En İyi Tost Makinesi Önerileri – 2022

Her evin olmazsa olmaz ev aletlerinin arasında tost makinesi de yer alıyor. Tost makineleri, uzun süredir insanların hayatlarında mevcut. Gelişen teknolojiyle birlikte çoğu cihazda olduğu gibi tost makineleri de büyük gelişme gösterdiler. Bundan dolayı da günümüzde yeni bir tost makinesi almaya karar veren kişiler en iyi tost makinesi modeli hangisi diye merak ediyorlar.Bizler de bu yazımızda sizler için tost makinesi seçerken nelere dikkat edilmeli, en iyi tost makineleri hangileri gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Tost Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Piyasada birçok markanın tost makinesi modeli bulunuyor. Bu modeller, kullanılan teknoloji ve çıkış tarihi farklılıklarına göre çeşitli özelliklere sahipler. Bundan dolayı da tost makinesi pazarı oldukça çeşitli diyebiliriz.

Bu çeşitlilik, temel olarak tost makinesi alacak kişilerin işine yarıyor. Çünkü çeşitlilik sayesinde tost makinelerinin fiyatları da çeşitlilik gösteriyor. Bu sayede yeni bir tost makinesi almaya karar veren kişiler, bütçelerine uygun tost makinesini seçebiliyorlar.

Bunun dışında ürünlerin çeşitlilik göstermesi, yeni bir tost makinesi almaya karar veren kişilerin hangi makineyi tercih etmeleri gerektiğini zorlaştırıyor. Bu noktada bu kişilerin ihtiyaçlarını düşünmeleri gerekiyor.

Çünkü çoğu kategoride olduğu gibi tost makinesi pazarında da makinelerin özellikleri arttıkça fiyatları da artıyor. Bu yüzden de yeni bir makine almaya karar veren kişilerin ihtiyaçlarını belirlemesi bütçelerini zora sokmamak için faydalı olacaktır.

Tost Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

İlk olarak kullanıcıların tost makinesini hangi amaçla kullanacaklarını belirlemeleri gerekiyor. Bilindiği üzere günümüzde bazı tost makineleri, tost yapmanın yanı sıra ızgara pişirme gibi seçenekler de sunuyor. Bu seçenekler kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Ancak tost makinesinde özelliklerin artması, fiyatların da artmasına sebep oluyor.

Ayrıca tost makinelerinde çeşitli plaka türleri mevcut. Genel olarak granit plakalar, sağlam ve kullanışlı oluyorlar. Ancak granit plakaya sahip tost makineleri, diğer modellere göre biraz daha pahalı olabiliyorlar. Bundan dolayı tost makinesi seçerken, makinenin plak türüne dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

En İyi Tost Makinesi Önerileri Listesi

Tost makinesi piyasasında birçok üreticinin hizmet verdiğini belirtmiştik. Bundan dolayı da tost makinesi piyasası oldukça çeşitli. Bizler de bu yazımızda yeni bir tost makinesi almaya karar veren okuyucularımıza referans olabilmesi adına çeşitli fiyat seviyelerinde tost makinesi önerilerinde bulunacağız.Sinbo SSM-2513

En iyi tost makinesi önerileri listemizin ilk sırasında Sinbo SSM-2513 yer alıyor. Uzun süredir küçük ev aletleri piyasasında bulunan Sinbo, fiyat/performans bakımından kullanıcılarını oldukça memnun ediyor. Bu yüzden de marka, özellikle Türkiye’de en çok tercih edilen küçük ev aletleri markalarının başında geliyor.

Bizler de bu yazımızda Sinbo SSM-2513 modeline yer verdik. Sinbo, bu modelinde ev kullanıcılarının tost yapma deneyimini olabildiğince kolaylaştırmaya çalıştı. Bundan dolayı makinede herhangi bir düğme bulunmuyor. Kullanıcılar, makineyi tak çalıştır düzeneği ile kullanabiliyorlar.

Sinbo SSM-2513

Sinbo SSM-2513, 750W güçle çalışıyor. Makinede oluklu bir döküm plaka mevcut. Bu plaka aynı zamanda yapışmaz olduğu için kullanıcılarını oldukça memnun ediyor. Temel olarak ev kullanıcıları için geliştirilen makine, aynı anda 2 dilim tost yapımına uygun olarak üretildi.

Makinede kalınlık ayarı ve yağ damlama tepsisi bulunmuyor. Sinbo, bu modeli çok pratik olması amacıyla tasarladığından yağ damlama tepsisi gibi özelliklerin bulunmaması gayet normal.

Sinbo SSM-2513, Türkiye’de 180 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Pratikliği ve fiyatıyla dikkat çeken makine, özellikle öğrenciler için oldukça ideal diyebiliriz.


Arzum AR2007 Sultane

Listemize Arzum AR2007 Sultane ile devam ediyoruz. Arzum, ev aletleri konusunda kendisini kanıtlamayı başarmış markalardan birisi olarak tanınmaktadır. Şirket, özellikle Türkiye’deki ev aletleri pazarında oldukça başarılı işler çıkartıyor diyebiliriz. Bundan dolayı kullanıcılar, tost makinesi seçiminde de tercihlerini Arzum’dan yana kullanabiliyorlar.

Bu noktada karşımıza Arzum AR2007 Sultane tost makinesi çıkıyor. Arzum, bu modeliyle giriş seviyesindeki ev tipi kullanıcılara hitap ediyor. Makine, oldukça sade bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra Arzum, geliştirdiği tasarım sayesinde makinenin az yer kaplamasını sağlıyor.

Arzum AR2007 Sultane

Şirket, makinenin 1800 Watt güçle çalışmasını sağlıyor. Bu güç de makinenin ev tipi kullanıcılara yeterli bir performans vermesine olanak sağlıyor diyebiliriz. Makine, boyutundan dolayı tek seferde 4 adet tost yapabilme imkanına sahip. Bunun yanı sıra kullanıcılar, makineyi 3 kademeli ısı seviyesinde kullanabiliyorlar.

Teflon kaplama olan makine, ısı bildirimine de sahip. Yani makine, ısındığı zaman ikaz ışığı yardımıyla kullanıcılarına uyarı veriyor. Bu sayede kullanıcıların makine ile tost yapma süreçleri kolaylaşmış oluyor. Özellikleriyle ev tipi kullanıcıları fazlasıyla memnun eden Arzum AR2007 Sultane, fiyatıyla da kullanıcılarının yüzlerini gülümsetiyor. Çünkü Arzum AR2007 Sultane, Türkiye’de 400 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.


Grundig CG 4006 S

Almanya merkezli Grundig, en köklü ve başarılı beyaz eşya üreticilerinin başında geliyor. Şirket, temel olarak beyaz eşya modelleriyle tanınsa da küçük ev aletleri de üretiyor. Hatta Grundig, bu konuda da genel olarak oldukça başarılı diyebiliriz.Bundan dolayı bizler de en iyi tost makinesi önerileri listemizde Grundig CG 4006 S modeline yer verdik. Türkiye’de en çok tercih edilen tost makinesi modellerinden birisi olan CG 4006 S, özellikleriyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Grundig CG 4006 S

Makine, 2000 Watt güçle çalışıyor. Bu güç, kullanıcıların makinenin plaklarını ızgara olarak da kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Grundig, bundan dolayı makinede geniş ve dayanıklı bir plaka kullanmayı tercih etti.

Yanmaz, yapışmaz ve kaplama bir plakaya sahip olan makine aynı anda 6 dilim tost yapma imkânı sunuyor. Bunun dışında Grundig, makinede QuantCoat kaplama teknolojisini kullandı. Bu sayede makine, kullanıcılarına uzun süreli bir kullanım ömrü sunuyor. Grundig CG 4006 S, Türkiye’de 700 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada kendisine yer buluyor.


Arnica Tostit Maxi

En iyi tost makinesi önerileri listemize Arnica Tostit Maxi ile devam ediyoruz. Küçük ev aletleri modelleriyle hizmet veren Arnica, bu konuda en başarılı şirketlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Özellikle elektrikli süpürge modelleriyle bilinen Arnica, tost makinesi konusunda da oldukça başarılı işler çıkartıyor.

Bundan dolayı bizler de listemizde Arnica Tostit Maxi modeline yer verdik. Arnica, tost makinesinde kullandıkları teknoloji sayesinde makinenin hem ev hem de iş yerleri için uygun olduğunu belirtiyor.

Arnica Tostit Maxi 

Makine 2000 Watt güçte çalışıyor. Bunun dışında Arnica’nın makinede 5 farklı ısı ayarı seçeneği sunması, kullanıcıların çeşitli ürünler pişirmesine olanak sağlıyor. Ayrıca makinede bulunan yanmaz ve yapışmaz plaka da makinede ızgara yapılmasını kolaylaştırıyor. Kullanıcılar, makinede aynı anda 6 adet tost yapabiliyorlar.

Arnica, makineyi geliştirirken temizlik ve kullanılabilirliği arka plana atmak istememiş. Bundan dolayı makinede yağ toplama haznesi mevcut. Bu hazne, kullanıcıların makineyi oldukça pratik bir şekilde kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Arnica Tostit Maxi, Türkiye’de 750 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.


Korkmaz Tostkolik

1972’de Türkiye’de kurulan Korkmaz, ev aletleri konusunda Türkiye pazarındaki en başarılı markaların başında geliyor. Çeşitli kategorilerde kullanıcılarıyla buluşan Korkmaz, özellikle ürünlerinin kalitesi konusunda kullanıcılarından tam not almayı başarıyor.

Bunun dışında marka, ürünlerinde fiyat/performans dengesini korumaya da özen gösteriyor. Bu sayede Korkmaz, ev aletleri pazarındaki en başarılı markaların başında geliyor.

Korkmaz, tost makinesi konusunda da oldukça başarılı işler çıkartıyor. Bundan dolayı bizler de en iyi tost makinesi önerileri lisemizde Korkmaz Tostkolik modeline yer verdik.Korkmaz Tostkolik

Makine, 1800 Watt gücünde çalışmaktadır. Korkmaz, makinede ideal seviyede bir güç kullanarak kullanıcılarına çeşitli ürünler pişirme imkânı sunuyor. Granit bir plakaya sahip olan makinede, tostun yanı sıra ızgara çeşitleri de pişirilebiliyor.

Bunun dışında Korkmaz, makinenin temizliği ve enerji tasarrufu konusunda da oldukça dikkatli davrandıklarını belirtiyor. Makinede bulunan otomatik ısı kontrolü, makinenin gerekli olan enerjiyi kullanmasını sağlıyor. Bunun dışında yağdanlık ve kolay sökülebilen ızgaralar, makinenin temizliği konusunda kullanıcıları memnun ediyor.

Özellikleriyle ev kullanıcıları için ideal bir model olan Korkmaz Tostkolik, Türkiye’de 900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.


Tefal Gourmet Minute

En iyi tost makinesi önerileri listemize Tefal Gourment Minute ile devam ediyoruz. Fransız merkezli Tefal, küçük ev aletleri sektöründeki en köklü şirketlerin başında geliyor. Şirketin uzun süredir ev aletleri üretmesi, kullanıcıların güvenini kazanan unsurların başında geliyor.

Bunun dışında Tefal, genel olarak ürettiği ürünlerde kaliteden ödün vermemeye özen gösteriyor. Bu durum da Tefal’i en başarılı küçük ev aleti üreticilerinden birisi yapıyor.

Bizler de bu yazımızda Tefal Gourmet Minute modeline yer verdik. Makine, sahip olduğu özellikler ile tam bir mühendislik harikası diyebiliriz.

Tefal Gourmet Minute

Makine, 2000 Watt gücünde çalışıyor. Bunun dışında makinede rakiplerinde olduğu gibi farklı ürünleri pişirme özelliği mevcut. Tefal, özellikle makinenin ızgara performansı konusunda oldukça iddialı.

Makinenin en dikkat çekici özelliği ise zaman ayarlayıcısı oluyor. Kullanıcılar, zaman ayarlama özelliği sayesinde makinenin başında beklemekten kurtuluyorlar. 5 kademeli ısı ayarı bulunan makine, zamanlayıcısıyla birlikte kullanıcılarını tatmin edici bir performans gösteriyor.

Tefal Gourmet Minute, Türkiye’de 1800 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.


Schafer Concept Grill 

Dünya genelinde bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Schafer, Concept Grill modeliyle listemize girmeyi başardı. Temel olarak ürettiği mutfak araçlarıyla tanınan Schafer, küçük ev aletleri konusunda da oldukça başarılı. Hatta marka, bu başarısından dolayı Türkiye’de en çok tercih edilen küçük ev aletleri markalarının arasında yer alıyor.Hizmet verdiği birçok alanda kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Schafer, tost makinesi konusunda da başarılı işler çıkartıyor. Bundan dolayı bizler de listemizde Schafer Concept Grill modeline yer verdik.

Schafer Concept Grill En İyi Tost Makinesi

2000 Watt ısıtma gücüyle çalışan makine, pişirme performansı konusunda oldukça iddialı. Schafer, makinenin gücü ve kullanılan plaklar sayesinde kullanıcılarına tost dışında ızgara pişirme imkânı da sunuyor. Yanmaz ve özel kaplama döküm plaklara sahip olan makine, aynı anda 6 dilim tost yapabilme kapasitesine sahip.

Schafer, temizlik konusunda da kullanıcılarını olabildiğince memnun etmeye çalışıyor. Bundan dolayı makine, kolay temizlenebilir bir yapıya sahip. Makinede bulunan özel yağ toplama haznesi, temizlik konusunda kullanıcılarını rahatlatıyor. Ancak Schafer, makinenin parçalarının uzun ömürlü kullanılabilmesi için temizlik konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor.

Schafer Concept Grill, Türkiye’de 2500 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada kendisine yer bulmaktadır.


Delonghi CGH912

En iyi tost makinesi önerilerimizin son sırasında Delonghi CGH912 yer alıyor. İtalya merkezli Delonghi, dünya genelindeki en başarılı ve popüler küçük ev aletleri üreticilerinden birisi olarak biliniyor. 1902’de kurulan şirket, tecrübesi sayesinde ev aletleri konusunda oldukça başarılı diyebiliriz.

Bundan dolayı bizler de listemizde Delonghi CGH912 modeline yer verdik. Makine, özellikleriyle kullanıcılarını kendine hayran bırakıyor. Bundan dolayı CGH912, Türkiye’deki en başarılı tost makinelerinden birisi diyebiliriz.

Delonghi CGH912  En İyi Tost Makinesi

Makine, 1500 Watt güçle çalışıyor. Güç bakımından makine, rakiplerine göre zayıf gibi durabilir. Ancak makine sahip olduğu özelliklerle bu konuda kullanıcılarının tereddütlerini yok ediyor.

Delonghi, makinede ihtiyaçlara göre kolayca değişebilen plaklar kullandı. Bu plaklar, kullanıcılarına çeşitli ürünleri pişirme imkânı sunuyor. Kullanıcılar iki pişirme yüzünü de kullanabiliyorlar. Böylece makine, kullanıcılarına geniş bir pişirme yüzeyi sunmuş oluyor.

Bunun dışında Delonghi, temizlik konusunda da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Makinenin parçaları, bulaşık makinesinde yıkanabiliyorlar. Bunun dışında makinede bulunan yağ kaplarının temizlenmesi oldukça kolay.

Özellikleriyle kendisine hayran bırakan Delonghi CGH912, Türkiye’de 2700 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.
Genel Değerlendirme

Genel olarak piyasada birçok farklı özelliğe sahip çeşitli tost makinesi modelleri mevcut. Bundan dolayı da kullanıcıların, yeni bir tost makinesi almaya karar verdiklerinde önce bütçelerini belirlemeleri gerekiyor. Daha sonra fiyat filtreleme sistemiyle seçtikleri modelleri özellik bazında kıyaslamalarını tavsiye ediyoruz. Böylece kullanıcılar, kendileri için en uygun tost makinesi modelini bulacaklardır.

Sizler için hazırladığımız tost makinesi rehberimiz burada sona eriyor. Bu yazımızda sizler için tost makinesi alınırken nelere dikkat edilmeli, en iyi tost makinesi modelleri nelerdir gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Bizim önerdiğimiz modellerin dışında sizler de kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz tost makinesi modellerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.