En İyi Link Kısaltma Siteleri – 2023

Teknoloji kullanıcıları, bazı durumlarda çeşitli bağlantıları paylaşma gereği duyabiliyorlar. Bu noktada birçok internet sitesinin bağlantısı, paylaşıldığında rahatsız edecek kadar uzun olmaktadır. Bunun için link kısaltma servisleri, bağlantı kısaltma hizmeti vermeye başladılar. Bu sitelerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bundan dolayı kullanıcılar, en iyi link kısaltma siteleri hangileri diye merak etmektedirler.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi link kısaltma sitelerinden bahsedeceğiz. Sizler için hazırlamış olduğumuz link kısaltma siteleri listemizde başarılı bir şekilde çalışan link kısaltma platformlarına yer vermeye çalıştık. Bu sayede sizler de listemizde yer alan platformlar üzerinden linklerinizi kolaylıkla kısaltabilirsiniz.

Bazı URL adresleri, sitelerin yapılarından kaynaklı olarak çok uzun olabiliyorlar. Uzun URL adresleri, internet kullanıcıları için genellikle kullanışsız oluyorlar. Özellikle bir sitenin URL adresini paylaşmak isteyen ancak uzun bir URL adresiyle karşı karşıya kalan kişiler, bu durumda alternatif çözüm yöntemleri aramaya başlıyorlar. Bu noktada internet kullanıcıları, genellikle link kısaltma hizmetlerini kullanmayı tercih ediyorlar.

İnternette ücretli ve ücretsiz bir şekilde hizmet sunan çok sayıda link kısaltma siteleri mevcut. Bu siteler, mevcut bir bağlantıyı daha kısa bir URL adresine dönüştürüyorlar. Bundan dolayı günümüzde link kısaltma siteleri, çok fazla kullanılmaktadırlar.

Bu sitelerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bundan dolayı uzun URL adresleriyle karşı karşıya olan kişiler, en iyi link kısaltma siteleri hangileri diye merak etmektedirler. Bizler de yazımızın devamında sizler için en iyi link kısaltma sitelerine yer vereceğiz. Sizler için hazırlamış olduğumuz listedeki siteleri çeşitli yönleriyle değerlendirdik. Böylece listemizde kullanıcılarını memnun etmeyi başaran servislere yer vermeye çalıştık. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi link kısaltma siteleri listemiz:

TinyURL

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi link kısaltma siteleri listemizin ilk sırasında TinyURL yer alıyor. 2002 yılından beri hizmet veren TinyURL, dünya genelinde en çok kullanılan link kısaltma servislerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

TinyURL, oldukça kullanışlı ve kolay bir arayüze sahip. Kullanıcılar, siteye girdikleri zaman direkt URL dönüştürme aracıyla karşılaşıyorlar. Dileyen kullanıcılar, bu araç üzerinden linklerini kolay ve hızlı bir şekilde kısaltabiliyorlar. Bunun yanı sıra TinyURL, kullanıcılarına üyelik sistemi üzerinden de hizmet veriyor.

Platformdan ücretsiz bir şekilde faydalanmak isteyen kişiler, linklerini kolay ve hızlı bir şekilde kısaltma imkanına sahipler. Ancak bu noktada TinyURL, üye olmadan link kısaltan kullanıcılarına link takip hizmeti sunmuyor. Bunun yanı sıra siteye üye olan ve belirli bir ücret karşılığında ücretli paketlerden faydalanan kişiler başta link takibi olmak üzere çeşitli ekstra özelliklerden faydalanabiliyorlar.

TinyURL, kullanıcılarına toplamda 3 tane üyelik seçeneği ile hizmet veriyor. Ücretsiz olarak üye olan kişiler sadece link kısaltma hizmetinden yararlanabiliyorlar. Platformda yer alan ekstra özelliklerden faydalanmak isteyen kişilerin aylık veya yıllık ödeme seçeneklerinden birisini seçerek ücretli bir şekilde abone olmaları gerekiyor.

Bitly

2008 yılında hizmet vermeye başlayan Bitly, en çok tercih edilen link kısaltma servislerinden birisidir. Çoğu link kısaltma hizmeti, kullanıcılarına sadece link kısaltma hizmeti sunmayı tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Bitly ise daha profesyonel bir link kısaltma hizmeti vermeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda platformda çok çeşitli özellikler mevcut.

Bitly, kullanıcılarından platforma üye olmalarını talep ediyor. Platformu ücretsiz bir şekilde kullanmak isteyen kişilerin de üye olmaları gerekiyor. Bu noktada Bitly, kullanıcılarına oldukça kolay bir üyelik sistemi ile hizmet veriyor. Üye olan kişiler, faydalanmak istedikleri hizmetler doğrultusunda paket tercihi yapıyorlar.

En iyi link kısaltma siteleri - Bitly

Platformun ücretsiz üyeliği, kullanıcılarına aylık 50 tane link kısaltma imkanı sağlıyor. Bunun dışında bu pakette başka bir özellik mevcut değil. Daha fazla sayıda link kısaltmak ve ekstra özelliklerden faydalanmak isteyen kişilerin ücretli üyeliklerden faydalanmaları gerekiyor.

Bitly, kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda çok çeşitli üyelik paketleri sunuyor. Bu paketler arasında bireysel kullanıma uygun paketler olduğu gibi işletmelere ve kurumsal yerlere hitap eden paketler de mevcut. Böylece link kısaltmak isteyen kişiler, Bitly üzerinden ihtiyaçlarına uygun üyelik paketini kolaylıkla bulabiliyorlar.

Sniply

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi link kısaltma siteleri listemize Sniply ile devam ediyoruz. Sniply, son zamanların en çok tercih edilen link kısaltma servislerinin başında geliyor. Platform yetkilileri, kullanıcılarını memnun edebilmek adına her geçen gün yeni özellikler geliştirmeye devam ediyorlar. Bu doğrultuda Sniply, sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

Birçok link kısaltma platformunda olduğu gibi Sniply de kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki şekilde hizmet veriyor. Platform, ücretsiz sürümünde kullanıcılarına bireysel bir hesap ve sadece link kısaltma özelliği sunuyor. Platformu ücretsiz olarak kullanan kişiler ayda sadece 20 tane link kısaltabiliyorlar.

Bunun yanı sıra Sniply, daha kapsamlı özellikler sunduğu ücretli üyelik sistemine de sahip. Platform, ücretli abonelerine ihtiyaçları doğrultusunda link kısaltma paketleri sunuyor. Ayrıca platformu ücretli bir şekilde kullanan kişiler, link kısaltma hizmetinin yanı sıra Sniply tarafından sağlanan çeşitli özellikleri de kullanabiliyorlar.

Sniply, diğer link kısaltma servislerine göre daha yüksek fiyatlarla kullanıcılarına hizmet veriyor. Bundan dolayı platform, henüz Türkiye’de çok yaygın olarak kullanılmıyor. Ancak özellikle kurumsal şirketler, link kısaltma işlemleri için çoğunlukla Sniply tarafından sunulan hizmetleri kullanmayı tercih ediyorlar.

Cuttly

Kolay kullanılabilirliği ve güvenilirliği sayesinde Cuttly, dünya genelinde en çok kullanılan link kısaltma sitelerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Cuttly, sahip olduğu çeşitli üyelik paketleriyle birçok internet kullanıcısına hitap etmeyi başarıyor. Cuttly, bu sayede hazırlamış olduğumuz en iyi link kısaltma siteleri listemizde kendisine yer buldu.

Cuttly, kullanıcılarına hem ücretli hem de ücretsiz üyelik paketleri üzerinden hizmet veriyor. Platform, birçok link kısaltma hizmetinin aksine ücretsiz üyelik seçeneğinde kullanıcılarına kapsamlı özellikler sunuyor. Platformu ücretsiz olarak kullanan kişiler, sınırsız link kısaltma imkanına sahipler. Bunun yanı sıra ücretsiz üyelik sahipleri, kısaltmış oldukları linklerinin analizlerini de görebiliyorlar.

En İyi Link Kısaltma Siteleri - Cuttly

Link kısaltma ve analizi dışında çeşitli özelliklere de sahip olan Cuttly, ücretli üyelerini de fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Platform, üyelik paketlerine göre çok çeşitli özellikler ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Bunun dışında Cuttly üyeleri, hangi paketi kullanırlarsa kullansınlar sınırsız link kısaltma imkanına sahip oluyorlar.

Cuttly, bireysel kullanıcılarına hizmet verdiği gibi kurumsal kullanıcılarına da hizmet veriyor. Bu doğrultuda platform, çok çeşitli üyelik paketlerine sahip. Link kısaltma hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler, ihtiyaçları doğrultusunda üyelik paketlerini kolaylıkla tespit edebiliyorlar.

Rebrandly

En iyi link kısaltma siteleri listemize Rebrandly ile devam ediyoruz. Uzun süredir hizmet veren Rebrandly, sunmuş olduğu özellikler ile internet kullanıcılarının en çok tercih ettikleri link kısaltma servislerinin başında geliyor. İlk etapta basit bir link kısaltma hizmetine sahip olan platform, günümüzde sahip olduğu çok çeşitli özelliklerle kullanıcılarına hizmet veriyor.

Birçok link kısaltma hizmeti gibi Rebrandly, kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz olarak hizmet veriyor. Rebrandly, ücretsiz sürümü de dahil olmak üzere tüm paketlerinde kullanıcılarına sınırsız link kısaltma imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra platformun ücretsiz sürümünde link tıklamalarını takip etmek başta olmak üzere çok çeşitli özellikler mevcut.

Rebrandly, ücretli sürümünde kullanıcılarına kapsamlı bir link kısaltma hizmeti veriyor. Bu doğrultuda platformun ücretli sürümleri, gelişmiş analiz özelliklerinden kapsamlı link kısaltma özelliğine kadar çok sayıda özelliğe sahipler.

Bireysel internet kullanıcıları gibi kurumsal şirketler de link kısaltma hizmetlerine ihtiyaç duyabiliyorlar. Rebrandly, bu durumun farkında olarak kurumsal şirketlere detaylı hizmet sunan bir link kısaltma hizmeti olarak ön plana çıkıyor. Çeşitli platformlar gibi Rebrandly de hazır kurumsal üyelik paketlerine sahip.

Bunun yanı sıra platform, işletme sahiplerinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda çeşitlendirebilecekleri bir üyelik modeli de sunuyor. Rebrandly, bu şekilde tüm kullanıcılarının link kısaltma ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi amaçlıyor.

Short.io

Short.io, hazırlamış olduğumuz en iyi link kısaltma siteleri listemizde kendisine yer bulmayı başardı. 2015 yılında kurulan Short.io, kurulduğu günden bugüne günümüzde en çok kullanılan link kısaltma platformlarından birisidir. Çünkü platform, sağladığı özellikler sayesinde oldukça kolay ve verimli bir kullanışa sahip.

Short.io, arayüz olarak en iddialı link kısaltma servislerinden birisidir. Gelişmiş ve modern bir tasarıma sahip olan platform, bunun yanı sıra kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra platformun arayüzü üzerinden kısaltılan linklerin takibi de başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

Short.io, kullanıcılarına hem ücretli hem de ücretsiz üyelik seçenekleriyle hizmet veriyor. Platformun ücretsiz sürümünde her hesabı sadece 1 kullanıcı kullanabiliyor. Bunun yanı sıra ücretsiz sürümde, en fazla 5 domain için link kısaltması yapılabilmektedir. Short.io, ücretsiz sürümde kullanıcılarına linkler üzerinden çok fazla özellik sağlamıyor.

Bunun yanı sıra platformun ücretli sürümü ise kullanıcılarına daha kapsamlı özelliklerle hizmet veriyor. Short.io ücretli sürümünü kullanabilmek için ayda 19 Dolardan başlayan fiyatlarla ödeme yapmanız gerekiyor. Platforma yıllık üye olarak daha uygun fiyatlandırmalarla premium özelliklerini kullanabilirsiniz.

T2M

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi link kısaltma siteleri önerileri listemizin son sırasında T2M yer alıyor. T2M, sunmuş olduğu özelliklerle dünya genelinde çok yaygın bir link kısaltma hizmetidir. Bunun yanı sıra platformun oldukça kolay bir kullanıma sahip olması, üye sayısını her geçen gün artırmaktadır.

Link kısaltma servisleri için site tasarımı büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü internet kullanıcıları, bu işlemlerini hızlı bir şekilde yapmak istemektedirler. T2M, bu noktada kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Platform, oldukça kolay bir kullanıma sahip olan link kısaltma aracına sahip. Kullanıcılar, siteye girdiklerinde bu aracı kolaylıkla kullanabiliyorlar.

Üstelik T2M, kullanıcı sayısını artırabilmek için çeşitli üyelik paketleriyle hizmet veriyor. Platformu tamamen ücretsiz olarak kullanmak mümkün değil. Bunun yerine T2M, kullanıcılarına 3 aylık bir deneme süresi sunuyor. Bu sürenin sonunda platform, kullanıcılarından ücretli bir üyelik edinmelerini istiyor.

T2M, tüm internet kullanıcılarına hitap edebilmek için çok çeşitli üyelik paketlerine sahip. Üstelik platform yetkilileri, platformu erişebilir yapmak için bu paketlerin fiyatını da diğer platformlara göre uygun seviyede tuttular. Bu sayede dünya genelinde birçok internet kullanıcısı, URL kısaltma işlemi için T2M hizmetlerinden faydalanmaktadır. Her geçen gün yeni özelliklerle gelişen T2M, üye sayısını sürekli artırmayı başarıyor.

Genel Değerlendirme

Uzun yapılara sahip olan linkler görünüm olarak birçok internet kullanıcısını rahatsız etmektedir. Bunun yanı sıra bu linkler, işlevsellik olarak da kullanıcıları memnun etmemektedirler. Özellikle URL adresi paylaşmak isteyen kişiler, uzun linklerle karşı karşıya kaldıkları zaman alternatif URL adresleri aramaktadırlar. Bu noktada internet kullanıcılarına hizmet veren çok sayıda link kısaltma sitesi mevcut.

Link kısaltma siteleri, temel olarak mevcut linki içeriğini koruyacak şekilde kısaltma hizmeti vermektedirler. Bu siteler, kısaltılacak olan linkin içeriğinde herhangi bir değişiklik yapmıyorlar. URL kısaltma siteleri, mevcut bağlantıları genellikle kendi alan adları üzerinden yönlendirerek kısaltma hizmeti veriyorlar.

Bağlantıları düzgün bir şekilde yapılmayan web siteleri, genellikle ziyaretçilerine uzun URL adresleri sunuyorlar. Bundan dolayı günümüzde birçok internet kullanıcısı, link kısaltma hizmetlerinden faydalanmaktadır. İnternet ortamında çok sayıda link kısaltma sitesi mevcut.

Bu sitelerin bir kısmı tamamen ücretsiz olarak hizmet verirken bir kısmı ise hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Bundan dolayı internet kullanıcıları, hangi link kısaltma sitesini kullanacakları konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi link kısaltma siteleri önerilerinde bulunduk. Hazırlamış olduğumuz listemizde hem ücretli hem de ücretsiz olarak hizmet veren platformlara yer verdik. Seçmiş olduğumuz link kısaltma siteleri, başarılarıyla ve güvenilirlikleriyle dünya genelinde çok sayıda kullanıcıya sahipler. Bu doğrultuda sizler de listemizde yer alan link kısaltma sitelerinden sizler için uygun olanı tespit ederek kullanabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi link kısaltma siteleri listemiz burada sona eriyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.