LG TONE Free Serisi Yeni Özellikleri ile Karşımızda!

Kablosuz kulaklıklar için teknoloji devlerinin çözümleri birbiri ardına karşımızda. Son olarak ise LG TONE Free serisi yeni özelliklere kavuştu. Telefon piyasasından çekilen LG, diğer teknolojik cihazlara ağırlık veriyor.

Bu yeni nesilde 3 farklı model bulunmakta. LG bu modelleri FP9, FP8, FP5 olarak isimlendirmiş. Yeni nesil LG TONE Free kulaklıklarda LG oldukça farklı bir çalışmaya imza atıyor. Bu çalışmaya göre, bir ergonomik tasarım teknolojisi laboratuvarı ile işbirliği yaparak yüzlerce kişinin kulağını analiz ediyor.

Bu analiz sonuçları ise yeni kulaklıkların tasarımına doğrudan yön veriyor. Sonuçlara göre 4,4 mm daha kısa kulaklıklar üretiliyor. Ayrıca LG bu yeni tasarımına ARC Design ismini veriyor.

LG-TONE-Free-Serisi-Kulakliklar

Su geçirmezlik konusunda da IPX4 standardına sahip olan kulaklıkları ister spor esnasında ister yağmur esnasında rahatlıkla kullanmanız mümkün.

LG TONE Free serisinde Meridian Audio ismini verdiği bir uzamsal ses teknolojisine ilk defa yer verdi. Bu teknoloji serinin tüm kulaklıkları için standart olarak gelmekte. Meridian Audio teknolojisi aslında sizi tamamen saran bir müzik deneyimini mümkün hale getiriyor. Yani sesin sanki her yönden geldiğini hissetmenize dayanıyor.

Bir diğer önemli nokta ise mikrofon. Kulakların üzerinde dahili olarak 3 adet mikrofon yer almakta. Bu mikrofonlar sesinizi en net şekilde ortam gürültüsünü minimuma indirerek karşı tarafa iletebiliyor.

Ayrıca sağ kulaklığı ayrı bir mikrofon olarak kullanmanız mümkün. Örneğin, kütüphane gibi sessiz bir ortamda sağ kulaklığı ayrı bir mikrofon olarak elinize alarak kullanabilirsiniz.

Kulaklıklar aynı zamanda aktif gürültü engelleme özelliğine sahip. Bu sayede kulaklıklardan gelen ses yalnızca sizin için duyulabilir hale geliyor.

LG TONE Free Kulaklıkların Şaşırtan Yeniliği!

Bir diğer dikkat çeken yenilik ise UV-C ışınları ile dezenfeksiyon işlemi. Bu teknoloji daha önce benzerine rastlanmamış şekilde ilk kez bir kablosuz kulaklıkta karşımıza çıkıyor.

Bu teknoloji aslında kulak içi enfeksiyon olasılığını azaltmayı hedefliyor. Şarj kutusuna yerleştirilen UV-C ışın kaynakları ile birlikte %99,9 oranında bakteri ve virüslerin temizlenmesi sağlanıyor. Dezenfeksiyon işlemi siz kulaklığı şarja taktığınız andan itibaren otomatik olarak başlıyor. Ayrıca hem kablosuz hem de kablolu şarj esnasında çalışması mümkün.

Şarj konusunda ise USB-C girişi kullanılırken kulaklıkların şarj ve kullanım süreleri modellere göre değişkenlik göstermekte.

Son olarak önemli noktalardan biri ise sunulan kulaklık uygulaması. Uygulama sayesinde ekolayzır ayarlarını yapmanız, kaybolan kulaklığınızı bulmanız ya da oyun modu gibi özellikleri aktifleştirmeniz mümkün.

LG tarafından yapılan açıklamada kulaklıkların bu ay satışa sunulacağı belirtildi. Ancak ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı hakkında net bir bilgi bulunmamakta.

Kömür Siyahı, İnci Beyazı ve Altın renkte (FP8 ve FP9 modelleri için) gelecek olan yeni LG TONE Free kulaklıklar nasıl bir başarı elde edecek? Sizler LG’nin yeni kablosuz kulaklıkları hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.