OnePlus, Nord ile Bağımsız Bir Marka Yaratmayı Planlıyor

Çinli akıllı telefon üreticilerinden biri olan OnePlus, orta segmentteki varlığını daha da genişletiyor. OnePlus, Nord ile orta sınıf segmentinde büyümeyi planlıyor. Kaynaklara göre OnePlus tarafından orta sınıf piyasasında büyümek için belirlenen strateji Nord ile yeni bir marka yaratmak oluyor.

Normalde OnePlus yalnızca birinci sınıf cihazları satışı gerçekleştiriyordu. Bunların arasında geçtiğimiz senelerde oldukça sükse yapan OnePlus 9 Pro gibi modeller yer alıyor. Ancak şirket, Nord modelleri ile orta sınıf segmentinde bir başarı sağladı.

Piyasadaki en güncel modeller arasında Nord CE 2, Nord CE 2 Lite ve Nord 2T yer yer alıyordu. Şimdi ise Nord’un bağımsız bir marka ya da alt marka olarak dönüşmesi söz konusu. Dahası Nord’un bağımsız bir şirket olarak ele alınacağı belirtiliyor.

Kaynaklar ayrıca kendi benzersiz markasına, mağazalarına ve ekibine sahip olacağını da ekliyor. Böylece Nord telefonlarında OnePlus markası yer almayacak. Ancak Nord marka telefonlarından bahsederken “OnePlus’tan” ya da “OnePlus alt markası” gibi ifadesi yer alabilir.

OnePlus Orta Segment Varlığını Markalaşma ile Genişletiyor

2022 yılını yoğun bir lansman dönemi ile geçiren OnePlus, Nord serisinin genişlemesi ile dikkat çekmişti. Şimdi ise kaynaklar OnePlus Nord’un bağımsız bir marka olacağını ele alıyor. Bu markalaşma ile birlikte şirketin diğer Çinli üreticiler aynı seviyeye geleceği düşünceleri yer alıyor. Örnek vermek gerekirse bu seviye Realme ile Oppo, iQOO ile Vivo, POCO ile Xiaomi olarak ifade ediliyor.

Şimdiye kadarki markalaşmalar göze alındığında OnePlus Nord, tema rengi olarak açık mavi kullanabilir. Ayrıca Nord markasının çevrimdışı kanallara odaklanacağı ifadeler arasında yer alıyor. Yani yeni mekanlar, üçüncü taraf mağazalar ve diğer yetkili satıcılar ile ortaklıklar da söz konusu. Böylece güçlü bir çevrimdışı varlık oluşturmaya devam edecek.

Kaynaklara göre OnePlus Nord yalnızca akıllı telefonlar ile sınırlı kalmayacak. Akıllı telefonların yanı sıra TWS kulaklıklar, Bluetooth boyun bantları, akıllı saatleri ve benzeri diğer aksesuar ürünleri ile öne çıkacağı ifadeler arasında yer alıyor.

Tüm bu gelişmeler ile OnePlus’ın orta segmentteki varlığını genişleteceğine inanılıyor. Ancak bunun daha fazlası olduğunu düşünenler de mevcut. Fakat konu hakkında resmi bir bilgi bulunmadığı için fazla bir detay söz konusu değil. Bu nedenle resmi bilgileri beklememiz gerekiyor.

Siz OnePlus şirketinin Nord markası ile genişleme planları hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2022/07/05/oneplus-spin-off-nord-as-separate-brand/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.