Android İçin En İyi 8 Müzik Platformu Uygulaması!

Müzik platformları genel olarak kuruluşlarından bu yana muazzam bir şekilde büyüdü ve günümüzde müzik dinlemenin en iyi yolları arasına girmeyi başardı. Birçok müzik yayın hizmeti ücretsiz müzik dinlemenize izin verir ve bu da korsan olarak dinleme alışkanlıklarını azaltmaya yardımcı olurken, sanatçılar da böylelikle çalışmaları için hak ettikleri bedeli alabilir. Ayrıca birçok seçeneği bulunan bu platformlar kolayca erişilebilir durumdadırlar. Biraz müzik dinlemek istiyorsanız, Android için en iyi müzik platformu uygulamaları burada!

1- Apple Music

Apple müzik platformu

Apple Music, 2015’in sonlarında sahneye çıktı ancak hızlı bir şekilde en iyi müzik yayını uygulamalarından biri haline geldi. Uygulama çalma listeleri, 7/24 canlı radyolar ile birlikte 30 milyon şarkı içerir. Ayrıca kendi müziğinizi yükleyebilir ve cihazınıza aktarabilirsiniz.

Sanatçıları takip edebileceğiniz ve neler yaptıklarını görebileceğiniz bir sosyal özelliği de vardır. Bireysel planlar, daha ucuz bir öğrenci planı ve altı aile üyesini destekleyen bir aile planı dahil olmak üzere çeşitli aylık planları vardır. Android için müzik platformu olarak Apple Music’i kullanabilirsiniz.

2- Deezer

deezer

Deezer, saygın bir müzik yayın hizmetlerinden biridir. Çalma listeleri, istasyonlar ve öneriler özelliği  gibi bir dizi özellik sunar. Ayrıca bu müzik platformu birçok ülkede 43 milyondan fazla şarkıya ev sahipliği yapar.

3- iHeartRadio

iheart radio
iHeartRadio müzik platformu

iHeartRadio uzun zamandır favori olan bir platformdur. Güncel çalma listeleri ve radyo istasyonları söz konusu olduğunda en iyiler arasındadır.

Hizmet ayrıca milyonlarca parça ile talep edilebilecek her türlü parçaya sahip durumdadır. Platform gücünü bu geniş müzik içeriğinden alır! Ayrıca radyo seçimleri çoğu rakipten çok daha iyidir.

4- Pandora

android için müzik platformu pandora

Pandora, gelmiş geçmiş en popüler ve tanınmış müzik akışı uygulamalarından biridir. Birçok uygulama platformunda mevcuttur ve hatta bazı arabalar radyolarında pandora kullanır.

İki ana Pandora deneyimi vardır. Birincisi, parçaları atlamanızı ve özellikle bir şeyden hoşlanıyorsanız oynatmak için yukarı veya aşağı hareket ederek komut vermenizi sağlayan bir radyo istasyonu hizmetidir.

İkincisi, Spotify, Apple Music, vb.’ye benzer ücretli bir akış hizmetidir. Tabii ki bu, ücretsiz Pandora’nın tüm özelliklerini de içerir. Pandora kullanıyorsanız veya ortalama bir radyo istasyonu çalma listelerinin üstünde bir şey istiyorsanız bu mükemmel bir seçimdir.

5- SoundCloud

android için müzik platformu soundcloud

SoundCloud bir diğer son derece popüler müzik akışı hizmetidir. Tüm dünyadaki bağımsız içerik oluşturucular için kullanışlıdır. Binlerce insan, başkalarının erişebilmesi için SoundCloud’a parçalarını yükleyebilmektedir.

SoundCloud’un isteğe bağlı hizmeti olan SoundCloud Go, bu platforma on milyonlarca popüler parça ekler. Ayrıca bu hizmet, çalma listeleri, istasyonlar ve diğer keşif özellikleri gibi olağan şeyleri de içerir.

6- Spotify

android için müzik platformu spotify

Spotify, dünyanın en çok tanınan müzik akışı uygulamalarından biridir. On milyonlarca şarkı, çalma listesi, podcast, güncel radyo istasyonları ve hatta bazı video içeriklerine ait müzikler ile oldukça sağlam bir deneyim sunar.

Spotify çoğu uygulama platformunda yer almakta, ve dünyanın birçok yerinde mevcuttur. Ayrıca, ücretsiz sürüm çoğu rakipten daha iyidir.  Hizmeti başka şekillerde deneyimlemek istiyorsanız Spotify İstasyonlarını da deneyebilirsiniz.

7- TIDAL

android için müzik platformu tidal

TIDAL bireysel müzisyenler tarafından da kullanılan popüler bir müzik akışı hizmeti olarak tanınıyor. 48.5 milyondan fazla parçaya sahip uygulama, onlarca ülkede desteklenmektedir.

Diğer bazı özellikleri 32 bit, 192 kHz HD kalitesinde ses, Android TV desteği, güncel çalma listeleri ile gerçek bir müzik bloğudur ve bünyesinde 130.000’den fazla müzik videosu bulunmaktadır.

Bununla birlikte, TIDAL, sıradan dinleyicilerden ziyade ciddi müzik hayranlarına da kesinlikle daha fazlasını sunmaktadır. TIDAL ve Deezer, müzik tutkunları için iki iyi seçenektir.

8- Youtube Music

android için müzik platformu youtube music
Youtube müzik platformu

YouTube Müzik bugün Google’ın en büyük akış hizmetidir. Bir müzik platformu olarak oldukça iyi çalışır. Diğer tüm akış hizmetleriyle aynı olarak on milyonlarca şarkıya erişebilirsiniz.

YouTube’un içeriklerinden faydalanır ve bu da şarkı seçimleri açısından avantaj sağlar. Youtube Music bugün Google Music’i geride bırakmış görünüyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi.