Merakla Beklenen Dying Light 2 Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Dying Light 2 çıkış tarihi hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Oyun hakkında yeni bilgilerin sunulacağı yayının öncesinde tarihin sızdırıldığı iddiası konuşuluyor.

Bir süre önce, Dying Light 2 hakkında 9 saniyelik bir tanıtım videosu yayınlanmıştı. Ardından Techland, yayınlanan videoyu sildi. Videodaki atmosfer, oyuncuların beklentilerini arttırmış ve ilgi çekmişti. 2016 yılından beri gelişim sürecinde olan oyun için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Techland, oyun hakkında güncel haberler paylaşmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra oyunun çıkış tarihi hakkında bir sızıntı mevcut.

Sızdırılan habere göre Dying Light 2 oynamak için çok uzun süre beklememize gerek kalmayacak! Bugün Okami adında bir Twitter kullanıcısı, beklenen oyunla ilgili bir ekran görüntüsü yayınladı. İtalyan bir web sitesinden alınan ekran görüntüsüne göre oyun, 7 Aralık 2021 tarihinde çıkacak.

Ekran görüntüsünde yer alan sitenin güvenilir bir kaynak olduğu söylenemez. Dolayısıyla bu haberin ilk bakışta pek güven vermediğini söylemek gerek.

Ancak olaydan sonra oyun geliştiricisi Techland cephesinden bir açıklama gelmedi. Bu da haberin doğruluğu konusundaki umutları yeşertmeye yetiyor.

Techland, daha önce de oyunun çıkış tarihi konusunda değişiklik yapmıştı. Bundan dolayı gelişmelerin oyunun çıkış tarihini etkileyeceğini söylemek mümkün.

Yine de gelişmelere bakılırsa Techland yarattığı etkiden memnun gözüküyor. Oyuncular açısından gelen bilgiler her ne kadar kısıtlı olsa da tahminler oyunun oldukça kaliteli olacağı yönünde. Bu düşüncenin temelinde de oyunun uzun bir süredir yapım aşamasında olduğu gerçeği var.

Ancak, uzun süredir yapım aşamasında olması her zaman iyi bir sonuç vermeyebiliyor. Bunun en iyi örneği ise şüphesiz Cyberpunk 2077.

Dying-Light-2-Cikis-Tarihi
Görsel: Dying Light 2

Dying Light 2 İçin Önemli Bir Gün

Techland, bugün 22.00’da Twitch üzerinden bir canlı yayın etkinliği yapacak. Etkinliğin içeriği hakkında detaylı bilgi mevcut değil fakat çıkış tarihinin bugün açıklanması muhtemel.

Dying Light 2 çıkış tarihi bugün açıklanmazsa bile, önümüzde gerçekleşecek etkinlik ve lansmanlarda açıklanması bekleniyor. Elektronik eğlence fuarı adıyla bilinen E3’te her yıl çeşitli yayıncılar ve şirketler oyunlarının tanıtımını yapıyor.

Daha önce de E3’te oldukça yüksek bütçeli oyunların haberlerini görmüştük. Dolayısıyla oyun hakkında bugün olmasa bile E3’te daha fazla bilgi edineceğimizi söylemek mümkün.

Dying Light 2, beklenen ilgiyi karşılayacak mı? Bugünkü yayında çıkış tarihi açıklanır mı? Hep birlikte göreceğiz. Sizler de yorumlar kısmından tahminlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.