WhatsApp Yeni Emoji Güncellemesini Kullanıma Sundu

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp yeni bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda platforma eklenen emoji tepkileri özelliği yeni güncellemeyle daha detaylı hale geliyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg ise yeni WhatsApp emoji güncellemesinin detaylarını paylaşan isim oluyor.

Bilindiği üzere WhatsApp platformunda emojiler ile tepki verme özelliği geçtiğimiz dönemde kullanıcılara sunulmuştu. Ancak sınırlı sayıda emoji ile tepki vermek mümkündü. Şimdi ise yeni güncellemeyle özelliği kapsamı genişletiliyor.

Zuckerberg tarafından paylaşılan Facebook gönderisinde WhatsApp’ın yeni emoji özelliğinin detayları yer alıyor. CEO’nun belirttiğine göre WhatsApp platformunda artık tüm emojiler ile tepki vermek mümkün hale geliyor. Üstelik özelliğin dağıtıma başladığı da ifade ediliyor.

whatsapp emoji mark
Mark Zuckerberg’in yeni emoji tepkileriyle ilgili yaptığı paylaşım. Görsel: Facebook

Daha öncesinde özellikte yalnızca altı emojiye erişim mümkündü. Fakat Meta’nın bir başka platformu olan Instagram’da tüm emojilere erişim imkanı sunuluyordu. Yeni güncellemeyle birlikte WhatsApp’ın da Instagram gibi tüm emojilere erişimi kullanıcılarına açtığını söylemek mümkün.

WhatsApp’ın Yeni Emoji Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamanın ardından özellik, birçok kullanıcı için kullanıma açıldı. Özelliğin kullanımı ise oldukça basit. Herhangi bir mesaja emoji tepkisi göndermek için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

  • Emoji tepkisi göndermek istediğiniz mesaja basılı tutun.
  • Bu işlemin ardından mesajın üstünde emoji seçenekleri çıkacaktır. Bu emojilerden birini seçebilirsiniz.
  • Farklı bir emoji tercih etmek için “+” seçeneğine dokunun. İstediğiniz emojiyi bulun ve dokunarak tepkiyi gönderin.

Buna ek olarak emoji tepkisini kaldırmak ya da değiştirmek için de benzer birkaç adımı takip edebilirsiniz. Mesajın üstüne basılı tutun ve değiştirmek istediğiniz emojiyi seçin. Ayrıca gönderdiğiniz emojiye bir kere daha tıklarsanız tepkiyi silebilirsiniz.

Her ne kadar özelliğe yeni bir güncelleme gelse de şirketin açıkladığı bazı kurallar mevcudiyetini koruyor. Her mesaja yalnızca bir adet emoji göndermek mümkün. Ayrıca bu tepki özelliğini gizlemek şimdilik mümkün değil. Önümüzdeki dönemde WhatsApp’ın bu konuda bir adım atıp atmayacağı ise bilinmiyor.

Zuckerberg açıklamasında özelliğin kullanıma sunulduğunu belirtse de şimdilik tüm kullanıcılar yeni emojileri kullanamıyor. Özelliğin tüm kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılmasının ise günler sürmesi muhtemel. Özelliğin size ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için ise WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız.

WhatsApp son günlerde yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Platformun beta sürümlerinde çevrimiçi özelliğini gizleme ve iki telefondan aynı anda kullanım gibi özellikler gündeme gelmişti.

Kaynak: https://www.facebook.com/zuck/posts/pfbid02RBnG9SvZnPdFDgaKQQFsb4rferX8qqmrYSguuRjzPrwHB9zjLJvHGG9HVtbsvxxRl

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.