En İyi Hosting Firmaları – 2023

Web sitelerinin verileri, hosting hizmeti veren firmaların sunucularında barındırılmaktadır. Bundan dolayı web sitesinin hızı, veri güvenliği gibi konular; hosting hizmetiyle doğrudan bağlantılıdır. Web sitesi sahipleri de takipçilerine kesintisiz ve hızlı bir hizmet sunabilmek için en iyi hosting hizmetinden faydalanmak istemektedirler. Bu doğrultuda sizler de en iyi hosting hizmeti alabileceğiniz firmaları merak ediyor olabilirsiniz.

Hosting hizmeti alabileceğiniz hem yerli hem de yabancı çok sayıda firma mevcut. Bu firmalar, sunucu kapasitelerinden hizmet politikalarına kadar çeşitli özellikleriyle birbirlerinden farklılaşıyorlar. Bundan dolayı web siteniz için en iyi hizmeti sağlayabilecek hosting firmasını bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz.

Bizler de bu yazımızda sizler için hem yerli hem de yabancı en iyi hosting hizmetini sağlayan firmaları listeledik. Böylece hazırlamış olduğumuz en iyi hosting firmaları listemize göz atarak hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza en uygun hosting firmasını kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

En İyi Türk Hosting Firmaları

Turhost

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Türk hosting firmaları listemizin ilk sırasında Turhost yer alıyor. 2004 yılında İzmit’te kurulan Turhost, Türkiye’nin aynı zamanda en köklü hosting firmalarından birisidir. Turhost sunucuları, Türk Telekom’un veri merkezinde yer almaktadırlar. Bunun yanı sıra Turhost, kendi sunucuları için bu veri merkezinde belirli bir alanı tahsis ettiklerini belirtiyor.

Turhost, 7 kategori üzerinden hosting hizmeti sağlamaktadır. Bu kategoriler; WordPress, cPanel, Linux, Kurumsal, Windows, Reseller ve e-ticaret hosting paketleri olarak karşımıza çıkıyor. WordPress hosting paketinde, WordPress kullanıcılarına hitap eden hosting paketleri mevcut. Bunun yanı sıra cPanel hosting paketleri, web sitesi barındırmak için en ideal hosting paketidir diyebiliriz.

En İyi Türk Hosting Firmaları - Turhost

Turhost tarafından geliştirilen Linux hosting kategorisinde şirket, Linux yüklü sunucularla kullanıcılarına hizmet veriyor. Ayrıca Turhost, Linux tabanlı sunucularıyla kurumsal hosting hizmeti de sağlamaktadır. Bu noktada Turhost, dileyen kullanıcılarına Windows yüklü sunucularıyla da Windows kategorisi altında hosting hizmeti vermektedir.

Reseller hosting paketleri, kendi müşterilerine hosting hizmeti vermek isteyen kişiler için uygundur. Bu doğrultuda Turhost, kullanıcılarına bayi (reseller) hosting hizmeti de veriyor. Turhost üzerinden faydalanabileceğiniz son hosting paketi ise e-ticaret paketleridir. Bu paketlerde ise yüksek kapasiteli hosting hizmetinden faydalanmak isteyen e-ticaret sitesi sahiplerine hizmet sağlanıyor. Turhost hosting paketlerinin fiyatları şu şekilde karşımıza çıkmaktadırlar:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
WordPress Hosting1.89 – 14.99 Dolar
cPanel Hosting1.20 – 6.37 Dolar
Linux Hosting1.20 – 6.37 Dolar
Windows Hosting1.29 – 6.89 Dolar
Kurumsal Hosting3.66 – 19.45 Dolar
Bayi (Reseller) Hosting7.00 – 28.00 Dolar
E-Ticaret Hosting29.00 – 69.00 Dolar

Natro

Natro, Türkiye’de en çok kullanılan bir başka hosting şirketi olarak bilinmektedir. Domain ve hosting sağlayıcısı olan Natro, bu hizmetlerinin yanı sıra marka tescili hizmeti de vermektedir. Böylece Natro’nun hizmet kategorisi oldukça geniş diyebiliriz.

Şirket, hosting kategorisinde kullanıcılarına çeşitli seçenekler sağlıyor. Natro tarafından sunulan hosting kategorileri şunlardır: Sınırsız, WordPress, e-ticaret, mail ve bayi hosting paketleri. Sınırsız hosting paketi, genel olarak tüm site sahiplerine hitap eden hosting kategorisidir. Bunun yanı sıra WordPress hosting paketleri, sitesinde WordPress kullanan veya kullanmayı düşünen site sahipleri için uygundur.

Natro

E-ticaret siteleri için hosting hizmetleri oldukça önemlidir. Çünkü e-ticaret yapıyorsanız müşterilerinize kesintisiz hizmet sağlamanız gerekmektedir. Bu doğrultuda Natro, e-ticaret kategorisinde kullanıcılarına çeşitli avantajları bulunan hosting paketleri sağlıyor. Ayrıca profesyonel e-mail hesapları kullanmak istiyorsanız ancak bunun için yüksek ücretler ödemek istemiyorsanız Natro’nun e-mail hosting paketleri tam size göre olacaktır. Natro, bu kategoride adet ve disk alanı boyutu bazlı paketlerle hizmet veriyor. Bundan dolayı e-mail hosting paketlerinin fiyatları, disk alanına ve kullanmak istenilen mail sayısına göre değişmektedir.

Natro üzerinden reseller yani bayi hosting hizmeti de satın alabiliyorsunuz. Şirket, bu kategoride minimum 25 web sitesi barındıran paketlerle hizmet veriyor. Natro tarafından tüm kategorilerde sağlanan hosting hizmetlerinin fiyatları şu şekildedir:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
Sınırsız Hosting2.49 – 16.59 Dolar
WordPress Hosting3.99 – 14.99 Dolar
E-Ticaret Hosting9.99 – 29.99 Dolar
Mail Hosting0.80 – 34.50 Dolar
Bayi (Reseller) Hosting19.99 – 59.99 Dolar

Vargonen

En iyi Türk hosting firmaları listemize Vargonen ile devam ediyoruz. Vargonen, 2000 yılından beri kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda şirket, günümüzde Türkiye dışında başka ülkelerde de sunuculara sahip. Böylece Vargonen, uluslararası olarak kullanıcılarının hosting ihtiyaçlarına karşılık vermeye çalışıyor.

Vargonen

Vargonen, temel olarak 4 hosting kategorisiyle kullanıcılarına hizmet sağlıyor. Bu kategoriler; sınırsız, WordPress, kurumsal ve bayi hosting paketleri olarak karşımıza çıkıyorlar. Vargonen, sınırsız hosting paketi kategorisinde neredeyse tüm web sitesi sahiplerine uygun bir hizmet veriyor. Bunun yanı sıra Vargonen, WordPress hosting kategorisinde WordPress kullanıcılarına uygun hosting paketleriyle hizmet sunuyor.

Vargonen, kurumsal hosting kategorisinde neredeyse tüm hosting sağlayıcıları gibi kurumsal web sitesine sahip olan kişilere hosting hizmeti vermektedir. Bunun yanı sıra son olarak Vargonen bayi hosting kategorisinde, kendi müşterilerine hosting hizmeti sağlamak isteyen kişilere hizmet sağlamaktadır. Vargonen tarafından sağlanan hosting hizmetlerinin fiyatları şu şekilde karşımıza çıkmaktadırlar:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
Sınırsız Hosting1.99 – 18.99 Dolar
WordPress Hosting2.49 – 19.99 Dolar
Kurumsal Hosting9.99 – 39.99 Dolar
Bayi (Reseller) Hosting22.99 – 89.99 Dolar

İsimtescil

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Türk hosting firmaları listemizin son sırasında İsimtescil yer alıyor. 1998 yılında kurulan İsimtescil, Türkiye’nin en eski ve çok tercih edilen hosting sağlayıcılarından birisidir. Şirket tarafından sağlanan hizmetler, domain ve hosting sağlayıcılığı ile sınırlı değil. İsimtescil, bu hizmetlerin yanı sıra marka tescili hizmeti de vermektedir. Böylece İsimtescil’den çok çeşitli web sitesi ve marka hizmetleri alabilirsiniz.

İsimtescil

Şirket, hosting alanında kullanıcılarına farklı kategoriler üzerinden hizmet sağlıyor. Hosting paketleri, temel olarak şu kategorilerde yer alıyorlar: limitsiz, e-ticaret, bayi ve HybridMail hosting paketleri. İsimtescil, limitsiz hosting paketleri ile her bütçeye ve seviyeye uygun web sitesi sahiplerine hizmet veriyor. Bunun yanı sıra şirket, müşterilerine kesintisiz ve yüksek kalitede performans sağlamak isteyen e-ticaret sitesi sahiplerine, e-ticaret hosting paketleri üzerinden hizmet sağlıyor.

İsimtescil tarafından sağlanan bayi (reseller) hosting paketleri ile kendi hosting ağınızı oluşturabilirsiniz. Bu paketlerde, paket içeriğine göre belirli sayıda web sitesine hosting hizmeti vermeniz mümkün hâle geliyor. Son olarak HybridMail hosting paketleri ise profesyonel mailleri için hosting hizmeti almak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. İsimtescil tarafından sağlanan hosting hizmetlerinin fiyatları ise şu şekildedir:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
Limitsiz Hosting5.00 – 168.75 Dolar
e-Ticaret Hosting16.87 – 74.99 Dolar
HybridMail Hosting1.99 – 29.99 Dolar
Bayi (Reseller) Hosting56.25 – 187.50 Dolar

En İyi Yabancı Hosting Firmaları

Bluehost

2003 yılında ABD merkezli olarak kurulan Bluehost, günümüzde dünya genelinde en çok tercih edilen hosting firmalarından birisidir. Bluehost, kesintisiz ve yüksek hızda hosting hizmeti sağlamak konusunda oldukça iddialı. Bunun yanı sıra müşteri memnuniyetine büyük önem veren Bluehost, kullanıcılarına 7/24 müşteri desteği sağlamaya çalışıyor.

En İyi Yabancı Hosting Firmaları - Bluehost

Bluehost, hosting ve domain hizmetinin yanı sıra web sitesi tasarımı hizmeti de vermektedir. Böylece Bluehost üzerinden web siteniz için oldukça kapsamlı bir hizmet alabilirsiniz. En iyi yabancı hosting firmalarından birisi olan Bluehost, genellikle WordPress kullanıcılarına hitap eden hosting paketlerine sahip.

Ayrıca şirket, düşük maliyetli hosting hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler için paylaşımlı hosting hizmeti de veriyor. Bunun yanı sıra Bluehost, performansa önem veren kullanıcılarına tabii ki özel sunucular üzerinden de hosting hizmeti sağlıyor. Bluehost hosting paketlerinin fiyatları şu şekildedir:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
WordPress Hosting10.99 – 24.95 Dolar
Profesyonel WordPress Hosting29.99 – 59.99 Dolar
Paylaşımlı Hosting10.99 – 24.95 Dolar
Özel Sunuculu Hosting125.99 – 209.99 Dolar
Özel Sanal Sunucu (VPS) Hosting39.99 – 119.99 Dolar

Namecheap

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi yabancı hosting firmaları listemize Namecheap ile devam ediyoruz. ABD merkezli Namecheap, 2000 yılından beri kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda Namecheap, en köklü hosting firmalarından birisidir. Global olarak hizmet vermeyi hedefleyen Namecheap, yenilikçi bir hosting sağlayıcısıdır. Öyle ki Namecheap, kripto paralar ile ödeme kabul eden ilk hosting şirketlerinden birisidir.

Namecheap

Rakiplerine göre daha uygun fiyatlarla hosting hizmeti sağlayan Namecheap, uygun fiyata hosting hizmeti almak isteyen kişilere paylaşımlı hosting paketleriyle hizmet veriyor. Bunun yanı sıra Namecheap, WordPress kullanıcılarına yüksek performanslı WordPress hosting paketleri sağlıyor.

Yüksek sunucu gerektiren bir web siteniz varsa da Namecheap üzerinden hosting hizmeti alabilirsiniz. Çünkü Namecheap, yüksek performans isteyen kullanıcılarına özel sunuculu hosting paketleriyle hizmet veriyor. Ayrıca Namecheap üzerinden bayi yani reseller hosting hizmetinden faydalanmanız da mümkün. Namecheap hosting paketlerinin fiyatları şu şekilde karşımıza çıkıyorlar:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
Paylaşımlı Hosting4.48 – 9.48 Dolar
WordPress Hosting48.88 – 114.88 Dolar
Özel Sunuculu Hosting61.88 – 259.88 Dolar
Özel Sanal Sunucu (VPS) Hosting9.88 – 28.88 Dolar
Bayi (Reseller) Hosting19.88 – 58.88 Dolar

InMotion

InMotion, 2001 yılında kurulan bir hosting sağlayıcısıdır. ABD merkezli InMotion, kaliteli hosting hizmeti sağlamasıyla dünya genelinde hizmet veren hosting firmalarından birisi olmuştur. 7/24 müşteri desteği politikasına sahip olan InMotion, bunun yanı sıra güvenlik konusunda da oldukça hassas. Böylece InMotion hem güvenlik seviyesi hem de performansı yüksek hosting hizmeti sağlamaktadır.

InMotion

InMotion, sitesinde WordPress kullanan web sitesi sahiplerine WordPress hosting paketleriyle hizmet veriyor. Şirket, WordPress hosting paketlerini yeni teknolojilerle sürekli güncellemeye çalıştıklarını belirtiyor. Bunun yanı sıra uygun fiyatlı bir hosting paketi arayan kişiler için InMotion tarafından sağlanan paylaşımlı hosting paketleri uygun olacaktır.

InMotion, yüksek performans isteyen kullanıcıları için VPS ve özel sunuculu hosting hizmeti de veriyor. Ayrıca InMotion üzerinden bayi hosting paketlerinden de faydalanabilirsiniz. InMotion tarafından sağlanan hosting hizmetlerinin fiyatları şu şekildedir:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
Paylaşımlı Hosting9.49 – 23.99 Dolar
WordPress Hosting11.49 – 29.99 Dolar
Özel Sunuculu Hosting149.99 – 299.99 Dolar
Özel Sanal Sunucu (VPS) Hosting79.99 – 146.99 Dolar
Bayi (Reseller) Hosting35.99 – 66.99 Dolar

DreamHost

En iyi hosting firmaları listemizde sıradaki firma DreamHost oluyor. ABD merkezli DreamHost, 1996 yılında kuruldu. Hem köklü hem de yenilikçi bir hosting firması olan DreamHost, başarılı hosting hizmetleri sayesinde listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

En İyi Yabancı Hosting Firmaları - DreamHost

DreamHost, uygun fiyatlı hosting arayandan yüksek performans hedefleyen hosting kullanıcılarına kadar çok kapsamlı bir müşteri kitlesine sahip. Bu doğrultuda şirket, uygun fiyatlı hosting hizmetinden faydalanmak isteyen kullanıcılarına paylaşımlı hosting paketleriyle hizmet veriyor. Bunun yanı sıra WordPress kullanıcıları için WordPress hosting paketleri de mevcut.

Özel sunuculu, bulut hosting gibi çeşitli hosting kategorilerine sahip olan DreamHost; web sitesi tasarım hizmeti de sağlıyor. Böylece DreamHost üzerinden domain, hosting gibi hizmetlerin yanı sıra tasarım desteği gibi hizmetler de satın alabilirsiniz. DreamHost hosting paketlerinin fiyatları şu şekilde karşımıza çıkmaktadırlar:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
Paylaşımlı Hosting4.95 – 8.95 Dolar
WordPress Hosting4.95 – 8.95 Dolar
Profesyonel WordPress Hosting19.95 – 79.95 Dolar
Özel Sunuculu Hosting169.00 – 399.00 Dolar
Özel Sanal Sunucu (VPS) Hosting15.00 – 120.00 Dolar

Hostinger

Litvanya merkezli Hostinger, dünya genelinde en başarılı hosting hizmeti sağlayan firmalardan birisidir. 2006 yılında kurulan şirket, uzun süredir Türkiye’de de kullanıcılarına hizmet vermektedir. Öyle ki Hostinger, Türkiye’deki kullanıcılarına TL bazlı özel fiyatlandırmalar yaparak hizmet vermeye çalışıyor.

Hostinger

Hostinger, rakip hosting firmaları kadar çok hosting kategorisine sahip değil. Şirket; web, VPS, bulut ve WordPress hosting kategorileriyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu kategorilerde yer alan çok sayıda hosting paketi, Hostinger kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun hosting paketini seçebilmelerine olanak sağlıyor. Hostinger tarafından sağlanan hosting hizmetlerinin fiyatları şu şekildedir:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
Web Hosting5.00 – 10.50 Dolar
WordPress Hosting5.30 – 26.50 Dolar
Bulut Sunuculu Hosting25.00 – 66.17 Dolar
Özel Sanal Sunucu (VPS) Hosting4.40 – 92.14 Dolar

A2

ABD merkezli A2, 2001 yılında kurulan bir hosting şirketidir. Kurulduktan kısa bir süre sonra global bir hosting sağlayıcısı haline gelen A2, günümüzde yeni nesil teknolojilerle kullanıcılarına hizmet vermeye çalışıyor. Bu doğrultuda A2, yüksek performanslı sunucularıyla bilinen bir hosting sağlayıcısıdır.

A2 hosting

A2, hosting kategorileri konusunda kullanıcılarının ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. Şirket; paylaşımlı, WordPress, VPS, bayi ve özel hosting hizmetlerinin yanı sıra ihtiyaca özel hosting paketleri de geliştirmektedir. Böylece A2 üzerinden sitenizin ihtiyaçlarına uygun hosting hizmetini kolaylıkla alabilirsiniz. A2 tarafından geliştirilen standart hosting paketlerinin fiyatları ise şu şekilde karşımıza çıkmaktadırlar:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
Paylaşımlı Hosting11.99 – 28.99 Dolar
WordPress Hosting11.99 – 61.99 Dolar
Bulut Sunuculu Hosting25.00 – 66.17 Dolar
Özel Sanal Sunucu (VPS) Hosting8.99 – 239.99 Dolar
Özel Sunucu Hosting199.99 – 749.99 Dolar
Bayi (Reseller) Hosting34.99 – 119.99 Dolar

GoDaddy

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi hosting firmaları listemizin son sırasında GoDaddy yer alıyor. 1997 yılında kurulan GoDaddy, ABD merkezli bir hosting sağlayıcısıdır. 2022 yılında paylaşılan verilere göre GoDaddy, dünya genelinde 20 milyondan fazla müşteriye sahip. Böylece GoDaddy için dünya genelinde en çok müşteriye sahip olan hosting sağlayıcılarından birisi diyebiliriz.

GoDaddy

GoDaddy, domain ve hosting konusunda oldukça yenilikçi bir sağlayıcıdır. Öyle ki şirket, dünya genelinde 2.el domain satışını yaygınlaştıran firmalardan birisidir. Bunun yanı sıra GoDaddy, geliştirmiş olduğu hosting kategorileriyle hosting hizmeti de sağlıyor. GoDaddy üzerinden faydalanabileceğiniz temel hosting kategorileri şu şekildedir: web, Windows, WordPress, VPS, web+ hosting paketleri.

GoDaddy, bu kategoriler üzerinden farklı ihtiyaçları bulunan tüm web sitesi kullanıcılarına hitap etmeye çalışıyor. Bundan dolayı hosting paketlerinin fiyatları da değişiklik göstermektedir. GoDaddy hosting paketlerinin güncel fiyatları şu şekildedir:

Paket AdıAylık Fiyat Aralığı
Web Hosting2.65 – 9.00 Dolar
Windows Hosting2.65 – 9.00 Dolar
WordPress Hosting5.30 – 18.54 Dolar
Özel Sanal Sunucu (VPS) Hosting2.65 – 50 Dolar
Web+ Hosting20 Dolar

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.