En İyi Projeksiyon Cihazı Önerileri – 2022

Projeksiyon cihazları, son dönemde büyük bir popülariteye kavuştu. Özellikle taşınabilir modellerin artışından ve genel olarak teknolojik gelişmelerin yükselişinden ötürü kullanıcılar projeksiyon cihazlarına bir ilgi göstermeye başladı. Bu nedenle sizler için piyasadaki ürünleri inceledik ve en iyi projeksiyon cihazı önerileri listemizi oluşturduk.Bu listeyi oluştururken göz önünde tuttuğumuz birkaç faktör mevcut. Bunların arasında ilk sırada yer alan faktör ise tabii ki bütçe. Bildiğiniz üzere teknolojik aletler arasındaki fiyat farkı ciddi anlamda yüksek olabiliyor. Bu nedenle ürünlerin iyi incelenmesi gerekiyor.

Bu listeyi hazırlarken her bütçeye hitap eden modelleri önerilerimizin arasına eklemeye gayret ettik. Bu nedenle en ucuz projeksiyon cihazları bu listede yer alıyor. Ancak, fiyatı etiketi yüksek projeksiyon cihazı modelleri de önerilerimiz arasında mevcut.

Bütçeyi göz önüne aldığımız zaman kaliteden de ödün vermek istemedik. Bu nedenle, düşük bütçeli projeksiyon cihazları arasında bile en yüksek kaliteli modelleri listemize eklemeye çalıştık. Ayrıca, olabildiği kadar alternatif ile sizlere seçim şansı bırakmak için de çaba gösterdik.

Tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak oluşturduğumuz listemizdeki modelleri beğeneceğinizi umuyoruz. Lafı daha da uzatmadan en iyi projeksiyon cihazı önerileri listemize geçelim. Fakat siz projeksiyon cihazı değil de televizyon arıyorsanız en iyi televizyon önerileri listemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Philips NeoPix Easy

Philips NeoPix Easy

Listemizin en ucuz projeksiyon cihazı olan Philips NeoPix Easy, kendi fiyat aralığındaki en güçlü modellerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. LCD LED ışık teknolojisine sahip cihaz, son teknoloji donanıma sahip olmasa da, her bütçeye uygun bir projeksiyon cihazı olarak bizleri karşılıyor.

Cihazı tanıtmaya çözünürlüğü ile başlamak gerek diye düşünüyoruz. Philip NeoPix Easy, Full HD çözünürlükte görüntü sunuyor. Bir başka deyişle, 1920 x 1080 çözünürlük desteğine sahip bu cihaz, fiyatına göre gayet başarılı bir iş çıkarıyor.

Bunun haricinde dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta şüphesiz ekran boyutu. Philips tarafından belirtilene göre NeoPix Easy, 80 inçe kadar görüntü sunma kapasitesine sahip. Klasik bir televizyona göre oldukça büyük bir görüntü sunduğunu söylemekte fayda var. Ayrıca, cihazda stereo hoparlör de yer alıyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra cihazın oldukça uzun süre dayanabildiğini de belirtmekte fayda var. Philips NeoPix Easy, canlı ve renkli görüntüler sunmasının yanı sıra tamı tamına 30.000 saatlik bir ömre sahip! Ayrıca, düşük güç tüketimi sayesinde çevre dostu bir ürün olduğunu da belirtelim.

Üstelik cihazın üzerinde yer alan bağlantı noktaları sayesinde çeşitli cihazları da ürüne bağlamak mümkün. Bunların arasında oyun konsolları ve TV kutuları yer alıyor. Hatta, 3.5mm ses girişi sayesinde daha güçlü bir hoparlör bağlayıp seyir keyfinizi de artırma şansınız mümkün.

Taşınabilir projeksiyon cihazı Philips NeoPix Easy’nin fiyatı ise ürünün en başarılı olduğu konulardan birisi. Böylesine güçlü bir cihaz 1.800 TL’den başlayan fiyatlar ile temin etmek mümkün. Tüm bu özellikleri ve uygun fiyatıyla en iyi projeksiyon cihazları listemizdeki yerini de alıyor.

Ayrıca bu cihazın biraz daha yüksek ücretli yeni bir sürümü de mevcut. Bu modelin en önemli farklarından birisi ise doğal çözünürlük değerinin daha yüksek olması. Böylece daha başarılı bir izleme deneyimi sunuyor demek de yanlış olmayacaktır. NeoPix Easy 2+ isimli bu ürünün fiyatı ise yaklaşık 2.400 TL’den başlıyor.

ViewSonic M1 Plus

ViewSonic-M1-Plus

En iyi projeksiyon cihazları listemizde sıradaki isim ViewSonic markasından geliyor. ViewSonic M1 Plus isimli projeksiyon cihazı gelişmiş özellikleriyle en iyi projeksiyon cihazları listemizdeki yerini almaya hak kazanıyor.

Taşınabilir sinema sistemi olarak da isimlendirilen ViewSonic M1 Plus, iddialı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten de bir sinema sisteminden beklenen özelliklere sahip olmasıyla dikkat çeken model, her yerde kullanıma uygun olması sayesinde rakiplerine göre büyük bir avantaj kazanıyor.

Cihazın teknik özelliklerinden önce tasarımına dikkat etmek gerek. Cihazın metal standı sayesinde her yerde sağlam bir şekilde kurulum şansı mümkün hale geliyor. Ayrıca, ekstra bir aparat ya da tripod olmadan güvenle cihazı kullanma seçeneği oldukça cazip.

Buna ek olarak standın tek işlevi sağlam bir kurulum değil. Aynı zamanda cihazın taşınırken zarar görmemesini de bu stand sağlıyor. Lens kapağının yerine de kullanılan bu stand ile cihazın güvenliğinden emin olabilirsiniz.

Cihazın teknik özelliklerine bakmaya çözünürlük ile başlamak gerek. Cihazın maksimum desteklediği çözünürlük FHD olarak ifade ediliyor. Çözünürlüğü ise 854 x 480 olarak belirtiliyor. ViewSonic M1 Plus’da kullanılan ışık kaynağı ise LED.

Cihazın en güçlü olduğu noktalardan birisi ise şüphesiz şarj süresi. Güç koruma modunda tamı tamına 6 saat pil ömrüne sahip cihaz uzun süren eğlence vadediyor. Lamba ömrü ise 30.000 saat olarak belirtiliyor.

Projeksiyonun dikkat çeken bir diğer noktası ise göz koruma teknolojisi. Eğer bir nesne cihaza fazla yaklaşırsa projeksiyonun gücü otomatik olarak kesiliyor. Böylece, kullanıcının gözü bu nedenden dolayı zarar görmüyor.

Portatif boyutu ve hafifliği ile ViewSonic M1 Plus, özellikle dış mekanlarda kullanım için fazlasıyla uygun bir projeksiyon cihazı. Ayrıca, kablosuz görüntü aktarımı desteği de cabası. Tüm bu özellikleri için istenen fiyat ise yaklaşık 6.500 TL’den başlıyor.

Xiaomi Mijia Mini Projeksiyon

Xiaomi-Mijia-Mini-Projeksiyon

En iyi projeksiyon cihazları listemizde ilerledikçe fiyat olarak da artış gösteren ürünler bizleri karşılıyor. Sıradaki ürünümüz ise son dönemin gözde teknoloji markalarından olan Xiaomi cephesinden geliyor. Xiaomi Mijia lazer projeksiyon, en iyi projeksiyon cihazları listemizde yerini alıyor.

Xiaomi’nin cihazda kullandığı kumaş kaplamalı tasarım oldukça şık görünüyor. Özellikle küçük ve zarif bir cihaz olan Mijia, ağırlığı ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Bu nedenle cihazı tercih etmedeki ilk unsur tasarım diyebiliriz.

Teknik özelliklerine bakacak olursak çözünürlük ile başlamanın doğru olacağını düşünüyoruz. Xiaomi Mijia’nın çözünürlük desteğinin 1080p olduğu ifade ediliyor. Ancak, 4K çözünürlüğe kadar destekli olduğu da belirtiliyor! Bu fiyat aralığında 4K destekli bir projeksiyon cihazı gerçekten oldukça başarılı.

Donanım anlamında dikkat çeken bir diğer nokta ise LED teknolojisi oluyor. Klasik LED teknolojisinden farklı olarak mavi bir ışık yolunun da eklendiği bu teknoloji ile 500 lümene ulaşan bir parlaklık karşımıza çıkıyor. Bu sayede renkler daha da canlı hale geliyor. 4K çözünürlük ve yüksek parlaklık, bu cihazı tercih etmek için bir başka sebep olarak bizleri karşılıyor.

Xiaomi Mijia’nın önemli bir diğer noktası ise hoparlörü. Dahili ve yüksek hassasiyete sahip bu hoparlör zengin ve doygun sesler sunuyor. Ayrıca, Bluetooth desteği sayesinde cihazı sadece hoparlör olarak da kullanmak mümkün! Böylece, hem hoparlör hem de projeksiyon cihazını birlikte satın almış oluyorsunuz.

Cihazın ömrünü uzatacak kapalı optik sistem de Xiaomi Mijia’da yer alıyor. Ayrıca, 30.000 saat lamba ömrü ile oldukça uzun süreli bir kullanım şansı tanıyor. 200 inçe kadar büyüyen ekran ayarı ile de film zevkini sonuna kadar yaşatacağına şüphe yok.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra cihazda kablosuz görüntü aktarımı şansı da mevcut. Hem Bluetooth hem de kablosuz görüntü aktarımı sayesinde oldukça kullanışlı bu cihazın fiyatı daha önceden orta segmente hitap ediyordu. Ancak güncel döviz kuru ve stok sıkıntısı nedeni ile ürünün fiyatında da bir artış görmek mümkün. Yaklaşık 9.500 TL’den başlayan fiyatlarla bu ürünü temin ediliyor.

ViewSonic PX701HD+

ViewSonic-PX701HD

En iyi projeksiyon cihazı listemizin sıradaki konuğu yeniden ViewSonic oluyor. Görüntü çözümleriyle yıllardır bu sektörde ismini altın harflerle yazdıran şirket, PX701HD+7 modeliyle bir kez daha listemize girmeye hak kazanıyor.

Tasarım olarak sıradan bir projeksiyon cihazını andırsa da bu ürünün marifeti daha çok teknik kısımda. Ev ve iş için kullanıma oldukça uygun olan bu cihaz, dış mekanda kullanmak isteyen kullanıcılara pek hitap etmiyor desek yeridir.Diğer modellerde olduğu gibi bu modele de çözünürlük ile başlayalım. 1080p çözünürlük desteğine sahip cihazın parlaklığı gerçek anlamda göz kamaştırıyor. 3,500 ANSI lümene sahip projeksiyon cihazı oldukça canlı ve başarılı görüntüler sunuyor.

Bu kadar yüksek parlaklığa sahip bir cihazın lamba ömrü merak uyandıran sorulardan birisi. ViewSonic, SuperEco+ modu sayesinde 20.000 saate kadar lamba ömrünü uzatma ihtimalinden bahsediyor. Ancak, yine de yoğun kullanımlarda bu sürenin kısalması mümkün.

Ayrıca, ViewSonic SuperColor teknolojisi ile renkler ve görüntü ciddi boyutta gelecek seviyeye taşınıyor. Şirketin görüntü çözümleri konusunda dünya çapında bir marka olmasının da bu teknolojideki yeri büyük.

Böylesine başarılı bir görüntü sunmanın karşılığı maalesef kısa ömürlü lamba süresi oluyor. Ancak kısa dememize bakmayın. Şirket 15.000 saat lamba ömrünün cihazda yer aldığından bahsediyor. Ayrıca bahsettiğimiz gibi, tasarruf modunda bu süre 20.000 saate yükseliyor.

ViewSonic, görüntüde de bir esneklik sağlamış. Hem yukarıya hem de aşağıya doğru %5’lik bir kaymada, görüntünü bozulmayacağını ifade ediyor. Ayrıca, HDMI, 3D Blu-Ray ve diğer teknolojik cihazlara da destek sağladığı ifade belirtiliyor. Bu sayede cihazı kullanmak için daha çok kaynak mevcut hale geliyor.

Cihazın güçlü bir hoparlöre de sahip olduğu dile getiriliyor. Tüm bu özelliklere ek olarak kablosuz görüntü aktarımı da cihazda tabii ki yer alıyor. Bu ürün ise 9.700 TL’den başlayan fiyatlara sahip.

Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro

Mi-Smart-Projector-2-Pro

Ev tipi kullanım için uygun olarak belirtebileceğimiz bir başka model ise Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro oluyor. Ürün gerek kolay kullanımı gerek özellikleri ile evde sinema keyfini kullanıcılarına yaşatıyor. Üstelik teknik detayları ile göz doldurduğunu da belirtmek gerek.

Cihazın görüntü standardı Full HD olarak ifade ediliyor. 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip bu cihazın yansıtma boyutu ise 120 inç şeklinde belirtiliyor. Ayrıca cihazda bulunan 1.300 ANSI Lümen parlaklık değeri de ev tipi kullanıma uygun olduğunun bir başka göstergesi oluyor. Üründe ışık kaynağı olarak ise LED kullanılıyor.

Cihazın ses özelliklerine baktığımızda ise 10W gücünde iki adet hoparlör bizleri karşılıyor. Başarılı bir ses performansı sunan cihazı aynı zamanda hoparlör olarak kullanmak da mümkün. Şık görüntüsü ile evin dekorasyonunu bozmayacak bu ürün aynı zamanda birden fazla işleve de sahip oluyor.

Tüm bunlara ek olarak cihazın içinde Android işletim sisteminin yüklü olduğunu ve Chromecast desteklediğini de belirtmek gerek. Böylece telefon ya da diğer cihazlar ile kolayca projeksiyona bağlanabilirsiniz. Android TV sayesinde de YouTube ve Netflix gibi uygulamaları da doğrudan projeksiyon üzerinden kullanabilirsiniz.

Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro, tüm özellikleri ile ev tipi kullanıcıların ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak bir cihaz gibi gözüküyor. Eğer evinizde kullanmak için bir projeksiyon arıyorsanız bu ürüne göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Ürünü fiyatı ise yaklaşık 12.000 TL’den başlıyor.

BenQ EH600

BenQ-EH600

Listemizin son sırasında ise bizleri daha profesyonel bir ürün karşılıyor. DLP görüntü teknolojisine sahip BenQ EH600, en iyi projeksiyon cihazları listemizin son sırasındaki isim oluyor.

BenQ markası da aynı ViewSonic gibi uzun süredir bu teknoloji için geliştirmeler yapan bir şirket. Bu nedenle ürettikleri bu cihazın başarılı olacağına şüphe yok. Ancak, cihazın daha profesyonel amaçlara hizmet ettiğini belirtmek gerek.

Her modelde yaptığımız gibi cihazın teknik özelliklerine çözünürlük ile başlayalım. BenQ EH600, Full HD çözünürlük desteği ile kendisinden bekleneni veriyor. Buna ek olarak son derece parlak 3.500 ANSI lümen desteği ve 1 milyardan fazla renk sunması ile sizi memnun edeceğini garanti ediyor.

Cihazdaki ışık ömrü ise bu parlaklıktan kaynaklı olarak biraz daha kısa. Normal şartlarda 5.000 saat olan ömür, SmartEco modunda 15.000 saate kadar yükselebiliyor. Ayrıca, cihazdaki sensörler ile toz birikimi dağıtılıyor ve cihazın dayanıklılığı artış gösteriyor.

Tasarım anlamında taşınabilir modellere kıyasla daha tahmin edilebilir olsa da ofis ortamı için son derece başarılı olduğunu belirtmek gerek. BenQ, EH600 modelinde daha çok şirket içi toplantılara uygun özellikler eklemeyi uygun görmüş. Örneğin cihaz WPS Office dahili uygulaması desteğine sahip.

Hızlı açılış süresi, USB destekli çalışma imkanı, akıllı telefon ile entegrasyon ve onlarca uygulama desteği ile profesyonel projeksiyon modelleri arasından sıyrılıyor EH600. Ayrıca, internet bağlantısı ve kablosuz tasarımı ile toplantıların vazgeçilmezi olacağını belirtelim.

Bu ürünün fiyatı ise yaklaşık 12.800 TL’den başlıyor. Eğer ofis için bir projeksiyon cihazı arıyorsanız bu modeli değerlendirmenizi öneririz.

En iyi projeksiyon cihazı önerileri listemiz burada sona eriyor. Siz de listemize eklemek istediğiniz modelleri aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.