En İyi Airfryer Önerileri – 2023

En iyi airfryer önerileri listemiz ile karşınızdayız. Bu içeriğimizde sizler için piyasada yer alan en iyi airfryer modellerini bir araya toplamaya çalıştık. Ayrıca içeriğimizde her bütçeye uygun airfryer modellerine de yer vermeye çalıştığımızı belirtelim.

Sizler için daha önce airfryer ürünün ne olduğunu ve ne işe yaradığını detaylı bir şekilde yazmıştık. Bu bilgilere ve airfryer hakkında daha fazlasına ulaşmak için Airfryer Nedir içeriğimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca o içeriğimizde airfryer seçerken dikkat edilmesi gereken özellikleri de görmeniz mümkün. En iyi airfryer tavsiyeleri listemizde ise bu konulara değinmeyeceğiz. Şimdi lafı uzatmadan ilk modelimiz ile içeriğe başlayalım.

Xiaomi Smart Airfryer

Xiaomi Smart Airfryer

Listemizde yer alan ilk model Xiaomi tarafından üretilmekte olan Smart Airfryer cihazı oluyor. Bu model aynı zamanda en uygun fiyatlı airfryer modelleri arasında da yer alıyor. Ayrıca ücretine göre oldukça fazla özelliğe sahip olduğunu belirtelim. Bu nedenle en iyi airfryer modelleri arasında mutlaka yer alması gereken bir cihaz demek yanlış olmayacaktır.

Ürünün ana gücü 1500 W olarak belirtiliyor. Ayrıca 3.5 litrelik hacmi ile fiyatına göre yeterli bir genişlik sunduğunu belirtmekte fayda var. Ürünün gövdesinin plastik bir malzemeden olduğu da ifade ediliyor. Ayrıca tek hazneli bu modelin ağırlığı 3.9 kg şeklinde bildiriliyor.

Xiaomi Smart Airfryer modelinin pişirme özelliklerine baktığımızda ise yağsız ve az yağlı pişirme fonksiyonlarını görebiliyoruz. Ayrıca ızgara ve kızartma konusunda da kullanıcıya destek sağlıyor. Bunların yanı sıra yoğurt yapımı, fermantasyon, buz çözme ve meyve/sebze kurutma gibi konularda da destek sağladığını belirtelim.

Ek özellikleri arasında ise farklı ısı ayarları ve zamanlayıcı desteği yer alıyor. Bu sayede dilerseniz bir fonksiyon olmadan da airfryer modelini kullanabilirsiniz. Ayrıca Bluetooth desteği ve kolay yıkanan haznesi de bir hayli kolaylık sağlıyor.

ÖzelliklerXiaomi Smart Airfryer
Güç1500 W
Hazne Kapasitesi3.5 litre
Pişirme ÖzellikleriYağsız kızartma ve pişirme
Yoğurt yapma
Buz çözme
Meyve ve sebze kurutucu
Izgara
Diğer ÖzelliklerIsı ayarı
Zamanlayıcı
Bluetooth desteği
Ön ayar ile pişirme
Izgara ve kızartma aparatı

Philips Essential Airfryer

Philips Essential Airfryer

En iyi airfryer önerileri listemizin ikinci sırasında yer alan cihaz ise Philips Essential Airfryer oluyor. Bu model de esasında uygun fiyatlı sayabileceğimiz airfryer modelleri arasında yer alıyor demek yanlış olmayacaktır. Tabii ki özellik ve görünüş bakımından da birçok kullanıcı için yeterli olacağını söyleyelim.

Philips Essential Airfryer, 1400 W güç tüketimi değeri ile karşımıza çıkıyor. Ürünün toplam hacmi ise 4.1 litre olarak belirtiliyor. Yiyecek kapasitesi ise 0.8 kilogram olarak ifade ediliyor. Bu da yaklaşık bir kilogram ağırlığındaki bir ürünü pişirebileceğiniz anlamına gelmekte.

Pişirme özelliklerine baktığımızda ise yağsız ve az yağlı kızartma modlarını görüyoruz. Tabii ki bunun yanında fırın, ızgara ve kızartma modları da mevcut. Ayrıca hazır yemeğinizi ısıtmak için de bu modeli kullanabileceğinizi belirtelim.

Diğer özelliklerine baktığımızda ise ısı ayarı ve zamanlayıcı gibi klasik özellikleri görmek mümkün. Bunun yanı sıra hem görsel hem de sesli bir uyarı sistemi cihazda mevcut. Ayrıca LED ekran desteği ve yemeği sıcak tutma konusunda da başarılı bir ürün olduğunu belirtelim.

ÖzelliklerPhilips Essential Airfryer
Güç1400 W
Hazne Kapasitesi4.1 litre
Pişirme ÖzellikleriYağsız ve az yağda kızartma
Izgara
Fırın
Kızartma
Isıtma
Diğer ÖzelliklerIsı ayarı
Zamanlayıcı
Işıklı ve sesli uyarı
Sıcak tutma
LED ekran desteği
Ön ayar ile pişirme

Karaca Air Pro Cook XL

Karaca Air Pro Cook XL

Karaca, mutfak teknolojileri konusunda Türkiye’de en çok tercih edilen üreticilerden birisidir. Bu doğrultuda şirket, güncel teknolojileri de takip ederek airfryer sektöründe de kullanıcılarına hizmet veriyor. Karaca’nın bu alanda üretmiş olduğu en başarılı airfryer modellerinin başında ise Air Pro Cook XL gelmektedir.

Karaca Air Pro Cook XL, 1550 W gücünde çalışan bir airfryer modelidir. Bunun yanı sıra Karaca, bu modelde 4 litre kapasitesinde bir hazne kullanmayı tercih etti. Bu hazneyle birlikte üründe az yağda kızartmadan yoğurt yapmaya kadar çok çeşitli pişirme özellikleri mevcut.

Ayrıca Karaca, üründeki özellikleri pişirme fonksiyonlarıyla sınırlamadı. Bunun dışında bu airfryer modelinde ısıtmalı hava sirkülasyonu özelliği de yer alıyor. Ancak airfryer modelini en çok ön plana çıkartan özelliği ise konuşan asistanı oluyor diyebiliriz. Karaca, pişirme fonksiyonlarından konuşan asistana kadar bu modeliyle oldukça başarılı bir ürün ortaya çıkarttı. Böylece Karaca Air Pro Cook XL, en iyi airfryer modelleri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

ÖzelliklerKaraca Air Pro Cook XL
Güç1550 W
Hazne Kapasitesi4 litre
Pişirme ÖzellikleriAz yağda kızartma
Fırınlama
Isıtma
Izgara
Meyve/Sebze kurutma
Yoğurt yapma
Diğer ÖzelliklerIsıtmalı hava sirkülasyonu
Konuşan asistan

Tefal Actifry Genius

Tefal Actifry Genius

Fransa merkezli Tefal, mutfak teknolojileri konusunda oldukça başarılı işler çıkartıyor. Tefal, ilk etapta mutfak aletleri üreten bir şirketti. Gelişen teknolojiyle birlikte Tefal, teknolojik mutfak aletleri de geliştirmeye karar verdi. Bu doğrultuda Tefal, yakın zamanda airfryer kategorisinde de kullanıcılarıyla buluşuyor. Bizler de hazırlamış olduğumuz en iyi airfryer modelleri listemizde Tefal Actifry Genius modeline yer verdik.

Tefal Actifry Genius, 1350 W güç tüketmektedir. Bunun yanı sıra bu airfryer modelinin hazne kapasitesi, 1.2 litre olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar hazne olarak rakiplerinin geri planında kalsa da Actifry Genius, özellikleriyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Tefal bu modelde az yağda kızartma, ızgara modu, yağsız kızartma gibi çeşitli pişirme özellikleri kullanmayı tercih etti. Ayrıca Actifry Genius, otomatik kapanma, karıştırma gibi özelliklerinin yanı sıra yenilikçi Dual Motion teknolojisine de sahip. Böylece Tefal Actifry Genius, hazne olarak rakiplerinden geri kalsa da sahip olduğu özelliklerle fazlasıyla başarılı bir airfryer modelidir.

ÖzelliklerTefal Actifry Genius
Güç1350 W
Hazne Kapasitesi1.2 litre
Pişirme ÖzellikleriAz yağda kızartma
Izgara
Kızartma
Pişirme
Yağsız kızartma
Diğer ÖzelliklerDual Motion teknolojisi
İzleme penceresi
LED ekran
Otomatik kapanma
Otomatik karıştırma
Tek seferde pişirme modu

Philips Premium XXL HD9867/90

en iyi airfryer modelleri - Philips Premium XXL HD986790

En iyi airfryer önerileri listemize bir başka Philips modeliyle devam ediyoruz. Philips, her segmente uygun airfyer modelleri üretmeye çalışıyor. Bu doğrultuda listemizde yer vermiş olduğumuz Philips Premium XXL HD9867/90, markanın üst segmentteki airfyer modellerinden birisidir.

2225 W güç tüketen airfryer, 7.3 litre hazneye sahip. Böylece Philips Premium XXL HD9867/90, en geniş hazneye sahip olan airfryer modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra Philips, bu modelde fırınlamadan ızgaraya kadar çok çeşitli pişirme özelliklerine yer verdi. Bu sayede Philips Premium XXL HD9867/90 kullanıcıları, çeşitli ürünleri diledikleri şekilde pişirebiliyorlar.

Ayrıca Philips, üst segmentteki airfryer modelinde kullanıcılarını memnun etmek için ek özelliklere de yer verdi. QickClean, Rapid Air gibi teknolojileriyle ön plana çıkan airfryer modelinde sesli uyarı sistemi de mevcut. Böylece kullanımı oldukça kolay olan Philips Premium XXL HD9867/90, pişirme performansıyla da kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

ÖzelliklerPhilips Premium XXL HD9867/90
Güç2225 W
Hazne Kapasitesi7.3 litre
Pişirme ÖzellikleriFırınlama
Isıtma
Izgara
Kızartma
Diğer ÖzelliklerIsınmayan gövde
LED ekran
Ön pişirme ayarı
Otomatik kapanma
QickClean
Rapid Air teknolojisi
Sesli uyarı
Yapışmaz kaplama

Tefal Easy Fry & Grill Classic Air Fryer

Tefal Easy Fry & Grill Classic Air Fryer

Tefal de sizler için hazırladığımız en iyi airfryer önerileri listemizde bir kez daha kendisine yer bulmayı başardı. Şirketin airfryer kategorisindeki ürün sayısı oldukça fazla. Böylece Tefal, giriş seviyesinden üst segmente kadar neredeyse tüm airfryer kullanıcılarına hitap ediyor. Bu doğrultuda bizler de genel olarak orta seviye airfryer kullanıcılarına hitap eden Tefal Easy Fry & Grill Classic Air Fryer modeline listemizde yer verdik.

4.2 litre kapasitede bir hazneye sahip olan Tefal Easy Fry & Grill Classic Air Fryer, 1400 W gücünde çalışmaktadır. Tefal, bu modelde ızgara ve kızartma pişirme özelliklerini kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra airfyer modelinde yer alan döküm alüminyum ızgara, kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Ayrıca hızlı pişirme, ısınmayan gövde gibi özellikler de bu airfyer modelinin kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor.

ÖzelliklerTefal Easy Fry & Grill Classic Air Fryer
Güç1400 W
Hazne Kapasitesi4.2 litre
Pişirme ÖzellikleriIzgara
Kızartma
Diğer ÖzelliklerDöküm alüminyum ızgara
Hızlı pişirme
Isınmayan gövde
PTFE hazne
Teflon Kaplama

Philips Avance Collection Airfryer

Philips Avance Collection Airfryer

Hollanda merkezli teknoloji üreticisi Philips, bir başka airfryer modeliyle daha listemize girmeyi başardı. Philips Avance Collection Airfryer, şirketin en başarılı airfryer modellerinden birisidir. Bu doğrultuda kapsamlı özelliklere sahip olan bir airfryer arıyorsanız bu model sizler için ideal olacaktır.

Philips Avance Collection Airfryer, 2225 W gücünde çalışmaktadır. Bunun yanı sıra Philips, bu modelde 7.3 litre kapasiteli bir hazne kullanmayı tercih etti. Bu hazne, günlük kullanımda özellikle ev kullanıcıları için fazlasıyla yeterli olacaktır. Ayrıca Philips, bu modelde az yağda kızartmadan yağsız kızartmaya kadar çok çeşitli pişirme fonksiyonlarına yer verdi. Böylece yiyeceklerinizi dilediğiniz pişirme şekliyle hazırlayabiliyorsunuz.

Ürettiği airfryer modellerinde en yeni teknolojileri kullanmaya çalışan Philips, bu modelde de aynı anlayışı sürdürdü. Önceden ayarlı program, otomatik kapanma gibi teknolojilere sahip olan airfryer bu özelliklerin yanı sıra sesli uyarı gibi kullanımı kolaylaştıran özelliklere de sahiptir.

ÖzelliklerPhilips Avance Collection Airfryer
Güç2225 W
Hazne Kapasitesi7.3 litre
Pişirme ÖzellikleriAz yağda kızartma
Az yağda pişirme
Fırınlama
Isıtma
Izgara
Yağsız kızartma
Yağsız pişirme
Diğer ÖzelliklerFat Removal teknolojisi
Isınmayan gövde
LED ekran
NutriU uygulaması
Önceden ayarlı program
Otomatik kapanma
QuickClean
Rapid Air teknolojisi
Sesli uyarı
Twin TurboStar teknolojisi

Electrolux Explore 6 Air Fryer

en iyi airfryer modelleri - Electrolux Explore 6 Air Fryer

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi airfryer modelleri listemizin son sırasında Electrolux Explore 6 Air Fryer yer alıyor. İsveç merkezli Electrolux, özellikle mutfak teknolojileri konusunda oldukça başarılı işler çıkartıyor. Bu doğrultuda bizler de markanın en iyi airfyer modellerinden olan Explore 6 Air Fryer modeline listemizde yer verdik.

Electrolux Explore 6 Air Fryer, 1800 W gücünde çalışmaktadır. Bunun yanı sıra airfryer modelinin hazne kapasitesi 5.4 litre olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu airfryer modelinin 3.5 lt kapasiteye sahip olan daha küçük bir sürümü de mevcut. Electrolux, bu modelde fırınlama, ızgara, kavurma gibi çok çeşitli pişirme özelliklerine yer verdi. Bunun yanı sıra bu airfryer modelinde damla kabı, kızartma sepeti gibi kullanımı kolaylaştıran ek özellikler de mevcut. Böylece Electrolux Explore 6 Air Fryer, kullanımı kolay ve performansı yüksek airfryer modellerinden birisidir diyebiliriz.

ÖzelliklerElectrolux Explore 6 Air Fryer
Güç1800 W
Hazne Kapasitesi5.4 litre
Pişirme ÖzellikleriAz yağda kızartma
Fırınlama
Izgara
Kavurma
Kızartma
Yağsız kızartma
Diğer ÖzelliklerDamla kabı
Kızartma sepeti
LED Ekran

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.