Twitter Durum Paylaşımı için bir Özellik Geliştiriyor

Uzun süredir popülerliğini koruyan Twitter, yeni özelliklerini ve güncellemelerini geliştirmeye devam ettiğini gösterdi. Şirket, geçtiğimiz günlerde Spaces klip özelliğini tüm kullanıcılara açtığını duyurmuştu. Şimdi ise Twitter, yeni bir durum özelliği ile ilgili bir test aşamasında olduğunun sinyallerini verdi.

Twitter’ın test aşamasında olduğu bu özellik, Facebook’un yıllardır var olan özelliğine çok benziyor. Facebook’ta ruh halinizi yansıtan durumu paylaşmanız için bir özellik yer alıyor. Bu özelliğin bir başka versiyonu da Instagram üzerinde yer alıyor. Şimdi ise durum paylaşma özelliğini Twitter test ediyor.

Twitter Yeni Durum Özelliği ile ilgili Detaylar

TechCrunch’ın haberine göre şirket bu konuyla ilgili bir röportaj verdi. Bu röportajında Twitter, sınırlı bir süre için, kullanıcıların takipçilerine daha fazla bağlam sağlamalarına olanak tanıyan bir özellik geliştirdiğini belirtti. Şirket, liste içinden bir durum konusunu Tweetlere eklemeye izin veren bir özelliği test ettiğini söyledi. Twitter, güncel bir Tweet dizisi paylaşmanın, kullanıcıların ruh hallerinin ne olduğunu kanıtlayacak nitelikte olduğunu ekledi.

Şirketin geliştirmekte olduğu bu durum özelliğinin bir emoji ile birlikte geleceği de bilgiler arasında yer aldı. Bu bilgiyle kullanıcıların durum paylaşımı sırasında emoji de kullanabilecekleri kanıtlanmış oldu. Kullanıcılar durum simgesine tıkladıklarında diğer herkese açık durumların neler olduğunu görecekleri de belirtildi. Ancak bu herkese açık durumların test başlangıcında henüz yer almadı bilgisi de kendisini gösterdi.

Ayrıca kullanıcı adının altında yer alan durumların sadece bireysel Tweetler için geçerli olduğu da söylendi. Bu nedenle, kullanıcıların paylaşmış olduğu durum Tweetlerini düzenleme imkanlarının olmadığı da bilgiler arasında yer aldı.

Twitter’ın yeni durum özelliğini şu anda ABD ve Avustralya’daki belirli gruplarla sınırlı bir süre için çalıştığını onayladı. Ancak şirket, bu grupta ne kadar kişinin yer aldığıyla ilgili bir detay paylaşmadı. Ayrıca Twitter, testin ne kadar süre boyunca devam edeceğini belirtmedi. Şirket, bu özelliği kullanıma açıp açmayacağıyla ilgili de henüz bir bilgi vermedi. Bu sınırlı testlerin, kullanıcı tepkisini ölçmek için tasarlandığı da düşünceler arasında yer aldı.

Bunun yanında Twitter, aynı anda birçok özelliği test ediyor. Örneğin şirket, ortak Tweet ve Twitter Circle gibi özellikleri hala test etmeye devam ediyor. Ancak şirket, bu özelliklerini hala kullanıma açmıyor. Dolayısıyla Twitter’ın bu durum özelliğiyle ilgili önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgi verme olasılığı da yüksek gibi duruyor.

Peki sizler Twitter şirketinin test ettiği yeni durum özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/07/27/twitter-status-feature-test/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.