pil konusunda da kullanıcılarını üzmüyor. 24 aya kadar dayanabilen pil performansı gösteren cihazın gizli silahlarından birisi de bekleme modu oluyor. Bekleme modunda pil tasarrufu da yapan klavye ile batarya masrafı da azalıyor.

Aynı zamanda ayarlanabilir yükseklik, sıvı dökülmelerine karşı koruma ve başarılı bir yazma hissi de sunuyor. Logitech tarafından üretilen K270 kablosuz klavye yaklaşık 150 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Microsoft N9Z-00017

Microsoft-N9Z-00017

En iyi kablosuz klavye önerileri listemizin üçüncü sırasında yer alan modeli ise Microsoft tarafından geliştirilen bir All-in-One akıllı TV klavyesi oluyor. Adından da anlaşılabileceği gibi bu klavye ile akıllı televizyon kullanmak çok daha kolay bir hale geliyor.

Kompakt boyutu, medya için tasarlanmış kısayolları ve ses kontrol tuşları gibi özelliklere sahip olan bu model, her akıllı TV kullanıcısının işini kolaylaştırıyor. Bir film, müzik, video ya da fotoğraf ararken kullanabileceğiniz bu klavye sayesinde kumanda ile mücadele etme devri sona eriyor.

Bu klavye içerisinde yer alan en önemli özelliklerden birisi de multi-touch dokunmatik sürücü oluyor. Bir touchpad işlevi gören bu bölge ile aynı zamanda klavyeyi fare gibi de kullanabiliyorsunuz. Buna ek olarak kişiselleştirilebilir kısayol tuşları ve sıvıya dayanıklı tasarımı ile Microsoft’un kablosuz klavyesi mükemmel bir deneyim sağlıyor. 9 metreye kadar destekleyen klavyenin fiyatı ise yaklaşık 300 TL’den başlıyor.

Logitech K380

logitech-k380

En iyi kablosuz klavye önerileri listemizde yine bir Logitech modeliyle karşılaşıyoruz. Bu sefer biraz daha yüksek bütçeye hitap eden bir ürün ile karşımıza çıkan Logitech, bu alandaki başarısını gözler önüne seriyor. Logitech K380 modeli, listemizin sıradaki konuğu oluyor.

Bluetooth 3.0 teknolojisine sahip olan Logitech K380 yaklaşık olarak 10 metreye kadar kablosuz menzil desteğine sahip. Bu ürünün en güzel yanlarından birisi ise şık tasarımı oluyor. Ufak ve modern yapısı ile birçok cihazla uyum gösteren Logitech K380, 24 aylık pil ömrü ile göz dolduruyor.

Bu klavyenin üstünde de kısayol tuşları yer alıyor. Ancak desteklediği ürün çeşitliliğinden dolayı kısayol tuşları da biraz farklılık gösterebiliyor. Yalnızca bilgisayar ile değil Android telefon, tablet ve iOS cihazlarla da kullanmak mümkün. Aynı anda birden fazla cihazla da bağlanabilen bu ürünü fiyatı yaklaşık olarak 350 TL’den başlıyor.

Tronsmart Elite

Tronsmart-Elite

En iyi kablosuz klavye önerilerimize bir oyuncu klavyesi ile devam ediyoruz. Bütçenin artış göstermesiyle oyuncu klavyeleri de karşımıza çıkmaya başlıyor. Piyasadaki en uygun fiyatlı kablosuz oyuncu klavyelerinden birisi ise Tronsmart Elite modeli oluyor. Üstelik kablosuz olmasının yanı sıra dikkate değer özelliklere de sahip.

Tronsmart Elite, bir oyuncu klavyesi için gerekli olan birçok özelliği bünyesinde bulunduruyor. Tasarım açısından baktığımızda özelleştirilebilir RGB LED ışıklar bizleri karşılıyor. Ancak ürün tasarımının genel olarak pek başarılı olduğunu söylemek doğru olmaz. Bunun yanı sıra klavyede yer alan mekanik tuşlar, hissiyatı tamamen değiştiriyor.

Yalnızca görüntü ve hissiyata değil aynı zamanda performansa da önem veren Tronsmart Elite, 1ms tepki süresi ile karşımıza çıkıyor. Böylece, oyuncular için en önemli olan unsurlardan birisini de sağlamış oluyor. Buna ek olarak klavyede makro desteği de bulunuyor. Kablolu kullanım imkanına da sahip olan Tronsmart Elite yaklaşık 600 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Royal Kludge RK68

royal-kludge-rk68

En iyi kablosuz klavye önerileri listemize Royal Kludge RK68 modeliyle devam ediyoruz. Listemizde ilerledikçe ürünlerin fiyatı da artış gösteriyor. Ancak bu artış yalnızca fiyat konusunda değil aynı zamanda özelliklerde de yer alıyor. Böylece daha çok özelliğe sahip ürünler karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi de Royal Kludge RK68 oluyor.

Öncelikle ürünün numerik tuş takımı olmadığını belirtmek gerekli. Bu nedenle ürünün boyutu daha küçük ve kompakt bir tasarıma sahip. Bu kimi kullanıcılar için bir avantaj kimileri için ise bir dezavantaj oluyor. Ancak küçük boyutlu bir klavye arıyorsanız sizi sevindirecektir.

Hem kablolu hem de kablosuz bir şekilde kullanılan Royal Kludge RK68, özelleştirmeye oldukça elverişli. Birden çok mekanik anahtarla uyumlu olan bu cihaz sizin kullanım tarzınıza uyum sağlıyor. İstediğiniz anahtar yapısına göre değiştirme imkanınız bulunuyor. Ayrıca ürünün mekanik olduğunu da belirtelim.

Type-C destekli olan bu ürün 1450 mAh batarya ile sunuluyor. Hem tablet hem de telefonlarla bağlanabilen RK68, RGB LED ışıklandırmaya da sahip. Aynı zamanda aynı anda 5 farklı cihaz ile eşleşebiliyor. Böylece bilgisayarınız ve telefonunuzda aynı anda kullanmanız mümkün hale geliyor. Royal Kludge RK68’in fiyatı ise yaklaşık 800 TL’den başlıyor.

Logitech K860

logitech-k860 En İyi Kablosuz Klavye

En iyi kablosuz klavye önerileri listemize ilginç tasarıma sahip olan bir ürün ile devam ediyoruz. Logitech tarafından üretilen K860, ergonomik bilek destekli bir kablosuz klavye olarak karşımıza çıkıyor. Bu ilginç tasarım sayesinde çok daha rahat bir yazma deneyimi hedefleniyor.

Bu tasarıma ulaşabilmek için klavye bir nevi ortadan ikiye bölünüyor. Böylece ellerinizin ve vücudunuzun çok daha kolay bir şekilde erişebileceği tuş takımı ortaya çıkıyor. Aynı zamanda omuzlarınız ve beliniz için de daha iyi bir deneyim sağlayacağı ifade ediliyor.

Ürünün tasarımı haricindeki özellikleri arasında fonksiyon tuşları ve 10 metreye kadar kullanım desteği yer alıyor. Ancak ürünün en önemli özelliği şüphesiz tasarımı oluyor. Uzun süre boyuncu yazı yazan ya da klavyeyle çalışan bir kişiyseniz Logitech K860 sizin için hayat kurtarıcı bir klavye olabilir. Bu başarılı ürünün fiyatı ise yaklaşık 1.150 TL’den başlıyor.Logitech Craft Advanced

logitech-craft-advanced En İyi Kablosuz Klavye

En iyi kablosuz klavye listemizin son sıralarına yaklaşırken karşımıza çıkan marka bir kez daha Logitech oluyor. Logitech Craft Advanced modeli, yazma noktasında en üst seviye deneyim sağlayacağını ifade ediyor. Üstelik bu klavye özellikleriyle de göz dolduruyor.

Logitech’in bu klavyesinde yer alan Crown isimli tuş, uygulamaya göre farklı denetim özellikleri sağlıyor. Uygulamalarla uyum gösteren bu tuş ile birçok işi klavye üzerinde halletmek mümkün hale geliyor. Buna ek olarak yaklaşan eli algılayan akıllı bir aydınlatma düzeneği de klavyenin üstünde yer alıyor.

Klavyenin yazış hissiyatı konusunda da oldukça başarılı olduğunun altı çiziliyor. Ekstra bir çaba göstermeden rahat bir şekilde yazı yazabileceğiniz bir yapıya sahip olduğu belirtiliyor. Aynı zamanda klavye sesinin de daha az çıktığı ifade ediliyor. Özellikleri saymakla bitmeyen Logitech Craft Advanced yaklaşık 1.300 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Keychron K6

keychron-k6 En İyi Kablosuz Klavye

En iyi kablosuz klavye önerileri listemizin son sırasında ise bir başka oyuncu klavyesi ile karşılaşıyoruz. Keychron K6 modeli, numerik takımı olmayan bir mekanik oyuncu klavyesi olarak karşımıza çıkıyor. Özelliklerine daha yakından bakalım.

Her şeyden önce ürünün desteklediği işletim sistemlerine göz gezdirmek gerekli. Windows, macOS, Linux ve Android ile uyumlu olan bu cihaz aynı anda 3 cihaza bağlanabiliyor. Buna ek olarak USB-C destekli kablolu bir moda da sahip.

Cihazın bataryasına bakıtğımızda ise bizleri 4.000 mAh kapasiteli devasa bir güç karşılıyor. Ayrıca, arka ışık olmadan 4 hafta kablosuz güç desteği sağladığı da ifade ediliyor. Ergonomik tasarımı ve yükseklik ayarı ile daha kolay bir kullanım da sağlıyor. Keychron K6 modelinin fiyatı ise yaklaşık 1.300 TL’den başlıyor.

Bu ürünle birlikte en iyi kablosuz klavye önerileri listemizin sonuna geliyoruz. Siz de kablosuz klavye önerilerinizi ve içerikle ilgili görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.