Yakında Çıkacak Steam Oyunları – Şubat 2022

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte oyun sektörü de sürekli gelişmektedir. Bu nedenle, her geçen gün piyasaya yeni oyunlar çıkmaktadır. Birçok oyuncu, sürekli yeni çıkan oyunlar hangileri diye merak ediyor. Yeni çıkacak oyunları takip edebilmeniz için yakında çıkacak Steam oyunları listemiz sizlerle!

Bilindiği üzere Steam, dünyanın en büyük oyun platformlarının başında geliyor. Birçok oyun geliştiricisi, geliştirdikleri yeni oyunları ilk olarak Steam üzerinden yayınlamayı tercih ediyorlar. Bundan dolayı oyuncular içinde de en popüler oyun platformlarının başında Steam geliyor. Bundan dolayı yeni çıkacak oyunlar ilginizi çekiyorlarsa Steam, size daha çok oyun çeşitliliği sunacaktır.

Her ay oldukça farklı kategorilerde yeni oyunlar, oyuncularla buluşuyor. Gelişen teknoloji sayesinde neredeyse her yeni çıkan oyun, grafikleri başta olmak üzere hikaye, oynanabilirlik gibi unsurlarıyla oyuncuları etkilemeyi başarıyor. Bu yüzden oyuncular, yeni çıkacak oyunlar listesini kaçırmak istemiyorlar.

İşte Ocak 2022 ile birlikte yeni çıkacak ve oyuncuları etkileyecek oyunlar listesi şu şekilde:

Yeni Çıkacak Oyunlar – PC

Elden Ring

Şubat ayında oyuncularla buluşacak olan oyunların başında FromSoftware Inc tarafından geliştirilen Elden Ring geliyor. Oyun, bir RYO ve fantezi oyunu olarak ön plana çıkıyor. Oyunun geliştiricileri, oyunun hikayesi ve grafikleri noktasında oyundan oldukça ümitliler.

Oyunun haritası oldukça büyük bir şekilde tasarlandı. Bu sayede oyuncular, sıkılmadan kendi yarattıkları karakterleri canlandırabilecekler. Oyuncuların oyundaki temel amaçları, oyunda yer alan efsanevi dünyada Elden Lord olmak oluyor. Bunun için de oyuncular, karakterlerini kendi seçtikleri alanda geliştirmeye çalışacaklar.

Elden Ring, oldukça akıcı bir hikâyeye sahip diyebiliriz. Bunun yanı sıra oyunun geliştiricileri, oyunun grafiklerine de hikayesi kadar özen gösterdiler. Bunun sonucunda oyuncuları, yüksek seviyeli 3D grafiklere sahip bir oyunun beklediğini söyleyebiliriz. Oyun, 25 Şubat’ta Steam üzerinden oyuncularla buluşacak. Oyunun satış fiyatı ise 499 TL olarak açıklandı.

GRID Legends

Codemasters tarafından geliştirilen GRID Legends, yakında çıkacak oyunlar arasında yer alıyor. Electronic Arts tarafından yayınlanacak olan oyun, son zamanların en başarılı yarış oyunlarından birisi olacak gibi duruyor.

Geliştiriciler, bu oyunda oyunculara yarış deneyiminin yanı sıra aksiyon sahneleri de yaşatmayı planlıyorlar. Bundan dolayı oyun, yarış sahneleri kadar olağanüstü aksiyon sahnelerine de sahip. Ayrıca oyunda yer alan haritalar, oyunun aksiyon seviyesini daha da artıracak.

Codemasters, oyunun akıcı hikayesini güçlü grafiklerle desteklemeyi planlıyor. Yarış oyunlarında araçların gerçekçiliği, en az oyunun hikayesi kadar önemlidir. Bu durumun farkında olan Codemasters, oyunda yüksek kalitede grafikler oluşturmayı başardı.

Electronic Arts, oyunu 24 Şubat’ta Steam’de oyuncularla buluşturacaklarını açıkladı. Şirket, oyunun satış fiyatını 419.99 TL olarak belirledi.

GRID Legends Minimum Sistem GereksinimleriGRID Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel i3 2130, AMD FX4300 veya daha üstüİşlemci: Intel i5 8600k, AMD Ryzen 5 2600x veya daha üstü
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 950, AMD RADEON RX 460 veya daha üstüEkran Kartı: NVIDIA GTX 1080, AMD RX590 veya daha üstü
Depolama: 50 GB kullanılabilir alanDepolama: 50 GB kullanılabilir alan

Dying Light 2 Stay Human

Techland tarafından geliştirilen Dying Light, piyasada yer alan en iyi açık dünya oyunlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Oyunun geliştiricileri, şimdi ise serinin ikinci oyunu ile oyuncuların karşısına çıkmayı planlıyorlar. Dying Light 2 Stay Human, serinin ilk oyunun devamı şeklinde ilerleyecek. Bunun yanı sıra serinin ikinci oyunu, grafik konusunda da ilk oyundan oldukça farklı diyebiliriz.

Dying Light 2 Stay Human, oldukça sürükleyici bir hikayeyle geliyor diyebiliriz. Oyunda virüs iyice yayılmış bir durumda. Bundan dolayı insanlık, Karanlık Çağ’a dönüyor. Yayılan virüs yüzünden insan sayısı oldukça azaldı. Siz de belirli bir bölgeye sıkışan insanlardan birisini canlandıracaksınız. Oyundaki amacınız ise virüsten korunarak insanlığı tekrardan canlandırmaya çalışmak olacak.

Techland, serinin ilk oyununda grafik anlamında oyuncuları fazlasıyla memnun etmişti. Şirket, bu başarıyı serinin ikinci oyununda da sergileyecek diyebiliriz. Çünkü yayınlanan tanıtım görselleri ve videoları, oyunun yüksek kalitedeki grafik unsurları ile oyuncularla buluşacağını gösteriyor.

Büyük bir heyecanla beklenen oyunlardan birisi olan Dying Light 2 Stay Human, 4 Şubat’ta oyuncularla buluşacak. Techland, oyunun satış fiyatını 349 TL olarak belirledi.

Dying Light 2 Stay Human Minimum Sistem GereksinimleriDying Light 2 Stay Human Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-9100 / AMD Ryzen 3 2300X veya daha üstüİşlemci: AMD Ryzen 5 3600X veya Intel i5-8600K
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 560 veya daha üstüEkran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB veya AMD RX Vega 56 8GB
Depolama: 60 GB kullanılabilir alanDepolama: 60 GB kullanılabilir alan

Total War: Warhammer III

Yakında çıkacak olan ve oyuncuların en çok beklediği oyunların başında Total War: Warhammer III geliyor desek yanlış olmayacaktır. CREATIVE ASSEMBLY tarafından geliştirilen ve SEGA tarafından yayınlanan seri, en başarılı strateji oyunu serilerinden birisi olarak biliniyor. Bundan dolayı oyuncular, serinin yeni oyununu büyük bir heyecanla bekliyorlar.

Oyun, yine oldukça sürükleyici bir hikayeyle geliyor. Dünya, yok olmanın eşiğine gelmiş durumda ve bu durumu düzeltebilecek tek kişi siz olacaksınız. Oyunda vereceğin tüm kararlar, dünyanın geleceğini etkileyecek. Bundan dolayı serinin bu oyununda strateji geliştirirken önceki oyunlara göre daha dikkatli olmak zorundasınız.

Bunun yanı sıra geliştiriciler, serinin yeni oyununda daha çok kişileştirme özellikleri sunacaklarını belirtiyorlar. Bu sayede oyuncular, oyunun hikayesini diledikleri gibi ilerletebilecekler. Bu durum da tabii ki oyunun akıcılığını ciddi ölçüde artıracaktır.

Büyük bir heyecanla beklenen Total War: Warhammer III, 17 Şubat’ta Steam’de oyuncularla buluşacak. SEGA, oyunun satış fiyatını 345 TL olarak belirledi.

Total War: Warhammer III Minimum Sistem GereksinimleriTotal War: Warhammer III Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel i3 / Ryzen 3 veya daha üstüİşlemci: Intel i5 / Ryzen 5 veya daha üstü
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 900/AMD RX 400 veya daha üstüEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti/AMD RX 5600-XT veya daha üstü
Depolama: 120 GB kullanılabilir alanDepolama: 120 GB kullanılabilir alan

Lost Ark

Şubat ayında oyuncular, bir rol yapma oyunu ile daha buluşacaklar. Smilegate RPG tarafından geliştirilen Lost Ark, bir RYO olarak ön plana çıkıyor. Oyunun geliştiricileri, Lost Ark konusunda oldukça iddialılar. Çünkü oyun, devasa bir harita ve akıcı bir hikayeye sahip bir şekilde oyuncularla buluşacak.

Oyun, belirttiğimiz gibi oldukça geniş bir haritayla oyuncularla buluşacak. Oyuncular, bu haritada belirtilen görevleri yaparlarken bir yandan da haritayı keşfetmeye çalışacaklar. Bu süreçte tabii ki çok sayıda aksiyon sahnesi oyuncuları bekliyor olacak. Oyunun en heyecan verici tarafı, çok oyunculu bir şekilde oynanabilecek olması oluyor.

Bu sayede oyuncular, akıcı bir hikayeyle gelecek oyunu arkadaşlarıyla birlikte oynayabilecekler. Oyunun grafiklerine baktığımızda ise yayınlanan tanıtım görsel ve videoları oyunun yeterli grafik kalitesine sahip olduğunu gösteriyor. Ancak yine de günümüzdeki oyunlarla karşılaştırdığımızda Lost Ark, daha yüksek seviyeli grafik kalitesine sahip olabilirdi diyebiliriz.

Geliştiriciler, oyunun grafik kalitesinde yaratabileceği negatif etkiyi geliştirdikleri DLC paketleri ile önlemeye çalışacaklar gibi duruyor. Çünkü oyun, çok sayıda DLC paketi ile birlikte piyasaya çıkacak. Oyunun yayıncı şirketi olan Amazon Games, oyunun Steam’de çıkış tarihini 11 Şubat olarak açıkladı. Ayrıca oyunun satış fiyatı da 60 TL olarak belirlendi.

Lost Ark Minimum Sistem GereksinimleriLost Ark Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel i3 veya AMD Ryzen 3İşlemci: Intel i5 veya AMD Ryzen 5
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD HD6850 veya daha üstüEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 veya daha üstü
Depolama: 50 GB kullanılabilir alanDepolama: 50 GB kullanılabilir alan

Power to the People

Power to the People, yakında çıkacak oyunlardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Son zamanlarda şehir yönetme oyunlarına olan ilgi, her geçen gün artarak devam ediyor. Bu durumun farkında olan geliştiriciler, şehir yönetme oyunlarını geliştirmeye devam ediyorlar.

Hermes Interactive de bu geliştiricilerden birisi oldu. Şirket, şubat ayında bir simülasyon oyunu olan Power to the People ile oyuncuların karşısına çıkacak. Belirttiğimiz gibi oyun, temel olarak bir simülasyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Geliştiriciler, bu simülasyonda ekonomiden şehir inşasına kadar birçok unsura yer verdiklerini belirtiyorlar.

Oyunda çok sayıda mod yer alacak. Bunun yanı sıra oyun, sahip olduğu görevler ile hikayeyi oyuncular için daha akıcı bir hale getirecek. Ayrıca ben belirli bir hikayeye bağlı kalmak istemiyorum diyen oyuncular, rastgele görevler modunda da oyunu oynayabilecekler. Bu noktada geliştiriciler, oyunun ilerleyişi için çok çeşitli yöntemler düşünmüşler diyebiliriz.

Oyunun yayınlanan tanıtım görsellerine baktığımızda oyuncular, yeterli düzeyde grafik kalitesine sahip bir oyunla karşılaşacaklar diyebiliriz. Tabii ki oyun daha yüksek kalitede grafiklere sahip olabilirdi. Ancak bir şehir yönetme oyununda grafikten çok oynanabilirlik ve gerçekçilik oyuncular için daha önemli olmaktadır. Bundan dolayı oyunu grafik üzerinden değerlendirmek çok da doğru olmayacaktır.

Power to the People, 8 Şubat’ta Steam’de oyuncularla buluşacak. Oyunun yayıncı şirketi olan Crytivo, henüz oyunun satış fiyatını açıklamadı.

Power to the People Minimum Sistem GereksinimleriPower to the People Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i5-2300, AMD A8-5600K veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5-4460, Ryzen 3 2200G veya daha üstü
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 550 Ti, Radeon HD 7770 veya daha üstüEkran Kartı: GeForce GTX 950, Radeon R9 290 veya daha üstü
Depolama: 4 GB kullanılabilir alanDepolama: 4 GB kullanılabilir alan

Genel Değerlendirme

Oyun sektörü, her geçen gün ilerlemeye devam ediyor. Gelişen teknoloji, oyuncuların her anlamda yüksek kalitede bir deneyim vadeden oyunlar oynamalarını sağlıyor. Bundan dolayı oyuncular da yeni çıkacak oyunlar hangileri diye merak ediyorlar. Sizler de yeni oyunları kaçırmak istemeyebilirsiniz. Bu yüzden sizler için aylık olarak güncellediğimiz yakında çıkacak Steam oyunları listemizi takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Oyunseverlerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz, yakında çıkacak Steam oyunları bu aylık burada sona eriyor. Sizler de yakında çıkacak olan ve tanıtımıyla ilginizi çeken Steam oyunları hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.