Dying Light 2’ye Ait Yeni Tanıtım Videosu Ortaya Çıktı!

Dying Light 2’ye ait yeni tanıtım videosu ortaya çıktı. Oyunun geliştiricileri Twitter üzerinden yeni bir görüntü paylaştı. Ardından bu video hesaptan silindi. Bu kısa görüntü oyuncuların merakını artırdı.

Techland tarafından geliştirilen aksiyon ve hayatta kalma oyunu olan Dying Light 2, 2016 yılından beri gelişim sürecinde. Uzun süredir oyun hakkında pek haber paylaşmayan Techland kısa süre önce sessizliğini bozmuştu.

Bu sessizliğin bozulmasının ardından oyunla ilgili detaylar da gelmeye başladı. Techland’ın açıklamalarına göre, harita ilk oyunda gördüğümüzden çok daha büyük olacak. Araçlar ile ateşli silahlar da Dying Light 2’de bulunmayacak.

Baş oyun tasarımcısı Tymon Smektala, oyunun atmosferine değinen açıklamalar yaptı. Medeniyetin tamamen yok edildiğini, hayatta kalan insanların ise silah üretebilecek bilgiye sahip olmadığını belirtti. Buna ek olarak yakın dövüş mekanizmasının ve parkurların aktif edileceği söz konusu.

Dying Light 2 resmi Twitter hesabından paylaşılan ve ardından silinen kısa tanıtım videosu, gün batımında üzerinde ‘’Save The City’’ yazan bir duvarla başlıyor.

Hava karardığında ise ‘’Are You Dying 2’’ yazısını görüyoruz. Atmosfer değişimine bakılırsa Dying Light 2, gece ve gündüz döngüsünün apayrı yaşanacağı bir oyun gibi gözüküyor.

https://twitter.com/DyingLightGame/status/1396148859206733829?s=20
Silinen Dying Light 2 videosu
https://www.youtube.com/watch?v=-D-ZiYK1vog

Tanıtım videosu her ne kadar 9 saniye olsa da tek bir zombi bile göstermeden huzursuzluk hissi uyandırmayı başarıyor. Duvarda gözüken her iki cümlenin de Dying Light hikayesiyle uyumlu olduğunu söylemek için daha erken.

Bununla birlikte yazının ilk oyunun hikayesiyle bağlı olmadığını söyleyebiliriz. Techland daha önce Dying Light 2’yi anlamak için ilk oyunu oynamanın gerekli olmadığını bildirmişti.

Yakın zamanda Techland “Dying Light 2: Stay Human” adını ticari haklarını eline aldı. Bu durumun yayınlanan tanıtım videosuyla bağlantısı olduğu hakkında varsayımlar da mevcut.

Durum ne olursa olsun, Dying Light 2 oldukça geniş bir yankı uyandıracak gibi gözüküyor.

Dying Light 2 Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun planlanan çıkış tarihi henüz belli değil fakat Techland oyun hakkında güzel gelişmelerin haberlerini vermeye devam ediyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşecek olan 2021 Yaz Oyun Festivali’nde Dying Light 2 için yeni haberlerin beklentisi sürüyor.

Techland Dying Light 2’yi 2021 senesi içinde yayınlayacağını kesin olarak duyurdu. Bununla birlikte oyun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve PC platformlarında yayınlanacak.

Siz Dying Light 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.