Fortnite Among Us Modu: The Spy Within

fortnite-among-us-modu-the-spy-within
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Fortnite, yılbaşı sezonunun yaklaşmasıyla yeni bir oyun modu getireceği haberini veriyor. The Spy Within modu, Fortnite içinde Among Us ve benzeri oyunlar tarzında bir deneyim sunuyor. Bu oyun modunun kısa süreli bir erişime sahip olacağı da belirtiliyor.

Fortnite’ın LTM (Limited Time Mode) ismini verdiği sınırlı süreli mod serisinin en son ürünü The Spy Within, 15 Aralık tarihinden itibaren oyuncularla buluşuyor. Ayrıca oyuncuların bu etkinlik süresince çeşitli ekipmanlar da kazanabileceği ifade ediliyor.

The Spy Within – Fortnite Among Us Modu Nasıl Oynanıyor?

Oyunda Ajanlar (İng. Agents) ve Casuslar (İng. Spies) olmak üzere iki takım bulunuyor. 8 kişilik ajanlar ekibine karşı casusların sayısı 2 olarak açıklanıyor. Oyuncular, oyuna kimin hangi takımda olduğunu bilmeden başlıyor. Oyundaki tüm oyuncuların bilgileri gizleniyor.

Casus takımının oyunu kazanması için, kimliklerini ortaya çıkarmadan, ajanları etkisiz hale getirmesi gerekiyor. Ayrıca bunu, ajanların görevleri tamamlamasından önce yapmak zorunda oldukları belirtiliyor.

Ajanların oyunu kazanması için ise, kendilerine verilen görevleri tamamlamaları ve bu görevleri yaparak altın kazanmaları gerekiyor. Buna ek olarak aralarındaki casusların kimliğini deşifre etmeleri ve ortadan kaldırmaları da oyunu kazanmalarını sağlıyor.the-spy-within-among-us-fortnite
The Spy Within Challange Pack kapsamındaki etkinlik ürünleri

Tüm oyuncular, şüpheli bir oyuncu gördüklerinde ya da casusu bulduklarını düşündüklerinde toplantı düzenleyebiliyor. Toplantıda verilen oylar sonucunda seçilen oyuncu eleniyor. Ayrıca oyuncular oyun sırasında konuşamıyor. Sadece toplantı sırasında konuşma imkanı sunuluyor. Oyunda yer alan görüntülü konuşma özelliği sayesinde toplantıların daha da ilginç olacağı düşünülüyor.

Son günlerin en popüler çok oyunculu oyunu Among Us benzeri bir oyun modu geliştiren Fortnite’ın tekrar gündeme gelme çabası içinde olduğu anlaşılıyor. Bu kısa süreli modun, oyuna gelen ilgiyi tekrar artıracağı düşünülüyor. Ancak böyle bir hamle ile oyun geliştiricilerinin, Fortnite’ın güncel durumundan memnun olup olmadığı sorusu akıllara geliyor.

Among Us’ın yok sayılacak ücretinin yanında daha da uygun fiyatlı (bedava) olan Fortnite’ın tercih edilip edilmeyeceği merak konusu oluyor. Eğer mod yeterli ilgiyi üstüne çekebilirse The Spy Within’in önümüzdeki zamanlarda kalıcı bir mod olarak geri dönmesi muhtemel. Öte yandan 3 boyutlu bir Among Us benzeri oyun deneyimi ilgi çekici olabilir. Daha önce örnekleri de olan bu türe yeni bir ürün sağlamak oyuncular tarafından hoş karşılanacak gibi görünüyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Yüzen Çiftlik

Yüzen Çiftlik Geleceğin Dünyasını Kurtarabilir mi?

İklim değişikliği, maalesef ki kıyılarımızı daraltıyor ve sürdürülebilir olmayan çiftlik uygulamaları toprağımızı tüketiyor. Nüfusun hızla arttığı ve tarım arazilerinin azaldığı bu dünyada

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın