Life is Strange Remastered Collection için Erteleme Kararı

Life is Strange Remastered Collection erteleme kararı ile karşı karşıya. Peki alınan bu karar Life is Strange: True Colors oyununu etkileyecek mi?

Firma yaptığı açıklama ile Life Is Strange Remastered Collection için erteleme kararı verdi. Fakat bu karar Life is Strange True Colors oyununu etkilemeyecek.

Oyun, daha önceden de size bildirdiğimiz gibi 10 Eylül 2021 tarihinde çıkışını yapacak. Erteleme kararı ise sadece Remastered Collection için. Geliştiriciler başlangıçta, Remastered Collection için 30 Eylül tarihini oyunun çıkışı olarak açıkladı. Maalesef ki bu oyunu bekleyenler artık 2022 yılına kadar sabretmek zorunda.

Geliştirme ekibi Twitter’dan yaptığı açıklama doğrultusunda Life is Strange Remastered Colleciton’ın 2021’de değil 2022’nin başlarında çıkacağını doğruladı. Bu ertelemenin pandemiden kaynaklı olduğu söylediler.

Ayrıca Life is Strange True Colors ile Remastered Collection’ın piyasaya sürülme tarihleri arasına biraz zaman ekleyerek üzerlerindeki baskıyı azaltmak istediklerini belirttiler.

Tek Erteleme Life is Strange için Değil

Life is Strange: True Colors için henüz bir erteleme yok. Ayrıca 30 Eylül’de Life is Strange: Wavelegths’in devam DLC’sisini alacak. DLC paketi, Before the Storm “prequel’inden” bir karakter olan Steph Gingrich’i içerecek. DLC’ye dair yeni bir fragman bugün paylaşılacak. Muhtemelen akşam üstü saatlerinde YouTube’da yeni fragmanı görebileceğiz.

Stüdyolar pandeminin yarattığı zorlu geçişleri ve zorlukları aşmaya çalışıyorlar. Life is Strange kesinlikle COVID-19 ile ilgili gecikmeleri gören ilk oyun değil. Bu yılın başlarında Persona 5 Strikers ve Resident Evil Village gibi oyunlar da erteleme kararı almıştı. Bunun sebebi olarak yine COVID-19 işaret edildi.

Zaten oyunların eksik olarak erkenden çıkmasından çok eksiksiz bir şekilde daha ileri bir tarihte çıkması çok daha mantıklı görülüyor. Bu konudaki en iyi örnek Cyberpunk 2077 diyebiliriz. Çünkü oyun henüz çıkmadan önce büyük bir baskı altındaydı.

Daha sonrasında bu baskılardan kurtulmak için oyunu erkenden piyasaya sürmeye karar verdiler. Daha sonrasında da beklediğimiz gibi oyuncular tarafından tepki aldı. Çünkü oyunda çok fazla bug vardı.

Cyberpunk 2077 oyunundan sonra firmalar bu konuda daha dikkatli adım atmaya başladı. Çünkü oyunculardan gelecek olan olumsuz tepkiler ilerleyen dönemlerde satışları da olumsuz olarak etkileyecektir. Bu nedenle birkaç kez ertelemekten eskisi kadar korkmuyorlar. Bunun en yeni örneklerinden birisi de New World.

Bakalım Life is Strange Remastered Collection erteleme kararından sonra ne gibi tepkiler alacak, hep birlikte göreceğiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!