En İyi Kahve Makinesi Modelleri – 2023

Kahve, insanlar tarafından uzun yıllardır tüketilmektedir. İnsanlar, yıllar boyunca kahveyi içeceklerinden tatlılarına kadar çeşitli alanlarda kullanarak tüketmişlerdir. Günümüzde de dünya genelinde kahve, en çok içilen içecek kategorilerinin başında gelmektedir. Bu doğrultuda teknoloji şirketleri, insanların tüketimlerini kolaylaştırabilmek adına kahve makineleri geliştirdiler. Teknoloji kullanıcıları, artan kahve makinesi modelleri karşısında en iyi kahve makinesi modelleri hangileri diye merak ediyorlar.

Bizler de bu yazımızda en iyi kahve makinesi modelleri listemize yer vereceğiz. Hazırlamış olduğumuz listemizde kahve makinesi modellerini; Türk kahvesi, filtre kahve ve Espresso olmak üzere 3 kategori altında listeledik. Böylece sizler için uygun olan kahve makinesini daha kolay bir şekilde seçebilirsiniz. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kahve makinesi modelleri listemiz:

En İyi Türk Kahvesi Makinesi Modelleri

Karaca Hatır Hüps

En İyi Türk Kahvesi Makinesi Modelleri - Karaca Hatır Hüps

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Türk kahvesi makinesi modelleri listemizin ilk sırasında Karaca tarafından üretilen Hatır Hüps yer alıyor. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan makine, işlevselliğiyle de kullanıcılarını kendisine hayran bırakmayı başarıyor.

Karaca Hatır Hüps, 535 W gücünde çalışmaktadır. 300 ml su kapasitesine sahip olan makine, geniş kapasitesi sayesinde tek seferde 5 fincan kahve yapabilmektedir. Makine her ne kadar Türk kahvesi makinesi olarak geçse de bunun yanı sıra sıcak çikolata gibi içecekler de hazırlayabilmektedir.

Aşırı ısınma emniyetine sahip olan makinede bunun yanı sıra sesli ikaz gibi çeşitli koruma özellikleri de mevcut. Böylece Karaca tarafından üretilen bu Türk kahvesi makinesini, güvenle kullanabiliyorsunuz. Makine, kendi segmentinde fiyatıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Çünkü Karaca Hatır Hüps, Türkiye’de 780 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Fakir Kaave Dual Pro

Fakir Kaave Dual Pro

Ev teknolojilerinden bahsettiğimiz bir listede Fakir tarafından üretilen ürünlere yer vermeseydik olmazdı. Çünkü Fakir, ev teknolojileri konusunda en başarılı teknoloji üreticilerinden birsidir. Bu doğrultuda bizler de en iyi Türk kahvesi makineleri listemizde Fakir Kaave Dual Pro modeline yer verdik.

Üst segment Türk kahvesi makinesi modellerinden olan Fakir Kaave Dual Pro, büyük fakat şık duran bir tasarıma sahip. 2300 ml su kapasitesine sahip olan makine, tek seferde 8 fincan kahve yapabilmektedir. 1470 W gücünde çalışan makine, kahveler hazır olduğu zaman otomatik olarak kapanmaktadır. Böylece makine, enerji tasarrufu konusunda da oldukça başarılıdır.

Aşırı ısınma ve su bitme emniyeti gibi çeşitli güvenlik özelliklerine sahip olan makinede sesli ikaz sistemi de mevcut. Böylece kahve yaparken herhangi bir sorun oluşması durumunda makine, otomatik olarak kullanıcılarını ikaz etmektedir. Fakir Kaave Dual Pro, 3.200 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Arçelik TKM 9961 Telve

Arçelik TKM 9961 Telve

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Türk kahvesi makinesi modelleri listemizin son sırasında Arçelik TKM 9961 Telve yer almaktadır. Arçelik, farklı kategorilerde ürettiği çeşitli teknolojik cihazlarla en çok kullanılan beyaz eşya üreticilerinden birisidir. Şirket, kahve makineleri konusunda da oldukça başarılı işler çıkartıyor. Arçelik TKM 9961 Telve de markanın en başarılı kahve makinesi modellerinden birisidir.

1500 ml su haznesine sahip olan makine, tek seferde 6 fincan kahve yapabilmektedir. Makinenin yeterli düzeyde bir su haznesine sahip olduğunu belirtebiliriz. Bunun yanı sıra makinenin gücü 1200 W olarak karşımıza çıkıyor. Makineyi, sahip olduğu dijital kontrol paneli üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Böylece kahveler hazır olduğu zaman kahvelerinizi alarak enerji tasarrufu yapmanız mümkün.

Makine, kullanım güvenliği açısından da oldukça başarılı. Bu doğrultuda makinede aşırı ısınma emniyeti başta olmak üzere çeşitli emniyet özellikleri mevcut. Kullanımı oldukça kolay ve yüksek performanslı Arçelik TKM 9961 Telve, Türkiye’de 4.100 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

En İyi Filtre Kahve Makinesi Modelleri

Philips HD7461

En İyi Filtre Kahve Makinesi Modelleri - Philips HD7461

Hollanda merkezli Philips, ev teknolojileri konusunda oldukça iddialı ürünler üretiyor. Bu doğrultuda şirket, kahve makinesi sektöründe de kullanıcılarına hizmet veriyor. Bizler de en iyi filtre kahve makinesi modelleri listemizde Philips HD7461 modeline yer verdik. Giriş segmentindeki filtre kahve makinesi modellerinden olan Philips HD7461, rakiplerine göre oldukça başarılı performans göstermeyi başarıyor.

1200 ml su kapasitesine sahip olan makine, tek seferde yaklaşık 15 fincan filtre kahve yapabilmektedir. Böylece makinenin oldukça geniş bir su kapasitesi bulunduğunu söylemek mümkün. 1000 W güçte çalışan makine, kahveleri hızlı bir şekilde hazırlamaktadır. Bunun yanı sıra makine, hız ve yüksek performans esnasında güvenliği de ihmal etmiyor.

Cam hazneye sahip olan makinenin kahve yapım sürecini takip etmek mümkün. Bunun yanı sıra makinede damlama emniyeti de mevcut. Böylece güvenle makinede filtre kahvelerinizi yapabiliyorsunuz. Philips HD7461, Türkiye’de 1.200 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Karaca Hatır Plus 2 in 1

Karaca Hatır Plus 2 in 1

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi filtre kahve makinesi modelleri önerileri listemize Karaca Hatır Plus 2 in 1 ile devam ediyoruz. Karaca, ürettiği Türk kahvesi modeliyle listemizde kendisine yer bulmuştu. Bunun yanı sıra marka, filtre kahve makinesi modeliyle bir kez daha listemizde yer alıyor. Karaca Hatır Plus 2 in 1 hem Türk kahvesi hem de filtre kahve hazırlayabilen bir kahve makinesi modelidir. Bu sayede bu makine, rakiplerine göre ciddi avantajlara sahip diyebiliriz.

Makine aynı anda 2 kahve yapabilmektedir. Yani makinenin bir bölmesiyle Türk kahvesi yapabilirken diğer bölmesiyle filtre kahve yapabilmektesiniz. Makine, tek seferde 5 fincan kahve yapabilmektedir. Çift kahve türü fonksiyonu göz önüne alındığında Karaca Hatır Plus 2 in 1’in tek seferdeki performansı fazlasıyla yeterli düzeyde diyebiliriz.

Karaca Hatır Plus 2 in 1, 2.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Makinenin hem filtre hem de Türk kahvesi yapabildiğini göz önüne alırsak bu fiyat aralığında alınabilecek en kapsamlı kahve makinesi modellerinden birisi diyebiliriz.

Vestel Taze Öğütücülü Kahve Makinesi

Vestel Taze Öğütücülü Kahve Makinesi

Vestel, Türkiye’de en çok kullanılan ev teknolojisi üreticilerindendir. Bu doğrultuda şirket, en çok kullanılan mutfak aletlerinden olan kahve makinesi sektöründe de kullanıcılarına hizmet veriyor. Bizler de hazırlamış olduğumuz en iyi filtre kahve makinesi modelleri listemize Vestel Taze Öğütücülü Kahve Makinesi modeline yer verdik.

Bu makinenin rakiplerine göre en ciddi farkı, kahve öğütme haznesine sahip olması oluyor diyebiliriz. 200 gr çekirdek haznesine sahip olan makinede kahve çekirdeklerini koyarak taze bir şekilde öğütebiliyorsunuz. Böylece hazırlamış olduğunuz kahvenin kalitesini artırabilmektesiniz.

1500 ml su kapasitesine sahip olan makine, bu kapasitesi sayesinde tek seferde 12 bardak kahve hazırlayabilmektedir. 900 W güç ile çalışan makine, güçlü bir performans göstermeyi başarıyor. Damlama emniyeti ve sıcak tutma gibi ek özellikleriyle performansını daha da artıran Vestel Taze Öğütücülü Kahve Makinesi, en başarılı filtre kahve makinesi modellerinden birisidir. Vestel, bu kahve makinesi modelini 3.000 TL’den başlayan fiyatlarla satmayı tercih etmektedir.

En İyi Espresso Makinesi Modelleri

Nespresso Inissia D40

Nespresso Inissia D40

Nestle, kahve sektöründeki en başarılı şirketlerin başında gelmektedir. Şirket, dünya genelinde sattığı kahve çekirdekleriyle bilinmektedir. Bu doğrultuda Nestle, kahve sektöründe yaşanan güncel teknolojik gelişmeleri de yakından takip ediyor. Şirket, Nespresso markası altında kahve makinesi modellerini kullanıcılarına sunuyor. Bizler de en iyi espresso makinesi modelleri listemizde Nespresso Inissia D40 modeline yer verdik.

Nespresso Inissia D40 için basit bir kahve makinesi demek oldukça yanlış olacaktır. 700 ml su haznesine sahip olan makine, kahve konusunda harikalar yaratmayı başarıyor. 19 bar basınç gücüne sahip olan makine, 1260 W gücünde çalışıyor. Böylece makine, en hızlı şekilde kahve hazırlıyor.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan makine, performansının yanı sıra tasarımıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Kısacası Nespresso, bu modelde her konuda başarılı bir iş çıkartmayı başardı diyebiliriz. Nespresso Inissia D40, Türkiye’de 2.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Philips EP1220/00

en iyi kahve makinesi modelleri - Philips EP122000

Teknoloji devi Philips, bir kez daha hazırlamış olduğumuz listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Şirket, diğer kahve kategorilerinde olduğu gibi espresso makinesi kategorisinde de kullanıcılarına hizmet veriyor. Böylece Philips, en iyi kahve makinesi modelleri listemize Philips EP1220/00 modeliyle bir kez daha girmeyi başardı.

1800 ml su haznesine sahip olan makine, 1500 W gücünde çalışmaktadır. Philips’in bu kahve makinesi modeli,
15 bar basınç gücüne sahip. Böylece makine, tek seferde 15 fincan kahve hazırlayabilmektedir. Espresso makinesi olarak geçen Philips EP1220/00, bunun yanı sıra latte, cappuccino gibi farklı kahve türlerini de hazırlayabilmektedir.

275 gr çekirdek haznesi bulunan makinede süt köpürtücü ve su filtreleme özellikleri de mevcut. Böylece makine istenilen türden kahveleri üst kalitede hazırlamaya çalışmaktadır. Bunun yanı sıra makinede sesli ikaz sistemi ve damlama emniyeti gibi güvenlik özellikleri de mevcut. Tüm bu özellikleriyle Philips EP1220/00, en başarılı kahve makinesi modellerinden birisidir. Makine, Türkiye’de 5.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Siemens EQ.500 TP507R04

Siemens EQ.500 TP507R04

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kahve makinesi modelleri listemizin son sırasında Siemens EQ.500 TP507R04 yer alıyor. Almanya merkezli teknoloji üreticisi Siemens, sağlık sektöründen ev teknolojilerine kadar birçok alanda hizmet vermektedir. Bu doğrultuda şirketin kahve makinesi modellerine ulaşmak da mümkün. bizler de listemizde Siemens EQ.500 TP507R04 modeline yer verdik.

1700 ml kapasiteli su haznesine sahip olan makine, 1500 W güce sahip. 15 bar basınçla çalışan makine, bunun yanı sıra 270 gr çekirdek haznesine de sahip. Ayrıca makinenin süt köpürtücü ve su filtreleme özellikleri de mevcut. Böylece makinede espresso, latte ve Americano başta olmak üzere çeşitli kahve türlerini hazırlayabiliyorsunuz.

Kapsamlı özellikleriyle oldukça başarılı kahveler hazırlamayı başaran Siemens EQ.500 TP507R04, Türkiye’de 10.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu doğrultuda makine için ev kullanıcılarına hitap eden üst seviyedeki kahve makinelerinden birisi diyebiliriz.

Genel Değerlendirme

Kahvenin dünya genelinde fazla tüketilmesiyle birlikte kahve makinesinin modelleri ciddi ölçüde artış göstermektedir. Bu doğrultuda yeni bir kahve makinesi almaya karar veren kişiler, hangi modeli almaları gerektiği konusunda kararsızlık yaşamaktadırlar. Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi kahve makinesi modellerini listeledik.

Sizler için hazırlamış olduğumuz listemizde makineleri, 3 başlık altında listeledik. Bunun yanı sıra listemizde her bütçeye uygun kahve makinesi modellerine yer verdik. Böylece listemize göz atarak sizler için en uygun kahve makinesi modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.