En İyi Aksiyon Kamerası Modelleri – 2022

Kamera teknolojileri, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu sayede teknoloji kullanıcıları, çeşitli aletlerle fotoğraf ve video kayıtlarını gerçekleştirebiliyorlar. Son zamanlarda fotoğraf ve video çekim işlemleri, aksiyon kameraları ile gerçekleştirilmeye başlandı. Aksiyon kamerası modellerinin her geçen gün daha da gelişmesi bu kameralara olan ilgiyi de arttırıyor. Bundan dolayı bu kameralardan birisini satın almaya karar veren kişiler, en iyi aksiyon kamerası modelleri hangileri diye merak ediyorlar.Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi aksiyon kamerası modellerinden bahsedeceğiz. Sizler için hazırlamış olduğumuz listede her bütçeye uygun olan aksiyon kamerası modellerine yer vermeye çalıştık. Bu sayede ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizler için en iyi aksiyon kamerası modeline kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En İyi Aksiyon Kamerası Modelleri

Kameralar, her geçen gün gelişmeye devam ediyorlar. Geçmiş yıllarda insanlar, fotoğraf ve video gibi görüntüleri büyük kameralar yardımıyla kaydediyoralrdı. Gelişen teknolojiyle birlikte kameralar, ilk olarak bilgisayar ve telefon gibi cihazlarda yer edinmeye başladılar. Bu sayede teknoloji kullanıcıları, diledikleri yerde kolaylıkla fotoğraf ve video kaydetme imkanına sahip oldular.

Günümüzde ise kamera teknolojileri, çok tatmin edici bir noktaya geldiler. Gelişen teknolojiyle birlikte aksiyon kameraları, piyasada yer edinmeye başladılar. Bu sayede kullanıcılar, küçük kameralar yardımıyla yüksek çözünürlükte fotoğraf ve videoları kaydetme imkanı elde ediyorlar.

Aksiyon kameraları, her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyorlar. Bu doğrultuda kamera üreticileri, üretmiş oldukları aksiyon kamerası modelleriyle kullanıcılarına hizmet veriyorlar. Birçok teknoloji üreticisi, aksiyon kamerası üreterek kullanıcılarıyla buluşuyor. Bundan dolayı piyasada çok sayıda aksiyon kamerası modeli mevcut.

Yeni bir aksiyon kamerası satın almaya karar veren kişiler, hangi modeli tercih edecekleri konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar. Bundan dolayı bizler de bu yazımızda sizler için en iyi aksiyon kamerası modellerinden bahsedeceğiz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz listemizde her bütçeye uygun aksiyon kamerası modellerine yer vermeye çalıştık. Böylece sizler de hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uygun aksiyon kamerası modelini kolaylıkla seçebilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi aksiyon kamerası önerileri listemize geçelim.

Angel Eye KS-503

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi aksiyon kamerası modelleri listemizin ilk sırasında Angel Eye KS-503 yer alıyor. Angel, temel olarak giriş seviyesinde aksiyon kamerası üreten bir marka olarak biliniyor. Şirket, uygun fiyata yüksek performans gösteren aksiyon kamerası modellerini kullanıcılarına sunmaya çalışıyor. Eye KS-503 de bu kapsamda geliştirilen bir aksiyon kamerası diyebiliriz.

Angel Eye KS-503, kullanıcılarına 16 MP bir lens ile hizmet veriyor. Kamera, sabit bir lens ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Bunun yanı sıra Angel Eye KS-503, kullanıcılarına 15 FPS ve 3840×2160 çözünürlüğe kadar video çekme imkanı sunuyor. Kamerada zaman aralıklı çekim ve yavaş çekim seçenekleri mevcut değil. Ayrıca Ultra HD olarak çekilen videolar, kullanıcılar tarafından kullanılan harici depolama alanlarına kaydediyorlar.

Angel Eye KS-503

Yani kamerada dahili bir depolama alanı mevcut değil. Bunun yanı sıra kamerada tek bir depolama alanı girişi mevcut. Bundan dolayı eğer uzun süreli çekimler yapacaksanız kamerada yüksek kapasiteli bir hafıza kartı kullanmanız gerekmektedir.

Angel Eye KS-503, Wi-Fi özelliğiyle kullanıcılarının kullanım deneyimini ciddi ölçüde iyileştiriyor. Ancak kamerada Bluetooth ve NFC teknolojileri yok. Bundan dolayı kaydedilen videoların aktarımı bazı durumlarda zorlayıcı olabiliyor.

900 mAh kapasiteli bir batarya ile kullanıcılarıyla buluşan kamera, fiyatına göre yeterli bir performans gösteriyor diyebiliriz. Çünkü Angel Eye KS-503, Türkiye’de 200 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu da kamerayı, Türkiye’deki en uygun fiyatlı aksiyon kamerası modellerinden birisi haline getiriyor.

​Ausek AK-S60TR

En iyi aksiyon kamerası önerileri listemize yakın zamanda kurulan Ausek tarafından geliştirilen AK-S60TR modeliyle devam ediyoruz. 2008 yılından beri hizmet veren Ausek, temel olarak aksiyon kameraları üretmek adına kuruldu. Bu kapsamda şirket, dünya genelinde başarılı işler çıkartıyor diyebiliriz. Şirketin en çok tercih edilen aksiyon kamerası modellerinden birisi de AK-S60TR olmaktadır.

Ausek AK-S60TR, kullanıcılarına güçlü bir fotoğraf ve video kayıt deneyimi sunmaktadır. Kamera, bu deneyimi
Sony IMX386 ile birlikte gelen 20 MP çözünürlükteki lensi sayesinde yapmaktadır. Sabit bir lensle kullanıcılarıyla buluşan kamera, 170° bir görüş açısı sunmaktadır. Bu açı da kullanıcılara çeşitli ortamlarda kolaylıkla kayıt yapma imkanı sunmaktadır.

​Ausek AK-S60TR

3840×2160 çözünürlükte video kaydedebilen cihaz, 60 FPS kare hızıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmektedir. Kamera tarafından kaydedilen videolar, Ultra HD olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bu video çözünürlüğü de giriş-orta seviye bir aksiyon kamerası için gayet yeterli olmaktadır.

Cihazda dahili depolama alanı mevcut değil. Bundan dolayı kamerayı kullanmak isteyen kişilerin ekstra bir harici depolama alanı edinmeleri gerekiyor. Kamerada microSD desteği mevcut. Bu sayede kullanıcılar, hafıza kartları aracılığıyla görüntülerini kolaylıkla kaydedebiliyorlar.

1050 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan kamera, tatmin edici bir kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra kamerada yer alan Wi-Fi teknolojisi, kameranın kullanılabilirlik seviyesini önemli ölçüde artırıyor. Sahip olduğu teknik özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Ausek AK-S60TR, suya ve toza dayanıklı değil. Bundan dolayı kamerayı özellikle su altında kullanmak isteyen kişiler, hayal kırıklığı yaşayabiliyorlar.

Ancak Ausek AK-S60TR, genel olarak sunmuş olduğu performansla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor diyebiliriz. Kamera, Türkiye’de 1.700 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

DJI Osmo Action

2006 yılında kurulan Çin merkezli DJI, kısa sürede oldukça popüler bir konuma geldi. Şirket, kamera ve insansız uçuş teknolojileri üzerine araştırma yapmaya başladı. Bu sayede kısa sürede DJI marka drone ve aksiyon kamerası modelleri, piyasada yer edinmeye başladılar. Türkiye’de DJI marka aksiyon kamerası modelleri kullanıcılarıyla buluşuyorlar. Aksiyon kamerası pazarında adından söz ettiren modellerden birisi de Osmo Action olmaktadır.

12 MP çözünürlüğünde bir lensle kullanıcılarıyla buluşan kamera, CMOS sensöre sahip. Bu sayede DJI Osmo Action kullanıcıları, 4000×3000 çözünürlüğünde görüntüler elde edebiliyorlar. Bunun yanı sıra kamera, sahip olduğu lens sayesinde kullanıcılarına 145° bir görüş açısı sunmaktadır. Bu açı, bazı kullanıcılara yetersiz gelmektedir. Ancak Osmo Action, genel olarak kullanıcılarını memnun eden bir performans sergilemektedir.

DJI Osmo Action

Yakın zamanda kullanıcılarıyla buluşan kamera, video kısmında 3840×2160 çözünürlükte 60 FPS kare hızında görüntüler elde etmektedir. Bunun yanı sıra kamerayla çekilen videolar, Ultra HD video çözünürlüğündedir. Yani DJI Osmo Action kullanıcıları, kamera üzerinden tatmin edici kalitede videolar çekebiliyorlar.

Üstelik DJI, geliştirmiş olduğu teknoloji sayesinde kamerayı suya ve toza dayanıklı bir hale getirdi. Bunun yanı sıra kamerada Wi-Fi ve Bluetooth teknolojileri mevcut. Kamera, gücünü ise 1300 mAh kapasiteli bir bataryadan alıyor. Bu sayede kullanıcılar, kamerayı çeşitli alanlarda kolaylıkla kullanabiliyorlar. Sahip olduğu özelliklerle genel olarak kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Osmo Action, bazı eksikliklerle kullanıcılarıyla buluşuyor.

İlk olarak kamerada dahili depolama alanı mevcut değil. Bundan dolayı kameranın kullanıcılarının bir hafıza kartı kullanmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra NFC özelliğinin bulunmaması kamerayı gelecek senelerde kullanılabilirlik açısından zayıflatacaktır. Yine de DJI Osmo Action, günümüzdeki en başarılı aksiyon kameralarından birisidir.

Özellikleri ve performansıyla memnun eden kamera, Türkiye’de 4.800 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

DJI Osmo Pocket 2

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi aksiyon kamerası önerileri listemize yine DJI tarafından üretilen Osmo Pocket 2 ile devam ediyoruz. DJI, dünya genelinde tüm kullanıcı tiplerine hitap eden aksiyon kamerası modelleri üretmeye çalışıyor. Bu kapsamda şirketin giriş-orta seviye aksiyon kamerası modelleri bulunduğu gibi üst düzey aksiyon kamerası modelleri de mevcut. Osmo Pocket 2 de bu modellerden birisi olarak dikkat çekiyor.

64 MP bir lense sahip olan kamera, CMOS sensörüyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Oldukça güçlü bir lense sahip olan Osmo Pocket 2, kullanıcılarına 9216×6912 çözünürlüğe kadar fotoğraf çekme imkanı sunuyor. Sabit bir lensle gelen kamera, 93° görüş açısıyla performans göstermektedir.

DJI Osmo Pocket 2

Güçlü bir fotoğraf performansına sahip olan kamera, video performansıyla da kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Çünkü Osmo Pocket 2, 3840×2160 çözünürlüğünde videolar çekebiliyor. Bunun yanı sıra kameranın çektiği videoların kare hızı, 60 FPS değerinde oluyor. Ayrıca kamera, Ultra HD çözünürlükte videolar çekiyor. Böylece DJI Osmo Pocket 2, video performansıyla da kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor.

Kamerada dahili bir depolama alanı mevcut değil. Bunun yerine DJI, kullanıcılarına microSD destekli 256 GB’a kadar hafıza kartı desteği sunuyor. Böylece kullanıcılar, microSD kartları sayesinde kaydettikleri görüntüleri kolaylıkla depolayabiliyorlar.

Kamera, gücünü 875 mAh kapasiteli bir bataryadan alıyor. Bu batarya, uzun süreli kullanımlarda bazı kullanıcılara yetersiz gelebiliyor. Ancak DJI, genel olarak kullanıcılarını memnun edecek bir batarya performansı sunmayı başarıyor diyebiliriz.Sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla etkileyen kamera, fiyatıyla hayal kırıklığı yaratabiliyor. Çünkü DJI Osmo Pocket 2, Türkiye’de 6.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu fiyat, aksiyon kamerası piyasasındaki bir üst düzey aksiyon kamerası için gayet ideal diyebiliriz. Fakat bazı aksiyon kamerası kullanıcıları, kameranın satış fiyatını yüksek düzeyde bulmaktadırlar.

GoPro HERO10

En iyi aksiyon kamerası önerileri listemizin son sırasında GoPro HERO10 yer alıyor. Aksiyon kameralarından bahsettiğimiz bir listede GoPro modellerine yer vermemek haksızlık olurdu. Çünkü GoPro, aksiyon kamerası sektöründe hizmet veren en başarılı markaların başında geliyor diyebiliriz. Şirket tarafından üretilen HERO10 modeli de en güçlü aksiyon kamerası modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Kamerada 23 MP çözünürlüğünde bir lens yer alıyor. GoPro GP2 ile gelen kamera, CMOS sensörüne sahip. Bu sayede kamera, kullanıcılarına yüksek çözünürlükte görüntüler elde etme imkanı sunuyor. Kit lens ile gelen kamera, kullanıcılarına lens değiştirebilme imkanı sunuyor. Bu sayede HERO10 kullanıcıları, diledikleri görüntüleri kolaylıkla elde edebiliyorlar.

GoPro HERO10

GoPro HERO10, kullanıcılarına 5120×2880 çözünürlüğünde video kayıt imkanı sunuyor. Kamera ile kaydedilen videolar, 60 FPS yenileme hızıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Üstelik videolar, 5K çözünürlüğünde kaydedebiliyorlar. Bu görüntü kalitesi de günümüzde bir aksiyon kamerası için fazlasıyla memnun edici seviyede oluyor diyebiliriz.

Suya ve toza dayanıklı olan kamerada dahili bir depolama alanı mevcut değil. Bundan dolayı kamera kullanıcıları, hafıza kartı kullanmak durumunda kalıyorlar. Kamerada microSD hafıza kartı desteği mevcut. Bu sayede kullanıcılar, hafıza kartlarını kamerada kolaylıkla kullanabiliyorlar.

Kamera, gücünü 1720 mAh kapasiteli bir bataryadan alıyor. Bu batarya, uzun süreli kullanımlarda bile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Sunmuş olduğu görüntü kalitesinden kullanım süresine kadar birçok özelliğiyle kullanıcılarını tatmin etmeyi başaran GoPro HERO10, piyasadaki en başarılı aksiyon kameralarından birisi diyebiliriz. Kamera, Türkiye’de 10.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu fiyatla kamera, piyasada yer alan en pahalı aksiyon kamerası modellerinden birisi olarak da dikkat çekiyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.