En İyi Blender Modelleri – 2023

Mutfak aletleri, gelişen teknolojiyle birlikte sürekli gelişmeye devam etmektedirler. Bu doğrultuda yeni mutfak ürünleri çeşitleri geliştirildiği gibi uzun süredir insanların kullandıkları teknolojik ürünler de gelişim göstermektedirler. Böylece insanlar, günümüzde oldukça gelişmiş blender modellerini mutfaklarında kullanabilmektedirler. Blender çeşidinin çok olmasından dolayı yeni bir blender alacak kişiler, en iyi blender modelleri hangileri diye merak etmektedirler.

Bizler de bu yazımızda sizler için piyasada yer alan en iyi blender modellerinden bahsedeceğiz. Böylece sizler için hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak sizler için en uygun blender modelini kolaylıkla seçebilirsiniz. İşte en iyi blender modelleri listemiz:

En İyi Blender Modelleri

Sinbo SHB 3102

En İyi Blender Modelleri - Sinbo SHB 3102

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi blender modelleri listemizin ilk sırasında Sinbo SHB 3102 yer alıyor. Sinbo, üretmiş olduğu küçük ev aletleri ile bilinen bir üreticidir. Bu doğrultuda şirket, blender sektöründe de üretmiş olduğu ürünlerle kullanıcılarıyla buluşuyor. Bizler de listemizde Sinbo’nun SHB 3102 modeline yer verdik.

El tipi blender modellerinden birisi olan SHB 3102, 350W güce sahip. Böylece bu blender modeli, giriş seviyesindeki bir blender modeli olmasına rağmen yeterli düzeyde performans göstermeyi başarıyor. 700 ml boyutundaki kabıyla birlikte kullanıcılarla buluşan Sinbo SHB 3102’ün bıçağı ise paslanmaz çelikten yapılmıştır. Böylece blender bıçağını uzun süreli olarak kullanabilirsiniz. Sinbo, bu blender modelinin beyaz ve siyah renk seçeneklerini kullanıcılarına sunuyor. Giriş seviyesindeki blender modellerinden olan Sinbo SHB 3102’yi, 240 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Goldmaster TwinMix GM-7212

Goldmaster TwinMix GM-7212

Türkiye’de ev aletleri konusunda en başarılı üreticilerden birisi Goldmaster olmaktadır. Goldmaster, kişisel bakım ürünlerinden mutfak aletlerine kadar çok çeşitli kategorilerde üretim yapmaktadır. Bu doğrultuda Goldmaster, mutfak aletleri konusunda da kullanıcılarına hizmet veriyor. Böylece Goldmaster, TwinMix GM-7212 modeliyle en iyi blender modelleri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Goldmaster, bu blender modelini bir set olarak geliştirdi. Bu doğrultuda blender, 700 ml kapasiteli kabı ile birlikte kullanıcılarıyla buluşmaktadır. Tek kademeli hız ayarına sahip olan Goldmaster TwinMix GM-7212, 1000 W güce sahip. Bunun yanı sıra Goldmaster TwinMix GM-7212’de paslanmaz çelik bir bıçak yer alıyor. Ev mutfaklarında kullanıma uygun olan Goldmaster TwinMix GM-7212, Türkiye’de 345 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Sarex Elite Mix SR 2110

Sarex Elite Mix SR 2110

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi blender modelleri listemize Sarex Elite Mix SR 2110 ile devam ediyoruz. Sarex, Türkiye’de küçük ev aletleri konusunda hizmet vermektedir. Bu doğrultuda şirket, üretmiş olduğu blender modellerini de kullanıcılarına sunuyor. Bizler de hazırlamış olduğumuz listemizde Sarex Elite Mix SR 2110 modeline yer verdik.

1700 W güçle çalışan blender, ölçü ve doğrayıcı olmak üzere 2 tane kaba sahip. Blender setinin ölçü kabı 600 ml, doğrayıcı hazne kabı ise 700 ml olarak karşımıza çıkıyor. Tek hız kademesiyle çalışan Sarex Elite Mix SR 2110, paslanmaz bir bıçağa sahip. Böylece Sarex, bu blender setiyle kullanıcılarına uzun süreli performans vermeyi hedefliyor. Kolay temizlenebilme özelliğiyle oldukça kullanışlı olan Sarex Elite Mix SR 2110, Türkiye’de 420 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Arnica Diva GH21595

Arnica Diva GH21595

Türkiye merkezli Arnica, ev aletleri konusunda en çok tercih edilen üreticilerden birisidir. Küçük ev aletleri konusunda oldukça başarılı ürünler geliştiren Arnica, blender modelleriyle de kullanıcılarına hizmet veriyor. Arnica, hazırlamış olduğumuz en iyi blender modelleri listemizde Diva GH21595 ile kendisine yer bulmayı başardı.

Arnica Diva GH21595, 1200 W gücünde bir blender seti olarak karşımıza çıkıyor. Sette 1100 ml kapasitesinde bir doğrayıcı hazne kabı yer alıyor. Bunun yanı sıra setin, aynı segmentteki rakipleriyle en büyük farkı hız kademeleri oluyor diyebiliriz. Bu segmentteki çoğu blender seti, tek seviyeli hız ayarına sahipken Arnica Diva GH21595 ise 2 kademeli hız ayarına sahip. Böylece Arnica Diva GH21595 kullanıcıları, blender setinden istedikleri hız performansını alabiliyorlar. Arnica Diva GH21595, Türkiye’de 500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Sunny Opera Multi

en iyi blender modelleri - Sunny Opera Multi

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi blender modelleri listemize Sunny Opera Multi ile devam ediyoruz. Televizyondan küçük ev aletlerine kadar üretim yapan Sunny, blender modelleri de üretmektedir. Bu doğrultuda bizler de listemize Sunny Opera Multi ile devam ediyoruz.

Sunny, bu blender setinde 2 tane kabı kullanıcılarına sunuyor. Bu kaplardan birisi 800 ml kapasiteli ölçü kabı olurken diğeri ise 1500 ml kapasiteli doğrayıcı hazne kabıdır. Bunun yanı sıra blender, 700 W gücüyle performans göstermektedir. 15 kademeli hız ayarına sahip olan Sunny Opera Multi, bu özelliği sayesinde rakiplerinin ciddi derecede önüne geçmeyi başarıyor. Ayrıca blender seti, kolay temizlenme özelliğiyle kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Sunny Opera Multi, Türkiye’de 570 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Arzum Blanco Mini AR1140

Arzum Blanco Mini AR1140

Arzum, merkezi Türkiye’de yer alan bir başka küçük ev aletleri üreticisidir. Kaliteli ev aletleri ürünleriyle bilinen Arzum, böylece Türkiye’de fazlasıyla tercih edilmektedir. Bundan dolayı bizler de hazırlamış olduğumuz en iyi Blender modelleri listemizde Arzum Blanco Mini AR1140 modeline yer verdik.

1500 W güce sahip olan Arzum Blanco Mini AR1140, 2 tane kabıyla satışa sunuldu. Blender setindeki kaplardan birisi ölçü kabı, diğeri ise doğrayıcı hazne kabı olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda ölçü kabının kapasitesi 800 ml ve doğrama kabının kapasitesi ise 500 ml’dir. Ayrıca blender setinin 2 tane hız kademesinin olduğunu belirtmeliyiz. Böylece blenderi kullanırken ihtiyaç duyduğunuz hız performansını alabiliyorsunuz. Arzum Blanco Mini AR1140, Türkiye’de 600 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Stilevs Limitless

Stilevs Limitless

En iyi blender modelleri listemizdeki bir diğer blender modeli Stilevs Limitless oluyor. Stilevs, Türkiye merkezli ev aletleri üreticilerindendir. Ancak şirket, rakiplerine göre biraz daha geri planda kalıyor. Bunun yanı sıra Stilevs, tarafından üretilen başarılı ev aletleri modelleri de mevcut. Listemizde yer alan Stilevs Limitless da bu modellerden birisidir.

Blender setinde ölçü ve doğrama olmak üzere iki tane kap mevcut. Ölçü kabının kapasitesi 1250 ml’yken doğrayıcı haznenin kapasitesi ise 1500 ml olarak belirtiliyor. 2000 W gücündeki blender modeli, sahip olduğu kaplarla kullanıcılarına kolay bir kullanım deneyimi sağlıyor. Ayrıca Stilevs Limitless, çizilme önleyici aparat başta olmak üzere dilimleme ve itme aparatı gibi çeşitli ek aparatlara da sahip. Tüm bu aparatlar, blender setinin kullanımını oldukça kolaylaştırıyor. Stilevs Limitless, Türkiye’de 1.200 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Philips 3000 Series HR2291/41

en iyi blender modelleri - Philips 3000 Series HR229141

Hollanda merkezli teknoloji üreticisi Philips, çeşitli kategorilerde üretmiş olduğu teknolojik ürünlerle kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu doğrultuda şirketin blender kategorisinde de üretmiş olduğu ürünler mevcut. Bizler de listemizde Philips 3000 Series HR2291/41 modeline yer vermeyi tercih ettik.

Philips 3000 Series HR2291/41, ilk bakışta rakiplerine göre daha güçsüz bir blender modeli gibi duruyor. Çünkü bu blender modelinin gücü 600 W olarak karşımıza çıkıyor. Ancak blender seti, göründüğünden daha başarılı bir performans gösteriyor diyebiliriz. 2000 ml kapasiteli cam sürahi kabına sahip olan Philips 3000 Series HR2291/41, 2 kademeli hız ayarına sahip. Böylece bu blender modelini istediğiniz hız ayarında kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Philips 3000 Series HR2291/41, paslanmaz çelikten üretilen bıçağıyla performans gösteriyor. Philips 3000 Series HR2291/41, Türkiye’de 1.300 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Tefal Master Blend Activflow Pro

Tefal Master Blend Activflow Pro

Ev aletlerinden bahsettiğimiz bir listede Tefal tarafından üretilen bir modele yer vermeseydik olmazdı. Fransa merkezli ev aletleri üreticisi Tefal, hizmet verdiği neredeyse tüm kategorilerde oldukça başarılı ürünler geliştiriyor. Bu doğrultuda Tefal, dünya genelinde en çok tercih edilen ev aletleri üreticilerinden birisidir. Tefal, en iyi blender modelleri listemizde Master Blend Activflow Pro modeliyle kendisine yer bulmayı başardı.

1000 W güce sahip olan Tefal Master Blend Activflow Pro, oldukça kapsamlı bir blender setidir. Bu doğrultuda sette 1250 ml kapasitede bir ölçü kabı ve 1500 ml kapasitede doğrayıcı hazne yer alıyor. Sıçrama önleyici tasarımıyla blender setini kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra sette yer alan Actiflow teknolojisi, setin başarılı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Güncel teknolojilerle başarılı bir kullanıma sahip olan Tefal Master Blend Activflow Pro, 1.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Kenwood Triblade HDM804SI

en iyi blender modelleri - Kenwood Triblade HDM804SI

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi blender modelleri listemizin son sırasında Kenwood Triblade HDM804SI yer almaktadır. İngiltere merkezli Kenwood, özellikle Avrupa’da fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra üst kalitede mutfak aletleri üreten şirket, Türkiye’de de bazı ürünleriyle kullanıcılarıyla buluşmaktadır. Bizler de listemizde Kenwood Triblade HDM804SI modeline yer verdik.

1000 W gücünde çalışan Kenwood Triblade HDM804SI, sürahili blender modellerinden birisidir. 1000 ml kapasiteli ölçü kabına sahip olan blender, bu sayede kullanıcılarına kolay bir kullanım sunmaktadır. Blenderin en önemli eksikliği hız ayarı konusunda kademesiz olması geliyor. Bunun yanı sıra paslanmak çelik bıçağa sahip olan blender, bu sayede kullanıcılarına uzun süreli bir kullanım vadetmektedir. Kenwood Triblade HDM804SI, Türkiye’de 3.800 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Genel Değerlendirme

Mutfak aletleri teknolojileri, sürekli gelişim göstermektedirler. Yeni teknolojileri başarılı bir şekilde ürünlerinde kullanan üreticiler, kullanıcılarına üst düzey mutfak aletleri sunmaktadırlar. Bunun yanı sıra teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte mutfak aletleri konusunda üretim yapan şirket sayısında da ciddi bir artış yaşanmaktadır. Bu doğrultuda Türkiye’de yerel ve uluslararası olarak faaliyet gösteren çok sayıda mutfak aletleri üreticisi yer almaktadır.

Blender sektöründe üretim yapan oldukça başarılı teknoloji üreticileri mevcut. Bu üreticiler, çeşitli segmentlere uygun farklı blender modelleri üretiyorlar. Bundan dolayı yeni bir blender almayı düşünen kişiler, en iyi blender modeli hangisi diye merak etmektedirler.

Blender modelleri, sahip oldukları özelliklerden kaplarına kadar birbirlerinden farklılık göstermektedirler. Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi blender modelleri listemize yer verdik. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi blender modelleri listemiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz listemizde her bütçeye ve segmente uygun blender modeline yer verdik. Böylece listemizi inceleyerek sizler için en uygun blender modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.