En İyi Projeksiyon Cihazı Önerileri – 2023

Projeksiyon cihazları, son dönemde büyük bir popülariteye kavuştu. Özellikle taşınabilir modellerin artışından ve genel olarak teknolojik gelişmelerin yükselişinden ötürü kullanıcılar projeksiyon cihazlarına bir ilgi göstermeye başladı. Bu nedenle sizler için piyasadaki ürünleri inceledik ve en iyi projeksiyon cihazı önerileri listemizi oluşturduk.

Bu listeyi oluştururken göz önünde tuttuğumuz birkaç faktör mevcut. Bunların arasında ilk sırada yer alan faktör ise tabii ki bütçe. Bildiğiniz üzere teknolojik aletler arasındaki fiyat farkı ciddi anlamda yüksek olabiliyor. Bu nedenle ürünlerin iyi incelenmesi gerekiyor.

Bu listeyi hazırlarken her bütçeye hitap eden modelleri önerilerimizin arasına eklemeye gayret ettik. Bu nedenle en ucuz projeksiyon cihazları bu listede yer alıyor. Ancak, fiyatı etiketi yüksek projeksiyon cihazı modelleri de önerilerimiz arasında mevcut.

Bütçeyi göz önüne aldığımız zaman kaliteden de ödün vermek istemedik. Bu nedenle, düşük bütçeli projeksiyon cihazları arasında bile en yüksek kaliteli modelleri listemize eklemeye çalıştık. Ayrıca, olabildiği kadar alternatif ile sizlere seçim şansı bırakmak için de çaba gösterdik.

Tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak oluşturduğumuz listemizdeki modelleri beğeneceğinizi umuyoruz. Lafı daha da uzatmadan en iyi projeksiyon cihazı önerileri listemize geçelim. Fakat siz projeksiyon cihazı değil de televizyon arıyorsanız en iyi televizyon önerileri listemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Havit PJ209 Pro Prime Sapphire

en iyi projeksiyon cihazı modelleri - Havit PJ209 Pro Prime Sapphire

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi projeksiyon modelleri listemize Havit PJ209 Pro Prime Sapphire ile başlıyoruz. Havit, çeşitli kategorilerde ürün üreten bir teknoloji markasıdır. Bu doğrultuda şirket, projeksiyon kategorisinde de üretmiş olduğu ürünlerle kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Cihaz, FHD çözünürlükte performans göstermektedir. Bu doğrultuda cihazın çözünürlüğü 1920×1080 olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Havit PJ209 Pro Prime Sapphire, 220 inç yansıtma boyutuna sahip. Her ne kadar ürün, giriş segmentinde bir projeksiyon modeli olsa da kullanıcılarını memnun eden bir performans göstermeyi başarıyor diyebiliriz.

Android 9.0 ile kullanıcılarıyla buluşan Havit PJ209 Pro Prime Sapphire, işletim sistemi noktasında da oldukça başarılı. Android desteğiyle projeksiyonda Netflix, Amazon Prime gibi platformların uygulamalarını ek bir cihaza ihtiyaç duymadan kullanmanız mümkün. Bunun yanı sıra cihaz üzerinden kablosuz bağlantı kurabilme imkanınız da mevcut. Ayrıca cihazda 2 adet HDMI ve bir adet USB Type-A girişi mevcut. Böylece dahili olarak yer alan uygulamaların yanı sıra başka cihazlarla bağlantı kurarak da projeksiyonu kullanabiliyorsunuz.

Havit PJ209 Pro Prime Sapphire, ortalama 85W enerji tüketmektedir. Bunun yanı sıra cihazın gürültü seviyesi 30 dB olarak karşımıza çıkıyor. Giriş segmentindeki en başarılı projeksiyon modellerinden olan Havit PJ209 Pro Prime Sapphire, Türkiye’de 5.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Philips NeoPix Easy

Philips NeoPix Easy

Listemizin en ucuz projeksiyon cihazlarından birisi olan Philips NeoPix Easy, kendi fiyat aralığındaki en güçlü modellerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. LCD LED ışık teknolojisine sahip cihaz, son teknoloji donanıma sahip olmasa da, her bütçeye uygun bir projeksiyon cihazı olarak bizleri karşılıyor.

Cihazı tanıtmaya çözünürlüğü ile başlamak gerek diye düşünüyoruz. Philip NeoPix Easy, Full HD çözünürlükte görüntü sunuyor. Bir başka deyişle, 1920 x 1080 çözünürlük desteğine sahip bu cihaz, fiyatına göre gayet başarılı bir iş çıkarıyor.

Bunun haricinde dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta şüphesiz ekran boyutu. Philips tarafından belirtilene göre NeoPix Easy, 80 inçe kadar görüntü sunma kapasitesine sahip. Klasik bir televizyona göre oldukça büyük bir görüntü sunduğunu söylemekte fayda var. Ayrıca, cihazda stereo hoparlör de yer alıyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra cihazın oldukça uzun süre dayanabildiğini de belirtmekte fayda var. Philips NeoPix Easy, canlı ve renkli görüntüler sunmasının yanı sıra tamı tamına 30.000 saatlik bir ömre sahip! Ayrıca, düşük güç tüketimi sayesinde çevre dostu bir ürün olduğunu da belirtelim.

Üstelik cihazın üzerinde yer alan bağlantı noktaları sayesinde çeşitli cihazları da ürüne bağlamak mümkün. Bunların arasında oyun konsolları ve TV kutuları yer alıyor. Hatta, 3.5mm ses girişi sayesinde daha güçlü bir hoparlör bağlayıp seyir keyfinizi de artırma şansınız mümkün.

Taşınabilir projeksiyon cihazı Philips NeoPix Easy’nin fiyatı ise ürünün en başarılı olduğu konulardan birisi. Böylesine güçlü bir cihaz 11.500 TL’den başlayan fiyatlar ile temin etmek mümkün. Tüm bu özellikleri ve uygun fiyatıyla en iyi projeksiyon cihazları listemizdeki yerini de alıyor.

Xiaomi Mijia Mini Projeksiyon

Xiaomi-Mijia-Mini-Projeksiyon

En iyi projeksiyon cihazları listemizde ilerledikçe fiyat olarak da artış gösteren ürünler bizleri karşılıyor. Sıradaki ürünümüz ise son dönemin gözde teknoloji markalarından olan Xiaomi cephesinden geliyor. Xiaomi Mijia lazer projeksiyon, en iyi projeksiyon cihazları listemizde yerini alıyor.

Xiaomi’nin cihazda kullandığı kumaş kaplamalı tasarım oldukça şık görünüyor. Özellikle küçük ve zarif bir cihaz olan Mijia, ağırlığı ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Bu nedenle cihazı tercih etmedeki ilk unsur tasarım diyebiliriz.

Teknik özelliklerine bakacak olursak çözünürlük ile başlamanın doğru olacağını düşünüyoruz. Xiaomi Mijia’nın çözünürlük desteğinin 1080p olduğu ifade ediliyor. Ancak, 4K çözünürlüğe kadar destekli olduğu da belirtiliyor! Bu fiyat aralığında 4K destekli bir projeksiyon cihazı gerçekten oldukça başarılı.

Donanım anlamında dikkat çeken bir diğer nokta ise LED teknolojisi oluyor. Klasik LED teknolojisinden farklı olarak mavi bir ışık yolunun da eklendiği bu teknoloji ile 500 lümene ulaşan bir parlaklık karşımıza çıkıyor. Bu sayede renkler daha da canlı hale geliyor. 4K çözünürlük ve yüksek parlaklık, bu cihazı tercih etmek için bir başka sebep olarak bizleri karşılıyor.

Xiaomi Mijia’nın önemli bir diğer noktası ise hoparlörü. Dahili ve yüksek hassasiyete sahip bu hoparlör zengin ve doygun sesler sunuyor. Ayrıca, Bluetooth desteği sayesinde cihazı sadece hoparlör olarak da kullanmak mümkün! Böylece, hem hoparlör hem de projeksiyon cihazını birlikte satın almış oluyorsunuz.

Cihazın ömrünü uzatacak kapalı optik sistem de Xiaomi Mijia’da yer alıyor. Ayrıca, 30.000 saat lamba ömrü ile oldukça uzun süreli bir kullanım şansı tanıyor. 200 inçe kadar büyüyen ekran ayarı ile de film zevkini sonuna kadar yaşatacağına şüphe yok.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra cihazda kablosuz görüntü aktarımı şansı da mevcut. Hem Bluetooth hem de kablosuz görüntü aktarımı sayesinde oldukça kullanışlı bu cihazın fiyatı daha önceden orta segmente hitap ediyordu. Ancak güncel döviz kuru ve stok sıkıntısı nedeni ile ürünün fiyatında da bir artış görmek mümkün. Yaklaşık 15.200 TL’den başlayan fiyatlarla bu ürünü temin ediliyor.

ViewSonic M1 Plus

ViewSonic-M1-Plus

En iyi projeksiyon cihazları listemizde sıradaki isim ViewSonic markasından geliyor. ViewSonic M1 Plus isimli projeksiyon cihazı gelişmiş özellikleriyle en iyi projeksiyon cihazları listemizdeki yerini almaya hak kazanıyor. Taşınabilir sinema sistemi olarak da isimlendirilen ViewSonic M1 Plus, iddialı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten de bir sinema sisteminden beklenen özelliklere sahip olmasıyla dikkat çeken model, her yerde kullanıma uygun olması sayesinde rakiplerine göre büyük bir avantaj kazanıyor.

Cihazın teknik özelliklerinden önce tasarımına dikkat etmek gerek. Cihazın metal standı sayesinde her yerde sağlam bir şekilde kurulum şansı mümkün hale geliyor. Ayrıca, ekstra bir aparat ya da tripod olmadan güvenle cihazı kullanma seçeneği oldukça cazip. Buna ek olarak standın tek işlevi sağlam bir kurulum değil. Aynı zamanda cihazın taşınırken zarar görmemesini de bu stand sağlıyor. Lens kapağının yerine de kullanılan bu stand ile cihazın güvenliğinden emin olabilirsiniz.

Cihazın teknik özelliklerine bakmaya çözünürlük ile başlamak gerek. Cihazın maksimum desteklediği çözünürlük FHD olarak ifade ediliyor. Çözünürlüğü ise 854 x 480 olarak belirtiliyor. ViewSonic M1 Plus’da kullanılan ışık kaynağı ise LED.

Cihazın en güçlü olduğu noktalardan birisi ise şüphesiz şarj süresi. Güç koruma modunda tamı tamına 6 saat pil ömrüne sahip cihaz uzun süren eğlence vadediyor. Lamba ömrü ise 30.000 saat olarak belirtiliyor. Projeksiyonun dikkat çeken bir diğer noktası ise göz koruma teknolojisi. Eğer bir nesne cihaza fazla yaklaşırsa projeksiyonun gücü otomatik olarak kesiliyor. Böylece, kullanıcının gözü bu nedenden dolayı zarar görmüyor.

Portatif boyutu ve hafifliği ile ViewSonic M1 Plus, özellikle dış mekanlarda kullanım için fazlasıyla uygun bir projeksiyon cihazı. Ayrıca, kablosuz görüntü aktarımı desteği de cabası. Tüm bu özellikleri için istenen fiyat ise yaklaşık 18.900 TL’den başlıyor.

Samsung The Freestyle 2 DLP

en iyi projeksiyon cihazı modelleri - Samsung The Freestyle 2 DLP

Teknoloji devi Samsung, projeksiyon kategorisinde ürün üreten şirketlerden birisidir. Öyle ki şirket, projeksiyon konusunda oldukça başarılı ürünler üretiyor. Bu doğrultuda bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi projeksiyon modelleri listemizde Samsung The Freestyle 2 DLP modeline yer verdik.

DLP tarzı projeksiyon modellerinden birisi olan Samsung The Freestyle 2 DLP, ergonomik tasarımı sayesinde her yerde kullanıma uygun bir projeksiyon modelidir. Cihaz, ergonomik tasarımından dolayı ön yargılara maruz kalabiliyor. Ancak Samsung The Freestyle 2 DLP, performansıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. 1920×1080 FHD çözünürlükte performans gösteren Samsung The Freestyle 2 DLP, ayrıca 100 inç yansıtma boyutuna sahip.

Tizen Smart TV işletim sistemiyle kullanıcılarıyla buluşan Samsung The Freestyle 2 DLP, Disney+ ve Netflix başta olmak üzere birçok dijital yayın platformu için destek sağlamaktadır. Böylece popüler dijital yayın platformlarını herhangi bir harici cihaza ihtiyaç duymadan direkt projeksiyon üzerinden kullanabiliyorsunuz. Ayrıca cihazda kablosuz, Bluetooth, HDMI ve USB Type-C bağlantı seçenekleri mevcut. Bu sayede projeksiyon ile bağlantı kurmak da oldukça kolay. Samsung The Freestyle 2 DLP, Türkiye’de 20.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

ViewSonic PX728-4K DLP

ViewSonic PX728-4K DLP

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi projeksiyon cihazı modelleri listemizde sırada ViewSonic PX728-4K DLP modeli yer alıyor. ViewSonic, görüntü teknolojileri konusunda kendisini kanıtlamış bir markadır. Öyle ki şirket, bir başka modeliyle daha en iyi projeksiyon cihazları listemizde yer bulmuştu. ViewSonic PX728-4K DLP modeli, üst seviyedeki projeksiyon cihazı modellerinden birisidir.

DLP kategorisinde yer alan bu projeksiyon cihazı, ortalama 30 dB gürültü seviyesine sahip. Bunun yanı sıra projeksiyon cihazının güç tüketimi ise 310 W olarak belirtiliyor. Üst seviyede bir projeksiyon cihazı olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu değerlerin oldukça normal olduğunu belirtebiliriz.

1.3 x optik zoom oranına sahip olan ViewSonic PX728-4K DLP, 3840×2160 çözünürlüğünde çalışmaktadır. Yani projeksiyon cihazı, 4K görüntü standardında kullanıcılarına hizmet veriyor. 300 inç yansıtma boyutuna sahip olan projeksiyon cihazının dijital zoom oranı ise 2 x’dir.

ViewSonic, bu projeksiyon cihazında HDMI ve USB girişlerine yer verdi. Bunun yanı sıra projeksiyon cihazında kablolu ağ bağlantısı seçeneği de mevcut. Böylece çeşitli bağlantı yöntemleriyle projeksiyon cihazına bağlanabiliyorsunuz. ViewSonic PX728-4K DLP, Türkiye’de 30.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

BenQ EH600

BenQ-EH600

DLP görüntü teknolojisine sahip BenQ EH600, en iyi projeksiyon cihazları listemizde yer alan modellerden birisi oluyor. BenQ markası da aynı ViewSonic gibi uzun süredir bu teknoloji için geliştirmeler yapan bir şirket. Bu nedenle ürettikleri bu cihazın başarılı olacağına şüphe yok. Ancak, cihazın daha profesyonel amaçlara hizmet ettiğini belirtmek gerek.

Her modelde yaptığımız gibi cihazın teknik özelliklerine çözünürlük ile başlayalım. BenQ EH600, Full HD çözünürlük desteği ile kendisinden bekleneni veriyor. Buna ek olarak son derece parlak 3.500 ANSI lümen desteği ve 1 milyardan fazla renk sunması ile sizi memnun edeceğini garanti ediyor.

Cihazdaki ışık ömrü ise bu parlaklıktan kaynaklı olarak biraz daha kısa. Normal şartlarda 5.000 saat olan ömür, SmartEco modunda 15.000 saate kadar yükselebiliyor. Ayrıca, cihazdaki sensörler ile toz birikimi dağıtılıyor ve cihazın dayanıklılığı artış gösteriyor.

Tasarım anlamında taşınabilir modellere kıyasla daha tahmin edilebilir olsa da ofis ortamı için son derece başarılı olduğunu belirtmek gerek. BenQ, EH600 modelinde daha çok şirket içi toplantılara uygun özellikler eklemeyi uygun görmüş. Örneğin cihaz WPS Office dahili uygulaması desteğine sahip.

Hızlı açılış süresi, USB destekli çalışma imkanı, akıllı telefon ile entegrasyon ve onlarca uygulama desteği ile profesyonel projeksiyon modelleri arasından sıyrılıyor EH600. Ayrıca, internet bağlantısı ve kablosuz tasarımı ile toplantıların vazgeçilmezi olacağını belirtelim. Bu ürünün fiyatı ise yaklaşık 31.500 TL’den başlıyor. Eğer ofis için bir projeksiyon cihazı arıyorsanız bu modeli değerlendirmenizi öneririz.

En iyi projeksiyon cihazı önerileri listemiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak sizler için en uygun projeksiyon cihazı modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.