Spotify, Podcast İçin Yeni Bir Şirket Daha Satın Aldı

Podcast yayınları, günümüzde oldukça popüler hale geldi. İnsanlar, görüşlerini özgürce paylaşabildikleri için podcast yayınlarına yoğunlaştılar. Şirketler de bu yüzden podcastler için sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Spotify da bu şirketlerin başında geliyor. Hatta Spotify, yaptığı yeni açıklamayla podcast için yeni bir şirket daha satın aldığını duyuruyor.

Spotify ve Apple Podcast, podcast yayıncı ve dinleyicilerinin en çok kullandığı uygulamalardan ikisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden iki şirket de daha çok kullanıcı toplayabilmek adına sürekli yeni özellikler geliştiriyorlar. Hatta Apple, bu kapsamda geçtiğimiz günlerde podcast abonelik sistemini tanıtmıştı.

Bilindiği gibi Spotify da podcast yayıncı ve dinleyicilerine oldukça önem veriyor. Şirket, hem yayıncılar için hem dinleyiciler için sürekli yeni özellikler geliştiriyor.

Spotify, bu doğrultuda daha doğru adımlar atabilmek için podcastlerle alakalı çalışma yapan bazı şirketleri bünyesine katıyor. Yapılan yeni bir duyuruyla Spotify, şimdi yeni bir şirketi daha bünyesine kattığını açıklıyor.

Spotify Podz’u Satın Aldı

Podcast yayınları oldukça eğlenceli olabiliyor. Fakat insanlar, ilgilendikleri konulardaki podcast yayınlarını keşfetmekte zorlanabiliyorlar. Podz, bu konuda podcast dinleyicileri için oldukça kullanışlı bir platform.

Çünkü Podz, podcastlerdeki önemli anları kısaca özetliyor. Bunun dışında Podz, kullandığı yapay zeka sayesinde podcastlerden kısa önizlemeler oluşturuyor. Dinleyiciler de bu şekilde ilgilerinin çekebileceği podcastleri daha kolay keşfedebiliyorlar.

Spotify, podcast keşiflerinin daha doğru olabilmesi adına Podz’u satın aldığını duyurdu. Şirket, Podz tarafından kullanılan teknolojiyi kendi platformuna entegre etmeyi planlıyor. Böylece Spotify, kullanıcılarının podcast keşiflerinin daha doğru olmasını sağlayacak.

Spotify Podzu Satın Aldı

Bunun dışında Spotify, daha doğru öneriler sayesinde podcast dinleyici sayısının da artmasını planlıyor. Günümüzde podcast yayıncılığıyla ilgilenen insan sayısı gayet fazla. Fakat şirket, bu sektörün daha da ilgi çekebileceğini düşünüyor. Bu yüzden de Spotify, insanların ilgisini çekecek yeni özellikler geliştirmeye devam edeceklerini belirtiyor.

Spotify, yaptığı açıklamada Podz tarafından kullanılan teknolojinin bu yıl sonuna doğru kendi platformlarına entegre edeceğini belirtti. Şirket, açıklamada kendi platformlarında yaklaşık 3 milyon tane podcast olduğunu açıkladı. Spotify, eğer keşfet teknolojisini podcastlerin çoğunluğunu kapsayacak şekilde entegre edebilirse kullanıcılarını oldukça memnun edecektir.

Sizce Spotify, podcastler için nasıl özellikler geliştirmeli? Şirket, geliştirdiği özellikler ile sizleri memnun etmeyi başarıyor mu? Apple Podcast ve Spotify arasındaki mücadelede hangi platformu daha önde görüyorsunuz? Sizler de görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.