En İyi Şarjlı Diş Fırçası – 2023

En iyi şarjlı diş fırçası önerilerimiz ile karşınızdayız. Teknolojinin gelişmesi sağlık alanındaki yenilikleri de beraberinde getirdi. Belki de ortaya çıkan en başarılı yeniliklerden birisi ise şüphesiz şarjlı diş fırçaları oldu. Diş sağlığını en üst düzeye çıkarma yeteneğine sahip bu cihazları sizler için inceledik ve en iyi şarjlı diş fırçaları listemizi oluşturduk.

Bu listede yer alan bazı modellerin fiyatının son derece yüksek olduğunu belirtelim. Tabii ki bu üst düzey modellerin özellikleri de rakiplerine kıyasla oldukça fazla oluyor demek yanlış olmayacaktır. Ancak listemizde her bütçeye uygun modellere yer vermeye çaba gösterdik.

Şarjlı diş fırçalarının en büyük kolaylığı kalem pil yerine doğrudan dahili bir batarya ile çalışması oluyor. Bu sayede diş fırçanız için sürekli yeni pil alma gerekliliği ortadan kalkıyor. Ancak ağız hijyeninizi korumak için başlıkları düzenli aralıklarla değiştirmeniz gerektiğini hatırlatalım.

En iyi şarjlı diş fırçası modellerine baktığımızda aslında birkaç markanın sektöre hakim olduğunu görmek mümkün. Ülkemizde ve dünyada en çok satılan diş fırçası üreticilerinden olan bu markalar ortaya çıkardığı ürünlerle listemize de girmeye hak kazandı. Şimdi en iyi şarjlı diş fırçası listemize geçelim ve modelleri yakından inceleyelim.

Philips Sonicare DiamondClean Smart

Philips-Sonicare-DiamondClean-Smart

Listemizde yer alan en iyi şarjlı diş fırçası modeli Philips Sonicare DiamondClean Smart oluyor. Bu model ek özellikleri haricinde kullanım ömrü ve temizlik özellikleriyle de son derece başarılı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Ancak fiyatının da bu doğrultuda son derece yüksek olduğunu belirtelim.

Philips Sonicare DiamondClean Smart, tam şarj ile 14 güne varan kullanım ömrü sağlıyor. Bu sayede uzun süre boyunca diş fırçanızı yeniden şarj etmenize gerek kalmıyor. Belirli aralıklarla şarj ederseniz herhangi bir pil sürprizi ile de karşılaşmayacağınızı belirtelim.

Bunun haricinde her kullanım amacına uygun modlara da sahip bir model olarak karşımıza çıkıyor Philips Sonicare DiamondClean Smart. Günlük temizlik ve ağız sağlığı için çok gerekli olan diş eti bakımı modları bu cihazda mevcut. Ayrıca derinlemesine temizlik modu ile de dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Beyazlatma modu sayesinde de dişlerinizin ışıldamasına katkıda bulunabilirsiniz.

Bu ürünün özellikleri arasında diş fırçası pozisyonu algılama, zamanlayıcı ve basınç kontrolü yer alıyor. Ayrıca Bluetooth özelliği olduğunu da belirtelim. Tabii ki Bluetooth özelliğine ek olarak bir mobil uygulaması da bulunuyor. Bu mobil uygulama sayesinde daha başarılı bir diş temizliği de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca farklı renklerinin olduğunu da belirtelim.

ÖzelliklerPhilips Sonicare DiamondClean Smart
Salınım Sayısı62.000
ModlarGünlük temizlik
Diş eti bakımı
Derinlemesine temizlik
Beyazlatma
Tam Şarj Kullanım Süresi14 gün
Diğer ÖzelliklerBluetooth
Zamanlayıcı
Basınç sensörü
Pozisyon algılama teknolojisi

Philips Sonicare ExpertClean

Philips-Sonicare-ExpertClean En İyi şarjlı Diş Fırçası

Listemizde yer alan bir başka Philips modeli ise Sonicare ExpertClean oluyor. Aynı serinin farklı bir sürümü olan bu cihaz da esasında benzer özelliklere sahip. Ancak bu modelin biraz daha uygun fiyatlı olduğunu belirtelim. Tabii ki birkaç önemli faktör de bu cihazda yer almıyor.

Philips Sonicare ExpertClean modelinde de dört farklı kullanım modu yer alıyor. Bunlar bir önceki cihazda olduğu gibi günlük ve derinlemesine temizliğe ek olarak diş eti bakımı ve beyazlatma oluyor. Bu sayede tüm kullanım amaçlarına uygun bir moda sahip olduğunu beliretlim.

Bunun haricinde Philips Sonicare ExpertClean modeli 14 günlük kullanım ömrüne sahip. Bu da bir önceki cihaz ile aynı seviyede kullanım ömrüne sahip olduğu anlamına geliyor. Böylece diş fırçasının iki haftalık bir süre boyunca şarj etmeden kullanmanızın mümkün olduğu ifade ediliyor.

Bluetooth özelliğine sahip olan cihaz yine Sonicare uygulamasına bağlanabiliyor. Ayrıca basınç kontrolü ve zamanlayıcısı da mevcut. Üstelik başlığı yenilemeniz konusunda sizi uyaran bir model olduğunu da belirtelim. Pil göstergesi de cihazda yer alıyor.

ÖzelliklerPhilips Sonicare ExpertClean
Salınım Sayısı62.000
ModlarGünlük temizlik
Diş eti bakımı
Derinlemesine temizlik
Beyazlatma
Tam Şarj Kullanım Süresi14 gün
Diğer ÖzelliklerBluetooth
Zamanlayıcı
Basınç sensörü
Başlık yenileme takibi

Oral-B iO Serisi 9

Oral-B-io-serisi-9 En İyi şarjlı Diş Fırçası

Philips modellerinin ardından bir adet Oral-B modeli ile en iyi şarjlı diş fırçası önerilerimize devam ediyoruz. Oral-B’nin en başarılı modellerinden birisi olan Oral-B iO Serisi 9, bir yetişkin diş fırçasından beklenen birçok özelliğe sahip. Aynı zamanda farklı kullanımlar için tam olarak 7 modu bulunduğunu belirtelim.

Cihazda günlük temizlik, diş eti bakımı, derinlemesine temizlik ve beyazlatma modları haricinde farklı kullanıcılar da düşünülmüş gibi gözüküyor. Özellikle dil temizleme özelliği ile ağız hijyeninin önemli bir kısmının gerçekleştirildiğini belirtelim. Ayrıca hassas dişler ve diş etleri için iki farklı mod da cihazda yer alıyor.

Ürünün 3 saatlik şarj ile tam kapasiteye kadar dolduğu belirtiliyor. Ayrıca bu ürünün manyetik bir şarj cihazı olduğunu da belirtmekte fayda var. Buna ek olarak yapay zeka teknolojisi ile ağzınızın daha kapsamlı bir şekilde temizlenmesi için diş fırçası sizi yönlendiriyor.

ÖzelliklerOral-B iO Serisi 9
Salınım TeknolojisiMikro salınımlar
ModlarGünlük temizlik
Diş eti bakımı
Derinlemesine temizlik
Beyazlatma
Dil temizliği
Hassas fırçalama
Süper hassas fırçalama
Tam Şarj Kullanım SüresiBilinmiyor, 3 saatte hızlı şarj
Diğer ÖzelliklerBluetooth
Zamanlayıcı
Basınç sensörü
Yapay zeka teknolojisi

Oral-B Pro 3-3900

Oral-B-Pro-3-3900 En İyi şarjlı Diş Fırçası

Oral-B’nin bir başka modeli ile en iyi şarjlı diş fırçaları listemize devam ediyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi Oral-B markası bu sektörde en fazla başarılı sunan markalar arasında yer alıyor. Diş fırçası konusunda da uzman bir marka olan Oral-B, elektrikli diş fırçaları konusunda da ipleri elinde tutuyor.

Oral-B Pro 3-3900 modeli listemizdeki daha önce değindiğimiz modellere kıyasla daha uygun bir fiyata sahip. Tabii ki bundan dolayı ürünün özelliklerinde de bir kısılma görmek mümkün. Ancak karmaşık teknolojileri sevmeyen insanlar için Oral-B Pro 3-3900 mükemmel bir kullanım deneyimi yaşatıyor. Özellikle iki diş fırçasını tek kutudua sunması son derece uygun fiyatlı bir model olduğunu gösteriyor.

Ürünün 14 günlük pil ömrü bulunduğu belirtiliyor. Bu sayede uzun süre boyunca kullanım imkanı tanınıyor. Ayrıca üç farklı mod ile birçok kullanım amacına hizmet ediyor. Günlük kullanım ve diş eti bakımına ek olarak beyazlatma modu da Oral-B Pro 3-3900 modelinde yer alıyor.

Ürünün ek özelliklerine baktığımızda zamanlayıcı ve basınç sensörü görmek mümkün. Bu sayede dişlerinize zarar vermeden ve gereken süre boyunca dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Ayrıca üründe pil göstergesi de yer alıyor. Bu model de mutlaka göz atılması gereken cihazlar arasında desek yeridir.

ÖzelliklerOral-B Pro 3-3900
Salınım SayısıBilinmiyor
ModlarGünlük temizlik
Diş eti bakımı
Beyazlatma
Tam Şarj Kullanım Süresi14 gün
Diğer ÖzelliklerZamanlayıcı
Basınç sensörü

Oral-B Genius X

Oral-B-Genius-X

Oral-B’nin en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alan Oral-B Genius X ile devam ediyoruz. Bu cihazda da birçok başarılı özelliği bir arada görmek mümkün. Hem teknik detayları hem de kullanım modları ile fiyat/performans ürünleri arasında en başarılısı demek yanlış olmayacaktır.

Oral-B Genius X, altı farklı mod ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Günlük temizlik, dil temizleme, hassas mod, beyazlatma ve ferahlatma gibi farklı modlar ile her kullanıcının beğenisine uygun bir unsura sahip olduğunu belirtelim.

Ayrıca üründe zamanlayıcı, basınç sensörü, pozisyon algılama ve yapay zeka desteği de bulunuyor. Diş eti koruma konusunda da ürünün koruyucu özellikleri olduğunu belirtelim. Ayrıca Bluetooth ve telefon uygulaması ile de desteklenen bu diş fırçası ağız sağlığı için mükemmel bir model olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz daha yüksek fiyatlı ve daha yeni modeline de göz atabilirsiniz.

ÖzelliklerOral-B Genius X
Salınım SayısıBilinmiyor
ModlarGünlük temizlik
Diş eti bakımı
Dil temizleme
Ferahlık
Hassasiyet
Beyazlatma
Tam Şarj Kullanım Süresi14 gün
Diğer ÖzelliklerBluetooth
Zamanlayıcı
Basınç sensörü
Pozisyon algılama teknolojisi
Yapay zeka desteği
Diş eti koruma

Xiaomi Mijia T500

Xiaomi-Mijia-T500

Listemizin sonlarına yaklaşırken daha uygun fiyatlı şarjlı diş fırçası modelleri ile devam ediyoruz. Xiaomi Mijia T500 modeli de bu diş fırçaları arasında yer alıyor. Listemizdeki diğer modellere kıyasla çok daha bütçe dostu bir diş fırçası olan Xiaomi Mijia T500 özellikleriyle de göz dolduruyor.

Xiaomi Mijia T500 modelinde üç farklı kullanım modu yer alıyor. Bu modlar yumuşak mod, varsayılan mod ve standart mod olarak ifade ediliyor. Ayrıca özel mod ile de dilediğiniz modu hızlıca kullanabildiğinizi belirtelim. Ayrıca cihazda basınç sensörü de yer alıyor.

Bluetooth destekli bir model olan Xiaomi Mijia T500, telefon uygulaması ile kullanım olaylığı da sunuyor. Buradan diş fırçasının birçok ayarını yapmak mümkün. Ayrıca zamanlayıcı özelliği sayesinde doğru sürede diş fırçalamanızı da sağlıyor. En iyi şarjlı diş fırçası modelleri arasında yer alan Xiaomi Mijia T500’e mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

ÖzelliklerXiaomi Mijia T500
Salınım Sayısı31.000
ModlarGünlük temizlik
Derinlemesine temizlik
Hassas mod
Tam Şarj Kullanım Süresi18 gün
Diğer ÖzelliklerBluetooth
Zamanlayıcı
Basınç sensörü

Oral-B Vitality D150

Oral-B-Vitality-D150

En iyi şarjlı diş fırçası modelleri arasında yer alan en uygun fiyatlı cihaz ile listemizi noktalıyoruz. Oral-B Vitality D150 modeli Oral-B’nin sunmakta olduğu en uygun fiyatlı diş fırçaları arasında yer alıyor. Doğal olarak daha önceki cihazlarda yer alan birçok özelliğin bu üründe bulunmadığını belirtelim.

Oral-B Vitality D150 modelinde yalnızca bir kullanım modu yer alıyor. Günlük temizlik olarak ifade edilen bu mod ile dişlerinizi fırçalamanız mümkün. Ürünün bu konuda rakiplerine kıyasla bir hayli geride kaldığını belirtmekte fayda var.

Bunun yanı sıra 7 günlük bir pil ömrü olduğu ifade ediliyor. Bir diş fırçası için bu sürenin son derece yeterli olduğunu belirtelim. Ancak rakiplerinin en az bunun iki katı uzunlukta pil ömürlerine sahip olduğunu hatırlatalım. Ayrıca üründe yer alan ek özellikler de bir hayli kısıtlı.

Maalesef bu cihazda herhangi bir yapay zeka desteği ya da uygulama yer almıyor. Bluetooth, basınç sensörü ya da pozisyon algılama gibi özellikler de bu modelde bulunmuyor. Yalnızca zamanlayıcıya sahip olduğunu söyleyelim. Eğer karmaşık teknolojiden uzak ancak şarjlı bir diş fırçası arıyorsanız bu modelin sizler için uygun olduğunu belirtelim. Ayrıca Oral-B’nin daha uygun fiyatlı modelleri olduğunu da belirtmekte fayda var. Kullanım amacınıza uyduğunu düşünüyorsanız o diş fırçalarına da göz atabilirsiniz.

ÖzelliklerOral-B Vitality D150
Salınım SayısıBilinmiyor
ModlarGünlük temizlik
Tam Şarj Kullanım Süresi7 gün
Diğer ÖzelliklerZamanlayıcı

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.