En İyi WordPress Temaları – 2023

Dünyada oldukça popüler hale gelmiş olan WordPress birçok sitede karşımıza çıkmaktadır. Doğal olarak sıkça tercih edilen WordPress sahip olduğu temaları ve eklentileri sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. En iyi WordPress temaları sayesinde web siteleriniz harika bir görünüme sahip olacaktır. Bu nedenle biz de sizler için bu temaları listelemeye karar verdik.

En İyi WordPress Temaları 2023

En iyi WordPress temaları sayesinde sitenin görünümünü ve işlevini özelleştirmek mümkün olmaktadır. Sitenin kıyafeti olarak kabul edilen tema ne kadar dikkat çekici olursa o kadar etkileşimi arttırmaktadır.

Özellikle e- ticaret gerçekleştiren sitelerde görünüm oldukça önemlidir. Site ne kadar göze çarpan ve düzenli olursa ilgi ve güvenirlik de o kadar artar.

Müşteri kitleleri site içerisinde ilk önce sitenin genel görünümünü ve düzeni inceledikten sonra içerisinde satılan ürünleri incelemeye geçmektedir. Özellikle düzensiz ve dikkat çekici olmayan sitelerdeki ürünler daha basit veya sahte olarak algılanmaktadır. Bu durumda satışların düşmesine sebep vermektedir. Müşteri kitlesini arttırmak ve satışları yükseltmek için ilk olarak sanal mağazanızı düzenlemeniz gerekmektedir.

En popüler ve en iyi WordPress temaları şöyle sıralanabilir;

 1. Avada
 2. Enfold
 3. Porto
 4. Impreza
 5. Woodmart
 6. Divi
en iyi wordpress e-ticaret temaları

Avada

Avada hem kullanım kolaylığı hem de performansı ile en popüler WordPress temaları arasında yer almaktadır. Teknik destek sağlayan bu tema sayesinde çok daha ilgi çekici tasarımlı web sitelerine sahip olmak mümkün olmaktadır.

Uzun yıllardan beri rakiplerini sollamayı başarabilen bu tema oldukça dikkat çekicidir. Başlangıç seviyesinde otel, fotoğrafçılık, moda veya alışveriş sitesi kurmak mümkündür. Piyasada oldukça hızlı bir yükseliş imkânı sağlayan bu tema demo sürümünde bile birçok farklı içerik sunmaktadır.

Enfold

WordPress temaları arasında yer alan Enfold en çok satan ve en popüler temadır. Sürükle ve bırak özelliğine sahip olması kolay bir kullanım imkânı sunmaktadır. Kullanıcı dostu olarak da kabul edilen bu tema birçok farklı özelliği de beraberinde sunmaktadır. Uygulamanın sunduğu bazı özellikler şöyledir;

 • SEO optimizasyonu,
 • mega menüler,
 • çok sayıda başlık düzeni,
 • her tür ekran ölçüsüne uyumlu tasarım,
 • 35’ten fazla demo seçeneği,
 • güncelleme avantajı.

Web sitesi içerisinde site sahiplerinin hoşlanmadığı detayları hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmek mümkün olmaktadır. Sahip olduğu dikkat çekici tasarımları sayesinde e- ticaret, portföyü, galeri, rezervasyon video veya oyun siteleri gibi farklı alanlarda hızlı yükleme olanağı sağlamaktadır.

Porto

En popüler wordPress temaları arasında yer alan Porto nasıl seslerinde oldukça yüksek değerlere sahip olmaktadır. Rakipleri içerisinde iddialı olan bu tema programı özellikle hızlı optimizasyon sihirbazı sayesinde 130’dan fazla demo imkânı sağlamaktadır.

En iyi wordpress temaları arasında yer alan Porto çok amaçlı demoları sayesinde istediğiniz ve hoşunuza giden bölümleri birleştirme imkânı sağlamaktadır. Mobil cihazlar ile uyumlu olarak kullanılabilen ve oldukça kolay bir kuruluma sahip olan Porto birçok farklı tema içerisinde yer alan standart özellikleri yanı sıra birçok farklı özelliği de kullanıcılarına sunmaktadır.

Impreza

En iyi WordPress temaları içerisinde yer almayı başarabilmiş olan Impreza ile devam ediyoruz. Hem ücretli hem de demo seçenekleri sayesinde kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlamaktadır. Hazır demolar üzerinden istenilen tasarımları oluşturmak mümkün olmaktadır.

Çeşitli göz alıcı renk skalası sayesinde renkleri değiştirebilir ve öğe yerleşimini yeniden mümkün olmaktadır. Yapılan her değişiklik gerçek zamanlı olarak tasarlanmakta olup tamamen sizin gördüğünüz şekilde hazır hale gelmektedir.

Woodmart

WordPress içerisinde henüz daha yeni bir tema program olsa da kısa sürede oldukça geniş bir alana yayılmıştır. 5 yıldır kullanılmaya başlanan Woodmart herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan yapılan site tasarımlarına aynı anda kullanma imkanı sağlamaktadır.

Modern temaların tüm trend özelliklerine kendi içerisinde barındıran bu uygulama oldukça başarılıdır. Ayrıca bu sayede online satış temaları kategorisinde de oldukça popüler hale gelmiştir.

Her türlü online satış sitesi üzerinde kullanılması mümkündür. Ancak bu tema çoğunlukla çiçekçi, kozmetik gibi online mağazalarda tasarım oluşturmaya yardımcı olmaktadır. İçerisinde bulunan 70’ten fazla hazır demo ve şablon içeriği sayesinde kullanıcıların tamamen kendi zevklerine göre web sitelerini tasarlamaları mümkün olmaktadır.

Divi

Sadece bir WordPress temasından çok daha fazlası diyebiliriz Divi için. Hem gelişmiş hem de üstün özellikleri sayesinde rakiplerine karşı oldukça popülerdir. Oldukça dikkat çekici tasarımlara sahip olan bu tema kendine ait bir site oluşturucu ya da sahiptir.

Bu özelliği sayesinde rakiplerinin önüne geçmeyi başaran Divi site hazırlama sırasında 2000’den fazla ücretsiz şablonu kullanıma da imkan sağlamaktadır. web sitesinin hizmet alanı veya dili fark etmeksizin her türlü şablon ve tasarım kullanmak mümkün olmaktadır.

en iyi hızlı ücretsiz wordpress temaları

En İyi WordPress E-Ticaret Temaları

WordPress içerisinde çeşitli e- ticaret temaları bulunmaktadır. Bu temalar sayesinde işletme hesabına ait tasarımları kolayca gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. En iyileri içerisinde yer alan e- ticaret temaları genellikle yeni site açan kişiler tarafından araştırılmaktadır.

Özellikle e-ticaret için tema seçimi yapmak oldukça zorludur. Ayrıca satışı yapılacak ürünün ne olduğu da tema seçimi üzerinde etkili olmaktadır. En iyi WordPress e- ticaret temaları içerisinde sıkça tercih edilen temalar şöyle sıralanabilir;

 1. Flatsome
 2. Shoppe
 3. ShopIsle
 4. StoreFront
 5. Alpha Store
 6. Flash
 7. eStore

Flatsome

WordPress e-ticaret temaları arasında en çok satan tema olarak bilinmektedir. WooCommerce ile uyumlu şekilde çalışan bu tema kullanıldığı sayfaya hızlı yüklenmesi sayesinde sıkça tercih edilmektedir.

Zengin tasarım seçenekleri sayesinde tamamen site sahiplerinin zevkine göre tasarım yapma imkanı sunmaktadır. Online satış siteleri oluştururken oldukça önemli bir yere sahip olan tema seçenekleri içerisinde özellikle bu temanın kolay kurulum sihirbazı sayesinde kolayca kurulması da mümkün olmaktadır.

Shoppe

Henüz yeni temalar arasında yer alan Shoppe e- ticaret sitesi hazırlarken sunduğu seçenekler sayesinde popüler hale gelmiştir. Hızlı ve özenli şekilde web sitesi hazırlamaya yardımcı olan bu tema kullanıcılarına eğlenceli bir şekilde site hazırlama imkanı da sunmaktadır.

İçerisinde özellik olarak yer alan hızlı bakış kutucuğu, müşterilerin en sevdiği özellikleri ve favori ürünler listesi sayesinde tasarım yapmayı çok daha kolay hale getirmektedir.

ShopIsle

En iyi WordPress e- ticaret temaları içerisinde yer almaya hak kazanmış olan ShopIsle modern ve zarif tasarımlara sahip web siteleri oluşturmaya yardımcı olmaktadır. Sadece ana sayfasında yer alan temalar ile birlikte oldukça farklı tasarımlar oluşturmak mümkün olmaktadır.

Özellik olarak sunduğu en önemli konu ise öne çıkan ve yeni ürünleri göstermek için indirim kodu yerleştirmeye mümkün kılmaktadır. Temanın modern ve şık dokunuşunu satışını yapmış olduğunuz ürün ve hizmetlerin üzerine yerleştirmeniz sitenizi daha dikkat çekici hale getirecektir.

Sitelere ve müşterilere sunduğu bir diğer kolaylık ise ürün resimlerinin üzerine zoom yapılarak resimleri daha detaylı görmek imkanı sağlamasıdır. Özelleştirmeyi mümkün kılan shoplsle ile şık web sitesi tasarımları yapmak ve bu tasarımları yaparken tamamen kendi isteğinize göre belirlemek mümkün olmaktadır.

StoreFront

En iyi WordPress temaları ücretsiz olarak kullanmak isteyen kişilere ise ücretsiz özellikleri sayesinde StoreFront temasını önerebiliriz. Woocommerce’nin yaratıcısı tarafından ortaya konulmuş olan bu tema Woocommerce ile birlikte kullanıldığında oldukça işlevsel hale gelmektedir.

Entegre şekilde kullanıldığında birçok içeriği desteklemesi sayesinde web sitelerini yeniden tasarlamak veya geliştirmek oldukça kolay olmaktadır.

StoreFront ile hazırlanan ürün görüntüleme şekilleri hedef kitlenin de dikkatini çekerek müşteri potansiyelini artırmaktadır. Ziyaretçilerin dikkatini çeken web siteleri yapılan araştırmalar sonrasında ürün satın alımını arttırdığını göstermektedir.

Bu nedenle ürün satışı yaparken ürünlerimizin kalitesinin yanında onları hedef kitlenize nasıl gösterdiğiniz de önemlidir. Tabii ki müşterilerinizin dikkatini nasıl çektiğiniz de önemli bir yere sahiptir.

Renk düzenleri de sağlamakta olan bu tema özellikle online mağazalarda tek ve bütün gözüken tasarımları farklı renk düzenleri ile düzenleyerek hedeflenen noktalara odaklanmasına da olanak sağlanmaktadır.

Alpha Store

WordPress full tema özelliğine sahip olan Alpha Store ile devam ediyoruz. Ayrıca bu tema mobil ile kullanılabilmesi de mümkün olan bir WordPress e-ticaret temasıdır.

Canlı bir özelleştiriciye sahip olan Alpha Store online mağaza içerisinde istenilen özelleştirmeyi herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan gerçekleştirmeyi sağlamaktadır.

Alpha Store tarafından sunulan çeşitli özellikler bulunmaktadır. En önemli özelliği ise kullanıcılarına iki adet ana menü konumu ve altbilgi bileşeni sunmasıdır. Bunun yanı sıra site tasarımı sırasında sol ya da sağ tarafa ek olarak menü ekleme imkânı da sunmaktadır.

Kod içerisinde özelleştirme yapmak isteyen kişilerin ise WooCommerce kısa kodlarını kullanarak özelleştirmelerini yapmaları mümkündür.

Flash

2020 yılında kullanıcıları ile buluşmuş olan Flash henüz çok yenidir. Böyle olmasına rağmen WordPress temaları içerisinde sıkça tercih edilmektedir. Diğer temalar gibi online mağaza üzerinde en az emek ille yeni bir site kurulmasını sağlamaktadır.

Bu alanda yeni bulunan kişiler ve özellikle acemi kişiler için tam kapsamlı online mağaza kuruma imkanı sağlayan WooCommerce iyi de uyumlu olarak kullanılması da mümkün olmaktadır. Çeşitli eklentilere sahip olan bu tema Toolkit eklentisiyle birlikte kullanıldığında 12’den fazla sayıdaki bileşeni kullanma imkanı sağlamaktadır.

Ücretsiz sürümü içerisinde 6 adet tema seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca Google yazı tipi desteği ve çeşitli blok düzenleri sayesinde de harika tasarımlar ortaya koymaktadır.

eStore

En iyi WordPress temaları listemizin sonuncu temasını ise eStore oluşturmaktadır. Ücretsiz olarak kullanım sağlaması birçok kişinin en çok tercih ettiği tema olmasını sağlamaktadır. Özelleştirilebilir olması sayesinde kullanıcılarına önemli bir avantaj sunmaktadır. Ayrıca bu platform çeşitli tasarım seçenekleri ile de popülerliğini korumaktadır.

10’dan fazla tema seçeneğine sahip olması dikkat çekmektedir. Ayrıca 3 adet özel menü imkanı sunması sayesinde kullanıcılar için oldukça faydalı olmaktadır. Her bir sayfa veya yazı için ayrı düzen seçeneği sunması da önemli avantajlarındandır.

en-populer-WordPress-temalari

En Hızlı Ücretsiz WordPress Temaları

Web sitelerinin mükemmel tasarımlara sahip olması için üretilmiş olan çeşitli WordPress temaları sayesinde web sitesi sahibi olan kişiler harika bir tasarım oluşturabilmektedirler. Tonlarca tema seçeneğine sahip olan WordPress hız testlerine tabi tutularak kullanıcıların hizmetine sunmuşlardır.

Ancak hızlı ve fazla özelliğe sahip olmasının yanı sıra ücretsiz olması da bu temaları tercih edilir kılmaktadır. En hızlı ücretsiz WordPress temaları içerisinde hem özellik bakımından hem de tercih edilme bakımından popülerlik kazanmış olan bazı temalar şöyledir;

 1. Astra
 2. Neve
 3. Hello elementor
 4. generatePress

Astra

WordPress web sitesi üzerinden giriş yapıldığında kolayca ulaşım sağlayan bir tema ile devam ediyoruz. Günde 7 binden fazla indirme sayılarına ulaşan hızlı ve ücretsiz tema Astra olarak bilinmektedir. Sahip olduğu jquery sayesinde meydana gelen tüm problemleri önlemekte ve site sahiplerine kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Oldukça kısa bir sürede tasarım oluşturma imkanı sunmaktadır. Ayrıca ücretsiz olması WordPress temaları içerisinde popülerliğini arttırmaktadır.

Neve

WordPress.org sitesine giriş yaparak WordPress ücretsiz tema indir seçeneğine Neve ile kolayca ulaşabilirsiniz. Siteden ücretsiz bir şekilde indirilmesi mümkün olan bu tema mobil cihazlara kullanım önceliği de tanımaktadır. Güvenilir kodlama ve güncelleme özelliği ile tanınan Neve oldukça başarılıdır. Üstelik içerisinde sunduğu zengin tasarımları ile sevilen bir temadır.

Yeni kurulmuş bir sitenin en kısa sürede yayınlanmasına olanak sağlaması ile de kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

Hello Elementor

En hızlı ücretsiz WordPress temaları arasında sık tercih edilmesi ile 3. Sıraya yerleşmiş olan Hello Elementor popüler sayfa oluşturucular içerisinde yer almaktadır. 1/4 saniye gibi bir sürede yükleme hızına ulaşması dikkat çekicidir. Ayrıca WordPress web sitesi içerisinde ücretsiz olarak indirilebilmesi sayesinde birçok kullanıcıya sahip olmaktadır.

Minimalist tasarımları sayesinde web sitesi oluştururken temiz bir arayüze ulaşma imkânı sağlamaktadır. En çok öne çıkan özellikleri içerisinde ise Google Haritalar ve ayırıcılardır. Ayrıca başlıklar, modüller ve portföyler gibi çeşitli öğeleri içermesi de dikkat çeker.

GeneratePress

7,5 KB boyuta sahip ve oldukça geniş kullanıcıya ulaşmış olan GeneratePress birçok avantaja sahiptir. Ayrıca SEO uyumlu olması sayesinde de kullanıcılarının oluşturduğu web sitelerini üst sıralara taşımaya yardımcı olmaktadır.

Ücretsiz kullanım imkanının yanı sıra Premium seçeneği ile de tercih edilmektedir. Ancak ücretsiz seçenekleri de mevcuttur ve oldukça gelişmiştir. Bu sayede nedeniyle küçük veya orta boyuttaki e-ticaret işletmeleri tarafından tercih edilebilmektedir.

teknoloji.org sitesi içerisinden çeşitli WordPress temaları hakkında bilgi alabilirsiniz. İster ücretsiz ister hızlı isterseniz de ücretli temalara içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Bu sayede temalar hakkındaki daha detaylı bilgilere ulaşmanız oldukça kolaydır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.