OnePlus Nord CE 2 Lite Detayları Sızdırıldı!

OnePlus çıkardığı kaliteli telefonlar ile kullanıcılarını etkiliyor. Şirket, Nord ailesine bir yeni üye daha ekleyecek gibi gözüküyor. Serinin yeni üyesi hakkında bilgiler ise sızıntılar ile ortaya çıkıyor. OnePlus Nord CE 2 Lite detayları ve performans bilgileri araştırmacılar tarafından sızdırılıyor.

Cihaz ile geçen hafta yapılan testler sonunda gün yüzüne çıktı. Farklı kaynaklar sayesinde cihaz hakkında birçok bilgiye ulaşabiliyoruz. Sızdırılan bilgilerde GN2200 model numaralı bir cihaz bulunuyor. Bu model numarasına sahip olan cihazın ise Nord CE 2 Lite olma ihtimalinin çok yüksek olduğu tahminler arasında.

Nord CE 2 Lite Detayları

Ortaya çıkan bilgiler cihazın 5G’ye sahip olacağını gösteriyor. Ayrıca cihaz, Snapdragon çip seti ile çalışıyor gibi gözüküyor. Daha önce çıkan iki Nord modeli Dimensity çiplerini kullanmıştı. Her ne kadar üretici Qualcomm olarak belirlense de çip setinin modeli bilinmiyor. Fakat araştırmacılar, telefonun içinde ya Snapdragon 480+ ya da Snapdragon 695 olduğunu söylüyor.

Çipin tam olarak bilinememesinin sebebi, bahsettiğimiz iki setin de aynı kod ismi kullanması. Ancak Snapdragon 695’in daha iyi bir çip olduğunu ekleyelim. Çoğu araştırmacıya göre benchmark testlerinden gelen değerler, çip setinin Snapdragon 695 olma şansını artırıyor.

Kesin olmayan çip meselesi önümüzdeki dönemde daha da detaylı bilgiler ile açığa çıkacaktır. Buna karşın cihazın Android ile çalıştığını kesinlikle söyleyebiliriz. Ayrıca telefon 6 GB kapasiteli RAM’e sahip. OnePlus Nord CE 2 Lite hakkında sızdırılan detaylar burada bitmiyor.

TÜV Rheinland tarafından sağlanan sertifikalar sayesinde cihazın bataryası ile ilgili detaylar da açığa çıkıyor. Görünüşe göre cihaz 33W’lık hızlı şarj sunan 4,500 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Şarj cihazı ise 3A’de 5-11V arası bir şarj kapasitesi sunacak. Ayrıca bu batarya Nord CE 2 modeli ile aynı. Fakat ancak yarısı kadar şarj gücüne sahip.

OnePlus Nord CE 2 Sürpriz İşlemciyle Geliyor!

Başka bir kaynak ise bizlere telefonun kamerası hakkında bilgi veriyor. Ana kamera modülü 1/1.8” sensöre sahip. Ayrıca kamerada dijital görüntü sabitleme desteği bulunuyor. Gelen bilgilerde telefonun üç arka kameraya sahip olduğunu da görebiliyoruz. Selfie kamerasının ise 16MP değerinde bir lense sahip olacağı tahminler arasında.

Nord serilerinin ülkemizde de popüler olduğunu söylemek mümkün. Yeni gelecek olan telefonun ne zaman çıkacağı hakkında kesin bir bilgi yok. Fakat OnePlus Nord CE 2 Lite hakkında yayınlanan detaylara baktığımız zaman, cihazın çıkış tarihinin çok da uzak olmadığını tahmin etmek güç değil. Sizler bu telefon hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni Nord cihazını bekliyor musunuz?

Kaynak: https://www.gsmarena.com/oneplus_nord_ce_2_lite_leaks_reveal_snapdragon_695_chipset_64_mp_camera_and_33w_fast_charging-news-53588.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.