Twitter Android için Çok Beklenen Özelliği Geliştirdi!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarının başında gelen Twitter, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, platformu daha da kullanılabilir hale getirebilmek için sürekli çalışmalarına devam ediyor. Bu doğrultuda Twitter, şimdi de Android için çok beklenen özelleştirme özelliğini geliştirdi!

Bilindiği üzere Twitter, bir süre önce ücretli üyelik sistemi olan Blue hizmetini kullanıcılarına sundu. Bu hizmet üzerinden kullanıcılar, Twitter’da çeşitli ekstra özellikleri kullanabilmeye başladılar. Twitter, kullanıcılarının memnuniyet seviyesini artırabilmek için hizmet kapsamında yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Şirketin Blue kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliklerden birisi de gezinme çubuğunu özelleştirebilme imkanı oluyor. Ancak Twitter, bu özelliği ilk etapta sadece iOS kullanıcılarına sundu. Bunun üzerine Android kullanıcıları, bir süredir özelliğin kendileri için de geliştirilmesini bekliyorlardı. Nitekim Twitter, yaptığı yeni bir açıklamayla Android için çok beklenen özelleştirme özelliğini kullanıma sundu!

Twitter, Android için Çok Beklenen Özelleştirme Özelliğini Geliştirdi!

Sosyal medya platformları, yeni kullanıcılar çekebilmek ve mevcut kullanıcıları memnun edebilmek adına sürekli özellikler geliştirmeye devam ediyorlar. Yakın zamanda Twitter başta olmak üzere birçok platform, ücretli üyelikler üzerinden kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Şirket, Blue hizmeti üzerinden platformda çok çeşitli avantajlar sağlıyor. Bu avantajlardan birisi de gezinme çubuğunu özelleştirebilme imkanı oluyor.

Twitter, ilk etapta gezinme çubuğunu özelleştirebilme imkanını sadece iOS kullanıcılarına sundu. Android kullanıcıları, bu durumu tepkiyle karşılamışlardı. Bunun üzerine Android kullanıcıları, şirketten gelecek açıklamayı beklemeye başladılar. Nitekim Twitter, yaptığı yeni bir açıklamayla gezinme çubuğunu özelleştirebilme imkanını Android kullanıcılarına da sunduklarını açıkladı.

Twitter, Android için Çok Beklenen Özelleştirme Özelliğini Geliştirdi

Yapılan duyuruyla birlikte Android’de Twitter Blue hizmetinden faydalanan kişiler, gezinme çubuğunda görmek istedikleri butonları görebilecekler. Bu özellik, en çok Spaces butonunu görmek istemeyen kullanıcılar için faydalı oluyor diyebiliriz. Şirketin bir süre önce kullanıma sunduğu Spaces özelliği, bazı Twitter kullanıcılarına hitap etmiyor.

Bundan dolayı kullanıcılar, bu hizmetin butonunu gezinme çubuklarında görmek istemiyorlardı. Bunun üzerine harekete geçen Twitter, Blue hizmetinde kullanıcılarına Spaces butonunu kaldırabilme imkanı sundu. Twitter Blue kullanıcıları, Spaces butonunun yanı sıra gezinme çubuğundaki diğer butonları da özelleştirebiliyorlar. Artık Android kullanıcıları, Blue hizmetinin en kullanışlı özelliklerinden birisi olan özelleştirebilme özelliğinden faydalanabilecekler.

Sizler de Twitter’ın Blue hizmeti için geliştirmiş olduğu gezinme çubuğunu özelleştirebilme özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/7/3/23193650/twitter-blue-android-users-pay-drop-spaces-button

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.