Crysis Mobile İçin Heyecan Verici Gelişme!

Söylenenlere göre, Crysis Mobile, çok yakın bir tarihte oynamaya hazır hale gelecek. Bununla birlikte oyun hakkında gelen haberler oldukça sevindirici.

Elektronik eğlence fuarı adıyla bilinen E3 yaklaştıkça oyunlar hakkında yeni bilgiler sızdırılıyor. Her yıl gerçekleşen E3’te oyun şirketleri yeni projelerini tanıtıyor, yeni oyunların müjdesi veriliyor.

Oyun tutkunlarının dört gözle beklediği E3 2021, 12 Haziran’da başlayıp 3 gün sürecek.

Kulağımıza gelen heyecan verici haberler arasında Crysis de var. İddialara göre Crytek, Crysis’i iOS, Android ve Nintendo Switch platformlarıyla uyumlu hale getiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Valorant’ın da mobil sürümünün çıkacağı haberi gündeme gelmişti. Bunun ardından mobilde yayınlanan oyunlar listesine Crysis de girecek gibi gözüküyor.

Crysis Mobile, 2021 Yılı İçerisinde Çıkabilir

Daha önce, Crytek, Twitter hesabı üzerinden yeni nesil konsollar ve PC için bir üçlemenin yolda olduğu haberini vermişti. Ardından bir tanıtım videosu yayınlamıştı.

Crytek’in açıklamasına göre oyunu bu yılın sonuna kadar oynayabileceğiz. Şirket en son üçleme ve çıkış tarihi hakkında açıklama yapmıştı, ancak mobil sürümü için resmi bir açıklama yok.

Resmi bir açıklama yapmamasına karşın E3 2021’de birçok şirketin yeni oyunları duyuracağını düşünecek olursak, Crysis hakkında yeni haberlerin gelme ihtimali epey yüksek.

Oyunla ilgili bu söylentilerin temelinde Crytek’in açtığı iş ilanları yatıyor. Söylenenlere göre Crytek, Android, iOS ve Nintendo Switch için oyun geliştirici ve oyun tasarımcısı arıyor.

Crytek’in Microsoft bünyesine gireceği de söylentiler arasında. Buna ek olarak Türk isimler tarafından kurulan Crytek’in bağımsız kalması için destek verildiği de söz konusu.

Müzikleriyle de insanı içine çeken Crysis, birçok platformlarda oynanan bilim kurgu türünde bir FPS oyunu.

Oyunun hikayesinde, mekan olarak Kuzey Kore sahili yakınlarındaki bir adaya yolculuk ediyoruz. Söz konusu adada, antik bir uzaylı mekiğini keşfediyoruz ve olaylar bu bağlamda gelişiyor.

2008 yılında 1,5 milyondan fazla satılan Crysis’in mobil sürümünü de heyecanla beklemekteyiz. Buna karşılık mobilde oynanışın ve hikayenin nasıl olacağı hakkında ayrıntılı bir bilgi yok. Başka bir deyişle mobil sürümünün bazı sürpriz detaylarla birlikte karşımıza çıkması olası.

PC, Xbox, PlayStation gibi platformlarda oynayabileceğiniz Crysis için gündeme gelen gelişmeler bu kadar olsa da E3’te daha fazla bilgi edineceğimiz kesin.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edebilir, görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.