Steam Next Fest Etkinliği için Tarih Açıklandı

Steam için bilgisayar oyun pazarının lideri demek yanlış bir tabir olmaz. Her ne kadar Epic Games, Origin ve Battle.net gibi rakipleri olsa da her oyuncunun bilgisayarında Steam‘i görmek mümkün. Şirket yıl boyunca düzenlediği etkinlikler ile oyunculara çeşitli şeyler sunmakta. Yakın bir tarihte yeni bir Steam etkinliği daha göreceğiz gibi duruyor. Şirketin yaptığı açıklamalara göre, Steam Next Fest etkinliği 13 Haziran’da başlayıp 20 Haziran’da sona erecek.

Valve bu etkinlik ile oyuncularına, oyun kütüphanesine gelecek bilgisayar oyunlarının demolarını direkt Steam aracılığı ile oynama şansı veriyor. Dolayısıyla oyuncular, bekledikleri oyunun eğer demosu çıkarsa, deneme şansına sahip olacaklar.

Şirket bu konu hakkında çarpıcı bir açıklama beyan etti. Valve, bu yıl yüzlerce oyun demosunun oyunculara sunulacağından bahsetti. Fakat çıkacak oyun demoları hakkında bir liste yayınlanmadı.

Geçtiğimiz Haziran yine bir Steam Next Fest etkinliği sırasında ilginç oyun demoları çıkmıştı. Sable ve Toem oyuncular tarafından ilgi ile karşılanan oyunlar olarak dikkat çekmişti.

Steam Deck için de Oyun Demoları Mevcut

Steam-Deck

Dahası, Valve bu etkinliği en yeni cihazı için bir nevi destek olarak kullanacak. Valve, gelecek olan demo oyunlarından bazılarının, Steam Deck için muhteşem olacağını düşünüyor. Bildiğiniz üzere Steam Deck Şubat 25’de çıkışını yaptı. Cihaz ilk çıktığında yazılımsal sorunlar bir çok kullanıcının dikkatini çekmişti.

Fakat Steam Deck’in genel olarak beğenildiğini söylemek mümkün. İleride gelecek olan güncellemeler ile cihazın daha stabil çalışacağı şüphesiz. Ancak şu sıralar bir Steam Deck elde etmenin zor olduğunu da ekleyelim. Valve en yeni konsolunu rezervasyonlar aracılığı ile kullanıcılara ulaştırıyor.

Steam Next Fest etkinliği görünüşe göre E3 etkinliğinin yapıldığı zamanlarda gerçekleşecek. Valve, oyun kütüphanesi için çoğu zaman böyle etkinlikler düzenliyor demiştik. Kullanıcılar genel olarak bu tarz etkinliklerde indirim bekliyorlar. Steam’in dört mevsime özel indirimleri oluyor ve birçok oyuncu bu etkinlikleri bekliyor. Özellikle de oyunların yüksek indirimler alması nedeniyle oyuncular bu etkinlikleri dört gözle bekliyor demek mümkün.

Pek yakında gerçekleşecek bu etkinlikte canlı yayınlar izleyebilir ve çıkacak olan oyunların demosunu test edebilirsiniz. Dilerseniz de Steam’in kendi web sitesinden bu etkinlik için bir anımsatıcı oluşturabilirsiniz. Siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Next Fest beklediğiniz bir etkinlik mi? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz!

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/3/25/22996958/valve-steam-next-fest-hundreds-pc-game-demos

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.