OnePlus Nord CE 2 Sürpriz İşlemciyle Geliyor!

Çin merkezli teknoloji şirketi OnePlus, yeni cihazlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yakın zamanda şirketin yeni telefon modeliyle kullanıcılarının karşısına çıkacağı biliniyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça OnePlus Nord CE 2 hakkındaki bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Birçok kişi şirketin, yeni telefon modelinde Snapdragon işlemci modellerinden birisini kullanacağı düşünüyordu.

Fakat OnePlus, işlemci tercihiyle herkesi şaşırttı diyebiliriz. Çünkü araştırmacılar tarafından ulaşılan yeni bilgilere göre cihazın işlemci kısmında Dimensity 900 mevcut. Bunun yanı sıra şirketin bu modelde 6 ve 12 GB RAM seçeneklerini kullanıcılarına sunması bekleniyor. Ayrıca şirket, RAM kısmında olduğu gibi dahili depolama alanında da kullanıcılarına seçenekler sunacak. Bu noktada kullanıcılar 128 ve 256 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle karşılaşacaklar.

İddialara göre OnePlus, tasarım anlamında büyük değişiklikler yapmayacak. Araştırmacılar, Nord CE 2 modelinin 6.4 inç büyüklüğünde 90 Hz AMOLED bir ekrana sahip olacağını söylüyorlar. Bunun yanı sıra çerçeve tasarımında büyük bir değişiklik beklenmiyor.

Telefonun batarya kısmında ise 4500 mAh kapasiteli bir pilin bizleri karşılayacağını söyleyebiliriz. OnePlus, batarya konusunda da kullanıcılarını memnun edecek gibi gözüküyor. Çünkü ulaşılan bilgiler doğruysa şirket, telefonda 65W hızlı şarj destekli bir batarya kullanmayı planlıyor.

OnePlus Nord CE 2 Kamerasıyla Ön Plana Çıkacak

Araştırmacılar, telefonun kamera özellikleriyle alakalı birkaç bilgiye ulaştılar. Edinilen bilgiler doğrultusunda cihazın arka kamerasında 64 MP bir ana kameranın mevcut olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra araştırmacılar, şirketin arka kamerada 8 MP ikinci ve 2 MP üçüncü kameraları kullanacağını söylüyorlar.

Telefonun ön kamera özellikleriyle alakalı şimdilik herhangi bir bilgi mevcut değil. Ancak kamera performansı, günümüzde insanların akıllı telefon almaya karar verdiklerinde dikkat ettikleri en önemli kriterlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Bundan dolayı OnePlus, ön kamerada da kullanıcılarını memnun edecek bir kamera kullanacaktır.

OnePlus Nord CE 2 Kamerasıyla Ön Plana Çıkacak

Bilindiği üzere OnePlus, Nord CE modelini 2021 Haziran ayında tanıtmıştı. Bundan dolayı birçok kişi, şirketin serinin yeni modelini de haziran ayında tanıtmasını bekliyor. Fakat araştırmacılar, edindikleri yeni bilgiler doğrultusunda şirketin Nord CE 2 modelini daha erken tanıtabileceğini söylüyorlar. Bunun yanı sıra edinilen bilgilere göre şirket, telefonu 315-370 Dolar fiyat aralığında satmayı planlıyor.

OnePlus cephesinden henüz telefonun tanıtım tarihi ve özellikleri hakkında net bir açıklama yapılmadı. Ancak tanıtım tarihi yaklaştıkça telefonun özellikleri hakkında bilgilere ulaşmaya devam edeceğimizi söyleyebiliriz.

Sizler OnePlus Nord CE 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce OnePlus, yeni telefon modeliyle adından söz ettirebilecek mi? Sizler de OnePlus Nord CE 2 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.