Motorola Moto X30 Pro AnTuTu Puanı ile Rekor Kırdı!

Motorola yakın bir zamanda Moto X30 Pro modelinin tanıtılacağını resmi olarak duyurmuştu. Şirket, telefonu kısa süre içinde piyasaya süreceğinin sinyallerini de vermişti. Şirket şimdi de Moto X30 Pro modelinin AnTuTu puanını açıkladı. Açıklamaya göre Motorola Moto X30 Pro, AnTuTu testinden 1.1 milyon üzerinde puan alarak rekor kırdı.

Motorola’nın yeni cihazı yüksek AnTuTu puanıyla gündemde yerini almış oldu. Üstelik Moto X30 Pro piyasaya çıktıktan sonra popülerliğini daha da artıracak gibi duruyor. Kullanıcıların bu AnTuTu puanını göz önüne alarak cihazı satın almaları da ihtimaller arasında yer alıyor.

Moto X30 Pro’dan Rekor AnTuTu Puanı!

Moto X30 Pro, piyasada olan bütün Android telefonlardan daha yüksek bir AnTuTu puanı alarak rakiplerinin önüne geçmiş oldu. Ayrıca X30 Pro, 1.113.135 puan alan Xiaomi 12S Pro’yu da geride bıraktı. Lenovo Çin’in Mobil Departmanı Genel Müdürü Chen Jin de bu konu hakkında açıklama yaptı.

Jin, yaklaşmakta olan Moto X30 Pro’un AnTuTu puanını Weibo üzerinden duyurdu. Ayrıca Jin paylaşımda Moto X30 Pro AnTuTu puanının oldukça yüksek olmasını özellikle vurguladı. Moto X30 Pro’nun puanının ise 1.114.761 olduğunu bildirdi. Üstelik Xiaomi 12S Pro’dan daha yüksek olduğunu da ekledi.

Motorola Moto X30 Pro AnTuTu Puan Rekoru Kırdı!
Motorola Moto X30 Pro AnTuTu Puan Rekoru Kırdı!

Bilindiği üzere Xiaomi 12S Pro, Snapdragon 8+ Gen 1 sistem üzeri çipe sahip. Aynı şekilde Moto X30 Pro da Snapdragon 8+ Gen 1 ile piyasaya çıkacak gibi gözüküyor. Günümüzdeki en güçlü çipler arasında yer alan bu iki modelin liderlik için yarışacağı da tahminler arasında.

Moto X30 Pro, şimdiye kadar çıkan bütün Android telefonlardan daha yüksek puan alarak büyük başarı gösterdi. Hatta telefon, yüksek performansa sahip oyun telefonlarından bile daha yüksek puan almış oldu. Moto X30 Pro’nun 200 megapiksel sensörü, 125W hızlı şarj özelliği ve 144 Hz yenileme hızının yanı sıra almış olduğu yüksek AnTuTu puanı, onu rakiplerinin üstüne taşımış oluyor.

Bu modele rakip olabilecek bir telefon ise önümüzdeki günlerde tanıtılabilir. Asus ROG Phone 6’nın 5 Temmuz tarihinde tanıtılacağı ile ilgili haberler gündemde. Moto X30 Pro, Xiaomi 12S Pro ve Asus ROG Phone 6 arasındaki mücadelenin kazananı ise merak konusu.

Peki sizler Motorola Moto X30 Pro’nun rekor AnTuTu puanı hakkında neler düşünüyorsunuz? Motorola Moto X30 Pro hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2022/07/04/motorola-moto-x30-pro-powered-by-snapdragon-8-gen-1-scores-over-1-1-million-antutu-points/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.