Epic Games İndirim Önerileri – 2021

Her hafta ücretsiz oyunlar dağıtarak oyunculara kendisini sevdiren Epic Games, sene içerisinde yaptığı indirimlerle de oyunseverleri mutlu ediyor. Epic Games, yılın sonuna yaklaşırken Muhteşem Cuma indirimleri ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Platform tarafından yapılan indirim oranları oyunlara göre değişiyor. Fakat bazıları var ki oldukça dikkat çekiyor. Biz de bu içeriğimizde Epic Games indirim günleri içerisinde sepetinize ekleyebileceğiniz oyunları derledik.

Epic Games indirim oranları %10 ile %95 arasında değişiyor. Bunların içerisinde AAA olarak geçen üst kalitedeki oyunlar da yer alıyor. Hatta 2021 yılında piyasaya sürülen oyunları bile bulabilirsiniz. Eğer şimdi hazırsanız Epic Games indirim önerileri listemize başlayalım.

Back 4 Blood

Back 4 Blood 2021 yılı içerisinde piyasaya çıkan zombi temalı oyunlardan birisi. Hatta kendisi Left 4 Dead 3 olarak anılıyor. Çünkü oyunu aynı ekip yaptı ve Left 4 Dead serisini andıran bir yapıda ilerliyor. Epic Games %30 indirim uygulayarak oyunun fiyatını 249 TL’den 174,30 TL’ye indirmiş.

Oyunun grafikleri son derece güzel. Hatta müzikleri de oldukça etkileyici. Fakat oyunun en güzel özelliklerinden birisi oyunda eğer ki ölürseniz yeniden doğduğunuzda her şeyin farklı olması. Yani aslında ezberleyerek gidemiyorsunuz. Her defasında farklı bir senaryo sizi bekliyor. Bu arada sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz Back 4 Blood: Zombilerle Mücadale isimli inceleme içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Cyberpunk 2077

Geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya çıkan ve hala daha ortalıkta hakkında çok fazla haber çıkan Cyberpunk 2077 de indirimler içerisinde yararlanabileceğiniz oyunlardan birisi. Önce piyasaya çıkması için çok baskı yapıldı, daha sonra oyunda bulunan bug’lardan dolayı çıkmasa daha iyi olurmuş denildi. Fakat Cyberpunk cephesi boş durmadı ve sürekli güncelleme yayınlayarak oyunu daha iyi hale getirmeye çalıştı.

İlk çıktığı zamanlara göre çok daha oynanabilir bir durumda olan Cyberpunk 2077’yi yakın zamanda oynamayı düşünmüyorsanız bile düşük fiyattayken alıp kenarda tutmak isteyebilirsiniz. Oyuna gelecek diğer güncellemeler ile oyun daha da keyifli bir hale gelecektir.

Epic Games bu oyuna %50 oranında bir indirim uygulamış ve fiyatı 249 TL’den 124,50 TL’ye inmiş. Bu fırsattan yararlanmak isteyebilirsiniz.

Red Dead Redemption 2

Oyunu bilmeyen kaldı mı bilmiyoruz ama kısaca bahsetmek iyi olur diye düşündük. Oyunun hikayesi 1800’lü yılların sonlarında Amerika’da geçiyor. Arthur Morgan adındaki karakterimiz dahil olduğu çete ile soygunlar yapıyor. Aynı zamanda çete liderinin de sağ kolu. Fakat yaptıkları son soygunda işler biraz ters gidiyor ve çete yavaştan bölünmeye başlıyor. İşte asıl hikaye de bundan sonra başlıyor. İçinde bulunmadığımız aksiyon yok.

Oyunun en iyi yanlarından birisi grafiklerinin çok kaliteli olması. Zaten En İyi Grafikli Oyunlar listesi içerisinde de kendisine yer vermiştik. Red Dead Redemption 2 Epic Games’in indirimli oyunlar listesinde yer alıyor.

Oyuna %50 oranında indirim yapılmış. Normalde 299 TL fiyat etiketine sahip olan bu güzel oyun indirimle beraber 149,50 TL’ye geliyor. Eğer ki cüzdanınız izin veriyorsa ve daha önce oynama şansınız olmadıysa bu fırsatı kaçırmamalısınız.

Days Gone

2021 yılı içerisinde çıkan bir diğer zombi temalı oyun Days Gone. PlayStation oyuncuları bu oyunu daha önce tecrübe ettiler. Fakat Sony sonunda PC oyuncularını da düşünerek bu sene oyuncular için yayınladı. Oyun aslında diğer zombi oyunları gibi ilk olarak bize hayatta kalmamız gerektiğini söylüyor. Nitekim bunun için de savaşıyoruz. Hem hayatta kalmaya çalışıyoruz hem de bize verilen görevleri yapmaya çalışıyoruz.

Hikaye açısından baktığımızda ise vasat olmayan, ilgi çekici bir hikayeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Zaten ekrana gelen ilk sinematik sahne o anda bize güzel bir senaryonun geleceğinin sinyallerini veriyor. Görsellik konusunda da son derece tatmin edici.

Bu sürükleyici ve güzel hikayeli oyunu satın almak isterseniz şu anda %40 indirimde. Yani 279 TL’den 167,40 TL’ye iniyor. Oyun hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz Days Gone PC Sürümü İncelemesi içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Mafia: Definitive Edition

Mafia oyunu ilk çıktığı dönemlerde özellikle ülkemizde büyük ilgi görmüştü. Bugün bile hala daha birçok oyuncu oynadıkları en iyi oyunlar listesi içerisine mutlaka Mafia oyununu koyar. Bu ilgi dünya çapında olunca 2K Games daha fazla sessiz kalmadı ve Definitive Edition versiyonunu yayınladı. Bu sayede oyuncular eskiden oynadıkları oyunun aynısını bu sefer gelişmiş grafikler ile oynayabiliyor.

1930’lu yıllarda bir taksi şoförü olarak çalışan karakterimiz bir gece aracının başında beklerken iki mafya elemanının kendisine silah doğrultması sonucunda kendisini bir dizi kovalamacanın içerisinde buluyor. Bu mafya elemanlarının kaçmalarına yardım ettikten kısa bir süre sonra da kendisini bizzat organizasyonun içerisinde buluyor. Üstelik ona verilen görevleri o kadar iyi yerine getiriyor ki bir anda kendimizi mafya babasının sağ kolu olarak buluyoruz.

Sürükleyici hikayesi, güzel grafikleri ile oynarken sizi içerisine çekiyor. Eğer ki Mafia oyununun ilk jenerasyonundan geliyorsanız hikayeden kopmadan, daha iyi grafiklerle gayet memnun kalabilirsiniz. Fakat oyunu ilk kez oynayacak olanlar da üzülmesin, sizleri de harika bir oyun tecrübesi bekliyor.

Şu anda Epic Games İndirim günleri kapsamında %50 indirime girdi ve 259 TL’den 129,50 TL’ye indi. Ayrıca Mafia II ve Mafia III oyunlarının Definitive Edition oyunları da %67 oranında indirim aldı ve bu oyunların her biri 16,17 TL’ye indi. Onları da satın almak isteyebilirsiniz.

World War Z: Aftermath

2021 yılında çıkan bir zombi temalı oyun da World War Z: Aftermath oluyor. World War Z filmini izleyenler ya da ilk oyununu oynayanlar hikayesini bilir. Dünyada bir salgın ortaya çıkıyor ve bu salgın nedeniyle insanlar zombi haline geliyor.

Bir grup insan da hem bu zombilere karşı hayatta kalmaya çalışıyor hem de var olan düzeni değiştirip geliştirmeye çalışıyor. Bu oyundaki zombiler, The Walking Dead dizisinden bildiğiniz zombiler gibi yavaş yavaş yürümüyor. Tam tersine oldukça hızlı hareket ediyorlar.

Serinin diğer oyunu Aftermath ise amacımız Vatikan şehrini geri almak ve Rusya’nın Kamçatka yarımadasında hayatta kalanlarla güçlerimizi birleştirmek. Oyunda aksiyon hiç eksik olmuyor. Sürekli savaşmak zorundasınız. Aslında stres atmak için çok uygun bir oyun.

Normalde de çok pahalı bir oyun değil. 69 TL’den satılıyor. Fakat %25 indirime uğramış ve fiyatı 51,75 TL’ye düşmüş. Bu arada zombili oyunları seviyorsanız. En İyi Zombi Oyunları içeriğimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Borderlands 3

https://www.youtube.com/watch?v=d9Gu1PspA3Y

Oyun dünyasının en iyi oyunlarından birisi olarak gösterilen Borderlands 2 oyunundan sonra sonunda Borderlands 3 de piyasadaki yerini aldı. Bir çizgi roman dergisinden çıkmışçasına görüntülere sahip olan oyun bir çeşit rol yapma oyunu. Oyunun amacı basit: Ateş edelim, adam vuralım, yağma yapalım!

Oyunu hiç oynamayanlar genelde grafiklere bakarak “Bu ne ya?” diyebilir. Fakat oyun aşırı derecede sürükleyici. Hem de bu tarz grafikler oyuna farklı bir hava katıyor. 2019 yılının sonunda çıkması rağmen hala daha aktif olarak oynayabileceğiniz bir oyun.

Normal şartlarda 309 TL gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip. Fakat tam %75 indirime uğramış ve 77,25 TL’ye kadar inmiş. Eğer ki bu oyunu kütüphanenize eklemek isterseniz sakın geç kalmayın. Bugünlerde oyun dünyasında böyle indirimleri görmek gerçekten çok hoş.

Assassin’s Creed Valhalla

Geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya çıkan Assassin’s Creed Valhalla yeni dönem AC serisinin son oyunu. Oyunda Eivor adındaki karakterimiz Sigurd adındaki arkadaşı ile kuzeyin soğuk diyarlarından sıkılıp daha farklı yerlere yelken açmaya karar veriyor. İngiliz topraklarına doğru açılan yelkenler de bizlere yepyeni maceraların kapısını aralıyor.

Bu zamana kadar piyasaya çıkan en farklı Assassin’s Creed oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda gizli bir şekilde ilerlemek çok mümkün olmuyor. Çünkü Vikingler daha çok savaş baltalarını çekip resmen “Biz geliyoruz!” dercesine bağırarak akınlar düzenliyor.

Oyun Ubisoft tarafından çıktığı için tahmin edebilirsiniz ki muazzam manzaralar sizi bekliyor. Hem hikayesi, hem bahsettiğimiz bu manzaralar hem de oynanışı oldukça keyif verici. Normal şartlarda 269 TL’ye satılan bu oyuna %50 indirim ile beraber 134,50 TL’den sahip olabilirsiniz.

BIOMUTANT

Dünyada bir salgın var ve artık yok olma noktasına kadar gelinmiş. Yaşam Ağacı’nın kökleri ölüm saçıyor. Var olan son kabileler de bölünmeye başlamış. Her şeyin bu kadar kötü gitti bir yerde dünyanın kaderi resmen bizim ellerimizde. Ya dünyayı kurtaracağız ya da daha da kötüye hatta yok olup gitmesine göz yumacağız.

İşte böyle bir ortamda bir mutant olarak yeri geldiğinde silahlarımızı yeri geldiğinde mutant yeteneklerimizi yeri geldiğinde de yumruklarımızı kullanarak Kung-Fu yeteneklerimizi konuşturacağız. Bu zamana kadar oynadığınız bir çok oyundan farklı olarak ilerleyen BIOMUTANT oyunu son derece eğlenceli oyunlardan birisi.

Bu farklı rol yapma ve aksiyon türündeki oyunun fiyatı 299 TL’den %50 indirim ile birlikte 149,50 TL’ye inmiş. Eğer oynadığınız oyunlarda biraz değişiklik arıyorsanız bu oyunu sepetinize ekleyebilirsiniz.

MotoGP 21

Araba yarışları güzel ama bir de motor yarışlarını denemenizi tavsiye ederiz. MotoGP 21 oyunu size son derece gerçekçi grafikleri ile motor dünyasındaki yarışları tecrübe etmenizi sağlayacak. Yarış içerisindeki hızı, aksiyonu ve heyecanı iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

MotoGP 21 oyunu içerisinde Moto3, Moto2 ve MotoGP sezonlarını bulabilirsiniz. Biliyorsunuz ki F1 2021’de de buna benzer bir durum var. Alt liglerden üstlere tırmanmak oldukça eğlenceli oluyor. Yine F1 2021’de olduğu gibi isterseniz var olan bir takım ile isterseniz kendi takımınız ile yarışlara katılabiliyorsunuz. Bu özgürlüğü sunmuş olmaları gayet güzel.

Eğer ki hız yapmak istiyorsanız bunu en güvenli şekilde MotoGP 21 oyunu ile yapabilirsiniz. 77 TL fiyat etiketine sahip olan oyun Epic Games indirim günleri sayesinde %50 indirim alarak 38,50 TL’den satılıyor. Denemenizi tavsiye ederiz.

Cities: Skylines

Daha az aksiyonlu oyunlar istiyorsanız şehir kurma oyunlarını size tavsiye edebiliriz. Fakat bunları da küçümsemeyin sakın. Kendi içerisinde ayrı bir heyecanı var. İşte bu tarz oyunların şu anda belki de en iyisi olan Cities: Skyline oyunu da Epic Games tarafından indirim alan oyunlardan birisi.

Oyun aslında yeni bir oyun değil. 2015 yılında piyasaya çıktı. Fakat hala daha aktif olarak oynanabiliyor. Oyunda amacınız sıfırdan bir şehir inşa etmek ve yönetmek. Fakat kolay olduğunu düşünmeyin. Şehrin kanalizasyonundan tutun da elektrik direklerine kadar tek tek ilgilenmek zorundasınız. Yani bu tarz oyunlar dışarıdan bakınca genelde kolay olur fakat oynarken çok uğraştırır.

Epic Games daha önceden Cities: Skylines oyununu ücretsiz olarak kullanıcılarına dağıtmıştı. Eğer ki o dönemde bunu kaçırdıysanız üzülmeyin çünkü %75 oranında indirim uygulamış. 49 TL fiyat etiketine sahip olan oyun şu anda 12,25 TL’den satılıyor. Bu arada şehir kurma oyunlarından bahsetmişken es geçmek olmaz, En İyi Şehir Kurma Oyunları içeriğimizi okumanızı da öneriyoruz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!