En İyi Mutfak Robotu Önerileri – 2023

Çoğu kişinin evinde bulunan ve kullanıcılarının severek kullandığı ev aletlerinden birisi mutfak robotlarıdır. Teknolojiyle birlikte mutfak robotları da epey gelişim sağladı. Bu gelişimden dolayı insanlar hangi mutfak robotunun iyi olduğuna karar veremeyebiliyor. Bu nedenle, en iyi mutfak robotu önerileriyle size yardımcı olmaya çalışacağız.

Mutfak robotlarında yüksek oranda gelişim sağlandı demiştik. Bu gelişmelerden en belirgini de modellerdeki fonksiyon çeşitliliği oluyor. Bu çeşitlilik; dilimleme, doğrama, rendeleme, öğütme, yoğurma, karıştırma, parçalama, buz kırma, püre haline getirme, ezme vb. fonksiyonlar olarak karşımıza çıkıyor.

Çeşitli özelliklere sahip olan mutfak robotlarını seçmeye çalışan kişiler için faydalı bir liste hazırladık. En iyi mutfak robotlarından oluşan listemize geçmeden önce ise mutfak robotu alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine değinmemizde fayda var.

Mutfak Robotu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde pek çok evde bulunan mutfak robotları, yüksek talepten dolayı model sayısı bakımından oldukça çeşitlendiler. Modellerin sayısı arttıkça şirketler, ürünün gelişmiş sistemiyle kullanıcıları kendi ürünlerine çekmeye çalışıyorlar. Bu yüzden kullanıcılar, kendilerine en uygun ürünün hangisi olduğuna dair kararsız kalabiliyorlar.

Ürün alırken en önemli nokta elbette fiyat ve robotun sahip olduğu özellikler oluyor. Genellikle birçok kategoride olduğu gibi mutfak robotu piyasasında da fiyat arttıkça ürünün fonksiyonu da artıyor. Kişiler bu durumda ihtiyaçlarına uygun özelliklere sahip ve fiyat olarak çok yüksek seviyede bulunmayan bir robot seçmeye çalışıyorlar.

Bir diğer önemli unsur ise seçilen marka oluyor. Örneğin, bilinen, tercih edilen ve güvenilir bir marka seçmeniz isteklerinizi karşılayacak yönde bir hamle olacaktır. Öte yandan hiç duymadığınız bir markayı satın almanız size ileride sıkıntılar doğurabilir.

Belirttiğimiz gibi mutfak robotunun fonksiyonları da dikkat edilen bir diğer unsur oluyor. Çünkü mutfak robotunuzu ne kadar detaylı kullanacaksanız buna uygun modelleri seçmeniz gerekiyor. Ama robotun sadece birkaç aparatını kullanacaksanız daha az aparata sahip modelleri tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Motor gücü, mutfak robotu seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bütün mutfak robotlarında benzer motor gücü mevcut. Ancak modelden modele güç seviyeleri değişebiliyor. Yüksek Watt değerinde bir mutfak robotuna ihtiyaç duyuyorsanız mutfak robotunuzun motor gücüne dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bunun dışında kullanacağınız mutfak robotunun kapasitesi de oldukça önemlidir. Yapacağınız yemeğin miktarı ne kadar fazla olacaksa o kadar geniş kapasiteye sahip bir robot modeline bakmalısınız. Bazı modellerde birden fazla hazne bulunabiliyor. Bunlar, yoğurma kabı ve blender haznesi şeklinde karşımıza çıkıyor.

Hamur yoğurmanızı gerektiren işlemler yapacaksanız yoğurma kabı haznesi geniş olan model seçmeniz gerekiyor. Herhangi bir içecek elde etmek için sıkma özelliğini çok kullanacaksanız da blender haznesi geniş olan modellere bakmanızda fayda var.

En İyi Mutfak Robotu Önerileri Listesi

Mutfak robotu tercih edilirken dikkat edilmesi gereken birçok nokta mevcut. Bu noktalara, sizler için değindik. Tüm bu kriterleri tek tek analiz etmek istemeyen kişiler için en iyi mutfak robotu modellerinden bahsedeceğiz. Hazırladığımız listede her bütçeye uygun mutfak robotu modellerine yer vermeye çalıştık. Gelin şimdi hep birlikte hazırladığımız en iyi mutfak robotu önerileri listesine göz atalım:

Fakir Mr Chef Quadro Violet

En İyi Mutfak Robotu - Fakir Mr Chef Quadro Violet

En iyi mutfak robotu listemizin ilk sırasında sizleri Fakir markası karşılıyor. Fakir, ürettiği ev aletlerinin kalitesiyle kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Bundan dolayı bizler de listemizde Fakir tarafından üretilen Mr Chef Quadro Violet mutfak robotuna yer verdik.

Ürünün gücü 1000 Watt olarak karşımıza çıkıyor. Robot, bu anlamda birçok mutfak robotuna göre ortalamanın üstünde bir güce sahip. Bu yüzden bu modeli uzun süre kullanmanız mümkün. Ayrıca robotun turbo özelliği de mevcut. Robotun hız kademe sayısı ise 2 olarak belirtiliyor. Bu özellikler, yiyecekleri karıştırmanızda kolaylık sağlıyorlar.

Robotun doğrayıcı hazne kapasitesi 1,5 litre, ölçü kabı kapasitesi ise 900 ml olarak karşımıza çıkıyor. Diğer mutfak robotu modellerine göre bu kapasiteler az gelebilir. Ancak robotun fiyatına göre bu kapasitelerin normal olduğunu belirtebiliriz.

Robotun fonksiyonları ise çok çeşitli. Bunlar, karıştırma, dilimleme, rendeleme, doğrama, çırpma ve buz kırma şeklinde ön plana çıkıyorlar. Toplamda 6 fonksiyonu bulunan bu mutfak robotu, fiyatına göre çok kullanışlı ve yeterli özelliklere sahip.

Robot, bıçağının keskinliği sayesinde her türlü meyve ve sebzeyi rahatlıkla parçalayabilmeyi vadediyor. Ayrıca dilediğiniz yiyecekleri çeşitli şekillerde dilimleyip rendeleyebilmeniz için çelik bıçak aparatlarını kullanabilmeniz de mümkün. Bu modelin kullanıcılarını en mutlu ettiği tarafıysa fiyatı oluyor. Fakir Mr Chef Quadro Violet, Türkiye’de 1.350 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Arzum AR1044 Prostar

Arzum AR1044 Prostar

En iyi mutfak robotu listemizin ikinci sırasında ise Arzum markası karşımıza çıkıyor. Arzum AR1044 Prostar, listemizde yer verdiğimiz ilk ürüne kıyasla biraz daha pahalı olsa da fiyatının hakkını verecek bir performans gösteriyor.

Bu model 1000 Watt gücünde performans gösteriyor. Bir önceki üründe de olduğu gibi yeterli bir güce sahip. Üstelik bu robotun, 25 farklı hız kademesi mevcut. Kap ve meyve sıkacağı kapasiteleri 1 litre olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra robotun mikseri, 1,75 litre kapasitede hizmet veriyor. Robotun fonksiyonları ise sıkma, rendeleme, dilimleme, yoğurma ve çırpma şeklinde. Sonuç olarak robot, fiyatına göre yeterli bir performans göstermeyi başarıyor.

Bu üründe en dikkat çeken özellik, çeşitli aparatlar içermesi oluyor. Bunlar parçalayıcı filtre, narenciye konisi, narenciye sıkacağı süzgeci, özel meyve sıkacağı kapağı ve iticisi, krema aparatı, spatula, çift taraflı paslanmaz çelik bıçak, kalın dilimleme bıçağı, öğütücü bıçak ve taşıyıcı disk şeklinde oluyor. Bu aparatlara sahip bir model, kullanıcılarının işini mutfakta oldukça kolaylaştıracaktır. Arzum AR1044 Prostar, Türkiye’de 1.850 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Arnica Prokit 444 Plus

Arnica Prokit 444 Plus 

En iyi mutfak robotu listemizin üçüncü sırasında sizleri bu sefer de Arnica markası karşılıyor. 1962 yılında kurulan marka, kısa sürede tüketiciler tarafından büyük ilgi gördü. Bu ilgi ve başarının sonucunda da marka, birçok ödül aldı.

Elektrikli süpürge ürünleriyle ön plana çıkan Arnica, küçük ev aletlerinde de oldukça başarılıdır. Sizler için listemizde Arnica Prokit 444 Plus modeline yer verdik. Robot, 800 Watt gücünde çalışıyor. Bunun yanı sıra robotun 3 farklı hız kademesi ve darbeli çalıştırma sistemiyle elverişli bir özelliği bulunuyor.

Robotun karıştırma kabı ve çok amaçlı haznesi 1,5 litre kapasiteyle hizmet veriyor. Bunun yanı sıra robotun fonksiyonları; doğrama, parçalama, dilimleme, rendeleme, sıkma, çırpma ve karıştırma şeklindedir. Aynı zamanda robotun krema aparatı, paslanmaz çelik dilimleme bıçağı ve rendeleme diskleri mevcut. Rendeleme diskleri, yiyeceklerin ölçüsüne sizin karar verebilmenizi sağlıyor. Ürün, bu özellikleriyle oldukça çeşitli kullanım olanağı sağlıyor. Arnica Prokit 444 Plus mutfak robotunun fiyatı ise Türkiye’de 1.900 TL’den başlamaktadır.

Arçelik K 1291

Arçelik K 1291 

Listemize Arçelik tarafından üretilen mutfak robotu ile devam ediyoruz. Dünya çapında hizmet veren bu marka, beyaz eşya ve elektronik alanda üretim yapıyor. Küçük ev eşyaları konusunda da oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı Arçelik, Türkiye’de en çok tercih edilen ev aletleri üreticilerinin başında geliyor. Bizler de listemizde Arçelik K 1291 mutfak robotuna yer verdik.

Bu modelin gücü 1000 Watt olarak karşımıza çıkıyor. Mutfak robotlarının çoğunda bu güç miktarı mevcut. Bundan dolayı robot, gücüyle kullanıcılarına yeterli bir performans veriyor diyebiliriz. Ayrıca robotta çeşitli hız ayarları yapabileceğiniz hız kademesi de mevcut.

Robotun doğrama kabı kapasitesi 1,2 litre olarak ön plana çıkıyor. Robot; rendeleme, doğrama, karıştırma, dilimleme ve buz kırma özelliklerine sahip. Yani robot, bir mutfak robotunda olmazsa olmaz fonksiyonları karşılamış oluyor. Özellikleriyle kullanıcılarını fazlasıyla memnun eden Arçelik K 1291, Türkiye’de yaklaşık 1.800 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Karaca Mastermaid Power Çok Fonksiyonlu 10’u 1 Arada

Karaca Mastermaid Power Çok Fonksiyonlu 10’u 1 Arada

En iyi mutfak robotu listemizde Karaca markasına da yer vermek istedik. Karaca da listemizdeki birçok mutfak robotu üreticisi gibi çeşitli kategorilerde kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu hizmetler, kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Bundan dolayı Karaca da Türkiye’de en çok tercih edilen markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Bizler de listemizde Karaca Mastermaid Power Çok Fonksiyonlu 10’u 1 Arada mutfak robotuna yer verdik.

Ürün, 2000 Watt’la listemizdeki en yüksek güce sahip model oluyor. Bu güç sayesinde işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapabilirken aynı zamanda ürünlerden daha etkili sonuçlar alarak işliyorsunuz. Çünkü robotunuzun gücü arttıkça alacağınız performans da o kadar iyi oluyor.

Robotun haznesi 1,5 litre olarak karşımıza çıkıyor. Bu hazne, kullanıcılar için fazlasıyla yeterli oluyor. Çünkü yapılan testlerde robot, 1,5 kilo domatesi tek seferde çekebilmeyi vadediyor. Ayrıca robot, 1 litrelik hazneye sahip blender sürahisiyle de buz kırma özelliğine sahip.

Karaca’nın mutfak robotu 10 farklı aparatla fonksiyon rekoru kırıyor. Rendeleme, dilimleme, doğrama, yoğurma, öğütme, çırpma ve karıştırma fonksiyonlarıyla robot, tüm isteklerinizi karşılıyor. Çift katlı, 4 kanatlı doğrayıcı bıçakları sayesinde kıyma, salça gibi yiyecekleri hazırlarken zorlanmıyorsunuz.

Model, 5 farklı paslanmaz çelik rende başlığına sahip. Bu başlıklar sayesinde meyve, sebze ve sert yiyecekleri birçok biçimde dilimleyip rendeleyebilirsiniz. Robot; yumurta çırpma, hamur yoğurma ve öğütücü aparatıyla da çeşitli imkanlar sağlıyor. Türkiye’de bu robotu almak istediğinizde bütçenizden en az 1.700 TL ayırmanız gerekiyor. Robotun, özellikleri ile fiyatını fazlasıyla hak ettiğini söyleyebiliriz.

Bosch MCM3201B

Bosch MCM3201B 

En iyi mutfak robotu listemizde ilerledikçe robotların fiyatları artsa da ürünlerin sahip olduğu özellikler de artıyor. Listemizde yer verdiğimiz Bosch MCM3201B robot modeli de fiyatıyla düşündürse de özellikleriyle kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Robotun gücü 800 Watt olarak ön plana çıkıyor. Her ne kadar robotun gücü az gibi gözükse de 2 hız ayarı ve darbeli çalıştırma özelliği, bu güce destek oluyor. Bunun yanı sıra robotun 500 gram un ve maksimum 800 gram malzeme kapasiteli 2,3 litre haznesi mevcut. Buna ek olarak 1 litre kapasiteli polikarbon karıştırma kabı var.

Robot; yoğurma, çırpma, karıştırma, dilimleme, rendeleme, doğrama ve buz kırma gibi fonksiyonlarıyla ön plana çıkıyor. Ürün, altılı bıçağıyla birçok içecek hazırlama imkanı sağlıyor. Ayrıca robot; kalın ve ince dilimleme, rendeleme özelliğini de sahip. En iyi mutfak robotu listemizde yer verdiğimiz Bosch MCM3201B modeline 2.100 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabiliyorsunuz.

Russell Hobbs Desire 23480-56

en iyi mutfak robotu - Russell Hobbs Desire 23480-56

Russell, sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi mutfak robotu önerileri listemizde Hobbs Desire 23480-56 modeliyle kendisine yer bulmayı başardı. İngiliz ev teknolojileri üreticisi Russell Hobbs, üretmiş olduğu kaliteli ürünlerle kullanıcılarını memnun etmektedir. Bu doğrultuda şirket, en iyi mutfak robotu önerileri listemizde de kendisine yer bulmayı başardı.

Bir set halinde kullanıcılarıyla buluşan bu mutfak robotu modelinde hamur yoğurma aparatı, karıştırma aparatı, paslanmaz çelik uçlar ve sıçrama önleyici kapak mevcuttur. 10 hız kademesine sahip olan Russell Hobbs Desire 23480-56; blender, çırpma, karıştırma ve yoğurma fonksiyonlarına sahiptir.

1000 W gücünde çalışan mutfak robotu, 5000 ml kapasiteli doğrayıcı haznesine sahip. Bunun yanı sıra Russell Hobbs Desire 23480-56, 1500 ml kapasiteli sürahisiyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Tam bir fiyat performans ürünü olan Russell Hobbs Desire 23480-56, Türkiye’de 3.100 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Kitchenaid 5KFP0719EDG

Kitchenaid 5KFP0719EDG

En iyi mutfak robotu listemize Kitchenaid markasıyla devam ediyoruz. Listemizin sonuna doğru geldikçe yer verdiğimiz robotların özelliklerinde de ciddi artış gözlemliyoruz. Kitchenaid 5KFP0719EDG, sunduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla etkileyen bir mutfak robotu olarak ön plana çıkıyor.

Modelin gücü minimum 750 Watt, maksimum gücü ise 1500 Watt’a kadar yükselebiliyor. Ayrıca yüksek, düşük ve titreşim seçeneklerinden oluşan bir hız seviyesi mevcut. Öte yandan ürünün kapasitesi ise 1,7 litre olarak karşımıza çıkıyor. Bu da ev kullanıcıları için oldukça yeterli bir kapasite diyebiliriz.

Doğrama, dilimleme, yoğurma, küçük parçalara ayırma, karıştırma, rendeleme ve püre haline getirmeyle yoğun fonksiyona sahip bu robot, sizin yorulmamanız için bir mutfak robotunun yapabileceği her şeyi yapıyor. Buna ek olarak çok amaçlı bıçaklar; orta ve kalın doğrama, dilimleme görevini üstleniyorlar. Robotta püre haline getirme özelliği sayesinde rendeleme ve ince şerit haline getirme imkanları mevcut. Kitchenaid 5KFP0719EDG modelinin Türkiye’deki satış fiyatı, 3.500 TL’den başlıyor.

Bosch MUM5XW20

En İyi Mutfak Robotu - Bosch MUM5XW20

En iyi mutfak robotu listemiz, Bosch markasının bir başka modeliyle devam ediyor. Almanya merkezli elektronik ve mühendislik firması olan Bosch, 1886 yılında kuruldu. Yılları aşkın tecrübesiyle unutulmayan bu markaya en iyi mutfak robotu listemizde bir kez daha yer vermek istedik. Bosch MUM5XW20, 1000 Watt motor gücüne sahip. Bu da robotun yoğun ürünlerde iyi bir performans sergilemesini sağlıyor. Buna ek olarak robotta 7 farklı hız seviyesi mevcut.

Robotun özel tasarımlı haznesi, 2,7 kiloya kadar kek ve 1,9 kiloya kadar hamur malzemesini alabiliyor. Ayrıca robotun doğrayıcı hazne kapasitesi de 3900 mL olarak ön plana çıkıyor. Bu model, listemizdeki en yüksek kapasiteli hazneye sahip olan mutfak robotu modeli oluyor. Bu özelliklerinin yanı sıra robot, 3 boyutlu karıştırma özelliğiyle de hızlı ve homojen bir karışım elde ediyor.

Robotun fonksiyonlarına baktığımızda çırpma, rendeleme, doğrama, karıştırma, dilimleme ve yoğurma özelliklerine sahip olduğunu görüyoruz. Robotun doğrama boyutları ise ince ve orta seviyelerine sahip. Ayrıca robotta park pozisyonu var. Bu sayede hamur aksesuarları haznenin arkasında durarak malzemelerin daha kolay eklenmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra robotta profesyonel aksesuar seti de mevcut.

Robotun çırpma ucu, silikon kaplı metal karıştırma ucu ve hamur kancasıyla çeşitli tarifler hazırlayabiliyorsunuz. Ayrıca bu ürün, zamanlayıcı ve tartılı mutfak makinesi de içeriyor. Fonksiyonlarıyla baş döndüren Bosch MUM5XW20, Türkiye’de 5.800 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Tefal Masterchef Gourmet Premium

Tefal Masterchef Gourmet Premium

En iyi mutfak robotu önerileri listemiz Tefal Masterchef Gourmet Premium ile son buluyor. Tefal, mutfak aletleri konusunda en başarılı üreticilerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, bir süredir mutfak robotu alanında da kullanıcılarına hizmet veriyor. Tefal Masterchef Gourmet Premium mutfak robotu da hem Tefal tarafından üretilen hem de piyasada yer alan en güçlü mutfak robotu modellerinden birisi.

Tefal Masterchef Gourmet Premium, set halinde kullanıcılarıyla buluşuyor. Setin içerisinde bulunan aparatlar, kullanıcıların 8 tane fonksiyonu gerçekleştirebilmelerini sağlıyor. Bu fonksiyonlar; çırpma, dilimleme, doğrama, karıştırma, kıyma çekme, parçalama, rendeleme ve yoğurma olarak karşımıza çıkıyor.

900W güç ile çalışan robot, sunmuş olduğu fonksiyonlarla oldukça modern bir mutfak robotu diyebiliriz. Robot, 1500 ml kapasitedeki kabı ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Bunun yanı sıra robotta 4600 ml doğrayıcı hazne kabı mevcut. Bu sayede robot, kullanıcılarına yeterli bir alan sunuyor.

Özellikleriyle kendisine hayran bırakan Tefal Masterchef Gourmet Premium, piyasadaki en başarılı mutfak robotu modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Ürünün özellikleri, tabii ki fiyatına da yansıyor. Türkiye’de Tefal Masterchef Gourmet Premium mutfak robotu, 8.100 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi mutfak robotu önerileri listemiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak mutfağınızda işinizi kolaylaştıracak en iyi mutfak robotu modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.