En İyi Samsung Telefonu – 2022

Teknoloji dünyasının devlerinden Samsung, piyasaya sürdüğü benzersiz telefonlar ile dikkat çekiyor. Ancak birçok kullanıcı Samsung markasının en iyi telefonu hakkında bilgi sahibi değil. Bu nedenle sizlere en iyi Samsung telefonlardan oluşan bir liste hazırlamaya karar verdik.Bu listede yer alan cihazlar, Samsung tarafından piyasaya sürülmüş olan en güncel ve en başarılı cihazlar olması yönünden dikkat çekiyor. Listede yer alan telefonlardan bazıları katlanabilir bazıları ise standart ekran tipinde cihazlar oluyor. Ayrıca fiyat performans açısından en iyi Samsung telefonu da listede yer alıyor. Lafı daha da uzatmadan en iyi Samsung telefonlarına bakalım.

Samsung Galaxy S22 Ultra

En iyi Samsung telefonu listemizin ilk sırasında yer alan cihaz Samsung Galaxy S22 Ultra oluyor. Şirketin en yeni ürünleri arasında yer alan Samsung Galaxy S22 Ultra, gelişmiş donanımı ile kullanıcılarını memnun ediyor. Cihazın özelliklerinin son derece başarılı olduğunu söylemek mümkün.

Samsung, Galaxy S22 Ultra modelinden 6.8 inç boyutunda Dinamik AMOLED bir ekran kullanmayı tercih ediyor. 1440 x 3088 piksel QHD+ çözünürlüğe sahip bu ekran aynı zamanda 120Hz ekran yenileme hızı ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ayrıca 500 PPI piksel yoğunluğu da ekran özellikleri arasında yer alıyor. HDR 10+ ve AoD desteği de üründe mevcut.

Cihazın donanım parçaları da ekran gibi oldukça kuvvetli gözüküyor. Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 1, cihazın ana gücünü veren çip seti oluyor. 3.0 GHz hızındaki işlemcisi ile 4nm teknolojisiyle üretilen bu çip setine en az 8 GB RAM destek veriyor. 16 GB’a kadar yükselen RAM değerinin yanı sıra 1 TB’a kadar depolama desteği de cihazda mevcut. Samsung alternatif çip seti olarak ise Exynos 2200 sağlıyor.

samsung-galaxy-s22-ultra en iyi samsung telefon

Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda 108 MP çözünürlüğe sahip bir ana kamera karşımıza çıkıyor. 8K 24 FPS çekim yapmaya olanak sağlayan kamerada ağır çekim modu da yer alıyor. Aynı zamanda RAW kayıt desteği ve pek çok kamera kontrolü kullanıcılara sunuluyor.

Ana kameranın haricinde üç adet daha kamera cihazda yer alıyor. 12 MP ekstra geniş açı kamerası ve 10 MP iki adet telefoto kamera da üründe mevcut. Ön kameranın ise 40 MP çözünürlüğe sahip olduğu ifade ediliyor. 4K 60 FPS kayıt imkanı da sunduğunu belirtelim.

Telefonun pil özelliklerine baktığımızda ise 5000 mAh kapasiteli bir batarya karşımıza çıkıyor. Bu batarya ile 20 saate kadar kullanım ömrü sunduğu ifade ediliyor. Aynı zamanda 45W kablolu hızlı şarj ve 15W kablosuz hızlı şarj desteği de cihazda yer alıyor.

Özellikleri saymakla bitmeyen cihazda Dolby Atmos, S Pen, IPX8 ve IPX6, eSIM ve daha birçok unsur yer alıyor. Piyasadaki en iyi cihazlar arasında yer alan Samsung Galaxy S22 Ultra modeli, telefon arayan kişiler için şüphesiz başarılı bir tercih olarak dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3

En iyi Samsung telefonu listemizde yer alan sıradaki telefon Galaxy Z Fold 3 oluyor. Bu cihazın listede yer alması hem ekran türünden hem de yüksek güçlü donanımından kaynaklanıyor. 2021 yılının Ağustos ayında tanıtılan cihaz, son zamanların en popüler Samsung telefonlarının da başında geliyor diyebiliriz.

Samsung, bu modelde birisi katlanabilir olmak üzere iki ekran kullanmayı tercih etti. Bundan dolayı telefonun ekran kısmı, teknoloji meraklıları tarafından yoğun ilgi gördü. Cihazın ana ekranı, 6.2 inç büyüklüğe sahip. 120 Hz yenileme hızına sahip olan ekran HD+ çözünürlüğünde kullanıcılarına performans sağlıyor. Bunun yanı sıra açılan ikinci ekran ise 7.6 inç büyüklüğünde ve ana ekran gibi 120 Hz ekran yenileme hızına sahip.

Galaxy Z Fold 3, ekranı kadar donanımıyla da kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Samsung, telefonun işlemci kısmında Snapdragon 888 kullandı. Ayrıca şirket, bu işlemcinin performansını 12 GB RAM ile destekliyor. Depolama alanı kısmında ise Samsung, kullanıcılarına 256 ve 512 GB dahili depolama alanı seçenekleri mevcut.

Samsung Galaxy Z Fold3

Samsung, güçlü bir donanıma sahip olan telefonda 4400 mAh kapasiteli bir batarya kullandı. Bataryada 25W hızlı şarj desteği mevcut. Bunun yanı sıra Samsung, bu modelde kullanıcılarına kablosuz şarj imkanı da sunuyor. Böylece Galaxy Z Fold 3, donanım anlamında da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Telefonda 12 MP bir ana kamera mevcut. Ayrıca ikinci ve üçüncü arka kameralar da 12 MP çözünürlüğündeler. Samsung, bu modelde iki tane ön kamera kullanmayı tercih etti. Bu ön kameralarda birincisi 10 MP çözünürlüğündeyken diğer kamera ise 4 MP çözünürlüğünde performans gösteriyor.

Çift ekranlı olmasının yanı sıra donanımıyla da dikkat çeken Galaxy Z Fold3, Samsung’un en başarılı telefon modellerinin başında geliyor. Telefonun fiyatı, bazı teknoloji meraklıları tarafından çok yüksek bulunuyor. Ancak telefonun çift ekranlı ve güçlü donanım özelliklerine sahip olduğunu düşünürsek mevcut telefon piyasasında Galaxy Z Fold 3’ün fiyatının çok da yüksek olmadığını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S22 Plus

En iyi Samsung telefon listemize Galaxy S22 serisinden bir başka cihaz ile devam ediyoruz. Samsung Galaxy S22 Plus, listemizdeki en yeni cihazlar arasında yer alıyor. Genel olarak son derece başarılı bir donanıma sahip olduğunu söylemek de mümkün.

Samsung Galaxy S22 Plus, 6.6 inç boyutunda Dinamik AMOLED bir ekrana sahip. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip bu ekranda 120 Hz ekran yenileme hızı da mevcut. Ayrıca 393 PPI piksel yoğunluğu ve HDR 10+ desteği de ürünün ekranında yer alıyor.

Donanım parçalarına baktığımızda Samsung Galaxy S22 Ultra ile aynı bileşenleri görmek mümkün. Snapdragon 8 Gen 1 çip seti bu cihazda yer alıyor. Ancak RAM ve depolama olarak iki üründe farklı ayrıntılar mevcut. Samsung Galaxy S22 Plus, 8 GB RAM ve 256 GB’a kadar depolama alanına sahip. Alternatif çip seti ise Exynos 2200 olarak ifade ediliyor.

Samsung Galaxy S22 Plus en iyi samsung telefon

Telefonun kamerasına baktığımızda üçlü bir kurulum bizleri karşılıyor. 50 MP ana kameraya ek olarak telefoto ve ekstra geniş açı kameraları cihazda mevcut. Telefonun arka kamera ile 8K video kaydı yapabildiği de ifade ediliyor. Telefon ön tarafta ise 10 MP çözünürlüğe sahip bir kamera ve 4K kayıt imkanı sunuyor.

Ürünün batarya özelliklerine baktığımızda 4500 mAh değerinde bir pil bizleri karşılıyor. 18 saatte kadar pil ömrü sunan bu cihaz 45W hızlı şarj desteğine de sahip. Ayrıca 15W kablosuz şarj desteği de cihazda yer alıyor. Daha birçok özelliğe sahip Samsung Galaxy S22 Plus, en iyi Samsung telefon modelleri arasında kesinlikle bulunuyor.

Samsung Galaxy Z Flip 3

Listemize son zamanların bir diğer popüler Samsung telefon modellerinden birisi olan Galaxy Z Flip 3 ile devam ediyoruz. Samsung, telefon sektöründe yenilikçi adımlar atmaya çalışıyor. Bunun sonucunda da yeni bir katlanabilir telefon modeli olan Galaxy Z Flip 3, kullanıcılarıyla buluştu. Telefon, ilginç tasarımının yanı sıra güçlü donanımıyla da kendisinden söz ettirmeyi başarıyor.

Telefonda 6.7 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran mevcut. Ekran, FHD+ çözünürlük seviyesiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra telefon katlanabilir olduğu için bir de ikinci bir ekran mevcut. İkinci ekran, telefon katlandığı anda kullanılabilir oluyor. Şirket, burada ise 1.9 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti.

Samsung, çoğu üst düzey telefon modelinde olduğu gibi bu modelde de Snapdragon 888 kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra cihazda 8 GB RAM mevcut. Ayrıca Samsung, kullanıcılarına dahili depolama alanı kısmında 128 ve 256 GB seçeneklerini sunuyor. Günümüzde 32 ve 64 GB depolama alanlarının yetersiz geldiğini düşünürsek bu dahili depolama alanı seçenekleri, kullanıcıları memnun edecektir.

Samsung Galaxy Z Flip 3

Güçlü bir işlemci ve yeterli RAM kapasitesine sahip olan telefonun batarya kısmında 3300 mAh bir batarya mevcut. Samsung tarafından tercih edilen bataryada 15W hızlı şarj desteği var. Bunun yanı sıra batarya, kablosuz şarjda 10W hızlı şarjı destekliyor. Bazı kullanıcılar, cihazın bataryasını yetersiz buluyorlar. Samsung, telefonun donanımına göre yeterli olabilecek bir batarya tercihinde bulunmuş diyebiliriz. Tabii ki uzun vadeli düşündüğümüzde bu modelde daha güçlü bir batarya kullanabilirdi.

Günümüzde bir telefonun donanımı kadar kamerası da önemli olmaya başladı. Samsung, Galaxy Z Flip 3’de 12 MP ana kamera ve 12 MP ikinci kamera kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra telefonun ön kamera kısmında ise 10 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut. Galaxy Z Flip 3, Samsung’un piyasada yer alan en başarılı telefon modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Listemize Samsung Galaxy S21 Ultra ile devam ediyoruz. Samsung’un Galaxy S serisi, en popüler telefon serilerinin başında geliyor diyebiliriz. Birçok akıllı telefon kullanıcısı, bu seriyi yakından tanıyordur. Samsung, Galaxy S serisine yeni üyeler kazandırmaya devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz dönemde Galaxy S21 serisi ile hayranlarının karşısına çıktı. Serinin en güçlü modellerinden olan Galaxy S21 Ultra ise en çok dikkat çeken model oldu diyebiliriz.

Galaxy S21 Ultra, 6.8 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekrana sahip. 20:9 ekran oranına sahip olan telefon, ekran performansıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra telefonun işlemci kısmında Exynos 2100 yer alıyor. Cihazda yer alan 12 GB RAM, cihazın güçlü işlemcisini performans anlamında destekliyor. Ayrıca Samsung, kullanıcılarına bu modelin 16 GB RAM’e sahip olan seçeneğini de sunuyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung, dahili depolama alanı kısmında 128, 256 ve 512 GB depolama alanları kullanmayı tercih etti. Depolama alanlarının geniş olması, S21 Ultra kullanıcılarının telefonu uzun süreli kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra Samsung, geniş depolama alanları kullanarak kullanıcılarının depolama alanı sıkıntısı yaşamamalarını da sağlamış oluyor.

Telefonda 108 MP ana kamera yer alıyor. Bunun yanı sıra Samsung, bu modelde 12 MP ikinci ve 10 MP çözünürlüğünde üçüncü ve dördüncü arka kameralar kullanmayı da tercih etti. Telefonun ön kamera kısmında ise 40 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut.Güçlü donanımı ve kamerasıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Samsung, batarya kısmında da başarılı bir iş çıkartmayı başardı. Şirket, bu modelde 5000 mAh kapasiteli bir batarya kullandı. Bu batarya, 25 W hızlı şarj desteği ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Neredeyse her anlamda kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Galaxy S21 Ultra, Samsung’un en başarılı telefon modelleri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung telefon modellerinden bahsedip Galaxy Note serisinden bahsetmesek olmazdı. Bundan dolayı en iyi Samsung telefon modelleri listemize Galaxy Note 20 Ultra ile devam ediyoruz. 2020 yılında kullanıcılarla buluşan Galaxy Note 20 Ultra, günümüzde hâlâ performansı en yüksek Samsung modellerinin başında geliyor.

Şirket, bu modelde 6.9 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra telefonun işlemci kısmında Exynos 990 yer alıyor. Ayrıca Samsung, kullanıcılarına Snapdragon 865+ işlemciye sahip bir modeli de alternatif olarak sunuyor. Galaxy Note 20 Ultra, 8 GB RAM ile performans anlamında kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Bir telefonun en önemli donanımlarından birisi de dahili depolama alanı oluyor. Samsung, bu modelde kullanıcılarına 256 ve 512 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunuyor. Böylece şirket, depolama alanı kısmında da kullanıcılarının beğenisini kazanıyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung, güçlü bir donanıma sahip olan Galaxy Note 20 Ultra modelinde bir de güçlü batarya kullanmayı tercih etti. Telefonda 25 W hızlı şarj destekli 4500 mAh kapasiteli bir batarya mevcut. Bataryanın en dikkat çeken tarafı ise kullanıcılarına 30 dakikada %50 şarj dolma özelliği sunuyor olması oluyor.

Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda şirketin telefonda 108 MP bir ana kamera kullandığını görüyoruz. Bunun yanı sıra Galaxy Note 20 Ultra, 12 MP ikinci ve üçüncü arka kameralara da sahip. Şirket, telefonun ön kamerasında ise 10 MP çözünürlüğünde bir kamera kullanmayı tercih etti. Galaxy Note 20 Ultra, özellikleri sayesinde en iyi Samsung telefonu modelleri arasına girmeyi başarıyor.

Samsung Galaxy S21 Plus

Listemize bir diğer Galaxy S21 modeli olan Galaxy S21 Plus ile devam ediyoruz. Samsung, Galaxy S21 serisinin neredeyse tüm modelleriyle hayranlarını etkilemeyi başardı. Galaxy S21 Plus modeli de güçlü donanımıyla en başarılı Samsung telefon modelleri arasında kendisine yer buluyor.

Samsung, bu modelde 6.7 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. Ekran, 120 Hz yenileme hızına sahip. Bunun yanı sıra ekran çözünürlüğünün FHD+ olması, kullanıcıları memnun ediyor. Corning Gorilla Glass Victus korumasına sahip olan ekran, dayanıklılık konusunda da oldukça iddialı.

Telefonun işlemci kısmında Exynos 2100 mevcut. Bunun dışında Samsung, bu modelde kullanıcılarına Snapdragon 888 alternatifi de sunuyor. 8 GB RAM’e sahip olan telefon, yüksek performansıyla dikkat çekiyor. Samsung, telefonun depolama alanı kısmında 128 ve 256 GB seçenekleri sunmayı tercih etti. Bu depolama alanları da kullanıcılar için yeterli oluyor.

Samsung Galaxy S21 Plus

Bunun yanı sıra şirket, güçlü donanımı ile dikkat çeken telefonda 4800 mAh batarya kullandı. Bu bataryada 25 W hızlı şarj desteği mevcut. Bunun yanı sıra batarya, kablosuz şarjı da destekliyor. Hatta batarya, hızlı şarj desteği bulunan kablosuz şarj cihazlarında 15 W hızla şarj oluyor. Bu sayede Samsung, batarya kısmında da başarılı bir iş çıkartmayı başardı diyebiliriz.

Telefonun kamera kısmına baktığımızda ise Samsung’un 12 MP çözünürlüğünde bir ana kamera kullandığını görüyoruz. Bunun yanı sıra telefonda 12 MP ikinci ve 64 MP üçüncü arka kameralar mevcut. Telefonun ön kamera kısmında ise 10 MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Samsung, kullandığı donanımlar sayesinde Galaxy S21 Plus modelinde de yüksek bir performans yakalamayı başardı.


Genel Değerlendirme

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Samsung telefonu listemiz burada sona eriyor. Bu listemizde sizler için Samsung’un piyasada yer alan en başarılı telefon modellerini seçtik. Daha sonra bu modellerin özelliklerini daha yakından inceledik.

Sizler de Samsung telefon modelleri hakkındaki soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.