Motorola X30 Pro ile İlgili Detaylar Ortaya Çıkıyor!

Yakın zamanda çıkacağı tahmin edilen Motorola X30 Pro akıllı telefonunun tanıtımı gerçekleşti. Şirketin yeni telefonu Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Dahası 200 MP ana kamera sensörü ile donatılacağı belirtilen telefon, performansıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda X30 Pro, ekosistemde alışılmadık bir özelliği taşıyor. Motorola X30 Pro’nun kamera sisteminde üç farklı odak uzaklığı mevcut.

Motorola’nın X30 Pro’yu Çin dışındaki pazarlarda da piyasaya süreceği edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Öte yandan geçtiğimiz dönemde şirket, temmuz ayında piyasaya çıkacak telefonun 200 MP ana kameraya sahip olacağını duyurmuştu. X30 Pro’nun tanıtımında ise cihazın kamerasını vurgulayan üç farklı slogan yer aldı.

Motorla X30 Pro, Snapdragon 8+ Gen 1 İşlemci ve 200 MP Kamera ile Geliyor

Temmuzda piyasaya çıkacak akıllı telefonun 200 MP ana kameraya sahip olacağı neredeyse çok netti. Ancak şirket tarafından yayınlanan tanıtım ile birlikte bu durum kesinleşmiş oldu diyebiliriz. Cihaz, Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci ve 200 MP kamerası ile öne çıkıyor. Öte yandan bu işlemci ve ana kameraya sahip birden fazla akıllı telefonun tanıtılma ihtimali söz konusu.

Motorola X30 Pro’nun kamera sisteminde üç farklı odak uzaklığı yer alıyor. Telefonun ana kamerası 35 mm olarak belirtiliyor. Buna ek olarak 1.4 kat optik yakınlaştırma özellikli 50 mm telefoto kamera cihazda bulunuyor. Ayrıca 85 mm üçüncü bir uzun telefoto kamera da üründe yer alacak.

Mart ayında duyurusu gerçekleşen Motorola Frontier da piyasaya çıkması beklenen telefonlar arasındaydı. Ancak akıllı telefon dünyasında yeni bir tanıtım ile birlikte Motorola X30 Pro’nun modelinin geleceği duyuruldu. İki modelin aynı telefon olduğu da ifade ediliyor. Ortaya atılan iddialar arasında Frontier modelinin Çin pazarı dışındaki ülkelerde satışa çıkacağı söyleniyor.

Motorola Frontier da 8K video kaydı desteği ile 12,5 MP ya da 50 MP hareketsiz görüntü çıkışı sağlayan 200MP ISOCELL HP1 sensörü yer alıyor. Aynı zamanda telefonun 144Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç OLED ekrana sahip olacağı da düşünceler arasında. Ayrıca telefonda 60MP ön kamera da mevcut. Dahası cihazın 125W hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasiteli batarya ile geleceği söyleniyor. Performansıyla dikkat çekecek cihazın fiyat ayrıntıları henüz mevcut değil.

Sizler de Motorola X30 Pro hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/motorola_teases_x30_pros_triple_cameras_focal_lengths-news-54864.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.