Gain Nedir?

Türkiye merkezli dijital yayın platformlarından birisi olan Gain, hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. 2020 yılında yayın hayatına başlayan Gain, orijinal içerikleriyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra yeni bir platform olmasından dolayı Gain’i bilmeyen teknoloji kullanıcı sayısı da oldukça fazla. Bundan dolayı bu insanlar, Gain nedir diye merak etmektedirler.

Bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, Gain nedir sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Bunun yanı sıra rehberimizde Gain üyeliği ile ilgili detaylı bilgilere de yer vereceğiz. Ancak ilk olarak gelin Gain nedir sorusunun cevabına hep birlikte daha yakından bakalım:

Gain Nedir?

Dijital yayın platformlarının sayısı, dünya genelinde her geçen gün artış göstermektedir. Bu doğrultuda Türkiye’de faaliyet gösteren yayın platformlarının sayısı da artmaktadır. Gain de 2019 yılında geliştirilmeye başlayan Türkiye merkezli dijital yayın platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. 2020 yılında kullanıcılarına hizmet vermeye başlayan Gain’in kurucusu Gözde Akpınar’dır.

Dijital yayın platformları, hedef kitleleri bakımından birbirlerinden ayrışabilmektedirler. Gain de temel olarak içerik türleri bakımından diğer yayın platformlarından ayrışıyor. Çünkü Gain, genellikle yenilikçi, eğlenceli ve özellikle kısa içeriklere platformda yer vermeye tercih ediyor. Bunun yanı sıra Gain, platformda hem yerli hem de yabancı içeriklere yer vererek müşteri kitlesini genişletmeye çalışıyor.

Her geçen gün daha da popüler hâle gelmeyi başaran Gain, yükselen popülaritesini özgün içeriklerine borçlu diyebiliriz. Klasikleşen hikayelere sahip dizi ve filmlerden sıkılan dijital yayın platformu kullanıcıları için Gain’in içerikleri oldukça ilgi çekici gelmektedir. Bu yüzden özellikle Türkiye’de Gain’e gösterilen ilgi kurulduğu günden beri artış göstermektedir.

Gain Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde neredeyse tüm dijital yayın platformları, kullanıcılarına üyelik üzerinden hizmet vermektedir. Gain de bu çerçevede hizmet veren yayın platformlarından birisidir. Bundan dolayı Gain’de yer alan içerikleri izlemek istiyorsanız ilk olarak bir Gain üyeliği oluşturmanız gerekiyor. Yenilikçi bir platform olarak tanımlanan Gain için üyelik oluşturmak oldukça kolay.

Platformu bilgisayar, mobil cihaz ve akıllı televizyonlarda kullanabiliyorsunuz. Böylece dilediğiniz akıllı cihaz üzerinden Gain uygulamasına veya web sitesine erişerek üyelik oluşturmaya başlayabilirsiniz. Gain üyeliği oluşturmak için şu adımları takip etmelisiniz:

 • İlk aşamada kullanmayı tercih ettiğiniz cihaz üzerinden Gain web sitesine veya aplikasyonuna erişim sağlamalısınız. Sonrasında karşınıza giriş yap ve kayıt ol seçenekleri çıkacaktır.
Gain üyelik aşamaları
 • Yeni bir Gain üyeliği oluşturabilmek için “Kayıt Ol” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz. Gain, üyelik için çok kapsamlı bilgiler istemiyor. Kayıt ol butonuna bastıktan sonra karşımıza çıkan formdan ad soyad, şifre, e mail ve doğum tarihi bilgilerini doldurarak devam ediyoruz. Formu doldururken şifre kısmında dikkatli olmalısınız. Çünkü Gain, kullanıcılarının hesaplarının güvenliği için uzun ve kapsamlı bir şifre istiyor. Bu doğrultuda platforma üye olurken belirleyeceğiniz şifrenin en az 10 karakter uzunluğunda olması, büyük ve küçük harflerin yanı sıra en az bir rakam ve özel karakter içermesi gerekiyor.
Gain nasıl üye olunur
 • Gerekli bilgileri doldurup üyeliği onayladıktan sonra Gain, üyeliğinizi oluşturacaktır. Bu aşamadan sonra platformdaki içerikleri izleyebilmek için sizler için uygun olan aboneliği tercih etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde oluşturmuş olduğunuz üyelikle Gain içeriklerini izleyebilmeniz mümkün değildir.
 • Faydalanmak istediğiniz Gain paketini seçtikten sonra Gain, üyeliğinizi tamamlayabilmek için ödeme ayrıntılarını talep etmektedir. Bu aşamada kart bilgilerinizi ve fatura için ad soyadınızı girerek Gain aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Gain Üyelik Seçenekleri ve Fiyatları Nelerdir?

Dijital yayın platformlarının en temel gelir kaynakları, üye abonelikleridir. Bundan dolayı Gain de platformun sürdürülebilirliği için ücretli bir şekilde kullanıcılarına hizmet vermektedir. Gain üyeliği oluşturduktan sonra platformda yer alan içeriklere göz atabilirsiniz. Ancak ücretli bir şekilde abone olmadan Gain içeriklerini izlemeniz mümkün değil.

Bundan dolayı Gain içerikleri hoşunuza gittiyse bu durumda ücretli abonelik seçeneklerinden birisini seçerek platforma abone olmanız gerekiyor. Gain, temel olarak 2 farklı fiyatlandırma seçeneğine sahip. Bu fiyatlandırma seçenekleri, genel ve öğrenci olarak karşımıza çıkıyorlar.

Gain genel üyelik seçeneğinde Gain’de yer alan tüm içeriklere sınırsız bir şekilde erişim sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Gain, kullanıcılarına aynı anda 3 tane ekranda içerik izleyebilme imkanı veriyor. Böylece Gain’i farklı cihazlarda aynı anda kullanmak mümkün hâle geliyor.

Gain, bazı platformların aksine reklamsız bir şekilde hizmet vermeyi tercih ediyor. Böylece platforma abone olmanız durumunda içerikleri izlerken herhangi bir reklamla karşılaşmayacaksınız. Gain genel üyelik fiyatı ise şu şekildedir:

Aylık Abonelik34.90 TL
Yıllık Abonelik262.80 TL

Gain’in aylık ve yıllık abonelik seçeneklerinde içerik olarak hiçbir farklılık bulunmuyor. Yani iki üyelik seçeneğinde de aynı içerikler ve özellikler mevcut. Eğer platformu uzun süreli kullanmayı düşünüyorsanız bu durumda yıllık ödeme yaparak daha uygun bir fiyatlandırma ile Gain’i kullanabilmeniz mümkün.

Bunun yanı sıra Gain, üniversite öğrencileri ve akademisyenlere farklı bir fiyatlandırma politikası uyguluyor. Üniversite öğrencileri ve akademisyenler, Gain’in içeriklerinden aylık 11.90 TL fiyatlandırma ile faydalanabiliyorlar. Gain tarafından geliştirilen bu öğrenci ve akademisyen kampanyasından faydalanabilmek için platforma üniversite mail adresiniz ile kayıt olmanız gerekiyor. Öğrenci indiriminden faydalanan kişiler de normal Gain aboneleri gibi platformdaki tüm içerik ve hizmetlerden diledikleri gibi faydalanabiliyorlar.

Gain Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Her geçen gün daha da popülerleşen Gain, bu doğrultuda abone sayısını da artırmayı başarıyor. Platformda yer alan özgün yapımlar, insanların ilgisini çekiyorlar. Bundan dolayı teknoloji kullanıcıları, Gain’in içeriklerinden faydalanabilmek için platforma abone oluyorlar. Gain aboneliği, kullanıcı iptal etmediği sürece otomatik olarak yenilenerek devam etmektedir. Bundan dolayı Gain’den memnun değilseniz kartınızdan ödeme alınmaması için üyeliğinizi iptal etmeniz gerekiyor.

Kullanımı oldukça kolay bir platform olan Gain, kullanıcılarına üyelik silme işlemini de kolay bir şekilde gerçekleştirebilme imkanı sağlıyor. Bu doğrultuda Gain üyeliğinizi hem mobil cihazınızda hem de web sitesi üzerinden iptal edebilirsiniz. Web sitesi üzerinden Gain aboneliğinizi şu aşamaları takip ederek iptal edebilirsiniz:

 • İlk olarak Gain web sitesi üzerinden e-mail ve şifre bilgilerinizi kullanarak Gain üyeliğinize giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan profil ikonuna tıklayarak devam ediyoruz.
 • Daha sonra sağ üst kısımda yer alan profil ikonuna tıklamalısınız. Bu ikona tıkladıktan sonra Gain hesabınızla ilgili çeşitli işlemleri yapabileceğiniz bir menü açılacak. Bu menüden “Hesap bilgilerim” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.
gain üyelik iptali işlemi
 • Hesap bilgilerim seçeneğine tıkladıktan sonra Gain, tüm profil bilgilerinizin yer aldığı bir ekranı karşınıza çıkartacaktır. Bu ekrandan “Ödeme bilgileri” başlığına ulaşmalısınız.
 • Son aşamada ödeme bilgileri başlığında yer alan “Abonelik iptali” seçeneğine tıklayarak Gain aboneliğinizi kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz.
gain üyelik iptali nasıl yapılır

Gain aboneliğinizi iptal etmek için mobil uygulamayı da kullanabilirsiniz. Mobil uygulama üzerindense şu şekilde Gain aboneliğinizi iptal edebilirsiniz:

 • Mobil uygulama üzerinden Gain hesabınızı açtıktan sonra açılan ekranda sağ altta yer alan “Profil” seçeneğine tıklamalısınız.
 • Sonrasında “Hesabım” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz. Ardından açılan ekrandan Abonelik başlığı altında yer alan “Abonelik İptali” seçeneğine tıklayarak Gain aboneliğinizi kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Gain Üyeliği Nasıl Silinir?

Gain’i kullanmak istememeniz durumunda üyeliğinizi iptal ederek platforma ücret ödemeyi durdurabilirsiniz. Bunun yanı sıra Gain’i bir daha hiç kullanmayı düşünmüyorsanız bu durumda hesabınızı tamamen silmeniz de mümkün. Gain tarafından sağlanan üyelik silme işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu doğrultuda Gain üyeliğinizi tamamen silmek istiyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 • İlk aşamada Gain web sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında giriş yaptığınız profil ayarlarını düzenleyebilmek için sağ üst kısımda yer alan profil ikonundan hesap ayarlarına giriş yapmalısınız
 • Hesap bilgilerim sayfasında en alt kısımda yer alan “Hesabını sil” butonuna tıklayarak Gain üyeliğinizi kolay bir şekilde silebilirsiniz.

Gain mobil uygulaması üzerinden de Gain üyeliğinizi silebilirsiniz. Bunun için şu aşamaları uygulamalısınız:

 • İlk olarak mobil cihazınızda Gain uygulamalısını açmalısınız. Sonrasında uygulamanın alt kısmında yer alan kullanıcı panelinde en sağda yer alan “Profil” seçeneğine tıklamalısınız.
 • Profil kısmında yer alan “Hesabım” seçeneğine tıkladıktan sonra açılan ekranda en altta yer alan “Hesabımı sil” butonuna basarak Gain üyeliğinizi kolaylıkla silebilirsiniz.

Belirtmiş olduğumuz aşamaları kullanarak Gain üyeliğinizi silmeniz durumunda hesabınız, kalıcı olarak silinmektedir. Bundan dolayı sonrasında Gain’i kullanmak istemeniz durumunda tekrardan hesap oluşturmanız gerekecektir.

Gain Nedir: Sıkça Sorulan Sorular

Gain Türk platformu mu?

Dijital yayın sektörünün hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte bu sektörde faaliyet gösteren Türk şirketlerin sayısı da artmaya başladı. 2019 yılında temelleri atılan Gain de Türkiye merkezli yayın platformlarından birisidir. Platformun kurucusu, Gözde Akpınar’dır.

Gain aylık ne kadar?- 2023

Gain, iki farklı abonelik seçeneği üzerinden kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu seçeneklerden birisi genel üyelik seçeneğidir. Bu şekilde platforma abone olmanız durumunda aylık 34.90 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra üniversite öğrencisi veya akademisyenseniz üniversite mail adresinizi kullanarak aylık 11.90 TL’ye Gain’i kullanabilirsiniz.

Gain’i kaç kişi kullanabilir?

Çoğu dijital yayın platformunun aksine Gain, aynı anda içerik izleyebilme konusunda kullanıcılarına esneklik sağlıyor. Bu doğrultuda Gain aboneleri, aynı anda 3 ekran üzerinden platformu izleyebiliyorlar. Yani Gain’i aynı anda 3 kişi, 3 farklı cihaz üzerinden kullanabilmektedir.

Gain’de hangi içerikler var?

Gain, içerik kategorisi olarak kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Platform, rakip platformların aksine daha eğlenceli ve farklı içeriklere yer vermeye çalışıyor. Bu doğrultuda Gain üzerinden hem yerli hem de yabancı çok sayıda içeriğe erişim sağlayabilirsiniz.

Gain sadece telefonlarda mı kullanılabilir?

Gain, geliştirildiği ilk zamanlarda sadece mobil cihazlar üzerinden kullanılabiliyordu. Ancak günümüzde platform geliştiricileri, bu konuda kullanıcılarına esneklik sağlıyorlar. Öyle ki Gain’i mobil cihazların yanı sıra bilgisayar ve akıllı televizyonlarınızdan da kullanabilirsiniz.

Gain Nedir: Genel Değerlendirme

Gözde Akpınar tarafından kurulan Gain, kurulduğu günden bugüne hızlı bir şekilde büyüyen bir dijital yayın platformudur. Gain, rakiplerinin aksine daha orijinal ve eğlenceli içerikler üretmeyi tercih ediyor. Bundan dolayı Gain, içerik kategorisi olarak rakiplerinden ayrışmayı başarıyor.

Klasikleşen yayın platformlarından sıkılan kişiler için Gain, oldukça başarılı bir alternatif olmaktadır. Bu yüzden platforma gösterilen ilgi sürekli artış göstermektedir. Bunun yanı sıra platformu bilmeyen kişiler, Gain nedir diye merak etmektedirler.

Bizler de hazırlamış olduğumuz bu içerikte sizler için Gain nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Bunun yanı sıra Gain üyeliği nasıl oluşturulur, iptal edilir gibi Gain üyeliği ile ilgili detayları da açıkladık. Böylece sizler için hazırlamış olduğumuz Gain rehberimize göz atarak Gain ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.