Amazon Games’in New World Oyunu Yine Ertelendi

Amazon Games Orange County’nin çıkması beklenen yeni oyunu New World bir kez daha ertelendi. Daha önce 31 Ağustos olarak belirlenen çıkış tarihi artık imkansız oldu.

Amazon Games’in New World oyununun geliştirme ekibi Twitter hesapları üzerinden bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre gecikmeden doğacak olan ekstra zaman ile oyundaki buglar düzeltilecek ve oyun daha stabil bir hale gelebilecek. Son gelen gecikme stüdyonun lansmandan önce düzeltmek istediği sorunları içeren, başarılı bir beta döneminden sonra geldi.

Amazon Games’in New World adındaki yeni MMORPG tarzındaki oyuna; PC’de ön sipariş veren herkes, kapalı beta sürüm olarak erişti. Bu süreçte oyuncular oyunu toplamda 16 milyon saat oynadı. Hatta bundan kaynaklı Twitch’te en çok izlenen oyunlardan birisi haline getirdi.

Steam’de ilk haftasında 200.000’den fazla eş zamanlı oyuncu ile oldukça iyi bir başlangıç da yaptı. Kapalı beta döneminin açılması ile birlikte Steam’in en çok satan oyunlarından birisi olmayı da başardı.

Ekran Kartlarının Baş Belası!

Amazon Games’in New World oyunu henüz bu kadar erkenden başarıya ulaşsa da maalesef oyun içerisinde bazı sorunlar mevcut. Birçok oyuncu temmuz ayının sonlarına doğru New World oyunun özellikle üst kalitedeki ekran kartlarını bozduğu iddia etti.

Özellikle EVGA RTX 3090 ekran kartları nasibini aldı. Aşırı ısınmalar mevcuttu. Hatta EVGA firması bundan kaynaklı bozulan ekran kartlarını değiştireceğini de açıkladı. Sadece fiziksel bir hasar olmaması gerekiyordu. Amazon Games’de bu olaydan sonra New World oyununa gelen bir güncellemeyle FPS’i sıkıştırarak menü ekranlarında ekran kartı yükünü azaltmaya başladı.

Şimdi ekran kartı sorunu çözülmüş olsa bile ekibin Twitter üzerinden açıkladığına göre oyun içerisinde bazı buglar mevcut. Bu bugların ortadan kaldırılması ve oyunun daha stabil olması için ekibin biraz daha zamana ihtiyacı olduğu kesin. Bu nedenle Amazon Games oyunun çıkış tarihini 28 Eylül 2021’e erteledi.

Aslında bu durum oyuncular açısından kabul edilebilir bir durum. Her ne kadar üçüncü erteleme olsa bile. Çünkü oyunun daha stabil bir şekilde karşılarına çıkması oyuncuları daha mutlu edecektir. Bu açıdan bakıldığı zaman Amazon Games yeni bir Cyberpunk 2077 etkisi yaratmayı istemeyecektir.

Umarız ilerleyen günlerde yeni bir erteleme söz konusu olmaz. Ve oyun “yeni” söz verildiği tarih olan 28 Eylül 2021’de oyuncuların karşısına çıkar.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!