LG, Hava Temizleyici Maskesine Mikrofon Ekledi!

Geçtiğimiz aylarda telefon piyasasından resmi olarak çekildiğini açıklayan LG, diğer ürünlere ağırlık vereceklerini belirtmişti. Bu ürünlerden birisi de PuriCare hava temizleyici maske oluyor. Şirket, bu maskenin geleceğinden umutlu gibi gözüküyor. Çünkü LG, hava temizleyici maskesine bir mikrofon ekliyor!

Covid-19 salgını ile hayatımızın değişmez bir parçası olma yolunda ilerleyen maskeler için teknoloji firmalarından çözümler de gecikmedi. Bu şirketlerden birisi de teknoloji denince akla ilk gelen markalardan LG.

Geçtiğimiz dönemde PuriCare hava temizleyici maskesiyle adından söz ettiren LG, maskenin yeni versiyonunu ciddi bir geliştirmeyle sunuyor. LG tarafından paylaşılan bir duyuru, yeni hava temizleyici maskenin bir mikrofon ile sunulacağını ifade ediyor.

Bilindiği üzere maske ile konuşmak bazen oldukça zorlayıcı olabiliyor. Özellikle LG’nin hava temizleyici maskesinin bu konuda pek de başarılı olmadığını belirtmek gerek. LG de bunun farkında olarak maskesine bir mikrofon eklemiş.

Cihazın dahili mikrofonları kullanıcın sesini dışarıya iletebiliyor. Maskenin üzerindeki hoparlörler sayesinde iletişim kurmak çok daha kolay bir hale geliyor. Ayrıca, LG tarafından geliştirilen bu teknoloji kullanıcının sesini otomatik olarak algılıyor. Sesi algıladığında da doğrudan hoparlöre iletiyor.

Geçtiğimiz sene tanıtılan maskede havayı temizlemekle görevli fanlar bulunuyordu. Filtreler aracılığıyla çalışan bu fanlar hakkında da bazı geliştirmeler söz konusu.

LG’nin ifade ettiğini göre yeni hava temizleyici maske, daha küçük fanlara ve motora sahip. Bu sayede maskenin ağırlığı da önemli ölçüde azalıyor.

lg-hava-temizleyici-maske-puricare
Geçtiğimiz sene tanıtılan LG PuriCare Hava Temizleyici Maske

LG, Maskeye Mikrofon Ekleyen İlk Şirket Değil!

LG’nin yeni hava temizleyici maskesi oldukça ilginç bir ürün olarak karşımıza çıksa da bu teknolojiyi ilk kullanan olmadıklarını belirtmek gerek. Daha önce Razer Project Hazel maske de mikrofon barındıran bir ürün olarak karşımıza çıkmıştı.

Yine de Razer’ın ürettiği ürünün sınırlı sayıda satılacak olması LG için bir avantaj oluyor. Önümüzdeki ay Tayland’da satışları başlayacak yeni mikrofonlu LG PuriCare hava temizleyici maskenin yavaş yavaş küresel olarak da yayılacağı ifade ediliyor.

Maskenin ağırlığı 94 gram olarak belirtiliyor. Standart bir yüz maskesine ait ağrılığın yaklaşık 3,5-10 gram arasında değiştiğini belirtelim. Ancak, bu maskenin özelliklerine rağmen 94 gramlık ağırlık oldukça başarılı gözüküyor.

Bunun haricinde cihazda yer alan 1000mAh bir batarya mevcut. USB bağlantısı ile yaklaşık iki saatte şarj olduğu ifade ediliyor. Tam şarj ile yaklaşık 8 saat kullanım ömrü sunduğu da belirtiliyor.

LG, bu maskenin COVID-19 virüsüne karşı bir koruma sağladığını iddia etmiyor. Her ne kadar hava temizleyici filtrelere sahip olsa da herhangi bilimsel bir bulgu maskenin güvenilirliğini desteklemiyor. Cihazın fiyatının önümüzdeki günlerde açığa çıkacağı tahmin ediliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.