En İyi Samsung Telefonu – 2023

Teknoloji dünyasının devlerinden Samsung, piyasaya sürdüğü benzersiz telefonlar ile dikkat çekiyor. Ancak birçok kullanıcı Samsung markasının en iyi telefonu hakkında bilgi sahibi değil. Bu nedenle sizlere en iyi Samsung telefonlardan oluşan bir liste hazırlamaya karar verdik.

Bu listede yer alan cihazlar, Samsung tarafından piyasaya sürülmüş olan en güncel ve en başarılı cihazlar olması yönünden dikkat çekiyor. Listede yer alan telefonlardan bazıları katlanabilir bazıları ise standart ekran tipinde cihazlar oluyor. Ayrıca fiyat performans açısından en iyi Samsung telefonu da listede yer alıyor. Lafı daha da uzatmadan en iyi Samsung telefonlarına bakalım.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra

En iyi Samsung akıllı telefon modelleri listemizin ilk sırasında Samsung Galaxy S23 Ultra yer alıyor. Teknoloji devi Samsung, Galaxy serisinin S23 modellerini 2023 yılında tanıttı. Şirket, her sene olduğu gibi serinin en güçlü modelini Galaxy S23 Ultra ile kullanıcılarıyla buluşturdu.

Samsung, Galaxy S23 serisinin modellerinde tasarım konusunda çok fazla değişiklik yapmayı tercih etmedi. Bu doğrultuda serinin modelleri, Galaxy S22 serisinin modelleri ile oldukça benzer tasarımlara sahip. Samsung Galaxy S23 Ultra da sade fakat şık duran bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıktı. Cihazda 6.8 inç büyüklüğünde bir ekran yer alıyor. AMOLED ekran teknolojisine sahip olan ekran, QHD+ ekran çözünürlüğüyle performans gösteriyor.

Cihazın işlemci kısmına Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 bizleri karşılıyor. Samsung, yeni nesil bu işlemcinin performanısını 8 ve 12 GB RAM seçenekleriyle destekledi. Cihazın 8 GB RAM’e sahip seçeneğinde 256 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Bunun yanı sıra 12 GB RAM’li seçeneği ise kullanıcılarına 512 GB ve 1 TB dahili depolama alanı seçenekleri sağlıyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200 MP çözünürlüğünde bir ana kameraya sahip. Bunun yanı sıra cihazda 12 MP ikinci, 10 MP üçüncü ve dördüncü kameralar yer alıyor. Cihazın ön kamerasında ise 12 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut. Güçlü donanımıyla dikkat çeken Samsung Galaxy S23 Ultra, gücünü ise 45W hızlı şarj destekli 5000 mAh kapasiteli bir bataryadan alıyor.

Samsung Galaxy Z Fold5

Samsung Galaxy Z Fold 5

Teknoloji devi Samsung, katlanabilir telefon konusunda öncü markalardan birisidir. Şirket, bir süredir katlanabilir telefon sektöründe ürettiği çeşitli modellerle kullanıcılarına hizmet veriyor. Samsung Galaxy Z Fold5 de şirketin bugüne kadar tanıttığı en başarılı katlanabilir telefon modeli olarak en iyi Samsung telefonu modelleri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

6.2 inç büyüklüğünde bir ana ekrana sahip olan cihazda aynı zamanda 7.6 inç büyüklüğünde ikinci ekran yer alıyor. Ana ekran, 904×2316 çözünürlüğünde HD+ görüntü kalitesine sahip. Bunun yanı sıra ikinci ekran ise 1812×2179 çözünürlüğünde performans göstermektedir. Corning Gorilla Glass Victus 2 ile korunan Samsung Galaxy Z Fold5, ekran konusunda kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Cihazın işlemci kısmında Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yer alıyor. Bunun yanı sıra Samsung, yeni nesil güçlü işlemcinin performansını 12 GB RAM ile destekliyor. Dahili depolama alanı noktasında Samsung, kullanıcılarına 256, 512 GB ve 1 TB seçeneklerini sağlıyor. Cihaz, gücünü ise 4400 mAh kapasiteli 25W hızlı şarj destekli bir bataryadan almaktadır.

Cihazda 50 MP çözünürlüğünde bir ana kamera mevcut. Bunun yanı sıra Samsung, bu modelde 12 MP ikinci ve 10 MP üçüncü kameraları kullandı. Telefonun ön kamerasında da 2 tane kamera yer alıyor. Ana ön kamera 10 MP, ikinci ön kamera ise 4 MP çözünürlüğündedir.

Samsung Galaxy S22 Ultra

samsung-galaxy-s22-ultra en iyi samsung telefon

En iyi Samsung telefonu listemizde sırada yer alan cihaz Samsung Galaxy S22 Ultra oluyor. Şirketin 2022 yılında tanıttığı ürünleri arasında yer alan Samsung Galaxy S22 Ultra, gelişmiş donanımı ile kullanıcılarını memnun ediyor. Cihazın özelliklerinin son derece başarılı olduğunu söylemek mümkün.

Samsung, Galaxy S22 Ultra modelinden 6.8 inç boyutunda Dinamik AMOLED bir ekran kullanmayı tercih ediyor. 1440 x 3088 piksel QHD+ çözünürlüğe sahip bu ekran aynı zamanda 120Hz ekran yenileme hızı ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ayrıca 500 PPI piksel yoğunluğu da ekran özellikleri arasında yer alıyor. HDR 10+ ve AoD desteği de üründe mevcut.

Cihazın donanım parçaları da ekran gibi oldukça kuvvetli gözüküyor. Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 1, cihazın ana gücünü veren çip seti oluyor. 3.0 GHz hızındaki işlemcisi ile 4nm teknolojisiyle üretilen bu çip setine en az 8 GB RAM destek veriyor. 16 GB’a kadar yükselen RAM değerinin yanı sıra 1 TB’a kadar depolama desteği de cihazda mevcut. Samsung alternatif çip seti olarak ise Exynos 2200 sağlıyor.

Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda 108 MP çözünürlüğe sahip bir ana kamera karşımıza çıkıyor. 8K 24 FPS çekim yapmaya olanak sağlayan kamerada ağır çekim modu da yer alıyor. Aynı zamanda RAW kayıt desteği ve pek çok kamera kontrolü kullanıcılara sunuluyor.

Ana kameranın haricinde üç adet daha kamera cihazda yer alıyor. 12 MP ekstra geniş açı kamerası ve 10 MP iki adet telefoto kamera da üründe mevcut. Ön kameranın ise 40 MP çözünürlüğe sahip olduğu ifade ediliyor. 4K 60 FPS kayıt imkanı da sunduğunu belirtelim.

Telefonun pil özelliklerine baktığımızda ise 5000 mAh kapasiteli bir batarya karşımıza çıkıyor. Bu batarya ile 20 saate kadar kullanım ömrü sunduğu ifade ediliyor. Aynı zamanda 45W kablolu hızlı şarj ve 15W kablosuz hızlı şarj desteği de cihazda yer alıyor. Özellikleri saymakla bitmeyen cihazda Dolby Atmos, S Pen, IPX8 ve IPX6, eSIM ve daha birçok unsur yer alıyor. Piyasadaki en iyi cihazlar arasında yer alan Samsung Galaxy S22 Ultra modeli, telefon arayan kişiler için şüphesiz başarılı bir tercih olarak dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy S23 Plus

Samsung Galaxy S23 Plus

Galaxy serisinin en yeni üyelerinden birisi olan Galaxy S23 Plus, sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Samsung telefonları listemizdeki telefonlardan birisidir. Güncel donanımlarla donatılan cihaz, donanımından tasarımına kadar birçok özelliğiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarmaktadır.

6.6 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan cihaz, 1080×2340 FHD+ çözünürlükte performans sağlamaktadır. Bunun yanı sıra cihazın ekran yenileme hızı, 120 Hz olarak karşımıza çıkıyor. Samsung, cihazın ekran dayanıklılığnı ise Corning Gorilla Glass Victus 2 ile sağladı. Böylece şirket, ekran konusunda Galaxy S23+ kullanıcılarını memnun etmeyi başardı.

Cihazın işlemci kısmında Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yer alıyor. Samsung, RAM kısmında ise 8 GB RAM ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Ayrıca cihazın dahili depolama alanı seçenekleri 256 ve 512 GB olarak karşımıza çıkıyor. Samsung, cihazın güçlü donanımları için gerekli olan enerjiyi 45W hızlı şarj destekli 4700 mAh kapasiteli bir batarya ile karşılıyor.

Samsung Galaxy S23 Plus, 50 MP bir ana kameraya sahip. Bunun yanı sıra cihazda 12 MP ikinci ve 10 MP üçüncü kameralar mevcut. Cihazın ön kamera kısmında ise 12 MP çözünürlüğüne bir kamera bizleri karşılıyor. Böylece Samsung, cihazın kamerası konusunda da fazlasıyla iddialı.

Samsung Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold4

Listemize son zamanların bir diğer popüler Samsung telefon modellerinden birisi olan Galaxy Z Fold 4 ile devam ediyoruz. Samsung, telefon sektöründe yenilikçi adımlar atmaya çalışıyor. Bunun sonucunda da geçmiş senelerde bir başka katlanabilir telefon modeli olan Galaxy Z Fold 4, kullanıcılarıyla buluştu. Telefon, ilginç tasarımının yanı sıra güçlü donanımıyla da kendisinden söz ettirmeyi başarıyor.

Telefonda 6.2 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran mevcut. Ekran, FHD+ çözünürlük seviyesiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ancak bu cihazın en önemli özelliği kesinlikle bu ekran değil. Çünkü çift ekranlı katlanabilir bir model olan Samsung Galaxy Z Fold 4, 7.6 inç boyutunda bir ekran ile de kullanıma uygun.

Samsung, çoğu üst düzey telefon modelinde olduğu gibi bu modelde de en yeni Snapdragon çip seti olan Snapdragon 8 Gen 1+ kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra cihazda 12 GB RAM mevcut. Ayrıca Samsung, kullanıcılarına dahili depolama alanı kısmında 256 GB, 512 GB ve 1 TB seçeneklerini sunuyor. Günümüzde 32, 64 ve hatta 128 GB depolama alanlarının yetersiz geldiğini düşünürsek bu dahili depolama alanı seçenekleri kullanıcıları memnun edecektir.

Güçlü bir işlemci ve yeterli RAM kapasitesine sahip olan telefonun batarya kısmında 4400 mAh bir batarya mevcut. Samsung tarafından tercih edilen bataryada 25 W hızlı şarj desteği var. Bunun yanı sıra batarya, kablosuz şarjda 15W hızlı şarjı destekliyor.

Bazı kullanıcılar, cihazın bataryasını yetersiz buluyorlar. Samsung, telefonun donanımına göre yeterli olabilecek bir batarya tercihinde bulunmuş diyebiliriz. Özellikle bir önceki nesilde olduğu gibi güçlü bir batarya performansına sahip olduğunu görmek mümkün.

Günümüzde bir telefonun donanımı kadar kamerası da önemli olmaya başladı. Samsung, Galaxy Z Fold 4 modelinde 50 MP ana kameraya ek olarak 12 MP ikinci kamera ve 10 MP üçüncü kamera kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra telefonun ön kamera kısmında ise 10 MP ve 4 MP çözünürlüğünde iki kamera mevcut. Galaxy Z Fold 4 şüphesiz Samsung’un ürettiği katlanabilir telefonlar arasında en gelişmiş kameraya sahip modellerden birisidir.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra

Listemize Samsung Galaxy S21 Ultra ile devam ediyoruz. Samsung’un Galaxy S serisi, en popüler telefon serilerinin başında geliyor diyebiliriz. Birçok akıllı telefon kullanıcısı, bu seriyi yakından tanıyordur. Samsung, Galaxy S serisine yeni üyeler kazandırmaya devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz dönemde Galaxy S21 serisi ile hayranlarının karşısına çıktı. Serinin en güçlü modellerinden olan Galaxy S21 Ultra ise en çok dikkat çeken model oldu diyebiliriz.

Galaxy S21 Ultra, 6.8 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekrana sahip. 20:9 ekran oranına sahip olan telefon, ekran performansıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra telefonun işlemci kısmında Exynos 2100 yer alıyor. Cihazda yer alan 12 GB RAM, cihazın güçlü işlemcisini performans anlamında destekliyor. Ayrıca Samsung, kullanıcılarına bu modelin 16 GB RAM’e sahip olan seçeneğini de sunuyor.

Samsung, dahili depolama alanı kısmında 128, 256 ve 512 GB depolama alanları kullanmayı tercih etti. Depolama alanlarının geniş olması, S21 Ultra kullanıcılarının telefonu uzun süreli kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra Samsung, geniş depolama alanları kullanarak kullanıcılarının depolama alanı sıkıntısı yaşamamalarını da sağlamış oluyor.

Telefonda 108 MP ana kamera yer alıyor. Bunun yanı sıra Samsung, bu modelde 12 MP ikinci ve 10 MP çözünürlüğünde üçüncü ve dördüncü arka kameralar kullanmayı da tercih etti. Telefonun ön kamera kısmında ise 40 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut.

Güçlü donanımı ve kamerasıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Samsung, batarya kısmında da başarılı bir iş çıkartmayı başardı. Şirket, bu modelde 5000 mAh kapasiteli bir batarya kullandı. Bu batarya, 25 W hızlı şarj desteği ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Neredeyse her anlamda kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Galaxy S21 Ultra, Samsung’un en başarılı telefon modelleri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Samsung Galaxy S22 Plus

Samsung Galaxy S22 Plus en iyi samsung telefon

En iyi Samsung telefon listemize Galaxy S22 serisinden bir başka cihaz ile devam ediyoruz. Samsung Galaxy S22 Plus, listemizdeki en güçlü cihazlar arasında yer alıyor. Genel olarak son derece başarılı bir donanıma sahip olduğunu söylemek de mümkün.

Samsung Galaxy S22 Plus, 6.6 inç boyutunda Dinamik AMOLED bir ekrana sahip. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip bu ekranda 120 Hz ekran yenileme hızı da mevcut. Ayrıca 393 PPI piksel yoğunluğu ve HDR 10+ desteği de ürünün ekranında yer alıyor.

Donanım parçalarına baktığımızda Samsung Galaxy S22 Ultra ile aynı bileşenleri görmek mümkün. Snapdragon 8 Gen 1 çip seti bu cihazda yer alıyor. Ancak RAM ve depolama olarak iki üründe farklı ayrıntılar mevcut. Samsung Galaxy S22 Plus, 8 GB RAM ve 256 GB’a kadar depolama alanına sahip. Alternatif çip seti ise Exynos 2200 olarak ifade ediliyor.

Telefonun kamerasına baktığımızda üçlü bir kurulum bizleri karşılıyor. 50 MP ana kameraya ek olarak telefoto ve ekstra geniş açı kameraları cihazda mevcut. Telefonun arka kamera ile 8K video kaydı yapabildiği de ifade ediliyor. Telefon ön tarafta ise 10 MP çözünürlüğe sahip bir kamera ve 4K kayıt imkanı sunuyor.

Ürünün batarya özelliklerine baktığımızda 4500 mAh değerinde bir pil bizleri karşılıyor. 18 saatte kadar pil ömrü sunan bu cihaz 45W hızlı şarj desteğine de sahip. Ayrıca 15W kablosuz şarj desteği de cihazda yer alıyor. Daha birçok özelliğe sahip Samsung Galaxy S22 Plus, en iyi Samsung telefon modelleri arasında kesinlikle bulunuyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Listemizde Samsung telefon modellerinden bahsedip Galaxy Note serisinden bahsetmesek olmazdı. Bundan dolayı en iyi Samsung telefon modelleri listemize Galaxy Note 20 Ultra ile devam ediyoruz. 2020 yılında kullanıcılarla buluşan Galaxy Note 20 Ultra, günümüzde hâlâ performansı en yüksek Samsung modellerinin başında geliyor.

Şirket, bu modelde 6.9 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra telefonun işlemci kısmında Exynos 990 yer alıyor. Ayrıca Samsung, kullanıcılarına Snapdragon 865+ işlemciye sahip bir modeli de alternatif olarak sunuyor. Galaxy Note 20 Ultra, 8 GB RAM ile performans anlamında kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Bir telefonun en önemli donanımlarından birisi de dahili depolama alanı oluyor. Samsung, bu modelde kullanıcılarına 256 ve 512 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunuyor. Böylece şirket, depolama alanı kısmında da kullanıcılarının beğenisini kazanıyor.

Samsung, güçlü bir donanıma sahip olan Galaxy Note 20 Ultra modelinde bir de güçlü batarya kullanmayı tercih etti. Telefonda 25 W hızlı şarj destekli 4500 mAh kapasiteli bir batarya mevcut. Bataryanın en dikkat çeken tarafı ise kullanıcılarına 30 dakikada %50 şarj dolma özelliği sunuyor olması oluyor.

Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda şirketin telefonda 108 MP bir ana kamera kullandığını görüyoruz. Bunun yanı sıra Galaxy Note 20 Ultra, 12 MP ikinci ve üçüncü arka kameralara da sahip. Şirket, telefonun ön kamerasında ise 10 MP çözünürlüğünde bir kamera kullanmayı tercih etti. Galaxy Note 20 Ultra, özellikleri sayesinde en iyi Samsung telefonu modelleri arasına girmeyi başarıyor.

Samsung Galaxy S21 Plus

Samsung Galaxy S21 Plus

Listemizin sonunda bir diğer Galaxy S21 modeli olan Galaxy S21 Plus yer alıyor. Samsung, Galaxy S21 serisinin neredeyse tüm modelleriyle hayranlarını etkilemeyi başardı. Galaxy S21 Plus modeli de güçlü donanımıyla en başarılı Samsung telefon modelleri arasında kendisine yer buluyor.

Samsung, bu modelde 6.7 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. Ekran, 120 Hz yenileme hızına sahip. Bunun yanı sıra ekran çözünürlüğünün FHD+ olması, kullanıcıları memnun ediyor. Corning Gorilla Glass Victus korumasına sahip olan ekran, dayanıklılık konusunda da oldukça iddialı.

Telefonun işlemci kısmında Exynos 2100 mevcut. Bunun dışında Samsung, bu modelde kullanıcılarına Snapdragon 888 alternatifi de sunuyor. 8 GB RAM’e sahip olan telefon, yüksek performansıyla dikkat çekiyor. Samsung, telefonun depolama alanı kısmında 128 ve 256 GB seçenekleri sunmayı tercih etti. Bu depolama alanları da kullanıcılar için yeterli oluyor.

Bunun yanı sıra şirket, güçlü donanımı ile dikkat çeken telefonda 4800 mAh batarya kullandı. Bu bataryada 25 W hızlı şarj desteği mevcut. Bunun yanı sıra batarya, kablosuz şarjı da destekliyor. Hatta batarya, hızlı şarj desteği bulunan kablosuz şarj cihazlarında 15 W hızla şarj oluyor. Bu sayede Samsung, batarya kısmında da başarılı bir iş çıkartmayı başardı diyebiliriz.

Telefonun kamera kısmına baktığımızda ise Samsung’un 12 MP çözünürlüğünde bir ana kamera kullandığını görüyoruz. Bunun yanı sıra telefonda 12 MP ikinci ve 64 MP üçüncü arka kameralar mevcut. Telefonun ön kamera kısmında ise 10 MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Samsung, kullandığı donanımlar sayesinde Galaxy S21 Plus modelinde de yüksek bir performans yakalamayı başardı.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Samsung telefonu listemiz burada sona eriyor. Bu listemizde sizler için Samsung’un piyasada yer alan en başarılı telefon modellerini seçtik. Daha sonra bu modellerin özelliklerini daha yakından inceledik.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.