Yakında Çıkacak Steam Oyunları – Şubat 2021

steam
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte oyun sektörü de sürekli gelişmektedir. Bu nedenle, her geçen gün piyasaya yeni oyunlar çıkmaktadır. Yeni çıkan oyunları takip edebilmeniz için yakında çıkacak Steam oyunları listemiz sizlerle! Her ay Steam’de yeni çıkacak olan ve kullanıcıların ilgisini çeken oyunları sizlerle buluşturacağız.

Şimdi hep birlikte Şubat ayında Steam’de erişime açılacak olan ilgi çekici oyunlara biraz daha yakından bakalım.

Yeni Çıkacak En İyi PC Oyunları

Şubat ayında oyuncularla buluşacak 5 farklı oyun seçtik. Ayrıca, bu oyunların arasında Türk bir geliştiriciye sahip olan Erzurum da yer alıyor. Buna ek olarak, uzun zamandır beklenen Nioh 2’de listemizde bulunuyor. Lafı daha da uzatmadan listemize geçelim. İşte karşınızda Şubat ayında çıkacak Steam oyunları.

Erzurum

erzurum steam

Listemize Türk yapımı bir oyun olan Erzurum ile başlıyoruz. Son zamanlarda oyun sektöründe Türk yapımı oyunları sıklıkla görmeye başladık. Erzurum da bu oyunlardan birisi olacak. Üstelik oldukça başarılı bir oyun Erzurum.

Erzurum’un amacı, Türkiye’deki kış mevsimini zor şartlarda geçiren Erzurum şehrinde hayatta kalmanız. Karakteriniz ile size verilen alandaki odun, yiyecek ve av aletleri gibi hayatta kalmanıza yarayacak şeyleri bulmanız gerekiyor. Ancak bu macera hiç de kolay değil.

Oyun, grafiği ve oynanabilirliği ile dikkat çekiyor. Ayrıca İngilizce dil desteğinin de bulunması oyunun yabancı oyunseverler tarafından oynanmasını da sağlayacaktır.

Erzurum, 10 Şubat 2021 tarihinde Steam’de erişime açılacaktır.

CODE2040

CODE2040CODE2040, grafikleri ve oynanabilirliği ile Şubat’ta piyasaya çıkacak en iyi oyunların başında geliyor diyebiliriz. Oyun, online modda takımınızla birlikte oynanabilmektedir. Ancak, takımınızda en fazla 3 kişi bulunabilecek.

Görselleriyle dikkat çeken oyun, 2040 yılında geçmektedir. Takımınız ve siz bir şirket tarafından esir edilmiş durumdasınız. Ayrıca, dünyada meydana gelen büyük bir afetten dolayı enerji kaynakları tükenmiş. Sizin göreviniz de belirli bir alandaki enerji kaynaklarını keşfedip buraları korumak ya da düşmanlardan kurtarmak.

Tanıtım videosuyla dikkat çeken CODE2040, 2 Şubat 2021 tarihinde Steam’de, oyunseverlerin erişimine açılacaktır.

The Room 4: Old Sins

The Room, macera ve bulmaca türü oyunları sevenlerin yakından bildiği bir oyun serisidir.

Oyunun konusuna bakacak olursak bir mühendis ve eşi kayboluyor. Siz de çifti arayabilmek adına ipucu toplamak için evlerine gidiyorsunuz. Lakin gittiğinizde sizleri bir sürpriz bekliyor. İpucu ararken gizli ve eski bir bebek eviyle karşılaşıyorsunuz. Ardından bu evin gizemini keşfetmeye çalışıyorsunuz.

Oyunun yapımcısı Fireproof Games şirketidir. Şirket, serinin 4. oyununda, hem hikâye anlamında hem de grafikler anlamında diğer oyunlaa göre kendilerini geliştirdikleri konusunda oldukça iddialı.

The Room 4: Old Sins, 11 Şubat 2021 tarihinde Steam’de erişime açılacaktır.

https://youtu.be/thNDlwlOvlw

Nioh 2

Şubat ayında Steam’de satışa çıkacak bir başka oyun ise PlayStation oyuncularının yakından bildiği Nioh 2’dir. Oyun, Japon oyun şirketi KOEI tarafından yapılmıştır.

Oyunun konusu oldukça ilginç. Yarattığınız karakteriniz ile Japon kültüründe canavar anlamına gelen ‘’yokai” sürüleri ile savaşıyorsunuz. Ayrıca, başlangıçta oyunun hikayesini anlamanız için Nioh 2’nin nasıl oluştuğunu anlatan bir bölümle karşılaşıyorsunuz. Ardından oluşturduğunuz kahramanınız ile ülkenin her yerini ele geçiren yokaileri yok etmeye çalışıyorsunuz.

Nioh 2, hikayesi ve eğlenceli oynanışı ile PlayStation oyuncuları tarafından oldukça sevilmekteydi. Bilgisayar sürümüne baktığımızda da grafikler oldukça güzel durmakta. Ayrıca, oyunun tanıtım video ve görsellerine baktığımızda bilgisayar sürümü de oldukça başarılı olmuş diyebiliriz. Bunun ardından yapacağımız tek şey ise oyunun çıkış tarihini beklemek.

Nioh2 yakında çıkacak steam oyunları


Nioh 2, 5 Şubat 2021 tarihinde Steam’de erişime açılacaktır. Oyunun fiyatı ise 249 TL olarak belirlenmiş durumda.

Becastled

Becastled, strateji severlerin zaman geçirmek için tercih edebilecekleri bir oyun. Oyun, grafik anlamında kullanıcılara çok büyük vaatlerde bulunmuyor lakin oynanabilirliği açısından ise oldukça keyifli gözüküyor. 

Oyunun amacı oldukça basit. Size verilen alanda kendi egemenliğinizi kurmaya çalışacaksınız. Kale inşa edip o kaleyi korumanız gerekiyor. Ayrıca, size verilen kaynakları doğru kullanarak ordunuzu güçlendirmelisiniz. Özellikle karantina günlerinde zaman geçirmek için oldukça eğlenceli bir oyun gibi duruyor.

Lakin tekrar belirtmekte fayda var; oyun grafik anlamında yeterli olsa da diğer strateji oyunlarıyla kıyaslayınca biraz basit kalıyor. Ayrıca oyunda online mod bulunmuyor. Kaleler kurup, hakimiyet sağlamaya çalışılan bir oyunda online mod olmaması en büyük eksiklik diyebiliriz.

Becastled yakında çıkacak steam oyunları


Becastled, 8 Şubat 2021 tarihinde Steam’de kullanıcıların erişimine açılacaktır.


Oyunseverlerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz, yakında çıkacak Steam oyunları bu kadardı. Sizler de Şubat’ta çıkacak olan ve tanıtımıyla ilginizi çeken oyunları aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Boş Zamanlarınızı Değerlendirmek İçin 10 Site

Boş zamanlarınızı değerlendirmek için 10 site başlıklı bu yazı, İnternet ortamının bize sağladığı yararlar hakkında bilgiler içermektedir. İnternet ortamı, teknolojinin gelişmesiyle bizlere

android-tv-google-play-tv

Google TV Yeni Android TV Oldu! Peki Farkı Ne?

Kısa süre önce sonuçlanan “Lansman Gecesi” online etkinliğinde Google, Google TV ile yepyeni Google Chromecast’i tanıttı. Yeni Chromecast, YouTube ve Netflix kısayol

Yorum yapın