Uzun Süredir Beklenen Özellik WhatsApp’a Geliyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp’a uzun süredir beklenen bir özellik geliyor. Araştırmacılar tarafından ortaya çıkarılan özellik sayesinde birden fazla cihazda WhatsApp kullanmak mümkün hale geliyor.

WhatsApp, zaman içinde birçok yeni özellikle kendisini geliştiriyor. Bu özelliklerin bir kısmı daha geliştirme aşamasında olsa da, konuyla ilgili detayları öğreniyoruz. Şimdi ise WhatsApp, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde WhatsApp hesabını başka bir telefona bağlama imkanına sahip olabilir.

WhatsApp, şu sıralar yeni özellikler geliştirme konusunda oldukça meşgul görünüyor. Kısa süre önce platform, görüntülü aramalar için avatar seçmenize izin vereceğini duyurmuştu. Bunun yanında, ‘Herkesten sil’ özelliğinin de süresini uzatma kararıyla ilgili söylentiler vardı.

İki Telefonda WhatsApp Kullanmak Mümkün Hale Geliyor

WhatsApp, çevrimiçi durumunu gizleme ve ‘Herkesten sil’ özelliğinin süresini uzatmayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Şimdi ise popüler mesajlaşma uygulaması yeni bir özelliğiyle gündeme geliyor.

WhatsApp gelişmeleri için güvenilir bir kaynak olan WABetaInfo, WhatsApp’ın yeni çoklu cihaz desteğini keşfetti. WhatsApp’ı birden fazla akıllı telefonda kullanamamak, kullanıcılar için büyük bir dezavantaj. Halihazırda bir telefonda WhatsApp hesabı açıkken ikinci bir telefonda uygulamayı kullanmak mümkün olmuyor.

whatsappa uzun süredir beklenen özellik
Görsel: WABetaInfo

İki farklı telefon kullanan kişiler, SIM kartlarını takmadan diğer telefondan WhatsApp’ı etkinleştirme olanağına sahip değiller. Ancak artık WhatsApp geliştiricileri kullanıcıların bu isteğini duymuş ve bu özellik üzerinde çalışmalar yapmaya başlamış gibi gözüküyor.

Şu an gelişme aşamasında olan bu özellik, kullanıcıların yardımcı cihaz olarak ikinci bir akıllı telefon eklemesine imkan sağlayacak. Dolayısıyla kullanıcılar, her iki telefondan da WhatsApp’ı kullanma şansına sahip olacak.

WABetaInfo’nun belirttiğine göre v2.22.15.13 numaralı Android WhatsApp Beta sürümünde, sohbet geçmişini mobil cihazlar arasında senkronize eden bir özellik yer alıyor. Bu da iki cihazın aynı anda kullanım olanağı sağlayacağının sinyallerini veriyor.

WhatsApp hesabını başka bir telefona bağlama özelliğinin tamamlanması biraz zaman alacak gibi duruyor. Ancak bu özelliğin önümüzdeki zaman içerisinde platforma gelmesiyle ilgili ipuçları ortaya çıkmaya başladı.

Şu anda WhatsApp’ı bir akıllı telefonda, masaüstü bilgisayarda ve dizüstü bilgisayarda kullanmak mümkün. Rakip platform Telegram’da ise kullanıcıların uygulamayı aynı anda birden fazla akıllı telefonda kullanma imkanları var.

Peki siz uzun süredir beklenen yeni özelliğin WhatsApp’a gelmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-22-15-13-whats-new/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.